Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגעון הקנאביס / למישהו יש במבה?

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא דיברתי על "יעילות קלינית" אלא כתגובה למשפט הבא:

השימוש בו לא יותר מסוכן והמחיר החברתי שלו לא יותר גרוע מהרבה חומרים והתנהגויות חברתיות שכן מותרות.

בניגוד לקולה, אלכוהול ומין כזה או אחר, ההשפעה של הקאנאביס היא מיידית על הגוף (לטוב ולרע) ולכן עם החומר הזה צריך לדעת מה אתה עושה. כמו שלא תיקח ריטלין ב14:00 או על בטן ריקה, כי אח"כ צפוי לך לילה של סבל.

דבריי גם נאמרו כקריצה ל:

המחקר לגבי קנאביס ברור ומקובל והמסקנות ברורות כבר הרבה שנים.

כי מעטים מאוד המחקרים, בעולם כולו, המתייחסים בצורה אמיתית וכנה ליחס בין הצמח לגוף האדם. אני קורא הרבה מחקרים "ישנים" (קאנאביס זה השטן שגורם לבנות פרברים אמריקאיות לבנות לשכב עם הנ...), ומצד שני יש מחקרים עם תוצאות מרהיבות בנוגע לקאנאביס אבל גם הן, לא מספיק מקיפות.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אומנם זה הועלה בדיון ע"י guya72 .- אני מצטט ..

הסנונית הראשונה להתפכחות בנוגע לשימוש הרפואי התפרסמה בכתב העת Lancet - יולי 2007:

באותו ירחון צוין לראשונה כי קיימה עלייה של 40 אחוזים בסיכון לפסיכוזה

בקרב המשתמשים בקנביס ויש קשר כמותי בין השימוש והסיבה לפסיכוזה.

הסיכון לכך נע בין 50 אחוזים ל-200 אחוזים אצל משתמשים כבדים.

אחרי פרסום זה החלו ברצינות למפות את סיכוני הטיפול.[13]

ב-1995, פתחנו מאמר מערכת של ה-Lancet במילים שצוטטו מאז פעמים רבות: העישון של קנביס,

אפילו לטווח ארוך, אינו מזיק לבריאות.

מחקרים שפורסמו מאז 1995, כולל הסקירה השיטתית בנושא של Moore,

הובילה אותנו למסקנה כי קנביס עלול לגרום לעלייה בסיכון למחלה פסיכוטית.

קיים צורך במחקרים נוספים בנוגע להשפעה של קנביס על הפרעות אפקטיביות.

חשוב להזכיר כי במידע המפורט בנוגע לתופעות הלוואי יש לעשות שימוש בדיוק כמו במידע הרשום

בכל מאגר מידע העומד לרשותנו על כל תרופה שהיא. לכל תרופה יש רשימת אזהרות,

חלקן מבהילות מאד ורובן נדירות ביותר. בכל זאת על רופאים להכיר את כל האזהרות הללו ולקחתן בחשבון ,,,,,,,,

את היכולת לאזן את הצורך בטיפול המוצע עם הסיכונים הכרוכים בו עבור אותו החולה

ולדעה להמליץ לחולה על טיפול גם תוך נטילת סיכון מחושב, ולאחר הנחיית החולה על הסיכון.

סיכונים של פגיעה בערנות

יש להמנע מנהיגה או מביצוע פעולות מסוכנות.

התקנות מחייבות להמתין 6 שעות לפחות מהצריכה לפני נהיגה. גם אם האדם נהג בזהירות ולפי התקנות

והיה חלילה מעורב כנהג בתאונת דרכים,

אם יש עדיין חומר בדמו, הוא נחשב למי שנהג תחת סמים ויורשע במשפט.

היות שזמן המצאות התרופה בדם משתנה מעונה לעונה מאדם לאדם ותלוי מינון,

לא בטוח לנהוג כלל בתקופה השימוש.

במחקרים שנערכו נמצאה איטיות הולכה חשמלית במוח, דבר שגורם להאטה בתגובות.

