Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שעומד ללא תזוזה ותופס מקום חנייה

FiS
שימו לב! השרשור הזה בן 4485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כבר מספר חודשים שעומד בחניית הבניין שלי (כביכול של הבניין שלי, אך היא פתוחה לכולם) רכב שלא זז ממקומו ובכללי אף אחד לא נוגע בו.

אני יודע למי שייך הרכב, אבל ממש אין לי כוח לבקש ממנו שיזיז את הרכב (לא איזה ערס, דווקא בן אדם נחמד שגר בקצה הרחוב).

מה עליי לעשות בכדי שיזיזו את הרכב ? לצלם תמונה שלו + כתובת מדויקת ולשלוח לעייריה ?

תודה.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניתן להתלונן בעירייה, זאת לא בעיה. בצירוף תצלום ושאר המסמכים.

אך נקודמת מבט אחרת, לא בגדר של הטפת מוסר.

בעצמך אמרת שזאת חנייה שפתוחה לכולם, במה שונה הרכב שלו שלא זז לרכב שלך שכן זז (אבל חונה בכל מקרה בסוף היום), מה זה משנה בעצם?

לא לפגוע חס וחלילה אבל... משעמם לך? תחשוב על זה, לבן אדם יש רכב, אולי הוא במחלה? גוסס? לא מסוגל לנהוג? אבל רוצה להחזיק רכב ועוד בחנייה ציבורית הפתוחה לכולם.

במה זה יועיל לך שהוא יזוז? הרי במילא זאת לא חנייה שלך, לא שילמת עלייה, שייך לכלל הציבור, אם הוא יזוז, יתפוס מקומו מישהו אחר, ותריב גם איתו?

עצה ידידותית? תקום בבוקר עם חיוך , סע לעבודה, תחזור בערב, החנה רכבך, עלה לביתך ותהנה.

אתה הרי לא גר בחניון, זה ממש לא משנה אם הרכב של הבן אדם כן זז או לא זז, הוא חונה בחנייה כחוק, זה משנה אם הוא פעיל או לא? יש לו רכב ועל כן יש לו זכות להחנות.

סתם יגרור אותך לוויכוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להתלונן בעירייה במוקד + תצלום הרכב על כך שהרכב אינו פעיל X חודשים , לפי מה שידוע לי רכבים עומדים לא שמישים הם מוגדרים בתור מפגע סביבתי או משהו בסגנון.

ממליץ לברר ישירות מול המוקד של העירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את הזמן לחפש את הבנאדם. במה כרוך הזזת הרכב ע"י העירייה ?

החוק ברור, אבל לצערי רוב העריות פשוט עצליות לטפל בנושא!!

החוק נקרא - " חוק שמירת הנקיון לשנת 1984"

http://www.snunit.k12.il/www_teva/law/israel/71.html

על פי סעיף 8א, רשאית הערייה לפנות לבעל הרכב בדרישה לפנות את הרכב,ובמידה ולא יעשה זאת, ילקח הרכב משם , יגרר ולאחר חודשיים ימכר.

החוק פשוט, העיריות מסרבות לבצע!

אני יודע למשל בכפר סבא יש עשרות רכבים נטושים, אבל העיריית כפר סבא מלבד לשים מדבקה לא מפנה שום רכב.

פנה לעירייה , בגלל שמדובר על שטח ציבורי , יש איסור על השארת הרכב במקום יותר מ6 ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הרשות המקומית, בד"כ אין בעיה להחנות רכב לתקופות ארוכות ברחוב ובלבד שהוא שלם ונקי ולרכב יש טסט בתוקף.

יש רשויות שמגבילות חניה לתקופות קצרות יותר כגון עד 30 יום או 60 יום וכד'.

כל שעליך לעשות הוא להתקשר לעיריה ולמסור כתובת מדוייקת ומס' רכב. הרשות המקומית כבר תבדוק בעצמה אם הרכב יכול להמשיך לחנות או שיש לסלקו משם.

גם אם מדובר בסילוק רכב, עד שהרשות המקומית תעשה זאת, יחלפו לפחות 2-3 חודשים בגלל פרוצדורות שהיא מחוייבת לנקוט קודם לגרירה. עד אז היא נותנת שהות לבעל הרכב לסלקו באפן עצמאי.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אולי לא קראתי את כל התגובות.

