Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היכן עדיף למקם זוג צמיגים חדש?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 6588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם מקדימה או מאחורה? אתמול החלפתי מאחורה את הזוג (קונטיננטל, למי שמתענין) ושאלתי את הבחור אם לא כדאי להרכיבם מקדימה ואת אלה הקדמיים שהיו במצב טוב - אותם להעביר אחורה. הוא אמר שתמיד עדיף להרכיב מאחורה את הטובים יותר, בגלל עניני שליטה או התנהגות הרכב בשעת איבוד גלגל (שזה מסוכן יותר כאשר זה קורה בציר האחורי). אני חשבתי תמיד שלציר המהוגה יש עדיפות. מה דעתכם? שבת שלום לכווולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אכן עפ"י מבחן דרכים אשר שודר בתוכנית "הילוך חמישי" באנגליה ובו הראו את ההתנהגות הרכב בזמן פגיעה בצמיג קדמי ואת אותה ההתנהגות בפגיעה באחורי. המסקנה היתה חד משמעית, עיבוד שליטה על הרכב מתרחש בצורה הרבה יותר קיצונית וחסרת אפשרות לתקן כוצאה מכשל בגלגל האחורי.

לכן גם ההמלצה להחליף צמיגים אחוריים למרות שזה נוגד את ההגיון של הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעות חלוקות, אבל רק מקדימה.

באיזור הקידמי הועלים ההיגוי\בלימה(העיקרית)\האצה ועוד אילו עניינים.

אביחי

הדיעות חלוקות - כלומר כל העולם חושב שיש לשים את הצמיגים הטובים מאחור ואילו אתה טוען שעדיף מקדימה. לא זו הכוונה ?

99.9 אחוז מהנהגים לא יסתדרו עם זנב סורר , בעוד שאף חסר אחיזה יגרום לאובדן משיכה , ובמקרים קיצוניים - בלימה תסדר אחיזה נוספת עקב העברת משקל.

לא כולם נהגים עילויים כמוך - שמסתדרים בלי ABS ועם צמיגים מחוקים מאחור. :idea:

אגב - אם האחיזה מקדימה כ"כ חשובה - תסביר לי בבקשה מדוע מכוניות ספורט רציניות ו/או מכוניות מירוץ מגיעות עם צמיגים אחוריים רחבים (=אוחזים) יותר (במקרים בהם רוחב הצמיג אינו שווה)?

מדוע מכונית F1 מגיעה (או לפחות הגיעה בעבר -לא בטוח מה המצב היום) עם צמיג אחורי גדול ורחב יותר ?

כולם מטומטמים ורק אתה יודע את הסוד לנהיגה בטוחה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מתחיל לקרוא את ההודעה, לך למטבח, שתה מים קרים (דגש על קרים).

שתית? יופי, תמשיך לקרוא;

1.במכוניות מירוץ, ההנעה היא לרוב אחורית עם כמויות כוח ששמה בכיס 99% מהרכבים בפורום, לכן צריך "קצת" איזון.

לא תמצא מכונית מירוץ עם הנעה קידמית עם צמיגים רחבים יותר מאחור. (למשל האלפא 156 GTA).

2.לי היה פעם מקרה לא נעים שהתפוצץ לי גלגל קידמי באמצע פנייה (זה לא משנה כמה מהר נסעתי), וכתוצאה מהעברת המשקל החדה

הסתחררתי כמו גדול ועפתי לאי התנועה. בנס יצאתי חיי. (לא על ויקי אהובתי.)

3.צמיגים חדשים לרוב אוחזים יותר טוב מישנים (במיוחד במקרה הזה), ואם זה מה שיצמצם מרחקי בלימה (בעת) חירום,

זה לא שווה את זה? כל מטר קובע פה.

4.כמה פעמים כבר שמעת על גלגל אחורי מתפוצץ? גם עם נעבור על משהו חד, גם הקידמי יתפוצץ כמו גדול גם אם הוא חדש ומסדרת הצמיגים הספורטיבים של TOYO.

5.מתי קופצים אלייך?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד אאוץ

זה רק אני רואה או שאתה רק לפני שנתיים קיבלת רשיון?

למה כתוב לך שנולדת ב86.

