Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2014 - מבחן דרכים חדש (וידאו) של מגזין AutoGuide

cars-@-lover
שימו לב! השרשור הזה בן 3840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למבחן:

http://www.youtube.com/watch?v=73arsuS36Ss דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

(צפייה מהנה)

עושה רושם שמאזדה שיחקו אותה עם ה-3 החדשה, ובכלל הקו הכללי החדש שלה בטכנולוגיית הסקאי-אקטיב (כולל את ה-6 החדשה וה-CX-5) מאוד מוצלח.

ה-3 הראשונה הייתה מכונית די אטרקטיבית לעומת המתחרות והציעה חבילה די מגובשת, שלמה ואפילו מהנה לנהיגה. אבל היא לא הייתה ממש מרווחת, לא הכי מהירה (ממוצעת לקטגוריה ותו לא), לא הכי שקטה ולא הכי חסכונית. גם המתלים הנוקשים שתרמו להתנהגות הכביש הטובה מאוד, לא הכי תרמו לנוחות (גם לא משהו כזה נורא בהשוואה למתחרות אז...).

הדור השני הוא רק אבולוציה לדור הראשון. לא היה שום חידוש עם הצגתה, רק שיפור מתבקש לדור הראשון כדי שהיא תוכל לעמוד בצורה טובה לעומת המתחרות. המנוע אותו מנוע, הגיר אותו גיר (חוץ מגרסאת ה-2L שזכתה לגיר בעל 5 יחסי העברה). בהתחלה עם הצגתה זה עבד יפה מאוד. עכשיו, כשכל היצרניות האחרות הציגו את התשובה שלהן לסגמנט, ה-3 נשארה מאחור כמעט בכל פרמטר. למעט התנהגות כביש מהנה ותחושה קצת "ספורטיבית" בהשוואה למתחרות.

הדור החדש צריך לסחוב הרבה על הכתפיים כדי להציל את המוניטין המתיישן שצברה ה-3 היוצאת (בארץ בעיקר, בחו"ל עם המנועים המתאימים והרבה רמות אבזור, ל-3 יש מוניטין טוב לכל דורותיה).

אותי מעניין בעיקר איך הרכב יסתדר עם המנוע 1.5 שדחפו לגרסה הישראלית שלה יש 120 כ"ס בלבד. אמנם זה נתון נחמד יחסית בהתחשב שמדובר במנוע בעל נפח קטן לקטגוריה, אבל רוב המתחרות מתהדרות בעדר סוסים גדול יותר מתחת למכסה המנוע ונהנות גם ממנוע 1.6 שכ"כ אהוב בארצנו הקטנה.

לפי דעתי מכל הכתבות שהספקתי לקרוא עושה רושם שמדובר ברכב טוב לקטגוריה. מעניין איך הוא יסתדר בארץ והאם ה-3 תחזור להימכר בכמויות גדולות למרות התחרות הקשה בסגמנט או שכבר מאוחר מדי בשבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום היחידי שבו ה 3 נמכרה הרבה היה בליסינג.

ושם כבר יש דברים הרבה יותר משתלמים לנהג החברה הממוצע, כמו גם ההנחות המפליגות לחברות עצמן.

אחראי הרכב רואה לנגד עיניו את השורה התחתונה, כמה עולה ומה צריכת הדלק.

בסוגית המחיר, דלק תמיד ידעו לשחוט את המחיר לליסינג אבל היום התחרות היא הרבה יותר גדולה.

בשורה התחתונה, למזדה 3 יש תחרות מאד קשה. (ולדעתי האישית, האף שלה מכוער רצח ולוח השעונים נראה כאילו הרכיבו אותו במפעל סיני.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב מתקדם ולפי דעתי המעניין בקטגוריה. הסרטון לא תורם לנו לישראלים כלום כי הוא נהג על 2.5 ליטר ודיבר קצת על ה-2 ליטר בזה שזה יהיה מתאים ליום יום. מעניין איך יהיה ה1.5? והעניין של המחיר הביא אותי למצב לחשוב ברצינות לעזוב את הארץ.

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום היחידי שבו ה 3 נמכרה הרבה היה בליסינג.

ושם כבר יש דברים הרבה יותר משתלמים לנהג החברה הממוצע, כמו גם ההנחות המפליגות לחברות עצמן.

