Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שגעון הקנאביס / למישהו יש במבה?

Liron97
שימו לב! השרשור הזה בן 2497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אמנם לא מעשן ולא בעד מהמנהג המגעיל הזה, אבל למה שזה לא יהיה חוקי כל עוד המעשן מזיק רק לבריאות שלו?

1. כי הוא לא מזיק רק לעצמו. זו נקודה מאוד מהותית, שאני משער נובעת מחוסר ההיכרות עם התופעה לעומק.

2. אז שנאפשר גם הרואין? לא מזיק לאף לאחד חוץ מעצמו.

בא לא נעשה דמוניזציה לאף אחד ונסכים להתעלם מהרוב המוחלט ששותה ויסקי מיושן בסבבה או מעשן גוינט בסוף יום.

לאחר שניטרלנו אותם ונשארנו עם ה"אביוזרז", את אלה של האלכוהול כולנו ראינו בחוף כינרת ורואים מידי סופ"ש בכל מקום בילוי, "נצלני" קנאביס יכולים מקסימום ללכת לישון יותר מוקדם אחרי 7 במבה במילוי נוגט בציפוי סוכריות קופצות.

אז זהו, זו מיסקונספציה. כי אני ראיתי אביוזרס (וגם גיא) של קנאביס. זה לא מה שאתה מתאר.

נקודה נוספת, שים לב שאצלך אביוזרס זה תמיד תיכוניסטים שיכורים בחוף וזה לא תמיד נכון. יש אנשים שעושים את זה ממצוקה, לבד בבית או עם אחרים. יצא לי להיפגש עם אנשים מהסוג הזה ואתה לא תאמין איזו קשת רחבה של אוכלוסייה יש שם. אני מדבר אתך על אנשים שנמצאים בעבודות מכובדות ומנהלים חיי משפחה. אביוזרס הם גם קשת רחבה מאוד של בני אדם ואם רוצים לטפל בסוגיה הזו באמת צריך להכיר את כל הקשת ואת תפוצתם של חלקים בה.

כדי שלא תגיד שאני שלילי, אני נוטה להסכים עם הדעה שלך, שעדיף להיות אביוזר עם סם מדכא מאשר סם ממריץ, כי אז פחות סיכויים לקטטות וכדומה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

אם אתה מעשן לבד בבית למי אתה מזיק חוץ מלעצמך? בניגוד להרואין, אתה לא הופך לנרקומן שמוצץ לאנשים בשרותים הציבוריים בשביל כסף לסיגריות.

בנוגע לעישון יד שלישית, אין לזה סוף ואפשר לומר את זה על כל דבר שמזהם את האויר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לסבתא היו גלגלים.

גם מציצה לא הזיקה לאף אחד. גם לא כל צורכי ההרואין עושים את זה.

אם אין לזה סוף אז לוותר? אני שואל ברצינות.

עכשיו עזוב את כל ההודעה שלי, עזוב את העישון הפאסיבי. בוא נתמקד בבעיה המהותית. אתה יודע כמה כספי מסים עולה האוכלוסייה המעשנת לאלו שלא מעשנים (ולעצמם)? הרבה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדם צעיר ולא מעשן (מסיגריות רגילות ועד ירוק).

חבר שלי התאבד אחרי שלקח LSD בארה"ב. לפי התיאוריה, קאנביס חלש יותר מ-LSD. בגלל הפחד שקרה לחבר שלי, אני לא נוגע בזה.

אבל, הרבה מאוד צעירים מעשנים את זה. זה גורם לאלימות? תאונות? אולי כן ואולי לא. אני לא שמעתי על מקרה כזה.

לגבי שתיה אלכוהול: מי שמרגיש חרא אחרי שהוא ששתה, לדעתי הוא לא יודע לצרוך את המוצר. רק בפעם הראשונה שתיית הרגשתי חרא, ומאז אני שותה בצורה מתונה ומרגיש די טוב אחרי שתית אלכוהול.

קנאביס ו-LSD הם חומרים לא קשורים בעליל. LSD זה חומר סינתטי, השפעתו שונה בתכלית וגם נזקיו האפשריים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אם לסבתא היו גלגלים.

גם מציצה לא הזיקה לאף אחד. גם לא כל צורכי ההרואין עושים את זה.

אם אין לזה סוף אז לוותר? אני שואל ברצינות.

עכשיו עזוב את כל ההודעה שלי, עזוב את העישון הפאסיבי. בוא נתמקד בבעיה המהותית. אתה יודע כמה כספי מסים עולה האוכלוסייה המעשנת לאלו שלא מעשנים (ולעצמם)? הרבה.

המעשנים מזיקים לאוכלוסיה כי הם עושים את זה גם במקומות ציבוריים.

במצב שאנשים מעשנים רק בבית שלהם, אני לא מבין איך זה מזיק לשאר האוכלוסיה ועולה לה בכספי מיסים.

לא צריך לוותר על אכיפה נגד עישון במקומות ציבוריים, דווקא צריך להקפיד מאד בקטע הזה, אבל לא צריך לאסור בצורה טוטאלית עישון. זו קיצוניות לצד השני.

