Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת מיניואן

רות
שימו לב! השרשור הזה בן 6349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך לקחת בחשבון שרוב המאזדה 5 הנוסעות על כבישי ישראל הם רכבי ליסינג.

לדעתי כל רכב הנמכר ברובו כדגם ליסינג שוק המשומשות הפרטיות מאותו דגם נפגע קשות.(מה שכבר קרה ללאנטיס ומה שיקרה בעתיד למאזדה 3/5/6).

אני ההיתי מציע להגיע לסוכנויות הרכב לבצע נהיגת מבחן ,לאחר קבלת החלטה איזה רכב מתאים, ההיתי מנסה להתמקח על המחיר (כן,זה אפשרי מחיר מחירון בקנית רכבים חדשים ויקרים זו המלצה...).

בהצלחה

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מוזר שאף אחד לא הוסיף,אבל לדעתי הונדה סטרים היא מצויינת.

המחירים נעים בין 176-192 אלף,תלוי ברמת האיבזור,לרכב שבעה מקומות,וכמו שאומרים הונדה זה הונדה.

*צריכת דלקת משולבת של ליטר ל 11 ק"מ.

*האוטו נוח ומפנק מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר שאף אחד לא הוסיף,אבל לדעתי הונדה סטרים היא מצויינת.

המחירים נעים בין 176-192 אלף,תלוי ברמת האיבזור,לרכב שבעה מקומות,וכמו שאומרים הונדה זה הונדה.

*צריכת דלקת משולבת של ליטר ל 11 ק"מ.

*האוטו נוח ומפנק מספיק.

בשנתיים האחרונות ההונדה סטרים מיובאת רק בדגם של 6 מקומות, ולא 7. ראה כאן.

לכן, אין לה שום יתרון על המאזדה 5, מלבד אולי תיבת ההילוכים שהיא בעלת 5 הילוכים (במאזדה 4). אין לה דלתות הזזה שימושיות כמו ב-5, ואין לה מושב "חירום" שביעי כמו ב-5. לעניות דעתי אין הצדקה להפרש המחיר הגדול בין השתיים.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למייעצים

האם יש מישהו עם ניסיון אישי עם מיצובישי גרנדיס ועם מזדה 5? אני רוצה לשמוע גם על נוחות נסיעה וגם על מחירי ביטוח ודלק. ובינתיים נצא לנסיעות מבחן ואחזור אליכם עם שאלות נוספות

חג שמח

רות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מאזדה 5 קיבל 5 כוכבים...

מאזדה 5 הוא לא בקטגוריה של המיניואנים (MPV כן) אלא הוא שייך לקטגוריה של מיניואנים קומפקטים, משמע קב' השוואה אחרת ששם רוב המתחרות "זוכות" ל-5 כוכבים.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למייעצים

האם יש מישהו עם ניסיון אישי עם מיצובישי גרנדיס ועם מזדה 5? אני רוצה לשמוע גם על נוחות נסיעה וגם על מחירי ביטוח ודלק. ובינתיים נצא לנסיעות מבחן ואחזור אליכם עם שאלות נוספות

חג שמח

רות

כפי שציינו לפני, אלו שתי מכוניות מקטגוריות שונות. הגרנדיס גדולה ומרווחת יותר, אבל גם עולה 30,000 עד 50,000 ש"ח יותר (בהתאם לרמת הגימור של

הגרנדיס) ונמצאת בקבוצת מס 5 (ולא 4 כמו המאזדה 5). קבוצת המס רלוונטית בעיקר למי שמקבל רכב צמוד, אבל גם עבור רוכש פרטי יש לה השפעה על מחיר אגרת הרישוי

וביטוח החובה.

מנסיון של 4 חודשים ו-9,000 ק"מ על מאזדה 5: נוחות נסיעה טובה מאד. לא רכה ברמה של סיטרואן, אבל הרבה יותר טובה ממאזדה 3/6 לדוגמא. בסה"כ פשרה

טובה בין שיכוך בורות בכבישים עירוניים ושיוט רגוע וללא נדנודים בכביש מהיר.

צריכת דלק - 9 ק"מ לליטר, בנסיעה מעורבת בעיר ומחוץ לעיר, ובסגנון נהיגה לא חסכוני במיוחד... יתכן שנהג עם רגל פחות כבדה יגיע לצריכה חסכונית יותר.

מחירי ביטוח - זה רכב חברה, אין לי מושג...

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש MPV שנת 2003 מנוע 3.0

מינייוואן באמת טוב, הוא לוקח 7 ק"מ לליטר.

מרווח ל 7 אנשים.