ועוד יש לך חוצפה להגיד לאנשים שיש להם נסיון הרבה יותר עשיר ממך מה לעשות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MJ01, אתה גדול ממני ב-20 שנה(NOT), אז סלח לי.(NOT).

אני מכיר נהגים שמבוגרים בהרבה ממני, ואני יכול ללמד אותם כמה דברים בנהיגה.

אם הגיל הוא בשבילך מדד לאמיתות הדברים, תהיה בריא.

אם אין לך משהו לתרום לדיון, שב בשקט.

ואגב, הרישיון הוא סה"כ פיסת נייר.

סתם רמז.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב כתוב שצמיגים טובים הולכים קדימה. אין סיבה שהצמיג האחורי יתפוצץ מעצמו, אם הגעת למצב שהוא מתפוצץ מזיקנה הוא היה אסור לשימוש בכל מיקרה. אם הצמיג התפוצץ בגלל שמשהו חירר אותו, גם צמיג חדש היה מתחרר. הצמיגים הקידמיים הם אלו שבולמים, צמיגים שחוקים יגרמו למרחק בלימה הרבה יותר ארוך.

אפילו ברכב לא ספורטיבי בכלל, בצמיגים שחוקים הרכב מפרפר! לעומת חדשים שבכלל לא או שממש מעט.(כל זה על אוטו רכב)

צמיגים קדמיים הם אלו שמפנים את כיוון הנסיעה, צמיג גמור אתה תסובב את ההגה ותמשיך ישר.

מה יגרום צמיג שחוק בסרן האחורי? החלקות זנב. אבל פה לא מדובר על מכוניות שעושים איתן מירוצים, סה"כ רכב משפחתי לא יגיע למצב כזה. ובכלל רצוי להחליף את כל 4 הצמיגים וזהו.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד אאוץ

זה רק אני רואה או שאתה רק לפני שנתיים קיבלת רשיון?

למה כתוב לך שנולדת ב86.

ועוד יש לך חוצפה להגיד לאנשים שיש להם נסיון הרבה יותר עשיר ממך מה לעשות!

גם אנשים גדולים טועים(אני לא אומר ששמר לא צודק ואני כן)

עד כמה שזכור לי בכל פעם שמישהו רוצה לשנות משהו ברכב ובספר רכב כתוב אחרת, הוא ישר מקבל תשובה של:"אתה לא יותר חכם ממהנדסים שחשבו על הכל".

אצלי בספר רכב כתוב צמיגים חדשים הולכים קדימה. תבדקו בספר הרכב שלכם, אולי התקנה השתנתה עם השנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מתחיל לקרוא את ההודעה, לך למטבח, שתה מים קרים (דגש על קרים).

שתית? יופי, תמשיך לקרוא;

תיזהר שלא תקבל ממני מנת נוזל בלמים לשתייה :idea:

1.במכוניות מירוץ, ההנעה היא לרוב אחורית עם כמויות כוח ששמה בכיס 99% מהרכבים בפורום, לכן צריך "קצת" איזון.

לא תמצא מכונית מירוץ עם הנעה קידמית עם צמיגים רחבים יותר מאחור. (למשל האלפא 156 GTA).

עוד לא הבנת את זה , אבל גם בקארטינג הצמיג האחורי רחב יותר.אין קשר בין סוג ההנעה לרוחב הצמיג. החלקת זנב היא אולי פוטוגנית , אבל מבחינת מהירות נטו עדיף לא להחליק בכלל.

2.לי היה פעם מקרה לא נעים שהתפוצץ לי גלגל קידמי באמצע פנייה (זה לא משנה כמה מהר נסעתי), וכתוצאה מהעברת המשקל החדה

הסתחררתי כמו גדול ועפתי לאי התנועה. בנס יצאתי חיי. (לא על ויקי אהובתי.)

משנה כמה מהר נסעת - זה אחד.

עכשיו תאר לך שהאחורי היה מתפוצץ. רוב הסיכויים שלא היית כאן לספר לנו על זה. בטח ובטח בכביש דו סטרי - שם "פליק" של הזנב היה גורם לך לצאת במחול החרבות, וכנראה לפגוש חזיתית את הרכב שממולך.

