Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס t sport כרכב ראשון

TopOfTheGear
שימו לב! השרשור הזה בן 6624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הספורטיבי הכי חסכוני והכי אמין בארץ (כמובן בהנחה שטיפלו בה).

יחד עם זאת רכב ראשון לא מומלץ שהוא יהיה ספורטיבי. ברכב כזה שפשוט דורש לנהוג מהר ואגרסיבי - ואתה חסר נסיון בנהיגה - הסיכויים שלך למצוא את עצמך מרוח על קיר בטון \ עמוד חשמל \ עץ \ תבחר הם די גבוהים.

איתמר.

(אגב, למצוא אחת כזאת נורמלית הסיכוי קלוש עד בלתי אפשרי. ואם כבר תמצא - תצפה לכמה אלפים מעל המחירון)

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מצויין.

אמין מאוד, אחזקה זולה(הן צריכת דלק והן טיפולים שוטפים).

מנוע מעט רועש, או שניתן לייחס זאת לבידוד לקוי של פנים הרכב, עם זאת מספק מומנט נאה ומורגש

כבר ב4000 סל"ד.

מה לגבי תיבת הילוכים אתה רוצה לדעת? נסיון לאיזשהו חצי "ספיד-שיפט", לא תורם מידי לאופי הספורטיבי

וקצת גורע בנסיעה עירונית נינוחה.

ככלל, הרכב לא 'מגהץ' כבישים וכל מהמורה בדרך תורגש היטב, אבל זה המחיר של מיתלים מוקשחים(ספורטיביים).

חוץ מהמגרעות האלו, הרכב מספק הנאה מנהיגה, למי שאוהב את זה.

הרכב הנ"ל אמור להיות התנסות ראשונה שלך עם רכב בכלל או רק באופן פרטי, כלומר רכישה ראשונה?

במידה ורק עכשיו הוצאת רישיון הייתי ממליץ לך להתחיל עם היאריס הרגילה..

לגבי זמינות הדגם? יקח זמן... אבל משתלם לחכות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הספורטיבי הכי חסכוני והכי אמין בארץ (כמובן בהנחה שטיפלו בה).

יחד עם זאת רכב ראשון לא מומלץ שהוא יהיה ספורטיבי. ברכב כזה שפשוט דורש לנהוג מהר ואגרסיבי - ואתה חסר נסיון בנהיגה - הסיכויים שלך למצוא את עצמך מרוח על קיר בטון \ עמוד חשמל \ עץ \ תבחר הם די גבוהים.

איתמר.

תפסיקו כבר עם השטויות האלה. בבקשה.

על אחת כמה וכמה מכונית כמו היאריס T SPORT, אפשר לחשוב שזו מכונית אגרסיבית, מהירה או קיצונית באיזו צורה?

לא. היא לא מהירה משמעותית ממשפחתית ממוצעת, אבל כן. היא אוחזת יותר טוב ומתנהגת יותר טוב.

הרכב הזה ממש לא דורש מאף אחד לנהוג מהר ואגרסיבי ואפילו לא משדל לנהוג בו כך.

הוא ידידותי וקל לנהיגה, מנוע והילוכים שלא דורשים טורים גבוהים במיוחד כדי לזוז במהירות סבירה.

ויהיה לו יותר קל למצוא את עצמו מרוח על אחת מהדוגמאות שלך עם משפחתית אוטומטית ממוצעת.

Some days your the bug; Some days your the windshield

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אגב, למצוא אחת כזאת נורמלית הסיכוי קלוש עד בלתי אפשרי. ואם כבר תמצא - תצפה לכמה אלפים מעל המחירון)

לא צריך להגזים. זהו רכב שנמכר במספרים נאים , וקיים למכירה בלוחות.

הבעיה הרצינית היא למצוא את השנתונים המוקדמים (2003)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אחת כמה וכמה מכונית כמו היאריס T SPORT, אפשר לחשוב שזו מכונית אגרסיבית, מהירה או קיצונית באיזו צורה?

