Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכש החדש - ניסאן טראנו 2002 2.4 ידני. שרשור מתגלגל

iluxxxa
שימו לב! השרשור הזה בן 2595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כשנה וחצי עם 307XSI וכמה שינויים דרסטיים בחיים, החלטתי שזה הזמן המתאים לשנות כיוון ולנסות משהו אחר. התכנון המקורי היה למשוך עוד כשנה עם 307 ואז לרכוש רכב ספורטיבי חדיש. משהו בסגנון של 208GTI בת שלוש.

אבל אז בעצם הבנתי שעוד שנה עם הנוכחית זה משעמם, ושבדיוק חורף והכל עכשיו ירוק, אז למה בעצם לא לרכוש ג'יפ ולהתחיל לעשות הרבה טיולים בכל סופש?

אז התחלתי לחרוש פורומים, כתבות, סירטוני יוטוב ומבחני רכב בכל שלושת השפות שאני דובר. בהתחלה חשבתי על ג'ימני - הבחירה הסטנדרטית של כל מתחיל בתחום. אבל אחרי שעברתי ליד אחד כזה בשכונה שלי, הבנתי שאין מצב. זה לא הכיוון בכלל: הוא קטן מדי, במיוחד בגזרת הבגאז' שאמור להכיל כלב בגודל בינוני+. אחר כך התחלתי לפזול לכיוון האחיו הגדול - גרנד ויטארה. אבל בגלל שלא היו אופציות טובות מספיק בתקציב שלי וגם בגלל שפחות רציתי ג'יפ עם גיר אוטומט המשכתי לסרוק לוחות ובמקביל לחשוב על אופציות נוספות. חשבתי גם על סובארו פורסטר טורבו, אבל טיול שטח אחד שהצטרפתי אליו בתור נוסע גרם לי להבין שזה ממש לא הכיוון שאני מחפש.

ואז אחרי סיבוב בטראנו של חבר הבנתי שזה זה. לאחר שבועיים של סריקות בלוחות, באחד המוצשים פורסם הטראנו שלי. טלפון זריז למוכר וקבענו להפגש. אפילו לא היה צריך לנסוע רחוק, המוכר היה גר בשכונה ליד... מגיע למקום, היפיוף שטוף ומוכן למכירה. בדיקה ויזואלית, תא הנוסעים, בדיקה במסמכים, טיול שטח קצרצר - ולדואר. שנת 2002, מנוע 2.4 בנזין וגיר ידני.

מאז עברו כבר כ-3 שבועות, שבהם אני מנצל כל יום פנוי לטובת טיול כזה או אחר. לפעמים סתם טיול קליל להינות מהנוף, ולפעמים טיול אתגרי להתחפר קצת בחול ובבוץ V_xYu62j79qEfgIyicqmxxcXYHBBkTJ3LTDCJlHdPsmg9-1ZIkdRSVz_WtULmCjnLmngpXK8BQ-MMYpZ73Lr7mhJbjLjtsLPozzWQbpcrJ2gTu7t4YhNBkc7zMg9pErB3SJAyCCK

בכביש

מי שמחפש נוחות ופינוקים - לא פה. אחרי 3 צרפתיות, כאשר האחרונה הייתה מפנקת במיוחד המעבר לג'יפ ספרטני שתוכנן אי שם בתחילת שנות ה90 היה חד מדי. ישיבה גבוהה וזקופה, ההיפך הגמור ממה שהייתי רגיל אליו. בהתחלה מוזר, אחר כך מתרגלים. דוחות מהירות בג'יפ הזה כנראה לא יהיו לי. מהירות שיוט אופטימלית בסביבת 95 קמ"ש. כשהמחוג עובר את ספרת ה-100, יותר מדי ויברציות מועברים אל כל איברי הגוף, וזה גורם לך להרפות מדוושת הגז במיידי.

לגבי צריכת דלק - לא מדברים על זה.:roll:

בשטח

הטראנו שלי סטנדרטי לחלוטין. גם היד הראשונה וגם הבחור שקניתי ממנו לא נסעו איתו בשטח יותר מדי. גם אני לא מתכנן כרגע לשפר אותו, אולי אולי מיגון של החלקים החשובים אבל גם זה רק אחרי יישור קו רציני שיקח כמה חודשים טובים. אבל גם במצב הנתון הוא מספק אותי לגמרי, והוא עובר גם במקומות שאני עדיין מפחד קצת לנסוע בהם.

מה נעשה כרגע

לא הרבה. החלפתי שמן של קסטרול 10W40 לפי המלצת יצרן, פילטר שמן מקורי לפי מק"ט, ופילטר אויר חליפי. בנוסף הוספתי תוסף שמן קראמי שכבר מזמן רציתי לנסות.

מה בתכנון

כרגע הכי קריטי זה מצבר. מסתבר שבטראנו שלי המצבר קצת נדיר, ובשני מקומות שבדקתי לא היה כזה במלאי. במקביל ממשיך לאסוף חלפים לטיפול הגדול באמת - החלפת שמנים בשני הסרנים, החלפת שמן בתיבת ההעברה ובגיר. הכל לפי תקנים מומלצים על ידי היצרן כמובן. אחרי זה צריך לעשות גם טיימניג. האמת שבניתי על העזרה של אחד החבר'ה מהכנופיה, אבל זה נראה שאני נימצא ברשימה שחורה אצלם, אז כנראה שלפחות חלק מהדברים אעשה במוסך.

