Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת דרכים לא קלה שעברתי היום-זקוק לייעוץ

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 6274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הייתי מעורב היום בצהריים בתאונת דרכים לא קלה, עם הרבה מזל ויותר מדי סימני שאלה.

נסעתי ברכב שלי, 306, בכביש ישר לחלוטין כאשר המהירות המותרת בקטע הדרך היא 60 קמ"ש.

מהירות רכבי הייתה בערך כ-40,50 קמ"ש.(חיפשתי את הפניה שמאלה)

התכוננתי לקראת ביצוע פניה שמאלה לדרך עפר צדדית.

הסתכלות במראה הראתה רכב מאחורי במרחק רב יחסית.

אותתי שמאלה הסתכלתי בחטף במראה (הרכב עדיין היה מאחורי בנתיב) והתחלתי בפניה.

האוטו כבר היה בניצב לכביש כשהתחלתי ליישר הגה ואז נשמע צווחת צמיגים.

מבט שמאלה וראיתי את הסמל של המאזדה מתקרב לי לכיוון העין.

המאזדה שהייתה מאחורי יצא לעקיפה יחד עם תחילת הפניה שלי ונפגשנו בנתיב השמאלי בניצב אחד לשני.

הנהג הפוגע הולך ישר לביטוח שלו להפעיל אותי מולי.

אצלי יש רק ביטוח חובה וצד ג'.

מדיונים וויכוחים מהירים טוען הנהג הפוגע בלא אותתי, האטתי בפתאוממיות ופניתי בפתאוממיות.

אני יודע שאותתי ויודע בוודאות שהוא נסע מהר (היה רחוק מאוד עוד לפני הפניה, כשראה שאני מאט הוא יצא לעקיפה מהירה ואפילו לא הספיק לבלום)

כנראה נסע מעל המהירות המותרת שכן במהירות כזו הוא היה מספיק לבלום הוא למזער את הפגיעה החזקה.

כמו-כן אני השלמתי פניה מלאה, ההתקרבות שלו בזמן העקיפה הייתה גבוהה מאוד.

פניתי למיון בעקבות כאבי ראש וסחרחורות ועכשיו אני צריך ללכת למשטרה לקבלת אישור על התאונה דרכים.

אשמח לשמוע תגובות בנושא התאונה עצמה, ובנושא הפגיעה ברכב שלי (יש מצב לטוטאל-לוס בגלל הקורה האמצעית בין הדלתות המעוכה?)

כמו-כן מה הפרוצדורה כעת? (מחר אני אגש לפחח לאומדן נזק ולחברת הביטוח)

אגב, פגיעה בדלת הנהג במהירות טיפה גבוה יותר הייתה פוגשת את רגל שמאל שלי..:roll:

תודה

אמיר.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אוך, הכביש הזה שיוצא מגבעת עדן נכון? נוראי.. מה היה לך לחפש בדרך כורכר שם?

היה בוחן תנועה במקום? גררו לך את הרכב?

תהליך: אתה צריך שמאי רכב שיחליט מה עושים עם הרכב ומה מידת הנזק.

ותהיה בטוח שלא ימהר להוריד לך את הרכב מהכביש..

אחרי זה אתה ניגש לתחנה הקרובה (זיכרון) לבוחן תנועה והוא ממלא לך את פרטי התאונה ומוציא לך אישור לבי"ח. אם גררו לך את הרכב הוא מוציא לך גם אישור להוציא את הרכב מהמגרש המשטרתי (בחדרה)

אתה בטוח שהמאזדה ניסתה לבלום? אין סימני בלימה..

תרגיש טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כביש מגבעת עדן.

רציתי לפנות שמאלה ולהעמיד את הרכב בדרך הצדדית, ולשבת עם חבר על הספסל ולקשקש קצת, אולי אפילו לעשות הליכה לאורך המדרכה.

הייתי כבר במיון, עכשיו אני נוסע לתחנת המשטרה בזכרון לאשר שאני נפגע מתאונת דרכים ע"מ שיהיה כיסוי לתשלום הביקור.

לא גררו את הרכב, הוא במצב נסיעה תקין לחלוטין (חוץ מזה שאני צריך להיכנס מהדלת של הנוסע :wink: )

שמעתי את צווחת הצמיגים שלה. לא נראו סימני גומי על הכביש (צולם גם כן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אין לך אף אחד שם. ואני אומר לך את זה גם מנסיון אישי וגם ומנסיון כשחמיסט בחדרה. ואם יש ממש נס..

