Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה לקחת על התקנת מערכת הפעלה + תוכנה ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 5294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתנו לי עבודה קטנה שבה אני צריך להתקין מערכת הפעלה + תוכנה במחשב חדש. כמה אני אמור לדרוש מהם ?

המערכת הפעלה XP והתוכנה AUTODATA.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מספק את התוכנות בעצמך, או שהן של הלקוח? אני הייתי לוקח 250 ש"ח + הוצאות נסיעה + עלות התוכנות (במידה ואתה מספק אותן).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מספק את התוכנות בעצמך, או שהן של הלקוח? אני הייתי לוקח 250 ש"ח + הוצאות נסיעה + עלות התוכנות (במידה ואתה מספק אותן).

שכחת להוסיף + מע"מ...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכנות גנובות? לקחת על זה כסף? :shock:

אם זה לעסק, קח כסף. ( הוא יעשה על זה הרבה יותר ) אם זה לסתם מישהו בשביל לטפל ברכב לבד תעשה לו בחינם...

והכלל, עסק שיתקין כזה דבר ויעלו עליו... אתה הראשון שתקבל בראש. לא? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוסך. הבהרתי לו שהתוכנות פרוצות וזה על אחריותו והוא עדיין בשלו. האם עדיין ניתן להשיג XP מקורי מהחנות ?

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להשיג XP חוקי אצל טכנאים שנשאר להם במלאי.

השבוע גיסי רכש מחשב חדש באייבורי עם XP חוקי, עלות של מערכת ההפעלה כ-420 שקלים למיטב זיכרוני.

אני לוקח על התקנת XP+הורדת עידכונים והתקנתם+התקנת דרייברים+התקנת תוכנות בסיסיות כגון: אדובי,OE6,תוכנת דחיסה,הגדרות דואר וחיבור לאינטרנט+וקינפוג המערכת 300 שקלים.

אל תשכח שלא תמיד מערכת ההפעלה 'מנגנת' כמו שצריך גם על מחשב חדש.

טכנאי מעבדה ברמת-גן לוקח 250 שקלים רק עבור התקנת XP וכמובן הם לא מורידים עידכונים ומבצעים את הדברים שציינתי.

התקנת AUTODATA לא תמיד 'מנגנת' טוב ויש צורך לפעמים להקדיש זמן לקראקים למינהם שיכול לקחת כמה שעות במקרה הגרוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי רשיון אל תתעסק בכלל.

כשיבואו לביקורת המוסכניק ישחק אותה מטומטם ויפיל הכל עליך.

מנסיון..

שיקנה מערכת הפעלה לפחות. XP נמכרת עדיין גם במיקרוסופט וגם אצל משווקים רשמיים. אפשר להשיג גרסת OEM ב 100 דולר לPRO או 50 ל HOME.

לגבי העבודה עצמה - 300+מע"מ ועל החשבונית לרשום - רשיונות באחריות בעל המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לדברים של אייל.

בהערה קטנה אחת - אני לא חושב, שמישהוא מפיק חשבונית על העבודה הזו, ולכן בעל המוסך לא יוכל להפנות את המבקרים אליך.

אני אישית לא הייתי לוקח כסף אל הדבר הזה, עשיתי עשרות התקנות לכל מיני אנשים (אבל פרטיים ולא עסקים) ולא לקחתי כסף אף פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+2

אם לא תפיק חשבונית, ולא תשאיר עקבות נייר, לא יוכלו לבוא אליך בטענות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לדברים של אייל.

בהערה קטנה אחת - אני לא חושב, שמישהוא מפיק חשבונית על העבודה הזו, ולכן בעל המוסך לא יוכל להפנות את המבקרים אליך.

אני אישית לא הייתי לוקח כסף אל הדבר הזה, עשיתי עשרות התקנות לכל מיני אנשים (אבל פרטיים ולא עסקים) ולא לקחתי כסף אף פעם.

התקנת מערכת הפעלה+עידכונים+קינפוג+אוטדאטה+התקנת מדפסת ועוד הפתעות בדרך = 3 שעות עבודה מינימום יש לך הרבה זמן פנוי ?

ומה עם 'חברים' שלאחר ההתקנה הופכים אותך לגורו שלהם בנושא מחשבים ? כמה זמן אתה מבזבז על הסברים טלפונים ?