במידה והרבה כשיר, עם טסט, מי יכול להגיד לו לזוז?

אז הוא יגיד שכל יום ב 3 לפנות בוקר הוא נוסע עם הרכב לקצה החנייה וחוזר להחנות שוב, מישהו יכול להגיד לו משהו?

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אולי לא קראתי את כל התגובות.

במידה והרבה כשיר, עם טסט, מי יכול להגיד לו לזוז?

אז הוא יגיד שכל יום ב 3 לפנות בוקר הוא נוסע עם הרכב לקצה החנייה וחוזר להחנות שוב, מישהו יכול להגיד לו משהו?

בדרך כלל יודעים, הפקח לא טיפש, הוא רואה אוטו מלא אבק שסביב הגלגלים יש הצתברות של לכלוך, זה אומר שהרכב קבוע במקום, אז קל לקבוע שהרכב לא נסע הרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם האוטו מלא אבק ויש לו טסט ,

אין לאף אחד אישור לגרור את האוטו.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדוני מורה הנהיגה maier

יש לך אסמכתא חוקית לכך?

קרא את החוק שהביא לנו הנסיך ותראה שהחוק הזה עומד בסתירה לדבריך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בתוקף החוקי של הדברים אך לפחות בנוגע לעיריית תל אביב אני יכול להגיד בודאות מספר פעמים מדבקה של העירייה על רכב שמודיעה שהיות והרכב לא זז מהמקום למעלה מ-30 יום, יש לבעל הרכב 30 יום נוספים להזיזו ואחר כך הוא יגרר למגרש גרירה ע"ח בעל הרכב - כלומר לאחר 60 ימים שהרכב לא הוזז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקישור שצירף הנסיך, כתוב שרשות מקומית רשאית...

רשאית = מותר, משמע שאינה חייבת.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר

על פי פסיקת בית המשפט העליון כאשר מדובר ברשות , הרי רשאית משמעו חייבת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להתלונן בעירייה, זאת לא בעיה. בצירוף תצלום ושאר המסמכים.

אך נקודמת מבט אחרת, לא בגדר של הטפת מוסר.

בעצמך אמרת שזאת חנייה שפתוחה לכולם, במה שונה הרכב שלו שלא זז לרכב שלך שכן זז (אבל חונה בכל מקרה בסוף היום), מה זה משנה בעצם?

לא לפגוע חס וחלילה אבל... משעמם לך? תחשוב על זה, לבן אדם יש רכב, אולי הוא במחלה? גוסס? לא מסוגל לנהוג? אבל רוצה להחזיק רכב ועוד בחנייה ציבורית הפתוחה לכולם.

במה זה יועיל לך שהוא יזוז? הרי במילא זאת לא חנייה שלך, לא שילמת עלייה, שייך לכלל הציבור, אם הוא יזוז, יתפוס מקומו מישהו אחר, ותריב גם איתו?

עצה ידידותית? תקום בבוקר עם חיוך , סע לעבודה, תחזור בערב, החנה רכבך, עלה לביתך ותהנה.

אתה הרי לא גר בחניון, זה ממש לא משנה אם הרכב של הבן אדם כן זז או לא זז, הוא חונה בחנייה כחוק, זה משנה אם הוא פעיל או לא? יש לו רכב ועל כן יש לו זכות להחנות.

סתם יגרור אותך לוויכוחים.

החניה הציבורית נועדה לשמש את הציבור ולא את הפרט.

כאשר היא משמשת למטרתה אז הכל טוב.

כאשר מישהו הופך אותה למגרש אחסון זה כבר לא השימוש המיועד שלה.

לצורך כך יש מגרשי אחסון בתשלום, רצה לאחסן את הרכב עד שיוכל להשתמש בו, יפנה לפתרון הנ"ל.

לפי דבריך, אני יכול לרכוש משאית קלה גרוטאה ולהחנות אותה ברחוב והופלה יש לי עוד מחסן 10 מ"ר, ללא ארנונה וללא אישורים.

אחלה פתרון.

לפותח השירשור, פשוט תפנה לעיריה ותברר מה עושים.

וכן, גם אני הייתי מדווח על רכב גרוטאה שתופס מקום ללא שימוש [שוב, אחסון זה לא שימוש המיועד לחניה ציבורית].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...