Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלטרנטיבות זולות לתמי4?

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 3066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה עם בריטה שזה מתחיל להתעפש ולגדל אצות אחרי זמן מה, ודורש ניקוי סיזיפי של המיכל והמכסה שלו כל שבועיים.

אם אתה אומר- אני מאמין.

אין לי שום נסיון איתם, לחיוב או לשלילה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבעיה עם בריטה שזה מתחיל להתעפש ולגדל אצות אחרי זמן מה, ודורש ניקוי סיזיפי של המיכל והמכסה שלו כל שבועיים.

ב-5 שנים האחרונות אני עם קנקן בריטה, ולא חוויתי את הזוועות האלה.

פעם בחודש אני שם את הקנקן ואת הפלסטיק שמחזיק את הפילטר במדיח כלים, ושלום על ישראל.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב ?

בדקת את אלקטרה-בר ?

יש את המכשירים הזולים (עד 1000 שח), הם לרוב עושים עבודה לא רעה (חלקם קצת בעיתיים מבחינת איכות הגוף חימום והטרמו-סוויץ') אבל אם אתה צריך מכשיר רק למים קרים - זה מעל ומעבר.

בעניין איכות הסינון: אתה יכול לקנות במחירים טובים מאוד איזה סנן שאתה רוצה ולחברו בטור למכשיר. כיום ישנם סננים מצויינים (אמריקאיים) שעולים כ 100 שח ומחזיקים חצי שנה.

לדעתי האישית: המכשירים של תמי-4 (פמלי) הם סוסי עבודה, ה"סובארו" של המכשירים.

ב YAD2 יש מכשירים כאלה בין 650 ל 1000 שח. שים יד על אחד מהם ובא לציון גואל.

באינטרנט תוכל להזמין מעקף+סנן בפחות מ 200 שח, ובכך אתה לא כבול לסננים המקוריים של תמי-4.

בהצלחה אבאל'ה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לקנות פשוט מתקן של מי עדן עם המיכלי מים?

בדיוק מאותה הסיבה שכיום אף אחד לא מחזיק באר בבית והולך לשאוב כל פעם שהוא רוצה כוס מים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל שהקנקן שלך חשוף לשמש.

מים נטולי כלור + שמש = יאללה מסיבת טראנס לאצות.

אם אין באפשרותך להעביר אותו למקום חשוך, זרוק עליו מגבת. עובד יופי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום לקנות מ"ברווז", מסתמן כבן אדם מקסים שיתן לך שירות מעולה ומוצר מעולה. אני גם מאמין שהוא לא ישבור את מסורת היחס המועדף לחברי פורום :wink:

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מאותה הסיבה שכיום אף אחד לא מחזיק באר בבית והולך לשאוב כל פעם שהוא רוצה כוס מים.

איציק

מי עדן הם מים שבדרך כלל יותר איכותים ממי הברז שלך, תלוי איפה אתה גר.

תמי4 זה קומקום יקר, אין למים שום יתרון באיכות.

הפילטרים בעיקר מנקים את היתרונות של המים והם לא מספיק מנקים אם יש זיהום באזור.

אין שום הבדל בין תמי4 לזיוף סיני,זה פילטרים שמחוברים לברז.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא הבנתי את אלו שקונים תמי 4.

כמה ויכוחים היו לי על הנושא עם חברים שלי, אינספור...

לדעתי זה פשוט טמטום לקנות ברז עם מים חמים וקרים בסכום כזה!

גם 300 שקלים זה יותר מידיי, והוא עולה פי 10, ואנשים (לא מליונרים) קונים!

לא יאמן איך אנשים פשוט זורקים כסף (שאין להם) לפח.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק, *מבחינתי* כל בר מים (וזה לא משנה אם זה תמי4 או פירמה אחרת) הוא בסה"כ מכשיר שמקרר ומחמם לי את המים. הסינון הנוסף (ע"י פילטר פחם או פילטר חול\חלודה) הוא עבורי בונוס.

עניין הנוחות (מים קרים ומים חמים זמינים) הוא זה שמשחק כאן תפקיד, ומה לעשות - אף אחד לא נהנה ממש מסחיבת שישיות מים הביתה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום לקנות מ"ברווז", מסתמן כבן אדם מקסים שיתן לך שירות מעולה ומוצר מעולה. אני גם מאמין שהוא לא ישבור את מסורת היחס המועדף לחברי פורום :wink:

אוי, תמשיכו... :oops:

:lol:

נשמע שלבחור אין צורך להשקיע סכום גבוה על בר. אני מעדיף שלא למכור מוצר אם הוא לא ייתן פתרון מלא ושלם לקונה, ופה אני לא רואה שבר ישתלם לו. אולי רק בטווח הרחוק.

