Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי קילומטרז' בפיקאסו C4 - האם אפשרי?

שימו לב! השרשור הזה בן 4466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק במהלך שנת 2008 התחילו לציין בעלות ליסינג ברישיון. במכוניות שעלו על הכביש לפני כן, לא מצויין שום דבר, אם הרכב היה בליסינג. קשה לי לאמור באיזה חווש בדיוק ב2008 בוצע השינוי. לדעתי באיזור אפריל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה, אבל האם ציון הקילומטרז' הזה מועבר למשרד הרישוי? (אם אבד רשיון הרכב - האם בשיחזור של הרשיון הנתון הזה ישוחזר שוב)?

כמו כן, מה מצויין בליסינג מימוני? האם היה צריך להיות מצויין דבר זה ברשיון הרכב? יכול להיות שהרכב היה, נאמר, של מנהל חברת פרי ירוחם, והוא הכניס אותו לטיפול על שמו, כך שבעצם זה רכב פרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל קנית רכב יד שנייה. ההעברה למגרש רכב לא מוסיפה יד.

האם אתה בחרת את המומחה לבדיקת הרכב או שמגרש הרכב הזמין אותו?

מכיוון שמי שבדק את הרכב לדבריך הוא "המומחה" אני מצרף ציטוט מן המדריך לקניה באתר שלו (ההדגשה באדום היא שלי):

איזו יד הרכב

במידה ואותו אדם היה הבעלים של הרכב אך העביר בעלות מהעסק הפרטי שלו אליו,

או מאשתו ואליו וכדומה, זה נחשב לצורך העניין יד ראשונה. קורה הרבה שבעלי הרכב

"מתבלבלים" וכשכתוב ברישיון בסעיף "בעלים קודמים" המספר 1, זה גורם להם לטעון שהם יד

ראשונה, ולא היא. הם יד שנייה. ברכב יד ראשונה, בסעיף "בעלים קודמים" רשומה הספרה 0.

יש לוודא עניין זה עוד בטלפון. לשאול בצורה מפורשת מה רשום ברישיון, והאם המוכר קנה את

הרכב מהיבואן.

אתה קורבן של הונאה. האם יש לך זכרון דברים עם סוחר הרכב בו כתוב שהוא יד ראשונה?

תבע את סוחר הרכב על חוסר גילוי נאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני יודע שאני יד שניה. אתה טוען שאני יד שלישית? (אני הבנתי מסוחר הרכב שאני יד שניה: ברישיון הרכב שראיתי לפני העברת הבעלות היה רשום בעלים קודמים 01, אבל זה היה לגיטימי, כי הרי ההעברת הבעלות הראשונה היתה בין פרי ירוחם לבין המגרש. לא ככה?)

2. את המומחה אני בחרתי (לפי המלצות של הפורום הזה).

3. האם החלפת ידים פנימית (באם נעשתה) זו מדווחת במשרד הרישוי (מחר אבדוק זאת לעומק, כאשר אגש למשרד הרישוי)?

4. יש לי זכרון דברים עם סוחר הרכב, אומנם לא רשום שם שהרכב הינו יד ראשונה, אבל הסוחר אמר לי שברשיון החדש שאקבל, השינוי היחידי הינו שהשם שלי יוחלף עם השם שלו: קרי, גם אצלי יהיה רשום בעלים קודמים: 01

5. בשום מקום ברישיון לא רשום בעלות מקורית של חברה / ליסינג / ליסינג מימוני / חברה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיבלת טופס גילוי נאות מסוחר הרכב בו מפורט כל העבר של הרכב.

רכב שהיה אצל פרי ירוחם לא עשה 52 אלך ק"מ.

מאיזו שנה הרכב דרך אגב.

נדמה לי שתמצא עצמך כיד שלישית מרכב שהיה של חברת השכרה .

אי מסירת טופס גילוי נאות היא עבירה פלילית ואם הנתונים של הקילומטרג' מספר ידים והיות הרכב של השכרה ולא יד פרטית נכונים אז עבדו עליך בגדול.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

רכשתי C4 פיקאסו דרך מגרש מכוניות מיד ראשונה פרטית, עם 52000 ק"מ. לא קיבלתי ספר טיפולים. יום לפני העברת בעלות עשו ריקול לרכב במוסך מורשה.

