Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אני מבין את זה היטב וזה החסרון הגדול של התכנית, שחוץ מהמחיר למטר ושם הקבלן אין שום מידע על אף פרוייקט בזמן ההגרלה. רק תהיה הוגן ותכתוב גם שפרוייקטים רבים של מחיר למשתכן שהוגרלו לפני 2017 כבר בבניה וחלקם לקראת סיום. אני מקבל את חוסר המידע זה כמחיר שיש לשלם על אפשרות ריאלית יחידה מבחינתי לרכוש דירה.

חוץ מזה קצת מצחיק לקרוא על כתבות מטעם, כאשר היו ויש מלא כתבות מטעם הקבלנים/יזמים וגם באותו אתר בדיוק. ואם המחיר למשתכן יגרום לחלק מהעושקים לפשוט רגל ולקריסת מחירים בעוד איזה שנתיים, אני רק אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה טובה צומחת לך מזה שעסק פושט רגל ומשאיר עובדים וספקים ללא כסף ורוכשים שחייבים כסף לבנק, ללא דירות?

מחשבה ילדותית!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהצעירים יפסיקו להגר מפה וההתחרדות של המדינה תהיה איטית יותר, צמיחה תהיה גדולה יותר. ואל תגיד לי שזה לא מגיפה כבר בשנים האחרונות, ההגירה השלילית. מחירי הדיור פשוט מטורפים וכבר מזמן יצאו מכל פרופורציה. שנוכל לקנות דירה במחיר שפוי.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר זכה במשתכן, הוא יודע איזה קבלן ואיזה פרויקט, מה אני מפספס כאן ?

זה כל מה שהוא יודע.

יש לו תכנית של הדירה?

יש לו תכנית של השכונה?

יש צפי לקבלת היתרי בנייה?

ארכו, קצת חבל שאתה מאחל לי ולשאר האנשים שעוסקים (וממש לא עושקים :-P) בענף הבניה פשיטת רגל מהירה.

זה רק מראה כמה תעמולת השיסוי של הממשלה הזו עובדת יפה.

שכר כל המתכננים בפרויקט הוא כ-8-9% מעלות הפרויקט.

רווח של קבלן ביצוע הוא כ-8-12% מעלות ביצוע.

רווח יזמי ממוצע הוא -15% מעלות הפרויקט.

מי שגוזל אותך כאן, אינם "אנחנו".

ודרך אגב- כשאני (וחמשת העובדים שלי) נהיה בלשכת העבודה, יצטרפו אלינו עוד רבים, מענפי הלוויין, ובכלל כתוצאה מההאטה שזה יביא איתו.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהצעירים יפסיקו להגר מפה וההתחרדות של המדינה תהיה איטית יותר, צמיחה תהיה גדולה יותר.

.

כל זה יקרה בזכות קבלן שיפשוט רגל?:shock:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, בזכות מחירי דיור שיתרסקו (בתקוה). מפשיטת רגל של הקבלנים מקרטל העושקים (לכאורה וזה) תהיה קצת שמחה לאיד, מה שהייתי מרגיש אם הייתי עבד ומשטר העבדות היה נופל. אולי ילדותי וטיפשי, אבל זה המצב שהגענו אליו בזכות ניפוח המחירים שלהם ב-9 השנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חלק משום מחאה, אבל אולי עמדותינו זהות.

לדעתי אין שום סיבה שהמחירים לא יחזרו לרמה של 2008 בתוספת האינפלציה במשק. אז הקבלנים הרוויחו וגם ימשיכו להרוויח. גם המדינה תצטרך להוריד את מחירי הקרקע כאשר הקבלנים יפסיקו לרכוש אותה במחירים מוגזמים.

וכמובן אתה חייב להגזים כיאה למצדד בקבלנים. אף אחד לא מצפה לקנות דירה ב-100K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה לעוסקים בענף הבנייה כאן -

אם הקבלנים שבונים במסגרת מחיר למשתכן עדיין מרוויחים, איך זה שקבלנים אחרים לא יכולים לבנות באותן עלויות?