תגש ביום ראשון בבוקר הכי טוב. וחבל שלא הזמנת מד"א למקום היה מגיע לך גם בוחן תנועה והיה חוסך לך הרבה מהראש.. בכל מקרה.. מציע לך לצייר סקיצה של מקום התאונה + הרכבים שיהיה לך מסודר למחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תגיד תודה שנגמר רק בנזקי רכוש וללא נזקי גוף משמעותיים.

מצד אחד אין סימני בלימה של המאזדה אבל מהצד השני יש סימן של הגלגל האחורי ימני שלך. מהסימן שלו רואים שלא פנית ממרכז הכביש אלא היית צמוד למדרכה שפנית ושלא פנית במהירות סבירה. הוא יוכל לטעון שלא הראת שום סימנים שאתה הולך לפנותושהסימנים על הכביש מעידים שפנית בפזיזות וזה יחזק גם את הסיכוי שיקבלו את גירסתו לגבי האיתות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, סתם לידיעה...

יש שאלה בתיאורייה - אם מותר לעקוף נהג שהינו נוהג בנתיב בהרהור. (לפי ההסבר של אמיר..)

חד משמעי לא.

ככה זה שלומדים אחרי שלילה :-\ ולפני תיאורייה וטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, בוודאות נסעתי כ-50 קמ"ש מהסיבה השפוטה שחיפשתי את הפניה כבר כמה מאות מטרים לפניה.

הפניה הייתה איטית מאוד.

סימן הצמיג שלי שאתה מדבר עליו יכול גם להיות של רכב שפנה לשם לפני..לאוו דווקא בהקשר לרכב שלי.

אגב המצלמה,לא הייתה עליי או באוטו.

התקשרתי מהר לחבר וסיפרתי לו במהירות מה קרה, איפה אני ושיבוא מהר עם מצלמה כדי שאתעד.

אז הוא ענה לי: "מצחיק מאוד אמיר, 1 באפריל שמח גם לך" וניתק! :shock:

אחריו ניתקו לי וצחקו לי בפנים עוד 4 חברים עד שאחד השתכנע לבוא ולהביא מצלמה.

אני מאוד מקווה שאין טוטאל-לוס, זה רכב שמור בקנאות ובמצב מכני וכללי מרשים.

אני לא אמצא רכב דומה בסכום הזה.

מה לגבי אשמת התאונה? הפגיעה בחלק האחורי ולא בחלק הקדמי של הנהג (מה שמראה כי הספקתי לבצע את הפניה לחלוטין ומאשש את הדעה שלי שהוא פשוט יצא לעקיפה במהירות גבוהה).

אגב, הרכב השני בבית שלי הוא מאזדה 6.

לפני כ-3 שנים אבא שלי ביצע בלימת חירום פתאומית וניצל מפגיעה ברכב אחר, אודות לשמירת מרחק ומערכת ה-EBA (מערכת עזר לבלימה) וכמובן ה-ABS.

המאזדה 6 זה רכב בעל איכיות בלימה גבוהות (זכה בציון גבוה במבחנים)

מכאן, שיחד עם כל זה הוא כמעט ולא מזער את הנזק- משמע אי שמירת מרחק ומהירות לא חוקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, סתם לידיעה...

יש שאלה בתיאורייה - אם מותר לעקוף נהג שהינו נוהג בנתיב בהרהור. (לפי ההסבר של אמיר..)

חד משמעי לא.

ככה זה שלומדים אחרי שלילה :-\ ולפני תיאורייה וטסט.

הוא לא מתאר נסיעה מהוססת אלא נסיעה ב 50 קמ"ש, לא צומת אלא כניסה לשביל עפר/חצר ואין פס לבן. אין כאן שום איסור לעקוף אלא אם באמת אותת אבל לך תוכיח שאין לך אחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מה שקרה, נהג המאזדה יצא לעקיפה בשל המהירות שבה נסעת (מן הסתם הורדת מהירות על מנת לפנות שמאלה), ובשבילו זו הייתה סיבה לעקיפה.

תרגיש טוב, והחלמה מהירה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, נתחיל מהפנייה, אני בטוח ב100 אחוז שמי שנכנס אליה מאותת!!! בטוח!!

בקשר למאזדה, היא של ליסינג אולי? (לפי הטאסות)

כי אם כן, יש לך עזק עם הליסינג סתם לידע כללי.

וחוצמזה, איך יש לו את החוצפה להגיד שלא אותתת!??! הרי ברור שהוא אשם!

לא שמר מספיק מרחק, ועכשיו גם נראה אותו שהוא אומר שהוא לא ראה את האורות של הברקסים שלך.

נו באמת... אין סיבה לפגיעה מאחורה חוץ מאי שמירת מרחק! נקודה!

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו פזיזות של נהג שלא הייתה לו סבלנות והחליט לצאת לעקיפה, ובסופו של דבר גרם לתאונה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...