התקשרתי היום למוסך מורשה זה על מנת לדעת הסטוריית טיפולים והוא אמר לי שהרכב עבר 3 כניסות למוסך, ב 90,000, ב 95,000 וריקול ב 97,000 ק"מ.

שאתי מאין מגיע מספר זה - האם מקלידים אותו ויזואלית או האם נשאב ישירות ממחשב הרכב. הוא אמר שזה מוקלד ויזואלית לפי מה שהמוסכניק רואה בצג.

יש כאן לא מעט תהיות:

1. לפי המוסך, טיפול 90,000 היה ב 2009 (כאשר הרכב בטוח לא היה במגרש), כאשר הריקול נעשה ב 97,000 ק"מ - קרי - לאחר שראיתי את הרכב. אי לכך, האם יתכן כי הקילומטרז' שונה, אם בכלל, 3 פעמים? (פעם ראשונה לפני שראיתי את הרכב, פעם שניה 'החזירו' אותו ל 97,000 ק"מ לפני הריקול, ופעם שלישית לאחר המסירה)?

2. הרכב עבר בדיקה ע"י נציג 'המומחה', אשר הוציא פלט ממחשב הרכב. האם יתכן שהקילומטרז' במחשב הרכב מוציא נתון לא נכון? (אין לי את הפלט מול העיניים, אבל הבודק היה אמור לדעת אם הנתנים שונו)

3. הרכב נראה שמור מאד: גם בפנים, גם בחוץ, ואין לו בעיות (גם קיבלתי אחריות לשנתיים בכתב מהמגרש)

4. האם זה אפשרי לשנות קילומטרז' בפיקאסו (ובאיזו קלות זה ניתן להעשות)?

מוזר...

לא יד פרטית אלא רכב השכרה

לא יד ראשונה בטוח !! האם אתה תהיה יד שניה או שלישית , סביר יותר שתהיה יד שלישית.

לא 52 אלף ק"מ אלא סביר יותר 152 אלף ק"מ.

קיבלת אחריות ממגרש שלא נתן לך טופס גילוי נאות אז לא מן הנמנע שהאחריות שווה אולי את הנייר שעליו היא כתובה.

למה לא להוציא היסטוריית טיפולים לפני הרכישה ולא אחרי הרכישה.

לא יודע מי זה "המומחה" , כנראה שהוא לא כל כך מומחה.

בקיצור כל הטעויות שאפשר לעשות כמעט ברכישת רכב ביצעת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלתי כל טופס גילוי נאות. הרכב ב 6/2007.

אני מצטער להגיד לך אבל רכב אשר היה בליסינג מחודש יוני 2007 לא יתכן מצב שעבר רק 52K ק"מ...

הרכב עשה 3 שנים בליסינג , משמע שוחרר לשוק בחודש יוני 2010, נניח והרכב נלקח לליסינג של 5 שנים אז הוא שוחרר לשוק ביוני השנה , עבר לסוחר כיוון שהק"מ בסבירות גבוהה היה מרתיע לקוח פרטי, הסוחר שיפץ את הק"מ , מעביר טסט ומצא קונה....

אני הייתי דורש מסמך בכתב מחברת הליסינג , מכתב מעורך דין לא יזיק, וגם איום מרומז על עצימת עין מול פעילות של סוחר ברכבים שלהם לא יזיק...

לצערי הרכב במקרה הטוב עבר ק"מ כפול ממה שרשום במונה, נסה לבדוק באיזה חברה הרכב שירת, ונסה לדבר עם הנהג אשר עשה בו שימוש, אני הגעתי עד לנהג ברכב שרכשתי בזמנו מהליסינג, מצריך עבודת בילוש , אבל שווה את ההשקעה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת בהודעה קודמת: איך יכול להיות שלא צויין ברשיון הרכב שזה היה בבעלות חברת ליסינג / ליסינג מימוני / השכרה?

