Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[חוות דעת] משפחתית ,7 מושבים .

idans
שימו לב! השרשור הזה בן 6619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

לרגל השידרוג הקרב ובא, על ראשי המשפחה נפלה ההחלטה :

Mazda 5 Vs. Peugeot 307 sw

התקציב לא מהווה עניין ועקב שיקולים אישיים שתי הדגמים הנ"ל הם האופציות המרכזיות .

אז לעיקר, שתי הדגמים בגרסת ה 2 ליטר , :

1)מה רמת הבטיחות של שני הרכבים ולמי ש יותר כוכבי בטיחות ?

2) למי משתי הדגמים הנ"ל אחיזת כביש ונוחות נסיעה טובה יותר ?

3)באיזה רכב רמת האיבזור גבווהה יותר ?

בתודה .

עידן :wave:

Fiat Punto 02' Spice 60 BHP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לפיג'ו 4 כוכבי בטיחות ולמאדזה 5 כוכבי בטיחות.

2. לשניהם אחיזת כביש גבוהה ואני מניח שהמגבלות במאזדה גבוהות יותר.

הפיז'ו תהיה נוחה יותר.

3. הפיז'ו תהיה מאובזרת יותר מהמאזדה.

אגב, המושבים האחוריים בשני המכוניות נועדו לילדים קטנים ושהם לא מקופלים בקושי יש מקום בבגאז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לעיקר, שתי הדגמים בגרסת ה 2 ליטר , :

1)מה רמת הבטיחות של שני הרכבים ולמי ש יותר כוכבי בטיחות ?למאזדה (הפיז'ו המתוחה עדיין לא נבחנה ככל הזכור לי)

2) למי משתי הדגמים הנ"ל אחיזת כביש ונוחות נסיעה טובה יותר?לפיז'ו

3)באיזה רכב רמת האיבזור גבווהה יותר?לפיז'ו, אבל במאזדה 2 דלתות הזזה משמעותיות.

קח בחשבון שבשתיהן אין בגאז' כמעט, מומלצת מאד קופסה לגג (ראה כאן).

הפז'ו צפופה מאד ב2 המושבים האחוריים. המאזדה צפופה ב2 האחוריים וצפופה באופן זוועתי במושב האמצעי של השורה האמצעית.

כדאי לשקול גם מגאן גראנד סניק שהיא מרווחת הרבה יותר גם בנסיעה וגם במטען + 5 כוכבי בטיחות (כמו המאזדה).

גם הונדה סטרים הרבה יותר מרווחת, אם כי מיושנת. אני לא בטוח שהיא נמכרת עדיין בגרסת 7 מקומות.

beach_ULY.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה רכב רמת האיבזור גבווהה יותר?לפיז'ו, אבל במאזדה 2 דלתות הזזה משמעותיות.

היכן מתבטאת רמת האיבזור הגבווהה יותר של הפיז'ו (נניח בצד רגע את דלתות ההזה המשמעותיות ) ?

עידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן מתבטאת רמת האיבזור הגבווהה יותר של הפיז'ו (נניח בצד רגע את דלתות ההזה המשמעותיות ) ?

לא זוכר הכל, אבל גג זכוכית עם וילון חשמלי, מגבים עם חיישנים, אורות כנ"ל, שולחנות "מטוס" במשענות של המושבים האחוריים.

תסתכל גם על הגרנד סניק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, המושבים האחוריים בשני המכוניות נועדו לילדים קטנים ושהם לא מקופלים בקושי יש מקום בבגאז'.

סליחה, אבל האם ישבת במושב האחורי של מאזדה 5 ???

בוא ונתחיל בכך שיש לי אחת כזו, כך שכל ההתייחסויות להלן הן מנסיון אישי של 10 חודשים ו-18,000 ק"מ:

