Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגעון הקנאביס / למישהו יש במבה?

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסכנה להתפרצות פסיכוטית אצל חולים או אנשים בסיכון לכך גדלה מאד עם השימוש בקנביס.

לא שכל משתמש יתמכר, ולא כל משתמש יפתח פסיכוזה אבל הסיכון לכך מוגדל. כשל שלא כל מעשן ימות מסרטן ריאות, מחלת ראות כרונית או התגף לב. אבל הסיכון של המעשנים למחלות אלה גדול בסדרי גודל מאשר במי שאינם מעשנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באגירה - זה לא "צוותים סיעודיים". זה מידע המגיע מעיתונות רפואית, וכצוות סיעודי במחלקה הפסיכיאטרית אני מניח שגיא נתקל בתופעות אלה יום יום ומבין אותן.

גיא - אנחנו מיעוט בפורום הזה. יש כאן לא מעט משתמשים שמתכחשים לידע המדעי.

.

עד עכשיו לא ששתי לפרסם זאת בכללי, אך כרגע אני סטודנט לסיעוד (הסבת אקדמאים בבית ספר לאחים/אחיות).

את הקורס בפסיכיאטריה העבירו אחים ואחיות שעוסקים בתחום בריאות הנפש ומכירים את הנושא מקרוב (הקורס שעברתי הוא חלק אינטגרלי במסלול ההכשרה).

מה שכתבתי מתבסס על DSM + ניסיון של המרצים (יתכן שהמידע מגיע גם מעיתונות רפואית שהם קראו - לגבי כך אינני יכול להתחייב).

לגבי אנשים שמתכחשים לידע מדעי/רפואי - לצערי אני רואה את זה גם אצל צוות רפואי (בעיקר אצל אחים/אחיות, ומיעוט גם אצל רופאים), אז אינני יכול להלין על כך שאדם שאין לו את הידע/הכשרה בנושא - יתכחש לו.

חוץ מזה, בדיונים קודמים ראיתי כבר התכחשות לידע מדעי - מבחינתי, שינהגו ברצונם. בסופו של דבר, הם אלו שעלולים לשלם את המחיר.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף קובץ PDF עם סיכום גרפי של אבחנות רפואיות/השפעות הקשורות לשימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים (כן, גם אלכוהול וטבק נמצאים ברשימה).

הטבלה הנ"ל לקוחה מתוך DSM גרסה 5.

מתנצל, אך עליי לפרוש מהדיון מאחר ואני צריך ללמוד למבחן...

1.pdf

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לצרף קובץ נוסף על בעיות אורטופדיות בעמוד השידרה הצווארי כתוצאה מפוסטים על הצד...:wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן מישהו שחי על הצד, לפחות לפי החתימה שלו. כנראה שהסריקה כוונה אליו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הטוענים להתמכרות, אני מכיר אישית מישהו שעישן קנאביס 3 שנים באופן יום-יומי מספר פעמים ביום, החליט שהוא מפסיק וכבר שנתיים הוא לא מעשן.

גם אם יש אחוז התמכרות מסויים הוא נמוך מאוד בהשוואה לאלכוהול, קפאין וסיגריות.

ועדיין שלושת האחרונים חוקיים וקנאביס לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בין האחרונים צריך להבחין, כיון שיש להם תכונות שונות:

קפאין גורם נזקים מעטים ביותר, אם בכלל. כלומר - לא הקפאין הטהור, אלא המשקאות המכילים קפאין (בעקר קפה ותה) שצריך לשתות כמות גדולה מהם כדי להנזק.

סיגריות, וגם צורות אחרות של עישון טבק (תחשבו על ראש נרגילה שמזיק כמו 5 חפיסות סיגריות) מזיקות לבריאות במידה חמורה ביותר, כולל נזק לסובבים. עישון כפוי חמור כמו עישון פעיל. בהחלט יש מקום לאסור את עישון הטבק. לא יקרה משיקולים כלכליים-פוליטיים.

לגבי אלכוהול - בעיה קשה בגלל מקומו בתרבות. עקרונית, מעל סף מסויים, נמוך למדי, בהחלט יש מקום להתיחס אליו כאל כל סם אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתמכר לכל דבר אבל להתמכרות גופנית חייב שיהיה רכיב ממכר בחומר הנצרך ( להבדיל מהתמכרות התנהגותית) ולכן את ה"התמכרות" לקנאביס (אצל מי שיש) ניתן להשוות להתמכרות למין/ פורנו/מתוקים/פחמימות/צואת חתולים וזה להבדיל אלף אלפי הבדלות מאלכוהול, משככי כאבים, קוקאין, הרואין, אופיום, מטאמפטמינים.

תתפלא

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/04/13/sugar-addiction-like-drug-abuse-study-reveals/

דרך אגב, קוקאין לא ממכר כמו הירואין/אופיום.