מה שכן, יש עוד אופציות חוץ מבר :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק, *מבחינתי* כל בר מים (וזה לא משנה אם זה תמי4 או פירמה אחרת) הוא בסה"כ מכשיר שמקרר ומחמם לי את המים. הסינון הנוסף (ע"י פילטר פחם או פילטר חול\חלודה) הוא עבורי בונוס.

עניין הנוחות (מים קרים ומים חמים זמינים) הוא זה שמשחק כאן תפקיד, ומה לעשות - אף אחד לא נהנה ממש מסחיבת שישיות מים הביתה.

איציק

+1.

אצלי המכשיר הוא מכשיר נוחות,שמורגש במיוחד כאשר יש ילדים קטנים,מה עוד שמסתבר שבני הבית שותים יותר מים ממה שהיו רגילים בגלל הנוחות ושורה תחתונה עלות חודשית של 4 שישיות מים היא בסביבות 40-50 שקלים(תלוי בחברה),זה הסכום החודשי של השירות עם הסננים ושל הנורה (חוץ מעלות המכשיר) ככה שאני לא רואה פה הוצאה אקסטרה.

ותחשבו על זה.. (ז'וז'ו חלסטרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורה לא חייבים להחליף (בניגוד למסננים), ובשנה הראשונה אין שום טעם לקחת שירות... ההוצאה אקסטרה היא רק על מחיר המכשיר, וגם זה נגמר מתישהוא. ואז יש רק הוצאות החלפת מסננים.

כשקונים כמות גדולה יותר של שישיות, בסופו של דבר זה יוצא הרבה יותר משתלם, באופן מיידי- ברגע שההוצאה החודשית על מים מגיעה או עוברת 100 ש"ח, עדיף לזנוח את הסחיבה ולעבור לבר. במקום לקנות בסופר מים ב-100 ש"ח בחודש, משלמים את אותם 100 ש"ח כתשלום על המכשיר.

במקרה הזה, 4 שישיות = 45 ש"ח חודשי...

סטייה אישית שלי, אני לא אוהב לקנות בתשלומים. ממש לא. 12 זה מעל ומעבר למה שאני מוכן להתחייב. בר ממוצע יעלה סביב 1200-1300 ש"ח, כך שכדי שישתלם צריך להתחייב ל-24 תשלומים... הרבה. ואז גם יש כבר ריבית ובלגאן.

יש פתרון לפחות לחלק של הסחיבה במחיר נוח מאד- חצי מחיר מבר. הבעייה היא שאין שם קירור או חימום, ויש צורך למלא בקבוקים לבד ולשים במקרר. היופי- המים יוצאים באותה רמה כמו מינרלים.

אבל, כמו שכבר ציינו, יותר משתלם לשים מסנן או שניים ישירות מקו המים עם ברז משלו. מתקינים ברז קטן של מתקן מים, קצת צינור מים, פילטר או שניים על הדרך, ויש סינון סביר וטעם טוב למים. לא צריך לסחוב אבל אין קירור או חימום.

נקודה למחשבה. מניסיוני האישי, וגם מניסיון של הרבה לקוחות שלי, ברגע ששמים בר, משום מה שותים יותר... :lol:

לפני ששמתי אצלי בר לא נגעתי במים. רק קולה או סודה. ופתאום... בא לי איזה 2 כוסות פה, כוס שם, סתם ככה. בא לי. אני לא מצליח להבין את זה בעצמי. :shock: אם למישהו יש הסבר אני אשמח לשמוע.

(למען הסר ספק: אינני ציני, אמיתי לחלוטין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה. מניסיוני האישי, וגם מניסיון של הרבה לקוחות שלי, ברגע ששמים בר, משום מה שותים יותר... :lol:

לפני ששמתי אצלי בר לא נגעתי במים. רק קולה או סודה. ופתאום... בא לי איזה 2 כוסות פה, כוס שם, סתם ככה. בא לי. אני לא מצליח להבין את זה בעצמי. :shock: אם למישהו יש הסבר אני אשמח לשמוע.

(למען הסר ספק: אינני ציני, אמיתי לחלוטין)

בהחלט!

לפני התמי 4 היית צריך לאיים עלי עם תותח בשביל שאכניס כוס מים לפה.

מאז שהגיע אני מוצא את עצמי שותה יותר ויותר מים :shock:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...