בהודעה קודמת שלך ראיתי כי ברשיון הרכב שהוצג לך הופיעה הכתובת "הפקדת סוחר-רשיון לטסט, יש בעלים קודמים".

באתר הזה http://www.auto.co.il/archive-3253.aspx נכתב:

בנוסף חשוב לבדוק האם ברשיון הרכב בחלקו התחתון רשום ^הפקדת סוחר - רשיון לטסט, היו בעלים קודמים^. מדובר בתקנה חדשה יחסית של משרד הרישוי המאפשרת לסוחרים להעביר בעלות על כלי רכב מבלי שההעברה תירשם כיד נוספת ברשיון הרכב. אז נוצר מצב בו רכב יד ראשונה שהיה שייך לחברת ליסינג עלול להיות מוצג כיד ראשונה פרטית - עם פרטי הסוחר כיד ראשונה לכאורה.

לו היית עושה חיפוש קצר באינטרנט על משמעות הכתובת, לא היית רוכש את הרכב הזה.

אני מבין כי הרכב היה אצל הסוחר למעלה משנה לפני שרכשת אותו. חלק מתקופה זו הרכב היה ללא רישוי שנתי.

עכשיו אני מבין כיצד ייתכן כי במוסך נרשם לרכב קילומטרז של 90000 בשנת 2009. הוא פשוט חיכה לקונה המתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב - הייתי במשרד הרישוי הבוקר:

פרי ירוחם היתה הבעלות השניה.

פרי ירוחם מכר לסוחר מורשה (ללא השפעה על הבעלויות)

אדם פרטי היה בבעלות השניה

אותו אדם פרטי מכר לסוחר שממנו אני רכשתי את הרכב.

מתדפיס הטסטים של משרד הרישוי, רשום גם הקילומטראז' שהרכב עבר בשני הטסטים האחרונים (החלק העליון של הרצ"ב)

עשיתי סיכום בחלק התחתון של המסמך, עם כל האינפורמציה ש'דגתי' עד עכשיו: ממשרד הרישוי, מהטסטים, מהדלקן וממוסך מורשה.

בקיצור - איך אני ממשיך מכאן?

האפשרויות שחשבתי עליהן:

1. להתקשר לסוחר II שממנו רכשתי את הרכב ולדרוש ממנו לבטל את העיסקה ולשאת בהוצאות (בדיקת רכב 450 ש"ח, מיכל דלק מלא 400 ש"ח וכו')

2. לגשת דרך עו"ד לבית משפט (הוצאות משפט, סחבת וכו')

3. לגשת לתביעות קטנות (עד 34,000 ש"ח) ולדרוש החזר של ערך הרכב.

מה אתם מייעצים לי?

הסטוריית רכב.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני אומר אינו יעוץ משפטי וקח הכל בערבון מוגבל:

הכניסות של הרכב ב 90K ו 93K עלולות להיות מפוברקות או לא מדוייקות (לצורך רישום של משהו, או תביעה של חלק באחריות).

רישום מדוייק חייב להיות משהו בסגנון: 91,385 ק"מ. לא הגיוני ש-3 כניסות למוסך הן בדיוק במספר עגול.

הכניסה של הרכב ב 97K היא מפוברקת ברמת רישום הקילומטראז. אין באפשרות המוסך להכניס ק"מ לכרטיס עבודה שהוא נמוך מהכרטיס הקודם. זה אומר שבמוסך ראו שהיו לרכב כניסות עם 90-93 אלף ק"מ וכאשר פתחו שוב כרטיס עבודה לא יכלו לרשום 52,000 ק"מ ולכן בשביל לא להתעסק עם זה יותר מידי, פשוט הוסיפו סתם עוד כמה אלפים ופתחו כרטיס עבודה.

יש לך את כל האסמכתאות לכך שהסוחר רימה אותך - אך אינני יודע איך יתיחס בית משפט למקרה של "גונב מגנב פטור", הכוונה היא שאם הסוחר השני קנה את הרכב מהיד הפרטית לאחר הפחתת קילומטראז', הוא כביכול לא רימה אותך אלא רימו אותו - ואז אם תתבע את האדם ממנו קנית את הרכב, אינני יודע מה הדין של כזה דבר.