לא. היא לא מהירה משמעותית ממשפחתית ממוצעת, אבל כן. היא אוחזת יותר טוב ומתנהגת יותר טוב.

הוא ידידותי וקל לנהיגה, מנוע והילוכים שלא דורשים טורים גבוהים במיוחד כדי לזוז במהירות סבירה.

ויהיה לו יותר קל למצוא את עצמו מרוח על אחת מהדוגמאות שלך עם משפחתית אוטומטית ממוצעת.

אדוני מתבקש לסור למוסך טויוטה הקרוב ולבדוק כמה יאריס ספורט עברו בחודש האחרון במחלקת הפחחות (אה, נזכרתי שפעם עבדתי במוסך טויוטה).

רכב ספורטיבי זה רכב מועד לפורענות, על אחת כמה וכמה של נהג חדש שלא מבין למה "נתתי קצת גז בסיבוב והאוטו החליק".

ו 105 כ"ס על 1000 ק"ג זה הרבה.

סה"כ היאריס T היא אחת מהמכוניות היותר בטוחות וסלחניות לנהג חדש, אבל אני לא ממליץ לאף נהג חדש חסר נסיון בנהיגה אחת כזאת.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

בתור בעלים לשעבר של יאריס ספורט(עד לפני חודשיים) אני יכול לאמר בוודאות כי הרכב מהנה מאוד לנהיגה עים צריכת דלק טובה ומנוע חמוד בטורים גבוהים -רצועת הכוח אומנם צרה ומגיעים מהר מאוד למנתק בנסיעה נמרצת.דבר נוסף הוא הזנב העליז מאוד של הT ספורט אשר בנהיגה פזיזה עים סיבוב והפניית הגה מוגזמת עלול להביא נהגים לפגישה עים עצם זר.

חוץ מזה הרכב חביב קל וידידותי ואקזמפלרים טובים נמכרים מעל המחירון בקלות

יש רגעים שאתה פשוט מודה לבורא שאתה חי (אברהם פורת ז"ל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי, אבל קראתי ביקורות וכתבות.איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב טוב בעל תמורה נאה (ניתן להריץ חיפוש לגביה בפורום) ואופציה מצויינת כרכב ראשון. לטעמי, היאריס TS לא נכנסת לקטגוריה של רכבים שאינם מתאימים לנהג חדש ו/או ללא ניסיון (לא מדובר כאן בקליאו ספורט וכיו"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן אני הייתי בעלים של יאריס T ספורט. במשך 45000 קילומטרים מאושרים נהגתי על הדגם הנ"ל.

הרכב קודם כל אמין וזול לאחזקה, צריכת דלק נמוכה יחסית כאשר הכל תלוי בהתנהגות שלך. סע כחוק ורגוע ותקבל ליטר ל 15 ק"מ (מניסיון יחיד שכלל הרבה נסיעות בינעירוניות), סע מופרע יותר ובעיקר בעיר ותקבל ליטר ל 12 ק"מ. שתי הנתונים נחשבים מצויינים.

בקשר לספורטיביות, הרכב בהחלט ספורטיבי, גיר קצר, מתלים קשיחים, אחיזה טובה אבל עם נטיה מאודה ברורה לאיבוד אחיזה בעיקבות בסיס גלגלים קצרצר - דבר שכורם לשפעה חזקה של העברות משקל. תן גז חזק בסיבוב ונכנסת לת היגוי, תן בלימה חזקה בסיבוב והתחת ברח לך . טזה בהחלט הרבה יותר מורגש וקיצוני מאשר ברכב משפחתי רגיל.

הו הנה שוב קריאות זועמות של הנהג הצעיר שלא נהג ברכב, לפחות לא באופן רציני.

