Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

ואני חושב שזה כבר עבר את ה-100% עליה ב-2015, עכשיו זה יותר משמעותית. דירה 3 חדרים חדשה במורדות גילה בירושלים רוצים למכור ב 1.7-1.8 מיליון, מישהו ירד מהפסים לגמרי. לפני 5-6 שנים היה מציאותי לקנות דירת גן 4 חדרים במיליון בשוק יד2.

אתה מתכוון לפרויקט של דונה?

הם לא רוצים/מבקשים 1.7-1.8. אלו מחירי הסגירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זורם עם הקו שלך, אז המצב עכשיו שאין קונים בשוק (בנוסף יש מלאי גדול של דירות חדשות, מחיר למשתכן וכו'), אז צריך להוריד מחירים. האם מישהו עושה את זה? ממש לא. הם מחפשים כל דרך אפשרית למשוך כמה שיותר זמן מבלי להוריד מחירים.

ציטטתי רק הודעה אחת שלך, אבל תגובתי בהחלט תתייחס לרוח הדברים של כל הודעותיך.

תסביר לי בבקשה, על מי אתה מלין?

זה לא נראה לך הכי הגיוני בעולם שקבלן / יזם ינסה להרוויח כמה שיותר?

נחדד:

במה עוסק כבודו?

האם לכשיציעו לך במקום עבודה פלוני שכר X ובמקום פלמוני X+, תשקול בכלל ללכת לראשון? (בהנחה ושאר הפרמטרים שווים)

למה אתה חזיר?

לך תעבוד בזול!

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר לי בבקשה, על מי אתה מלין?

אני מניח שהוא מלין על בועת נדל"ן ומחירים לא פרופורציונלים לכלום שדפקו דור שלם.

בנוסף, אני מניח שהוא מלין על כך שאנחנו חיים באחת המדינות שהכי קשה לקנות בה דירה ביחס לשאר מדינות ה-OECD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לפרויקט של דונה?

הם לא רוצים/מבקשים 1.7-1.8. אלו מחירי הסגירה.

כן. במקרה לדונה יש המון פרוייקטים במחיר למשתכן במודיעין, אז על הדרך כבר התעניינתי בזה, הלסת נפלה לי.

למה אתה חזיר?

לך תעבוד בזול!

אני לא פוגע באף אחד בזה שאני לא עובד במינימום. מחירי הדיור כן פוגעים בצעירים שחלקם הגדול שואף לברוח מכאן כמה שיותר מהר. בסופו של דבר זה יפגע במדינה בטווח הארוך. אז אני לא יודע מי יותר אשם, הקבלנים או המדינה, אבל לפחות עכשיו המדינה מנסה לעשות משהו בנידון.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדאבון הלב אין להאשים את הקבלנים בנסיון למקסם רווחים בדיוק כמו כל בעל עסק אחר, בדיוק כמו שכל עובד שואף למקסם את שכרו.

איחולי ארקו לנפילתם , כפי שכתב נטקו היא בדיוק מטרת השלטון להסב את האש לקבלנים ולא לשלטון.

או כמאמר הרומאים לפני 2000 שנה , הפרד ומשול.

השלטון שמקסם באבו אבוה אבוה את מחירי הקרקע שעד שהיזם מצליח לקבל היתרי בניה הוא צריך לעבור שבעת מדורי גיהינום וזמן שעובר עולה לקבלן כסף שמצטרף למחיר הדירה.

אלה הם עיקר הגורמים לעליה במחיר, הוסף לכך את יכולת הרוכשים / רצון הרוכשים לשלם מחירים גבוהים ובלבד ולהגיע לדירה וקיבלת את המצב הנוכחי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פוגע באף אחד בזה שאני לא עובד במינימום.

בטח שכן, אני מובטל - ואתה משתכר 100 שח לשעה! חזיר! תשתכר 50 שח כדי שגם אותי יקבלו לעבודה וגם אני ארוויח 50 שח!

אינשאללה מחר הבוס שלך פושט רגל ואז אני אכנס לעבוד במקומך! חזיר!

יש פה דור שלם שקשה לו למצוא עבודה, הממשלה חייבת להתערב ולהגביל משכורות כדי שגם אני אכנס לשוק העבודה.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או כמאמר הרומאים לפני 2000 שנה , הפרד ומשול.

הגאונים האלה אפילו הצליחו להפריד בין קבוצות בתוך העם -

אלה שבבעלותם דירה או מספר דירות ורוצים שמחירי הדירות יעלו,

ואלו שאין בידם אף דירה ורוצים שמחירי הדירות ירדו.

להלן, המגיבים בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה.

האם המיקסום רווחים על הקרקע של המדינה לא קרה בעצם בגלל תחרות בין קבלנים על כל פרוייקט בזמנו ומוכנות שלהם לשלם מחירים גבוהים יותר על הקרקע, כי הם בנו על זה שימכרו במחיר גבוה יותר (וצדקו כנראה עד 2017)?

בטח שכן, אני מובטל - ואתה משתכר 100 שח לשעה! חזיר! תשתכר 50 שח כדי שגם אותי יקבלו לעבודה וגם אני ארוויח 50 שח!

אינשאללה מחר הבוס שלך פושט רגל ואז אני אכנס לעבוד במקומך! חזיר!

יש פה דור שלם שקשה לו למצוא עבודה, הממשלה חייבת להתערב ולהגביל משכורות כדי שגם אני אכנס לשוק העבודה.