1. בפיז'ו אכן המושבים האחורייים מתאימים לילדים קטנים מאד, לעומת זאת, במאזדה 5 גם מבוגר יכול לשבת שם ללא בעיה. נכון שהמושב האמצעי בספסל האמצעי מתאים לילדים בלבד, ולכן ההגדרה הנכונה של המכוניות האלו היא: הפיז'ו מתאימה ל-5 מבוגרים ושני ילדים קטנים, והמאזדה ל-6 מבוגרים וילד קטן. הלאה.
  2. בשתיהן לא נשאר הרבה בגאז' כשכל המושבים פתוחים, אבל זה המחיר שמשלמים במיניוואן קומפקטי וזול יחסית. אם צריך גם בגאז' סביר, צריך לעלות כיתה ל-MPV, טראג'ט, גראנדיס ושאר האופציות ב-200,000 ש"ח.
  3. המושבים האחוריים במאזדה מתקפלים לגמרי ובאופן שטוח - בפיז'ו רק המשענות מתקפלות, וזה תופס מקום (אלא אם תפרק את כל המושב ותשים אותו בבוידם).
  4. דלתות ההזזה של המאזדה הן יתרון גדול - הרבה יותר קל להיכנס לספסל האחורי, והילדים יפסיקו לדפוק את הדלת במכוניות סמוכות כאשר הם פותחים אותה בהתלהבות.
  5. המאזדה יותר גבוהה - יתרון בכניסה וביציאה ובתנוחת ישיבה יותר גבוהה.
  6. איבזור - לפיז'ו יש גג זכוכית (בהנחה שזה יתרון), הפעלת אורות ומגבים אוטומטית וגשש-רוורס. אין את כל הצעצועים האלו במאזדה. לשתיהן אין בקרת שיוט. לשתיהן יש את שאר האיבזור המקובל כולל מחשב דרך.
  7. גיר - בפיז'ו יש את ה-AL4 המשונה, במאזדה יש גיר אוטומטי מצוין, בלי שטויות של "גיר חכם". שתיהן עם "טיפטרוניק".
  8. אמינות - המאזדה חדשה מידי ואין עוד נתונים, אבל אפשר להסיק ממוניטין האמינות הכללי של היצרן הזה. לגבי הפיז'ו, ומנסיון של כמה ציי רכב שמחזיקים אותן - אוסף בעיות החשמל/מחשב/אלקטרוניקה הרגילות...
  9. למחיר של הפיז'ו צריך להוסיף את עלות המושבים האחוריים - הם לא כלולים במחיר הבסיס (למיטב ידיעתי, כ-2000 ש"ח למושב).
  10. הונדה סטרים בשנה האחרונה לייבוא (2005) היתה רק עם 6 מושבים. ב-2006 היא לא מיובאת כלל, למרות שכנראה נשארו להם כמה מכוניות במלאי. לגבי הגראנד-סניק - ספסל אמצעי עם בעית מרווח ראש, ביחוד בשני המושבים הקיצוניים, ומחיר יקר ב-10,000 ש"ח מהמאזדה.

לסיום - אני הייתי בדיוק באותה ההתלבטות לפני כשנה, ולמותר לציין שאני מאד מרוצה מהבחירה שלי.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי תודה רבה על התגובה העניינית , שתי הרכבים יעברו נסיעת מבחן בעוד ימים ספורים ,רשמים תמונות וסיפורים יעלו בהמשך .

תודה רבה לכל העוזרים .

עידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה חשובה היא באיזה גיל יהיו הילדים שלך בפעם הבאה שתחליף את המכונית ואיפה כל אחד אמור לשבת.

גם אני עמדתי לפני השאלה הזו לפני קצת יותר משנה.

הפז'ו והמזדה (בדיוק הגיעה לארץ) לא באו בחשבון בגלל תא המטען ומרווח הישיבה (יש לי גם ילדים בגיל העשרה שצפויים לגדול עוד במהלך 4 שנים...)

הסניק לעומת זאת באה בחשבון בהחלט ובדקתי אותה בפירוט. מרווח הראש אמנם לא אידיאלי אבל לא ממש מפריע.

בסוף החלטנו באמת לסגור על מכונית מהקבוצה הגדולה יותר ולהנות גם ממנוע דיזל שהוא חיוני במכונית גדולה.

צריך להביא בחשבון שגם בקבוצה הזו לא כל המקומות נוחים:

גרנדיס - המקום האמצעי במושב האמצעי לא נוח בגלל משענת יד מתקפלת מטופשת

קרניבל - המקום האמצעי מאחור לא נוח גם לילדים בגלל תכנון דפוק של פיצול משענות הגב.

נקודות נוספות:

• קרוב לוודאי שהמזדה תהנה מרמת אמינות יותר גבוהה ומסחירות טובה יותר, מצד שני הרבה מן התלונות בפיז'ו הן על מע' החשמל וב307 המתוחה יש מולטיפלקס דור II שאמור להיות טוב משמעותית.
  • לגבי AL4 (מותקנת גם בסניק) גם אני נוסע במכונית עם תיבה זו. אמנם יש כמה מוזרויות אבל מצד שני אני מאד נהנה מהתכונות ה"חכמות" כמו שמירה על הילוך נמוך בירידה והורדת הילוך בזמן פניה בדיוק בזמן הנכון (איך היא יודעת?). בנוסף יש נעילת ממיר מומנט כבר בהילוך שני - שיפור משמעותי של צריכת דלק בעיר.
    החיסרון העיקרי לדעתי - 4 הילוכים ולא 5
  • גם לדעתי דלתות הצד הן יתרון נאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...