הגברת מודעות הציבור לנזקי עישון? אחלה. כמובן ביחד עם עוד מזיקים כמו אלכוהול למשל.

תן לאנשים ידע ושיפעלו לפי ראות עניהם.

לדעתי אין מה להתערב בחיים של אדם בוגר כל עוד הוא לא מפריע לאף אחד. שיצרוך מה שבא לו, שיהנה ויתמודד עם הנזקים בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מתמצא בנושא הסמים הפסיכדלים, עדיף שלא יגיב בנושא. כמו בכל דבר בחיים, אין כאן שחור או לבן.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C_%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%93%D7%9C%D7%99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעשנים מזיקים לאוכלוסיה כי הם עושים את זה גם במקומות ציבוריים.

במצב שאנשים מעשנים רק בבית שלהם, אני לא מבין איך זה מזיק לשאר האוכלוסיה ועולה לה בכספי מיסים.

לא צריך לוותר על אכיפה נגד עישון במקומות ציבוריים, דווקא צריך להקפיד מאד בקטע הזה, אבל לא צריך לאסור בצורה טוטאלית עישון. זו קיצוניות לצד השני.

הגברת מודעות הציבור לנזקי עישון? אחלה. כמובן ביחד עם עוד מזיקים כמו אלכוהול למשל.

תן לאנשים ידע ושיפעלו לפי ראות עניהם.

לדעתי אין מה להתערב בחיים של אדם בוגר כל עוד הוא לא מפריע לאף אחד. שיצרוך מה שבא לו, שיהנה ויתמודד עם הנזקים בעצמו.

כנראה שצריך להסביר לך לאט:

עישון גורם התקפי לב. הטיפול בהתקף לב בודד הוא עניין של כמה עשרות אלפי דולרים, וזה רק באשפוז. צריך גם לטפל בהמשך, הרבה פעמים עשרות שנים.

עישון גורם למחלת ריאות כרונית. מחלה המצריכה טיפולים מורכבים, כולל אשפוזים חוזרים. עלות של עשרות אלפי דולרים ויותר לחולה. לשנה.

עישון גורם סוגי סרטן שונים. ריאות, גרון, לוע, לשון, כיס השתן. שוב - מצריכים ניתוחים, הקרנות, כמותרפיה. עלויות עצומות.

וזה בלי לחשב את הנכות של אנשים שבמקום לעבוד ולתרום לחברה, או להיות גמלאים עצמאיים, הופכים נכים הנסמכים על השירותים החברתיים.

ואם לא הבנת מה שכתב קודם, לא צריך להיות נוכח בעישון כדי לספוג נזקים שלו. מספיק להחשף לחולצה של המעשן, או להבל הפה שלו אחרי שסיים את הסיגריה.

עלויות אלה מושתות על החברה במסגרת ביטוחי הבריאות. ותףיסת מיטות בבתי החולים, הרב הפעמים לתקופות ממושכות. ולא סתם מיטות, אלא כאלה של טיפול נמרץ, שיש בהן מחסור חמור במיוחד. וכל זה בלי שום תועלת, חוץ מאשר לכמה חברות ענק.

אני מקוה שעכשיו הבנת, כי קשה לי לפרט יותר מזה.

בנאור - המאמר שהבאת ממש לא רלוונטי. גם מורפין והרואין הם תרופות, ובין החשובות ביותר בארסנל של כל רופא. עדיין השימוש בהן שלא לצרכים רפואיים אסור, ומסיבות ברורות. גם המאמר שהבאת מדבר על הנסיבות הרפואיות, לא recreational drugs.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסדר גמור, עישון זו הסיבה היחידה שאנשים מתאשפזים בבתי חולים על חשבון כספי מיסים בגלל הצורך שלהם להנות מלהזיק לעצמם? לא.

אם אתה רוצה לאסור עישון לחלוטין כי מוכח שזה מזיק (על זה אין ויכוח), אתה צריך לאסור עוד המון דברים אחרים.

מה השוני בין מי שמתאשפז מסרטן הפה בגלל עישון או בגלל אלכוהול? למה אחד בסדר והשני לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היחידה. גם כאלה שמתפרעים בכביש. גם אלכוהוליסטים. גם התנהגויות אחרות. העניין הוא שעישון הוא מנהג נפוץ (בישראל מדובר על 20% מהאוכלוסיה, ומצבנו טוב יחסית לעולם, גם המערבי) ולכן ההשפעה שלו על מערכת הבריאות גדולה במיוחד. והעישון הוא גם התנהגות שניתנת למניעה יחסית בקלות.

מדובר במרכיב חשוב בהוצאות הבריאות ובעומס על מערכת הבריאות. מניעת עישון תביא לקיצור משמעותי של התורים לרופאים, לבדיקות, לניתוחים. כך גם מניעת אלכוהוליזם, אם כי כיון שמדובר בתופעה הרבה יותר מצומצת.