בקנדה מצאו ששיעור המעורבות בתאונות דרכים של אנשים שצרכו קנביס גבוה בהרבה ביחס לצפוי מחלקם באוכלוסייה.[14][15][16][17]

יש לי שאלה - האם מי מהכותבים אשר בעד שימוש חופשי בקנביס. פגש בפועל אנשים צעירים

אשר עקב שימוש בקנביס (וכן זו הסיבה)

פיתחו הפרעות כגון - הסתגרות פחדים והתקפי חרדה פיתאומיים.

לדעתי - מי אשר רואה את התוצאות, ומדבר עם הבחורים וההורים .. לא יתמוך בקלות שימוש חופשי בקנביס.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קשור, מה אני מכיר?

אני מכיר מישהי שקנאביס הפחית אצלה את החרדה ואחד שאסור לו, כי זה עושה לו פסיכוזה, ואחר שזה הופך אותו לשכחן כרוני ואחד נוסף, שזה הופך אותו לעצבני ונרגן בחייו הפרטיים.

So?!

מה זה "עלייה של 40% בסיכוי לפסיכוזה"?!

אם הסיכוי הוא 0.0001, זה מה משנה שהוא עלה ב-40%?

ועלה בקרב מי?

ולמה?

והאם השימוש המוגזם בקנאביס הוא תוצאה של המצב הנפשי, והקנאביס לא רק גורם אותו?

ואולי הגנטיקה זה מה שמשנה, כמו שמצא המחקר הזה:

http://www.schres-journal.com/article/S0920-9964(13)00610-5/abstract

כלומר, מי שיש לו נטייה גנטית לסכיזופרניה, קנאביס מעלה אצלו את הסיכון.

גם צריכת אלכוהול.

So?!

לגבי האטת תגובות בנהיגה, כל זמן שאין סף מהירות תגובה שנבדק, אין סיבה לפסול דווקא משתמש קנאביס. הוא עדיין יכול להיות יותר מהיר מכל מבוגר מעל גיל 60.

ובכלל, ביקרת פעם מישהו שנהרסה לו הברך בתאונת סקי?

קיבל סרטן ריאות מעישון?

קיבל התקף לב, כי הוא צורך מתוקים כל החיים ולכן שמן?

שקרוב משפחה שלו נהרג בסינגל אופניים או צניחה חופשית או הטסת דאון?

אלכוהוליסט?

יש אינספור מנהגים מענגים שיש בהם סיכון.

המחוקק לא אוסר אותם, אז אין סיבה שיאסור קנאביס.

סטטיסטית, אלכוהול הוא גורם הרבה יותר משמעותי מבחינת הסיכוי ללקות בפסיכוזה מקנאביס:

Research has shown that alcohol abuse causes an 8-fold increased risk of psychotic disorders in men and a 3 fold increased risk of psychotic disorders in women

אם נורופן חוקי, על כל נזקיו, גם קנאביס יכול להיות חוקי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנאביס, כמו רוב הדברים בחיים הוא לא שחור או לבן. יש לו צדדים חיוביים יותר וחיוביים פחות. לבני אדם יש את היכולת לשפוט ולהחליט מה מתאים לי ברמה האישית, ומה לא. אז יש יוצאי דופן שיש להם נטיה להתמכרות, בגללם נאסור על כל בעלי הבחירה את היכולת להחליט?

אפילו ברמת השימוש "הסביר", הרבה לפני שלב ההתמכרות לאלכוהול יש תוצאות הרסניות הרבה יותר מגראס.

ההסתגיות היחידה שיש לי מגראס היא כמובן בני נוער, השימוש בגראס עלול להיות מדרון חלקלק לשימוש בסמים קשים יותר. והדברים האלו יכולים לחרבן חיים של משפחות שלמות. אבל שוב, מדובר בבני נוער, שאצלם יכולת השיפוט עוד לא רחבה ועמוקה מספיק בהשוואה לאדם בוגר שיכול למנן את השימוש או לחלוטין לשלול במידה וזה גורם לו לתופעות רעות.