מחיר הקרקע בו המדינה מוכרת במסגרת הפרוייקט הוא זול יותר בעצם?

ובלי שום קשר - עלייה של 100% במחירי דיור זו בועה מטורפת שסופה להתפוצץ מתישהו ואיכשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה למה המדינה כביכול "מפסידה" מיליארדים בגלל מחיר למשתכן - קרקע זולה יותר.

ואני חושב שזה כבר עבר את ה-100% עליה ב-2015, עכשיו זה יותר משמעותית. דירה 3 חדרים חדשה במורדות גילה בירושלים רוצים למכור ב 1.7-1.8 מיליון, מישהו ירד מהפסים לגמרי. לפני 5-6 שנים היה מציאותי לקנות דירת גן 4 חדרים במיליון בשוק יד2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה לעוסקים בענף הבנייה כאן -

אם הקבלנים שבונים במסגרת מחיר למשתכן עדיין מרוויחים, איך זה שקבלנים אחרים לא יכולים לבנות באותן עלויות?

מחיר הקרקע בו המדינה מוכרת במסגרת הפרוייקט הוא זול יותר בעצם?

ובלי שום קשר - עלייה של 100% במחירי דיור זו בועה מטורפת שסופה להתפוצץ מתישהו ואיכשהו.

זה בדיוק העניין במחיר למשתכן.

המדינה מנהלת מכרז בין המציעים, ההצעה הזוכה אינה הגבהוהה ביותר (ערך הקרקע נתון כאקסיומה במכרז), אלא מי שנותן מקסימום הנחה ממחיר המ"ר הבנוי (שגם הוא נתון במכרז).

במקרים לא מעטים, מחיר המ"ר הנתון הוא כבר לא הגיוני, וצריך להיות מתאבד שיכי כדי להציע עוד הנחה מתחתיו.

צי שעושה זאת, אכן לא ירוויח, ואפילו יפשוט רגל.

כבר הורדתי כמה יזמים ממכרזים מסוכנים כאלה. הם מודים לי כבר עכשיו.

אבל נחזור לשרשור הזה עוד 4 שנים, ונראה אם אכן צדקתי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב natco, שיהיה ברור שאני לא מאחל לך אישית לפשוט רגל או משהו. אני מבין שאתה שחקן קטן ובטח שלא הכתבת את התנאים של השוק. הכוונה שלי לקבלנים הגדולים, שלמרבה הצער הם כנראה אלה שישרדו הכי הרבה זמן מכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הם פילנתרופים? כל אחד ממקסם את מה שהוא יכול כדי להרוויח כמה שיותר. אם יש מי שקונה - כנראה המחיר בסדר ומקובל.

אתה מבקש משכורת מינימום כדי שיוכלו להעסיק עוד במפעל?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זורם עם הקו שלך, אז המצב עכשיו שאין קונים בשוק (בנוסף יש מלאי גדול של דירות חדשות, מחיר למשתכן וכו'), אז צריך להוריד מחירים. האם מישהו עושה את זה? ממש לא. הם מחפשים כל דרך אפשרית למשוך כמה שיותר זמן מבלי להוריד מחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה בנתיים אפשר לא להוריד מחיר. אולי בהמשך יצטרכו כן.

חלק גדול מהבניינים לא מתחילים להיבנות לפני שהיזם מכסה את עצמו מבחינת עלויות (ממכירות של דירות על הנייר), לכן זה לא שהוא מפסיד - הוא עדיין לא הרוויח על הדירות האחרות שלא מכר.

נגיד בניין של 8 דירות שעלות בנייתו הכוללת היא 4 מליון ועלות דירה היא 1 מליון. הוא מוכר 4 דירות על הנייר - ומתחיל לבנות. תוך כדי הוא מוכר או לא את השאר. גם אם נשאר עם 4 דירות לא מכורות הוא לא הפסיד עדיין כלום.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...