3.צמיגים חדשים לרוב אוחזים יותר טוב מישנים (במיוחד במקרה הזה), ואם זה מה שיצמצם מרחקי בלימה (בעת) חירום,

זה לא שווה את זה? כל מטר קובע פה.

אנחנו מדברים על צמיגים תקינים אך ישנים יותר -בתור נק' התחלה. צמיג שלא עומד בדרישות המינימליות כמו גיל וכמות "בשר" הוא בכלל לא רלוונטי מבחינתי. בצמיגים תקינים אין הבדל כזה גדול מבחינת בלימה בין ישן לחדש.

4.כמה פעמים כבר שמעת על גלגל אחורי מתפוצץ? גם עם נעבור על משהו חד, גם הקידמי יתפוצץ כמו גדול גם אם הוא חדש ומסדרת הצמיגים הספורטיבים של TOYO.

בדיוק אותו מספר פעמים בהם שמעתי על קדמי מתפוצץ. אנחנו מדברים לא על סטטיסטיקה - אלא על מה עדיף במקרה שכבר יש פיצוץ. במקרה כזה יותר קל לשמור על הגה ישר ולהאט מאשר לשחק בתפיסת "זנב דג". מיומן ככל שתהיה (רמז - אתה לא).

5.מתי קופצים אלייך?

מה עשיתי רע ?

אביחי

3 תווים ואני מפסיד עליך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מהספר:"בדוק באופן סדיר את עומק החריצים.

במקרה שמתגלה שחיקה גדולה יותר של

הצמיגים הקידמיים לעומת האחוריים,

החלף את שני הגלגלים הקידמיים

באחוריים, כך שהצמיגים עם החריצים

העמוקים יותר יהיו על הסרן הקידמי."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. להזכירך, הקארטינג הוא הנעה אחורית.

2.שמר, זה לא משנה, יכול להיות שנסעתי 100 קמ"ש בסיבוב של איילון (שום יציאה).

אני בטוח שאם זה היה על הגלגל האחורי (היו מקרים כאלה כבר, והצלחתי לתפוס), היתה נשארת לי יכולת ההיגוי

3.יש הבדל ע-נ-ק, יש שחיקה טבעית והתעייפות החומר (שזה אחד הדברים הכי לא ברורים בעולם הטבע).

גם אם זה מטרים בודדים, זה לא שווה את זה? גם אם זה היה מה שקובע אם פגעת בילד הזה שקפץ לכביש או שלא..

4.ראה סעיף 2.

5. סתם ביקור בית.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דוגמא לפרשנות מעוותת.

בשום פנים ואופן לא דיברו כאן על לשים זוג צמיגים טריים דווקא מקדימה - אלא לבצע הצלבת גלגלים קדימה אחורה - מומלץ בעיקר במכוניות הנעה קדמית חזקות שנוהגות "לחפור".

מכאן ועד למסקנה אליה הגעת אתה - הדרך ארוכה. מדברים כאן על שמירה של אחידות השחיקה בארבעת הצמיגים. אל תקפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מקדימה או מאחורה? אתמול החלפתי מאחורה את הזוג (קונטיננטל, למי שמתענין) ושאלתי את הבחור אם לא כדאי להרכיבם מקדימה ואת אלה הקדמיים שהיו במצב טוב - אותם להעביר אחורה. הוא אמר שתמיד עדיף להרכיב מאחורה את הטובים יותר, בגלל עניני שליטה או התנהגות הרכב בשעת איבוד גלגל (שזה מסוכן יותר כאשר זה קורה בציר האחורי). אני חשבתי תמיד שלציר המהוגה יש עדיפות.

בשום פנים ואופן לא דיברו כאן על לשים זוג צמיגים טריים דווקא מקדימה - אלא לבצע הצלבת גלגלים קדימה אחורה - מומלץ בעיקר במכוניות הנעה קדמית חזקות שנוהגות "לחפור".

מה שאמרתי עדיין תקף.

מן הסתם, הצמיגים החדשים יהיו טובים יותר.

ואני מתערב איתך שאין לו שום הנעה קידמית חזקה.

אביחי

**עריכה**

חשבתי שאתה מדבר אליי, אבל מילא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...