לדעתי הדרך הכי הגיונית לטפל במקרה היא לעבוד בסדר הגיוני:

א. לעדכן את הסוחר ולתת לו הזדמנות לבטל עסקה. רצוי לעשות זאת בכתב + בטלפון, אבל כדאי שתחכה לעצה של ישה בנושא. אם אתה מדבר איתו בטלפון, תקליט את השיחה.

ב. אם קיבלת תשובה שלילית על סעיף א' - אזי כדאי לתבוע אותו על ביטול עסקה + עוגמת נפש, ימי עבודה וכו'.

זה לפחות מה שאני הייתי עושה.

בהצלחה

איציק

נ.ב.

שים לב שלמרות הסטיגמה שיש בארץ על מכוניות צרפתיות, לפעמים קשה לזהות רכב שעבר מעל 160K ק"מ ביחס לרכב שעל השעון מופיעים 52K ק"מ. המכוניות המודרניות נשמרות לא רע בכלל.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה גדול, אבל זה נראה לי מצב, "שאלוהים ישמור כמו שאומרים"....

הרכב נטחן בפעילות השכרה. לאחר מכן נמכר לסוחר כי רק לשם הולכים רכבים כאלו. הסוחר מכר אותו לאחר כחודש לערך לאדם פרטי. אוטו אדם פרטי נפתר מהרכב לאחר כחודשיים בלבד!! כנראה עקב תקלות או בעיות, הרכב חוזר לסוחר שוב (אולי כחלק מעסקת טרייד אין אצל סוחר שאדם מוכן לקחת רכב אחר, העיקר להפטר משלו...), הרכב נמכר לאחר מכן לקורבן השני....

בדרך כמובן שהיה שינוי בקילומטראז' על מנת שירשם בסטס ו"יכשיר את השרץ", לאחר מכן שונה שוב לק"מ "נורמלי לרכב פרטי" כזה שלא יעורר את החדש ויתן לרכב לעבור ריקול, ואח"כ שונה שוב לקילומטראז' שיתאים לקונה התמים.

זה לפי דעתי.

בכל מקרה, ותסלח לי על הביטוי, זה פשוט לא הגיוני הקלות שבה אנשים נופלים בפח. פשוט סטארט אפ. איך לכל הרוחות חושב אדם שרכב שעשה 52,000 ק"מ בשנתון כזה, מגיע למגרש לסוחר? זה לא בערך, פחות או יותר, או סיכוי קטן. זה פשוט לא קיים!

בנאדם קצת הגיון!

מקווה שתצא מזה איכשהו. שילמת שכר לימוד יקר. לפחות הבנתי שהרכב תקין כרגע. גם זה משהו.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אתה לוקח לי את הפרנסה :lol:

כפי שאיציק כתב מבטל את העיסקה + 2000 ש"ח פיצוי על בלבולי המוח וההוצאות שהיו לך בקשר לעיסקה.

בא אליו למגרש מקליט את השיחה + אדם נוסף איתך שיוכל להעיד גם על השיחה ומחתים אותו על העתק של המכתב שבו אתה דורש את הביטול.

הסוחר לא פעל כפי שהחוק דורש ממנו ( עבירה פלילית ) והוא לא ירצה להסתבך יותר מדי.

אם גם אותו רימו שילך וישבור את הראש עם היד השניה, ושהיא תלך לשבור את הראש לסוחר / לפרי השכרה.

מקווה שאכן ילך לך בטוב .

לא ילך בטוב אנחנו פה .

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מי זה "המומחה" , כנראה שהוא לא כל כך מומחה.

.

"המומחה" זו חברה שלפחות בעבר פעלה בניגוד לחוק ומבצעת "בדיקות קניה" אצל הלקוח:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=145519

בלי קשר להיותם עבריינים, הנה כמה עדויות על מקצועיותם:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=116817&page=2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...