איך בדיוק תיכנס לעבוד במקומי אם הבוס שלי יפשוט רגל? icon_rolleyes.gif בכל מקרה מקבלים אצלינו עובדים לפי הצורך ללא שום קשר למשכורת שלי או של מישהו אחר.. אני מניח שככה זה בכל מקום, אז הטיעון קצת דמגוגי.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק תיכנס לעבוד במקומי אם הבוס שלי יפשוט רגל? icon_rolleyes.gif
על אותו משקל של:

ואם המחיר למשתכן יגרום לחלק מהעושקים לפשוט רגל ולקריסת מחירים בעוד איזה שנתיים, אני רק אשמח.

איך וממי תקנה דירה אם יקרסו ויפשטו את הרגל?

אז הטיעון קצת דמגוגי.

אתה התחלת :roll:

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק תיכנס לעבוד במקומי אם הבוס שלי יפשוט רגל? :roll:בכל מקרה מקבלים אצלינו עובדים לפי הצורך ללא שום קשר למשכורת שלי או של מישהו אחר.. אני מניח שככה זה בכל מקום, אז הטיעון קצת דמגוגי.

אתה באמת עד כדי כך תמים ? אני לא יודע אם זה באמת ככה במקום עבודה שלך, אבל זה ממש ממש ממש לא ככה ברוב המקומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה.

האם המיקסום רווחים על הקרקע של המדינה לא קרה בעצם בגלל תחרות בין קבלנים על כל פרוייקט בזמנו ומוכנות שלהם לשלם מחירים גבוהים יותר על הקרקע, כי הם בנו על זה שימכרו במחיר גבוה יותר (וצדקו כנראה עד 2017)?

איך בדיוק תיכנס לעבוד במקומי אם הבוס שלי יפשוט רגל? :roll: בכל מקרה מקבלים אצלינו עובדים לפי הצורך ללא שום קשר למשכורת שלי או של מישהו אחר.. אני מניח שככה זה בכל מקום, אז הטיעון קצת דמגוגי.

המינהל עבד כך

מגרש X הוערך ב1000K על ידי השמאי,וזה היה מחיר המינימום נמכר לקבלן "חמדן" ב 1300K

במכרז הבא מגרש Y שווה ערך מבחינת מיקומו גודלו וכו למגרש X מחיר המינימום היה כבר 1300K.

אם לפני עשר שנים היו מייעדים מגרשZ שווה ערך למגרש X לאוכלוסיות מסויימות במחיר 700K כדי לסבסד זאת , הכסף היה מתקבל ממגרש X שנמכר ב 300K מעל ההערכה, היה טוב, אבל לא, למה לעזור לזגות צעירים?

טעות.

לגבי גובה שכר העבודה

לא פעם במפעל במשבר מסכימים העובדים כי יורד שכרם עד שיירווח במקום שיפוטרו עובדים.

ככה המעביד לא יוצא מופסד וגם העובדים שומרים על מקום עבודתם.

אז אם היית מסכים לעבוד ב 50 במקום ב 100 היום היה אפשר לקבל גם את פיץ' לעבודה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת עד כדי כך תמים ? אני לא יודע אם זה באמת ככה במקום עבודה שלך, אבל זה ממש ממש ממש לא ככה ברוב המקומות.

ההגיון שלי עובד ככה: יש כמות מסויימת של עבודה. המעסיק מגייס את הכמות הנדרשת של עובדים כדי שהעבודה תתבצע. למה לו לקחת עוד עובדים מיותרים אם יש לו את היכולת למשל, אבל אין לו שום צורך בהם? או שאתה רומז שברוב המקומות אין מספיק עובדים כדי לבצע את העבודה הנדרשת בגלל מחסור בכסף? אז איך המקומות האלה מתקיימים בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגאונים האלה אפילו הצליחו להפריד בין קבוצות בתוך העם -

אלה שבבעלותם דירה או מספר דירות ורוצים שמחירי הדירות יעלו,

ואלו שאין בידם אף דירה ורוצים שמחירי הדירות ירדו.

להלן, המגיבים בשרשור הזה.

כתבתי זליון פעם כבעל נדל"ן

אין לי בעיה שיירדו מחירי הנדל"ן כדי שלדור הצעיר יהיה את האפשרות לרכוש כאן דירה במחירים שפויים ולא במיאמי הטובעת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי זליון פעם כבעל נדל"ן

אין לי בעיה שיירדו מחירי הנדל"ן כדי שלדור הצעיר יהיה את האפשרות לרכוש כאן דירה במחירים שפויים ולא במיאמי הטובעת.

אתה יחיד ומיוחד - אין על כך ויכוח.

מכיר את החבר שלך שטבע בנהר? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון שלי עובד ככה: יש כמות מסויימת של עבודה. המעסיק מגייס את הכמות הנדרשת של עובדים כדי שהעבודה תתבצע. למה לו לקחת עוד עובדים מיותרים אם יש לו את היכולת למשל, אבל אין לו שום צורך בהם? או שאתה רומז שברוב המקומות אין מספיק עובדים כדי לבצע את העבודה הנדרשת בגלל מחסור בכסף? אז איך המקומות האלה מתקיימים בדיוק?

יש כמות מסוימת של עבודה, עם X עובדים ניתן לבצע אותה ב-Y שעות. עם 2X עובדים ניתן לבצע אותה ב-Y/2 שעות. יותר עובדים == פחות זמן. וכמו שאתה יודע (או אמור לדעת), זמן שווה כסף. לצורך העניין, עם פי 2 עובדים תוכל לייצר פי 2 או לספק פי 2 הזמנות באותו הזמן.

כמובן שיכולת הייצור היא לא הקריטריון היחיד לפיו מחליטים על מספר העובדים בעסק, יש עוד קריטריונים שמושכים לשני הכיוונים (יותר/פחות). בסופו של דבר אתה מתייצב על איזשהי נקודת שיווי משקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...