Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

GROUND LOOP ISOLATOR

infected
שימו לב! השרשור הזה בן 6665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה..

אמרו לי שאני צריך את זה בגלל ה HUM שיוצא לי מהרמקולים..

עכשיו השאלה שלי היא איפה לעזאזל מוצאים את זה?

חיפשתי וחיפשתי באינטרנט ומצאתי רק בחו"ל.. שאלתי בחנויות אלקטרוניקה ולאף אחד לא היה מושג על מה אני מדבר..

מישהו יודע אולי?

תודה.

נ.ב: איך קוראים לזה בעיברית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג בדיוק לאיזה משתיק אתה מיתכוון כאשר אתה מחפש את ה - GROUND LOOP ISOLATOR. האם הכוונה היא למשתיק RCA? כזה שמחובר בכניסה למגבר או ביציאה של ה - HU? אם אכן זאת הכוונה הייתי ממליץ לך בחום רב להימנע משימוש במשתיק הזה כי הוא גורם לנפילה בתדרים הנמוכים והוא גם מעוות את איכות הצליל. נדיר מאוד שיש צורך להישתמש במשתיק הנ"ל. בד"כ כאשר הציוד טוב ותקין, איכות ההתקנה ברמה טובה ומערכת החשמל של הרכב תקינה, אין סיבה שתהיה בעיה כזאת. אם אתה מעוניין בעזרה בפיתרון הבעיה, אנא פרט בבקשה איזה ציוד מורכב ברכב HU, מגבר וכו...(נא לפרט בבקשה שמות של יצרנים ודגמים) כמו כן באיזה סוג של רכב מדובר. בכל מיקרה את משתיק ה - RCA ניתן ליקנות אצל רוב החנויות ו/או המתקינים שמוכרים ומתקינים ציוד אודיו לרכב.

שלו.

ליום יום: יונדאי סונטה 1998 3000 סמ"ק V6

אסקורט MK1 בהמתנה לשיפוץ ?

פיג'ו 504SR אוטומטית 1983.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על משתיק RCA

האמת היא שאני לא צריך את זה לאוטו.. פשוט ראיתי שיש פה אנשים שמתעסקים בזה..

אבל מצד שני אין ממש הבדל למה אני משתמש במגבר של רכב..

אני צריך את זה בגלל שכשאני מחבר את הטלוויזיה לרמקולים שלי (שמחוברים למגבר של אוטו..של PROSOUND) אז יש את הזמזום המציק הזה.. וזה זמזום ממש חזק כזה שאני מעדיף לא לחבר את זה בכלל מאשר שיהיה תרעש הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו עשיתי עוד חיפוש לפי משתיק RCA ומצאתי 2

משתיק RCA למגבר מבית AUDIO GODS דגם MP104

http://www.pompa.e-shop.co.il/Product.asp?Pid=NP104&Cat2Cat1ID=61&Cat2ID=171&aff=Zap

משתיק רעשים SG11

http://www.islandsoundisrael.co.il/zap/products.aspx?id=73

יש הבדל ביניהם?

או שזה לא משנה איזה מהם אני קונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

infected,

למרות שאתה מישתמש במגבר לרכב, הבעיה שאתה מתאר אינה נובעת מהמגבר, ולכן היא לא שייכת לפורום הזה. אם תירצה פיתרון לבעיה שלך תשלח לי ה"פ, תירשום לי את מספר הטלפון שלך ואת שמך ואני אצור איתך קשר טלפוני ואנסה ליפתור לך את הבעיה, יתכן שגם ללא המשתיק שכאמור הוא פוגם באיכות הצליל.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה של האיזולטור ל"סנן" או "למנוע" רחשים היא לאור בעיית הארקה שיש לך (לולאת אדמה)...

סביר להניח שזה נובע אצלך מהארקה לא טובה של הטלוויזיה (ובכלל לא הבנתי אותך, הטלוויזיה מחוברת באוטו?! אם כן ע"י מצת הרכב או שתפרט...)

תעשה בדיקה פשוטה (לא ציינת אם יש רחשים גם ללא הטלוויזיה...) בלעדיה ולמעשה מרגע שמחובר הHU לרמקולים ולמגבר...

ונכון הדבר שזה יפגע לך באיכות הסאונד מהסיבה הפשוטה שאם יש רחשים לאור הארקה לא טובה, אזי יש צורך ב"השוואת אדמה" שזה מה שהאיזולטור אמור לפתור אבל זה מתבטא באיבוד איכות תחומי התדרים...

לשיקולך...

במידה והמכשיר החשמלי בבית יש פיתרון אך הוא לא מומלץ, כאשר יש רחשים הנובעים מבעיית "גראונד לופ" (לולאת אדמה) ניתן לנתק את הארקת המכשיר אשר גורם לכך וברור שזה ממש לא מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה של האיזולטור ל"סנן" או "למנוע" רחשים היא לאור בעיית הארקה שיש לך (לולאת אדמה)...

סביר להניח שזה נובע אצלך מהארקה לא טובה של הטלוויזיה (ובכלל לא הבנתי אותך, הטלוויזיה מחוברת באוטו?! אם כן ע"י מצת הרכב או שתפרט...)

תעשה בדיקה פשוטה (לא ציינת אם יש רחשים גם ללא הטלוויזיה...) בלעדיה ולמעשה מרגע שמחובר הHU לרמקולים ולמגבר...

ונכון הדבר שזה יפגע לך באיכות הסאונד מהסיבה הפשוטה שאם יש רחשים לאור הארקה לא טובה, אזי יש צורך ב"השוואת אדמה" שזה מה שהאיזולטור אמור לפתור אבל זה מתבטא באיבוד איכות תחומי התדרים...

לשיקולך...

במידה והמכשיר החשמלי בבית יש פיתרון אך הוא לא מומלץ, כאשר יש רחשים הנובעים מבעיית "גראונד לופ" (לולאת אדמה) ניתן לנתק את הארקת המכשיר אשר גורם לכך וברור שזה ממש לא מומלץ.

dj_brudo,

בכל המגברים שמיוצרים לרכב קיים ספק PWM שלמעשה מבצע 2 פעולות: הפעולה הראשונה והעיקרית שספק ה - PWM מבצע היא היא המרת מתח של 12VDC למתח גבוהה יותר, לצורך הפעלת המגבר. הפעולה השניה שספק ה - PWM מבצע היא בידוד המתח שהמגבר מקבל ממתח הרכב. אם תיקח מגבר לרכב כאשר הוא אינו מותקן ו/או מחובר ברכב ותיבדוק בעזרת מד רציפות האם קיים קשר חשמלי כין המינוס של המגבר לבין המינוס של מחבר ה - RCA אתה תיראה שיש נתק מושלם ולכן למעשה אין צורך להישתמש במשתיק RCA.

על פי מה שהבנתי כאן, אצל פותח השירשור, המגבר מותקן בבית. גם אם המגבר מותקן בבית בצורה נכונה אין סיבה שתהיה לולאת אדמה וכתוצאה מכך רעש.

בכל מיקרה הפיתרון שהמלצת כאן, על ניתוק הארקה למכשיר מסויים, (למרות שכתבת שזה לא מומלץ) מבלי שבדקת קודם את העיניין, ולעומק, הוא פיתרון מסוכן מאוד!!! שעלול במיקרה קיצוני מאוד אף להיסתיים באסון. לכן אסור אסור ואסור לתת פיתרון כזה. תחשוב טוב טוב על מה שכתבתי כאן ותיראה שאני צודק.

שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...