אני אישית, נשוי + 4, מחשיב את עצמי לאדם דיי שקול ומעשן פעם ב...לא רואה בזה משהו שלילי כל עוד אני בבקרה על עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "עלייה של 40% בסיכוי לפסיכוזה"?!

אם הסיכוי הוא 0.0001, זה מה משנה שהוא עלה ב-40%?

קודם כל, עלייה של 40% היא משמעותית, גם אם הסיכון הראשוני לא גבוה. אם אתה מוכן לקחת את הסיכון או לא - זה עניין שלך.

שנית, הסיכוי לפסיכוזה גבוה הרבה, הרבה יותר ממה שציינת. רק הסיכוי לסכיזופרניה (זה סוג אחד של פסיכוזה תפקודית) הוא כ-1%. ויש כמובן סוגים אחרים של פסיכוזה (אם כי נפוצים פחות).

ועלה בקרב מי?

ולמה?

שאלות טובות, אני בטוח שהכל כתוב במאמרים שמתארים את המחקר. אם זה באמת מעניין אותך על אילו אוכלוסיות נעשו המחקרים, אני מציע שתקרא אותם.

והאם השימוש המוגזם בקנאביס הוא תוצאה של המצב הנפשי, והקנאביס לא רק גורם אותו?

כשחוקר מנוסה מנסה למדוד השפעה של מאפיין מסויים על אפקט מסוים באוכלוסית מדגם, אחד מהדברים שהוא עושה הוא לנטרל אפקטים אחרים ככל הניתן. יש כל מיני שיטות לעשות זאת - שליטה באוכלוסיית המדגם, רגרסיה כדי לבודד מתימטית את המאפיין הרצוי, ועוד. אני לא יודע באיזו השתמשו במחקרים המדוברים, אבל מכיוון שהם פורסמו בפורומים מכובדים אני די בטוח שהתמשו בשיטות מקובלות ומתאימות.

ואולי הגנטיקה זה מה שמשנה, כמו שמצא המחקר הזה:

http://www.schres-journal.com/article/S0920-9964(13)00610-5/abstract

כלומר, מי שיש לו נטייה גנטית לסכיזופרניה, קנאביס מעלה אצלו את הסיכון.

גם צריכת אלכוהול.

So?!

כאן, למשל, השתמשו בשיטה הראשונה. הוא אכן מחקר מעניין, אבל צריך לקרוא אותו בעיון כמו גם את המחקרים האחרים כדי לפרש את התוצאות.

לגבי האטת תגובות בנהיגה, כל זמן שאין סף מהירות תגובה שנבדק, אין סיבה לפסול דווקא משתמש קנאביס. הוא עדיין יכול להיות יותר מהיר מכל מבוגר מעל גיל 60.

אני לא מסכים. אני אישית מעדיף לנסוע עם כל בן 60+ שאני מכיר מאשר עם מישהו תחת השפעת קנאביס. אתה ברצינות טוען שצעיר תחת השפעת קנאביס נוהג בצורה בטוחה יותר מכל בן 60+? מילא 90, אבל 60?

ובכלל, ביקרת פעם מישהו שנהרסה לו הברך בתאונת סקי?

קיבל סרטן ריאות מעישון?

קיבל התקף לב, כי הוא צורך מתוקים כל החיים ולכן שמן?

שקרוב משפחה שלו נהרג בסינגל אופניים או צניחה חופשית או הטסת דאון?

אלכוהוליסט?

יש אינספור מנהגים מענגים שיש בהם סיכון.

המחוקק לא אוסר אותם, אז אין סיבה שיאסור קנאביס.

סטטיסטית, אלכוהול הוא גורם הרבה יותר משמעותי מבחינת הסיכוי ללקות בפסיכוזה מקנאביס:

Research has shown that alcohol abuse causes an 8-fold increased risk of psychotic disorders in men and a 3 fold increased risk of psychotic disorders in women

אם נורופן חוקי, על כל נזקיו, גם קנאביס יכול להיות חוקי.