וכמו שהזכירו לך מאזדה 5 היא לא נכנסת בקטגורייה של המינוואנים.

אם את מחפשת משהו מרווח תנסי

מאזדה MPV

מיצובישי גרנדיס

קאיה קארניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי חושב על 307 SW או קאיה קארניבל, שתיהן די אמינות עם תחזוקה סבירה תזכי מהן לאמינות טובה הפיג'ו עדיפה מבחינת איכות ויחודיות מעבר לכך הקארניבל לא נופל ממנה ברמות רבות פרט לנוחות אלמנט שאין להתעלם ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתובבנו היום בסוכניות וגם נהגנו בקאיה קרניבל וגילינו שאנחנו רוצים רכב יותר קטן. כשחיינו בחו"ל ונסענו להמון טיולים ארוכים וכשהיו לנו הרבה ילדים קטנים (שלנו והסעות משותפות שהיום כבר אין) היו לנו MPV ומכונית שאין בארץ (ניסן קווסט המקסימה) שהם די מקבילות לקאיה קרניבל. נראה לנו שיש לנו הרבה פחות הזדמנויות לנסיעות ארוכות ובהרכב מלא ולכן המאזדה 5 קורצת. ניסינו את המושבים ונראה שהם מרווחים דיים גם מאחור ובכלל מתאים לנו משהו יותר צנוע במימדיו, במחירו ובהוצאות הדלק שלו. לאחותי היה פיג'ו 307 SW והיא טוענת שהוא מתאים רק לילדים קטנים (שזה מה שיש לה). כך שעם נטיית הלב שלנו למאזדה 5 אשמח לשמוע מאנשים נוספים (ותודה לקובי) שיש להם נסיון עם המאזדה 5 מה דעתם. (נסיעת מבחן נוכל לעשות רק בשבוע הבא)

חג שמח

רות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחותי היה פיג'ו 307 SW והיא טוענת שהוא מתאים רק לילדים קטנים (שזה מה שיש לה)
המושבים האחוריים ב-307SW אכן מתאימים רק לילדים קטנים (מאד). לעומת זאת, למבוגרים בגודל ממוצע אין בעיה לשבת במושבים האחוריים של המאזדה 5.

נקודה נוספת - ע"פ הנסיון המצטבר של מספר ציי רכב שמחזיקים הרבה 307SW, רמת האמינות קצת בעייתית... הרבה תקלות מחשב וחשמל. המאזדה 5 עדיין חדשה מידי כדי לצבור נסיון בנושא, אבל אני מניח שאפשר לסמוך על מוניטין האמינות שלהם.

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראי מבחינת האמינות והעוצמה אין מה להשוות בכלל את הMPV לקארניבל.

בעוד שהקארניבל לאחר 3-4 שנים עומד להתפרק הMPV כמו שור מחזיק עם מנוע חזק במיוחד.

אבל כיוון שאמרת שאת מחפשת משהו יותר קטן מימדים הייתי ממליץ לך ללכת על ה - 5 למרות שע"פ דעתי המחיר שלה לא מוצדק. ה SW של פיג'ו קצת יותר קטן מה - 5 אבל ללא הרבה הבדל.

רמת האיבזור של ה -5 לא כ"כ גבוה .. אין אפילו SUN ROFF אבל שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראי מבחינת האמינות והעוצמה אין מה להשוות בכלל את הMPV לקארניבל.

בעוד שהקארניבל לאחר 3-4 שנים עומד להתפרק הMPV כמו שור מחזיק עם מנוע חזק במיוחד.

אבל כיוון שאמרת שאת מחפשת משהו יותר קטן מימדים הייתי ממליץ לך ללכת על ה - 5 למרות שע"פ דעתי המחיר שלה לא מוצדק. ה SW של פיג'ו קצת יותר קטן מה - 5 אבל ללא הרבה הבדל.

רמת האיבזור של ה -5 לא כ"כ גבוה .. אין אפילו SUN ROFF אבל שיהיה.

מתפרק"?אשמח לשמוע יותר פרטים"....
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתפרק"?אשמח לשמוע יותר פרטים"....
מתפרקת מה שאתם שומעים, במיוחד היישנות של שנות ה 2000 עם תופעת בעיית הברקסים.

אם אתה שואל אותי אולי חוץ מנוחות ייתר של הקארניבל הוא לא עולה על הMPV או משהו כזה.

יונדאי טרג'ט חלש וייחד אליו מצטרף הזבל הקוריאני של קאיה קרנבל.

מה שגם קח קארניבל 2002 במצב סביר לעומת MPV ששניהם טופלו טוב ותראה מה נראית יותר צעירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...