מעבר לכך - קיום התנהגויות מזיקות מרובות אינה מכשירה את העישון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא היחידה. גם כאלה שמתפרעים בכביש. גם אלכוהוליסטים. גם התנהגויות אחרות. העניין הוא שעישון הוא מנהג נפוץ (בישראל מדובר על 20% מהאוכלוסיה, ומצבנו טוב יחסית לעולם, גם המערבי) ולכן ההשפעה שלו על מערכת הבריאות גדולה במיוחד. והעישון הוא גם התנהגות שניתנת למניעה יחסית בקלות.

מדובר במרכיב חשוב בהוצאות הבריאות ובעומס על מערכת הבריאות. מניעת עישון תביא לקיצור משמעותי של התורים לרופאים, לבדיקות, לניתוחים. כך גם מניעת אלכוהוליזם, אם כי כיון שמדובר בתופעה הרבה יותר מצומצת.

מעבר לכך - קיום התנהגויות מזיקות מרובות אינה מכשירה את העישון.

קיום התנהגויות מזיקות מרובות לא מכשיר אף אחת מהן - ובכל זאת.

לא צריך להיות אלכוהוליסט שנוהג שיכור ומרביץ לאישתו כדי להינזק מאלכוהול. שתיה באופן קבוע מספיקה בשביל להעלות את הסיכון לחלות.

לא צריך להשתולל בכביש כדי להתאשפז בגלל תאונה. בנוסף, מי שבוחר לרכב על אופנוע נמצא בסיכון לפציעות חמורות ואישפוז ארוך בהרבה מנהג רכב. אז נאסור רכיבה על אופנועים בנוסף על עישון ואלכוהול?

אין מקום לאסור ספציפית על עישון באופן גורף ועל מזיקים אחרים לא. להגביל ולהגביר מודעות נגד זה? בטח שכן.

איסור גורף רק מגביר פשיעה. על עישון, אלכוהול, קנאביס, כסיסת ציפרניים ומה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר גמור, עישון זו הסיבה היחידה שאנשים מתאשפזים בבתי חולים על חשבון כספי מיסים בגלל הצורך שלהם להנות מלהזיק לעצמם? לא.

אם אתה רוצה לאסור עישון לחלוטין כי מוכח שזה מזיק (על זה אין ויכוח), אתה צריך לאסור עוד המון דברים אחרים.

אוקיי ו..? נטפל גם בדברים האחרים. אני לא מבין למה אתה תמיד חוזר על הטיעון הזה שאם יש כמה בעיות או כמה גורמים למשהו אז לא צריך לטפל באף אחד מהם? תמיד יהיה משהו אחר. אז בוא נעצור את פיתוחי כל התרופות כי תמיד תהיה מחלה חדשה?

צריך לטפל במה שאפשר. אם תשאל אותי עישון זה אחלה מקום להתחיל בו. למה? כי הוא נפוץ, כי הוא משפיע על כלל האוכלוסייה, כי הוא חסר כל תועלת (לעומת אלכוהול, אפרט מחוץ לציטוט) וכי הוא בעיה מרכזית ויחסית קלה לטיפול. בנזקי/תועלת עישון זה ממש שחור ולבן. אין יתרונות רציונליים, יש רק חסרונות.

מה השוני בין מי שמתאשפז מסרטן הפה בגלל עישון או בגלל אלכוהול? למה אחד בסדר והשני לא?

שוב אותה גישה וותרנית שאני לא מצליח להבין. שניהם לא בסדר. האחד מאוד נפוץ, נגרם גם בצריכה מינורית ומחובר לשלל מחלות. השני, הרבה פחות מזיק במבט אפידמיולוגי. ההשוואה בין אלכוהול לסיגריות היא ב-2 ליגות שונות לחלוטין.

לבנאדם יש סרטן וציפורן חודרנית. במה נטפל קודם? ההשוואה הזו מקבל תוקף כשמדברים על נזקי עישון ואלכוהול מנק' מבט אפידמיולוגית.

אל תשכח שאלכוהול הוא חומר שהציל הרבה מאוד חיים. זה שהפכו אותו למוצר צריכה, שבצריכה מופרזת מקושר למחלות מסוימות, עדיין לא מקנה לו "זכות" השוואה לסיגריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איפה אמרתי שלא צריך לטפל בבעיה?!

כל מה שאני אומר זה שאיסור מוחלט לא פותר שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כאן אנחנו חלוקים. לדעתי איסור מוחלט יפתור חלק ניכר מהבעיה כשמדובר בסיגריות.

כתבת קודם "אם תאסור משהו אחד אז תצטרך לאסור עוד דברים". למה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מתמצא בנושא הסמים הפסיכדלים, עדיף שלא יגיב בנושא. כמו בכל דבר בחיים, אין כאן שחור או לבן.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C_%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%93%D7%9C%D7%99

בעיקר שחור, מהסיבה שסמים פסיכודליים (ווצריכת אלכוהול מופרזת בינהם) יכולים להעיר מחלת נפש רדומה. כל האנשים ששומעים עליהם, שלקחו LSD והשתגעו? אז זה כי היה להם בורג משוחרר בקופסה קודם.

זה מאוד מסוכן להתחיל לחפור לעצמך במוח, אתה לא יודע איך זה יכול לדפוק אותך.

אפילו לרופאים אין בזה מספיק ידע, כל התחום של בריאות הנפש זה ניסוי וטעיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...