Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהטסו שרייד נכבת אחרי הדלקת מזגן

Wiking
שימו לב! השרשור הזה בן 6630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שהיו הרבה תרדים בנושא בזמן האחרון אך הבעייה אצלי שונה במקצת.

הרכב: דייהטסו שרייד 1.3 16V שנת 2000 גיר רגיל.

הבעייה (לפי תיאור של אבי):

הוא נהג ובעת נסיעה בעיר הדליק מזגן. התקרב לרמזור, הוריד לניוטרל והרכב נכבה.

פעם שנייה: במגרש חנייה, הדליק מזגן ונתן קצת גז בניוטרל. עזב את דוושת המצערת והרכב נכבה.

כמו כן, כאשר הרכב עומד ומדליקים מזגן, הסל"ד מתחיל להיות לא יציב ופעמיים הרכב נכבה.

הבעייה מתקיימת רק בעת מזגן דולק וניוטרל. הרכב לא נכבה כאשר נמצא במצב תנועה ובהילוך.

אשמח לכל הסבר בעניין.

תודה, ליאור.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הסתכלתי היום בהיינס שלי וניתקלתי ב "מגביר טורים" הזה.

זה סה"כ מנוע חשמלי פשוט שקרה אחד משניים:

1. לא מגיע אליו פיקוד

2. הוא נתקע \ נשרף \ משהו אחר.

לפני שאתם מתחילים בפירוקים - תבדקו פיוזים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בעקבות הלחץ לתקן את הרכב (אבא חייב לנהוג), הוחלף כל בית המצערת (לא יודע איך זה נקרא בדיוק - החלק שיושב אחרי פילטר אויר עשוי ממתכת כלשהי). יכול להיות שזה בעצם מייצב טורים.

כל התיקון עלה 1000 ש"ח וזאת גם בזכות בני ל.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני מקפיץ את השרשור הזה היות והבעייה לא נפתרה בסופו של דבר.

קודם כל, הסל"ד בסרק כאשר המנוע חם על אזור 1450 סל"ד. עם מזגן זה עולה לאיזור 1800 סל"ד. ביום רביעי אחרי המוסך זה לא היה ככה. היה 1050 סל"ד ברגיל ו1250 סל"ד כאשר המזגן עובד.ג'קי (בעל המוסך) אמר שעדיף שהסרק יהיה על אזור ה-1100 ברגיל כדי לשמור על התושבות... ??? נשמע לי מוזר . זה אומר שכאשר המנוע קר, הסל"ד על 2000 ... לא הגיוני שזה בסדר.

היום הזזתי קצת את הבורג של הכיוון (אינני יודע אם מותר או אסור) והורדי את הסלד ל-900 סל"ד. מעבר לכך הבורג כבר לא מסתובב. הבעיה היא שאם נותנים גז ועוזבים אח"כ (בסרק) הסל"ד יורד לאיזור ה-700 פעם ופעם ל-1000. לא תקין מבחינתי.

יום ראשון אני אצלו לפתרון.

אשמח לשמוע רעיונות לתקלות.

החלק שהוא החליף (כדבריו) בתמונה מסומן בריבוע האדום (לדעתי זאת המצערת) ועוד תמונות של האזור והמנוע בכלליות:

*בדרך כלל אני יודע בדיוק מה מחליפים לי אבל התירוץ שלי הוא שהייתי אחרי לילה בעבודה בלי שינה ובמוסך פשוט נרדמתי ...

D 001.JPG

D 009_resize.jpg

D 012_resize.jpg

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק המוקף בריבוע אדום הוא באמת בית המצערת.

בבורג שנגעת אסור לך היה לגעת. הוא נועד בשביל כיוון ראשוני בלבד בבית החרושת. יש לך בעייה אחרת במערכת הזרקת הדלק.

נסה לאפס את מחשב הרכב ע"י ניתוק הקוטב השלילי של המצבר ל 15 דקות וראה אם הכל מסתדר...

(קח בחשבון שיכול להיות שמד הטורים עצמו מזייף (נדיר אך יכול לקרות). ע"מ להיות בטוח מה הסל"ד - אין מנוס ממוסך מורשה ומחשב אבחון.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני יודע שאסור לגעת בבורג אך כל פעם במוסך אחר גם נגעו בו. מה זה אומר על המוסכים??? גם במורשה דייהטסו בכפר סבא...

ניתוק מצבר אבצע מחר. לדעתי לא יעזור כלל.

יש לך סכמות ומידע טכני על המנוע הנ"ל ?

הבעייה היא ששילמתי 1000 ש"ח על הבית מצערת (ועל משופץ נדמה לי). אין לי עוד אלפייה לזרוק במורשה. מה כדאי ומומלץ לעשות ?

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיהטסו שרייד, עד כמה שזכור לי, אין מנוע צעדים והכוון הראשוני הוא באמצעות הבורג נ"ל.

כמו כן, ישנו מנגנון נוסף שמכוונים איתו את סיבובי המנוע עם מזגן עובד, זהו חלק פלסטי בעל שני צינורות אויר שמחוברים אליו, חיבור חשמלי של שני חוטים ובורג כוון. מורכב על הסעפת בצד ימין.

רצוי לתת למוסך מורשה לטפל במערכת ולכוון את בית המצערת עפ"י הנחיות היצרן.

וכן כן, זה יעלה כסף, מה לעשות, ממה שאני יודע מפעם אחרונה שבדקתי את הנושא>>המוסכים הם לא ארגון צדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש אל "מוסך התכלת" שברח' התע"ש 17 א.ת כפ"ס, טל' 09-7655442 ובקש את שרון.

הוא עבד במוסך מורשה דייהטסו ומכיר היטב מכוניות אלו.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי. מצטער לבשר לך זאת אך המוסך הנ"ל הסתבר כמוסך לא אמין מבחינתי.

אין מצב שאני חוזר לשם.

מוסך מורשה טוב באזור יש ?

דניאל:

נא לא להוציא לי מילים מהפה. אני לא אמרתי שמוסך הוא אירגון צדקה וההערה זאת לא במקומה.

אולי לא הסברתי את עצמי נכון, אבל לא באתי לקבל "נדבה" ממוסך אלא לתקן בעייה.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין אותך כלל.

השקעת כסף על איבחון תקלה והחלפת חלק, והסתבר שהתקלה לא נפתרה.

גש למוסך שביצע את העבודה ודרוש פתרון- ללא תשלום נוסף.

כבל גז קל לבדוק, הוא אמור להיות רפוי מעט ללא לחיצה על דוושת ההאצה, ולחיצת הדוושה אמורה להיות חלקה ללא הפרעות לכל המהלך (בדוק ע"י לחיצה עם היד כדי לקבל את התחושה טובה יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסך אני אגש מחר ואכן אדאג שהעבודה תבוצע או שהכסף יוחזר.

לגבי בדיקת הכבל: ללחוץ על הדוושה עם היד ולראות עם יש תחום כלשהו שהמונע לא מגיב ואח"כ כן ?

כלומר לבדוק אם יש תחום שאני לוחץ על הדוושה אבל המנוע לא עולה בסל"ד ?

תודה דניאל.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לבדוק עם מנוע כבוי, ולבצע לחיצה מדוושת הגז עם היד כדי לקבל תחושה עם משהו תפוס או חורק בזמן הלחיצה.

כמו כן ,ללא נגיעה על הדוושה, לבדוק במנוע עם חיבור הכבל למנוף בית המצערת רפוי מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6630 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...