הדוגמאות שלך לא כ״כ קשורות לקנאביס, ואני אסביר. הבעיה האמיתית בסמים באופן כללי היא חברתית (מה שלא מתקיים ברוב הדוגמאות שלך).

ראשית כל, לשימוש בקנאביס צד חברתי חזק מאוד (כמו סיגריות למשל או אלכוהול). הוא נצרך בסיטואציות חברתיות, השימוש בו מתפשט באופן חברתי, ויותר מזה, הוא נתפס כ״מגניב״ ומהווה גורם של לחץ חברתי בקרב אוכלוסיות צעירות (ילדים מתחת לגיל 18 ). פוטנציאל ההתפשטות של שימוש בקנאביס באוכלוסיה הוא גדול מאוד, גדול הרבה יותר מזה של ספורט אתגרי או אפילו אכילת מתוקים.

התגובה שלך צריכה להיות (וכנראה היא באמת) - אבל מה עם אלכוהול למשל. אתה צודק לגמרי. אלכוהול מקביל לקנאביס כמעט בכל אספקט חשוב - בצריכה מוגזמת הוא מזיק (אפילו יותר), הוא נצרך בסיטואציות חברתיות והשימוש בו מתפשט כמו אש בשדה קוצים, במיוחד באוכלוסיות צעירות וקלות להשפעה.

ההבדל הגדול בין קנאביס לאלכוהול הוא המחיר. מחיר האלכוהול נמוך מאוד יחסית. אני לא מדבר על ויסקי בפאב, אלא אפילו על בירה או טקילה בדראגסטור. מחיר הקנאביס, או סמים באופן כללי, הוא גבוה יותר. ובד״כ, השילוב של התמכרות (בין אם היא פיזיולוגית, פסיכולוגית או אפילו מונעת מלחץ חברתי) + מוצר יקר מביא אתו פשע. בדיוק מאותה סיבה שהימורים לא חוקיים בהרבה מהעולם המערבי, וגם אצלנו, כך קיים החשש שעם סמים חוקיים הצריכה בציבור תגדל מאוד ותביא אתה פשע (מקרי שוד וגניבות) והדרדרות למעגל העוני כדי לתמוך בצריכה המוגברת.

שים לב שאני לא מביע דעה ולא מצדיק את הנ״ל. רק רציתי להסביר מאיפה מגיע חלק גדול מההתנגדות והפחד מקנאביס וסמים באופן כללי, באוכלוסיה וגם ברמת המדינה. יכול להיות שאלו תפישות מיושנות קצת אבל הן עדיין שליטות בקרב חלקים גדולים מהציבור ובקרב הפוליטיקאים שמייצגים אותם (וגם הרבה מאלו שלא).

אגב, יש כמובן סיכוי שלגליזציה תוריד את המחירים בחדות כזו שתבטל את האספקט הזה של הסם. אבל מכיוון שאין ביטחון שזה יקרה, החשש עדיין קיים.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou אתה מתעצבנת

:wink:.. אומר אני צודק.

וזו תשובה יפה ושקולה.

ההסתגיות היחידה שיש לי מגראס היא כמובן בני נוער, השימוש בגראס עלול להיות

מדרון חלקלק לשימוש בסמים קשים יותר. והדברים האלו יכולים לחרבן חיים של משפחות שלמות.

אבל שוב, מדובר בבני נוער, שאצלם יכולת השיפוט עוד לא רחבה ועמוקה מספיק

בהשוואה לאדם בוגר שיכול למנן את השימוש או לחלוטין לשלול במידה וזה גורם לו לתופעות רעות.

אני אישית, נשוי + 4, מחשיב את עצמי לאדם דיי שקול ומעשן פעם ב...לא רואה בזה משהו שלילי

כל עוד אני בבקרה על עצמי.

אפשר להתיר במידה , ולדעת גם למי.. לא אישור גורף לכולם.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...