אחראי הרכב רואה לנגד עיניו את השורה התחתונה, כמה עולה ומה צריכת הדלק.

בסוגית המחיר, דלק תמיד ידעו לשחוט את המחיר לליסינג אבל היום התחרות היא הרבה יותר גדולה.

בשורה התחתונה, למזדה 3 יש תחרות מאד קשה. (ולדעתי האישית, האף שלה מכוער רצח ולוח השעונים נראה כאילו הרכיבו אותו במפעל סיני.)

דווקא ה-3 נמכרה הרבה גם מעבר לליסינג. גרסאות ה-2L ספיריט לא הגיעו בכלל לליסינג והן עדיין נפוצות מאוד.

אני מסכים שהיום יש לה תחרות מאוד קשה בסגמנט והרף הוא גבוה בהרבה מפעם, אבל עושה רושם שהמאזדה 3 החדשה תוכל להתמודד עם זה. לפחות מהרושם שקיבלתי ממבחני הדרכים שנערכו לה.

אני בטוח שהבסיס של ה-3 טוב מאוד ברוב הפרמטרים. מה שמעלה אצלי סימן שאלה גדול זה מה שגם אמר כאן v.michael, איך היא תתמודד עם המנוע 1.5 הישראלי. אבל את זה אנחנו נדע רק כאשר היא תגיע לארץ...

אגב, לא הייתי אומר שהסרטון לא תורם לנו כלום, כי פרט למנוע (דבר חשוב בהחלט!) שאר המכונית שנבחנה שם היא אותה אחת בדיוק שהולכת להימכר כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם סדאן.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שאף אחד לא דיבר על זה.

ה3 החדשה תגיע גם בתצורת סדאן?

אומרים את זה גם ב"מבחן" בפוסט הראשון. שנראה כמו כתבה פרסומית ולא מבחן, האמת (ואני לגמרי אוהב את ה-3 החדשה, אבל זה היה מוגזם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ה-3 נמכרה הרבה גם מעבר לליסינג. גרסאות ה-2L ספיריט לא הגיעו בכלל לליסינג והן עדיין נפוצות מאוד.

הספיריט הגיעו בהמוניהן לליסינג, במיוחד בתקופות שלפני מתיחות הפנים. המחיר היה תוספת של בערך 100 שקל לחודש לליסינג בתקופות המבצע.

מעבר לזה, לא כל מזדה 3 עם חישוקי 17 היא ספיריט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה, לא כל מזדה 3 עם חישוקי 17 היא ספיריט...

ספר לי על זה... :wink:

עשיתי כבר דוקטורט איך להבדיל בין הרמות גימור של המאזדה 3, אני האחרון שייפול לך לטריק של שינוי מידת הגלגלים ב-3 (בלי להישמע יהיר מדי) :-) .

לגבי אם הספיריט הגיע לליסינג או לא, אני אישית לא ניתקלתי, וגם בתור אחד שבירר לא מעט על ה-3 ספיריט והשוק שלה אני יכול להגיד שלפחות רובן המוחלט נמכר לפרטיים.

בכל זאת יתכן ואתה צודק וחלק מהן הגיעו גם לליסינג, אבל ה-3 נמכרה גם לפרטיים בכמויות נחמדות. (ותתפלא, אפילו בגרסאות ה1.6 {קומפורט}. אני אישית מכיר כמה אנשים שרכשו אותן באופן פרטי הישר מהיבואן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה מזדה חדשה דרך העבודה ה-1.6 2008 ואני תמיד אמרתי שמזדה בזמנו וגם היום יודעים לעצב גם חוץ וגם פנים. אפילו אם לקחת את ה-3 של 2008 העיצוב פנים נראה מגניב ומתקדם מכמה רכבים של היום. רק מה שהפריע זה האיכות נסיעה במיוחד הכיסא הרגיש כאילו נסעתי על דיקט. כמובן בגלל הדלק חינם שהיה אני חייב להודות שהיא ניצלה את זה עד הסוף עם הרגשה שהיא צמאה וצמאה בכל תדלוק. אני מאמין ובטוח לפי המבחנים שמזדה הפעם העלו את הרף ורואים את זה גם ב-6 וגם ב-cx-5

החיים הם כמו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...