תתקשר למוסכניק ותנסה לנהל איתו שיחה מקצועית יותר מ-5 דקות על בעייה ברכב שלך, התשובה שתקבל ברוב המקרים אחרי 2 דקות "תגיע למוסך ונבדוק". אז למה חינם ?

גם אני בעברי הייתי מתקין בחינם ! אבל כאשר אתה מגיע לבעל מקצוע מוסכניק,חשמלאי,אינסטלטור הוא ייגבה ממך כסף רק עבור הצצה מאיפה הנזילה.

אצלי נגמרו הימים של התקנות חינם והסברים טלפונים אני פשוט אומר לא מבין לא מכיר לא יודע.

תבוא עם המחשב ונבדוק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה עקרונית (אולי אישית שלי) להתקין למישהוא וינדווס פרוץ ולקחת על זה כסף.

זה נראה לי מסריח ומגעיל, ואני לא עושה את זה.

זה כמו שהמוסכניק מהדוגמה שהבאת יתקין לך ג'אנטים או אלטרנטור גנובים, שהוא בעצמו גנב, ועכשיו מוכר לך.

לדעתי - מגעיל לחלותין ולא מוסרי.

אם כבר מתקינים תוכנה פרוצה, אז ללא תשלום וללא התחייבות .

אין לי בעיה לקחת תשלום, אם היה מדובר על ווינווס עם רישיון.

אני הרבה פעמים עושה כל מיני עבודות לוועד הבית, מתקן מפסקים, ברזים, תאורת מדרגות , וכ'. כל זה אני מקזז מדמי הוועד שאני משלם.

אם את המפסקים או הברזים האלו הייתי, נניח, גונב, במקום לקנות, לא הייתי חושב לקחת על זה כסף.

לגבי זמן פנוי - אתה צודק. אבל זה לא שאני מתקין לאנשים מחשבים כל יום, אלא פעם בהרבה זמן. אני לא מומחה גדול בתחום, ולא סובל יותר מידי מהטרדות שתארת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה כתבתי בשורה הראשונה - אם אין רשיון אל תתעסק בכלל.

רשיונות למערכת ההפעלה כמינימום וזה המחיר להתקנה+הגדרות והתקנות של חומרה מסביב.

רוצה אוטודטה בלי רשיון - סבבה אבל לא לציין את זה בחשבונית בכלל ולכתוב התקנת מחשב-רשיונות של בעל העסק."

חשבונית אתה חייב להוציא ואני לא צריך להסביר למה.

אם אתה לא גונב ממיקרוסופט למה שתגנוב ממע"מ?

ככה הכל חוקי ומגובה ואין לאף אחד שום אפשרות לבוא אליך בטענות.

להיפך

אם ההתקנה תהיה בשחור והמוסכניק יקבל ביקור של BSA והשם שלך יעלה - העדר של חשבונית מס תהפוך אותך גם לעבריין.

אלא אם אתה לא עצמאי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה עקרונית עם התקנה של "גונבה" (תוכנה+גנבה במקור) במקום שהוא "עסק" (מקום שמשלם מיסים).

ככל הניראה זו התקנת "חברים" (אתה חבר של בעל המקום והוא רואה בך הזדמנות לחסוך כמה שקלים).

אתה אדם "חבר'מן" (אדם שלא ממש אוהב להגיד את המילה "לא").

מה אני הייתי עושה אם הייתי במצב שלך?

הייתי מסביר לבעל המקום את הסיכונים בהתקנה של תוכנה ללא רשיונות.

אם הוא "מבין" (מבין = ישב והקשיב במשרד שלו, ללא הפרעות של אנשים שניכנסים, טלפונים וכו'), תתקין.

אל תשאיר "חשבונית" (פתק שמעיד על העבודה שנעשתה לטובת מס גזל )

התמחור מתחלק לשתי אפשרויות.

אם אתה רוצה לשמור עם האדם הזה על יחים טובים קח סכום סימלי, אפילו משהו שהוא "טובת הנאה" (רכב מגניב לסופ"ש, טיפול חינם לאוטו, פורטינג וואגינלי לבת המגניבה שלו וכו')

אם לא, תתקע לו מחיר שהוא לא יוכל "לסרב" (מחיר גבוהה שאם הוא כן יקח את שרותיך תצא מורווח לפחות, ואם לא תמיד תוכל להגיד "תשמע, אני יקר, אתה יכול לקחת סתם חאפר")

"בהצלחה" (בהצלחה= אני מאמין שההיגיון הבריא שלך ידע לנתב את מעשיך בחכמה!)

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...