כל הדיבורים על קנאביס דווקא כגורם להתמכרות נפשית, לא ברורים לי. אנשים מתמכרים לשופינג (כולל חפירה אינסופית אחר מפרטים ופרטים של כל מיני מוצרי צריכה, ממצלמות ועד סלולרים), לפייסבוק, לכושר גופני (איזה איש משפחה יכול לעשות 'איירון מן' בלי שיהיו להתמכרות שלו השלכות קשות על התא המשפחתי?), לאוכל, לסקס (ממליץ על הסרט 'דון ג'ון), לעבודה, להימורים...

אז מה?!

אז מה?!

ממתי זה עניינו של מאן דהוא למה חברו מתמכר?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הקורס בפסיכיאטריה העבירו אחים ואחיות שעוסקים בתחום בריאות הנפש ומכירים את הנושא מקרוב (הקורס שעברתי הוא חלק אינטגרלי במסלול ההכשרה).

מה שכתבתי מתבסס על DSM + ניסיון של המרצים (יתכן שהמידע מגיע גם מעיתונות רפואית שהם קראו - לגבי כך אינני יכול להתחייב).

אנשים מתחום בריאות הנפש מכירים, מן הסתם, חולי נפש.

הם לא מכירים את הכלל האוכלוסיה.

השאלה של לגליזציה היא שאלה חברתית/מוסרית, לא רפואית. רפואית אין בקנאביס יותר נזק משלל חומרים אחרים ותופעות התמכרות אחרות.

לגבי ה-DSM, גם הומוסקסואליות נחשבה בו פעם הפרעת נפש. ה-DSM והגדרותיו אינם עניין אובייקטיבי, הם גם תלויי תרבות ותפיסת עולם, ובהתאם משתנים ערכיו והגדרותיו.

גם הפסיכיאטריה מתקדמת, אם כי לאט.

http://www.mdedge.com/clinicalpsychiatrynews/article/118196/anxiety-disorders/view-medical-cannabis-psychiatry-may-be

ואם אנחנו כבר בעניין של סמים, הנה נתונים לגבי SSRI (פרוזאק):

https://www.madinamerica.com/2015/11/percentage-of-americans-on-antidepressants-nearly-doubles/

ואם מישהו מתעניין לגבי נזקיו של ה-SSRI, הקושי להפסיק לקחת וכו', לא חסר... אני יכול לספק מידע.

וזה סם שניתן בקלות, גם ע"י רופא המשפחה.

זה לא שאני מתנגד ל-SSRI, כמו כל דבר בחיים, יש לו יתרונות וחסרונות, סיבות להשתמש וסיבות להמנע. זו רק דוגמא לעוד סם שהוא חוקי, למרות פוטנציאל הנזק שלו. חוקי, כי העובדה שמשהו יכול להיות מזיק, זו לא סיבה לא להשתמש בו.

חומר צריך להיות מזיק באופן קיצוני וחריג, כדי לאסור אותו. כל זמן שטבק ואלכוהול חוקיים, אי אפשר להצדיק איסור על לגליזציה של קנאביס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני הכרתי אישית שני אנשים שהפסיקו עם פרוזאק בצורה לא הדרגתית וזמן קצר אחרי זה התאבדו.

אז נכון שזה אנקדוטלי אבל קשה לי מאוד להאמין שלא היה קשר בין הדברים.

אגב, אפרופו אנקדוטלי אני מכיר אדם שהיה משתמש כבד, וגם הפסיק בבת אחת בלי שום תופעות גופניות.

מה שכן, אני כן מאמין ששימוש מוגזם יכול להביא לשינויים באישיות.

כמו כל דבר בחיים, זה הכל עניין של מידה, וכמו שנאמר לעיל- אם יש אנשים שמתמכרים (ובהחלט מתים) לסוכר, זה עדיין לא נותן סיבה לאסור את זה בחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הכרתי אישית שני אנשים שהפסיקו עם פרוזאק בצורה לא הדרגתית וזמן קצר אחרי זה התאבדו.

אז נכון שזה אנקדוטלי אבל קשה לי מאוד להאמין שלא היה קשר בין הדברים.

זו תופעה ידועה. אסור להפסיק לקחת SSRI באופן פתאומי. זה סם משנה מצב רוח/אישיות והפסקה פתאומית יוצרת שינוי קיצוני במצב הרוח.

כמו שכבר אמרתי במקומות אחרים בשרשור, רב האנשים מכורים לדבר לא בריא כזה או אחר או עוסקים בפעילות מסכנת בריאות כזו או אחרת. קנאביס לא יוצא דופן ממגוון רחב של חומרים ו/או פעילויות, מבחינת הסיכון לפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מתחום בריאות הנפש מכירים, מן הסתם, חולי נפש.

הם לא מכירים את הכלל האוכלוסיה.

אנשים מתחום בריאות הנפש או מתחום רפואה אחר בדרך כלל מבינים קצת יותר מאנשים שאת כול הידע והידיעות והעובדות שהם מציגים נרכש מקריאה באינטרנט בנושא קאנביס לכן שווה לקחת ברצינות את מה שכתב guya72

.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...