הרכב בהחלט יותר מהיר ממשפחתית ממוצעת. רק תסתכל על הכוח יחסית למשקל (106 סוסים על 960 ק"ג) וההילוכים קצרים. בפועל הרכב מאוד זריז עד למהירות של 100 120 קמ"ש ושם הוא כבר נהיה עצלן, שם מה שמשחק זה במיוחד הסוסים ובזה כאמור לרכב אין יותר מדי ...

הנטיה של הרכב להכנס להיגוי יתר זריז זה דבר מפחיד שכבר הפתיע גם אותי בתור נהג מנוסה יחסית (קניתי את הרכב לאחר שלוש שנים בעלות על רכב ו 7 שנים עם רישיון נהיגה ...) ובטח יכול להתפיע גם נהג חדש.

בנסיעות ספורטיביות הרכב יכול לנסוע מהר, בתחרויות שהייתי הרכב נטה לעקוף רכבים מפוארים כמו 106 ראלי. לא כי הוא יותר טוב ממנה אלא כי הוא מתחבר לנהג בצורה מאוד טובה וקל מאוד לשלוט בו. ברור שה 106 ראלי תהיה טובה יותר בידיים מיומנות אבל לא בהפרש גדול.

בסיכום העניין המצב כזה, הרכב יחסית ידידותי אבל לא הייתי נותן אותו לנהג שרק מתחיל ללמוד. אם יש לשואל השאלה ניסיון של נהיגה על רכבים אחרים ואם הבחור שקול בדעתו אז אני בהחלט חושב שה TS יכולה להיות אחלה מורה ...

לנהג חדש לגמרי הייתי ממליץ לנהוג בהתחלה על רכב אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הו הנה שוב קריאות זועמות של הנהג הצעיר שלא נהג ברכב, לפחות לא באופן רציני.

לא הייתי זורק מילים לשווא בלי לדעת את הרקע שלי בתחום.

ולא, לא נהגתי ברכב בצורה רצינית, אבל בצורה מספיק רצינית כדי לדעת שזה לא רכב מאיים לנהג חדש. ואני לא חוזר בי מזה.

בכל מקרה, הקו הדק בנהיגה שקולה תלוי בנהג עצמו.

וותק משל עצמו של רשיון נהיגה לא אומר כלום, גם לא זה שהיית לך איזושהיא מכונית למשך 3 שנים לפני זאת.

Some days your the bug; Some days your the windshield

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשים לב לדברים שאני רושם בפורום, תראה שהרכבים שאני ממליץ ומדבר עליהם זה רכבים שנהגתי עליהם תקופה.

על היאריס כאמור נהגתי מאות רבות של שעות. אני יכול לומר שהכרתי אותה באופן די קרוב אפילו שעדיין לא במאת האחוזים. לנהג שנוהג רגוע היא לא תהווה סיכון גדול. גם לא לנהג החד פעמי שעולה לרכב לחצי שעה ויורד ממנו.

לנהג צעיר שלוחץ על הגז ונוסע מהר הבסיבובים היא יכולה להפתיע בקלות. היגוי יתר קליל זה לא דבר מומלץ למי שלא מיומן. לא אמרתי שאסור לנהג חדש לקנות אותו, פשוט ציינתי שזה לא הרכב המומלץ והכל תלוי בנהג הרוכש, בניסיונו ובמידת ה"לחץ" שלו על הכביש.

זה שאני כותב שהרכב מהיר הרבה יותר ממשפחתית ממוצאת וגם יותר מסוכן ממנה זה בפרוש שונה ממה שאתה כתבת רק שאצלי זה מניסיון רב. אז אני מתנצל שאני רומז על גילך אבל תסכים איתי שלהמליץ על רכב ולטעון עליו דברים כאשר ניסיונך על הרכב הינו מוגבל ביותר זה לא דבר רציני. לא בפורום שמתמחה בייעוץ רכבים ובמיוחד בכזה שיש בו מספר נהגים שכן מכירים את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...