עוד דבר שמציק לי כרגע זה מערכת סאונד המובנית - סוג של 2DIN מקורי שכולל בתוכו נגן קלטות… הקטע המצחיק שאני אשכרה הצלחתי למצוא 2 קלטות ישנות, וזה מה שאני שומע כרגע באוטו :-o מסתבר שאין מסגרת תואמת להחליף ל1DIN והרבה מבעלי טראנו עברו למערכת טאץ'. בינתיים לא הגעתי להחלטה מה אני אעשה, אבל כבר מתחיל להימאס קצת מ-2 הקלטות שיש לי…

אמשיך לעדכן בשרשור הזה לגבי הטיפולים. זהו, מקווה שנהינתם עד כה.

וקצת תמונות לקינוח -

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

בגירסה הקצרה הוא נראה טוב לטעמי (בגירסה הארוכה מכוער, הבעיה העיקרית הוא שהוא צר מאד כ- 1.7 מטר בלבד למיטב זכרוני).

לגבי הויברציות במהירות מעל 95 קמ״ש, הייתי בודק את זה, לא נראה לי שזה אמור לקרות, תנסה לבצע איזון גלגלים ו/או להחליף גלגלים ו/או להחליף ג׳נטים ו/או כיוון פרונט ו/או לבצע בדיקה במוסך, אולי יש בעיה בהגה ו/או מיסבים בגלגלים ו/או תושבות מנוע/גיר וכיוצ״ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ועד שתחליט מה לעשות בקשר למערכת תשיג אחד כזה

carcassetteadaptor.jpg

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, נראה טוב בגרסא הזו.

שהייתי ילד לחבר של ההורים היה טראנו עם סאנרוף, לטייל עם זה בשטח הרגיש כמו טיול לדיסנילנד :D

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, נראה יפה.

לגבי רעידות - הן יכולות להיווצר מהרבה גורמים החל מבוץ שנכנס לתוך אחד הגלגלים, גלגלים לא מאוזנים, דרייבשאפט לא מאוזן ועוד. תתחיל מהקל את הכבד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. בהחלט 180 מעלות ביחס למכונית היוצאת שלך.

מכונית מצויינת, בטיול דיסקברים של המשפחה היתה גם אחת כזאת. עמדה בכבוד (עם שיפורים בסיסיים) בכל המטלות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ועד שתחליט מה לעשות בקשר למערכת תשיג אחד כזה

[ATTACH=CONFIG]481835[/ATTACH]

אתה צוחק, אבל פעם היה לי כזה. קצת מתבאס שזקתי... (לפני איזה עשור)

תתחדש, נראה טוב בגרסא הזו.

שהייתי ילד לחבר של ההורים היה טראנו עם סאנרוף, לטייל עם זה בשטח הרגיש כמו טיול לדיסנילנד :D

באמת התגעגתי לסאנרוף, חבל שכרגע הוא לא נפתח. זו אחת המחלות של טראנו. אני רוצה לבדוק מה בדיוק לא מתפקד שם ולבדוק עלויות, כי אני ממש אוהב לנסוע עם סאנרוף פתוח.

תתחדש, זה לא דגם הדיזל (כונס על מכסה המנוע)?

יש כונס על המכסה מנוע אבל הוא אטום (יש פלסטיק יעודי שסותם את החור). כנראה שהיצרן לא חשב לנכון ליצר מכסה מנוע נפרד לדגם עם מנוע בנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ,

בהחלט רכב מגניב. זורק אותי איזה עשור אחורה (היה לי דיזל 3 ליטר )

לדעתי אין לך צורך בשיפורים ומיגונים לפחות לא בשלב הראשון.

(אם אתה נמנע מלהכנס לשטח טכני קשה בשלב הראשון כמובן)

תתחיל בקורס נהיגת שטח.

זאת נהיגה שונה מנהיגת כביש, הנסיעה היא איטית והמטרה היא לעבור את המכשול ולהגיע לנקודת הסיום.

קורס כזה יאפשר לך להמנע מלהכנס לצרות ולהכיר קצת את המגבלות שלך ושל הרכב.

ותלמד את הדרכים הבייתה דרך השדות ולא דרך הכביש. מוי כיף.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון מועט בנהיגת שטח מהצבא, והרבה תיאוריה מיוטוב. מה שחסר קצת זה פרקטיקה - ועל זה בדיוק אני עובד עכשיו :twisted:

אגבף אני יודע שיש פה הרבה ג'יפאים, אז מי שרוצה לצאת לטיול ספונטני לא מחייב בשבת הקרובה באיזור המרכז מוזמן לרשום ה"פ וננסה לארגן משהו. יש מלא בוץ בכל מקום, חבל לפספס :-o

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ידידי, ניראית טוב מאוד יחסית לגיל. גם אני יותר אוהב את הגירסא הקצרה. אם אתה מתכוון לעשות טיולי שטח רציניים, תזדקק למיגונים, הגבהה (הרכב די נמוך יחסית לשטח טכני) ורצוי נעילה אחורית לכל הפחות, כמו גם צמיגי שטח מלא, ייתכן גם פגוש קדמי שיאפשר זוית גישה גדולה יותר. אבל לקצר יש יתרון על הארוך מבחינת העבירות (עם התאמות מתאימות כמובן).

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צוחק, אבל פעם היה לי כזה. קצת מתבאס שזקתי... (לפני איזה עשור)

.

היום יש כאלה אפילו עם נגן mp3 מובנה.

להשיג באליאקספרס הקרוב לביתך (אני מאמין שזה בסין).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו גם לאבא שלי בסובארו לאונה היה כזה דבר.

אני רק זוכר שהאיכות לא הייתה משהו.

אבל תתחדש שניראית שמורה,אני זוכר שב1996 כשהטראנו רק הגיע לי בתור ילד בן 10 היא הייתה חלומית,כול פעם שעברנו ליד הסוכנות ביקשתי מאבא שלי להיכנס לשבת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...