Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שרשור מתעדכן] - עדכונים משיפוץ אסקורט 71'.

SuBaRu_MaN
שימו לב! השרשור הזה בן 6821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי אמר שאין שכנים טובים?

לאחר יום "אופורי" בגלל העברת הבעלות המוצלחת, אני מקבל צלצול באינטרקום משכן שאומר שהוא רואה את הלוחית רישוי הקדמית שלי שרועה על הרצפה. ירדתי למטה והודיתי לו. הוצאתי את הלוחית וזרקתי אותה ברכב, מחכה ליום המחר.

קצת עדכונים - למען הסדר הטוב, חזרתי לידידי הטוב ביותר, משחית האצבעות - מסיר שומנים כדי לחשוף את מספר השלדה שנעלם עם הצביעה. המון חומר, המון המתנה, קצת ניגוב והמספר הטבוע נחשף מחדש ביחד עם סמל תע"ר. רגע של פטריותיות הציף את גופי. :hihi:

היום נעשתה עבודת הכנה ללוחית החדשה ("אספנות") שאמורה לבוא בקרוב.

הלוחית האחורית הייתה מחוברת עם חוטי ברזל, ובכל נסיעה שעשיתי הייתה דופקת על הפח ומזכירה לי שהיא שם ושהיא רוצה "לשבת" מקדימה כי היא לא רואה כלום...:conf: מקדימה "דפקתי" איזה קומבינה של ענף ומקל ארטיק בתקווה לימים טובים יותר... גם זה לא החזיק המון מעמד.

היום הסרתי את את הלוחיות , יישרתי אותן במכות פטיש ודפקתי עם מברג (ופטיש) חורים יותר גדולים בפח (הבאתי "וואחד" ברגים!!). יש לציין שכל מכה על פח הרכב הוציאה המון חול! (אלון - יש מתחרה ל-GSR לאלעדי: אומנם לא היו קונכיות , אבל אבנים זה גם משהו, לא? :biglaugh:)

גיליתי שברכב ישנם כמה אורות ללוחית רישוי (כאלה שעובדים וכאלה שלא... כמובן)

הוצאתי את האור המקורי מאחר והוא לא עובד ואין טעם שישאר שם - אך לא זרקתי אותו. פירקתי את הנורה היותר חדשה (החוט האדום לבן הוא מה שהחזיק את הלוחית האחורית), ניקיתי את הבית, הפלסטיק השקוף ומסביבו, האור יותר חזק עכשיו ייבשתי והחזרתי למקום (האור האדום מאחורה עובד מתי שבא לו...)

הברגים שהשתמשתי בהם היו ברגים שהחזיקו מדפים שלמים עם אומי פלדה מאסיבים - נראה לי שהם יעמדו במשימה של החזקת הלוחיות לאסקורט...

ככה זה נראה בסיום העבודה

אותו תהליך רק מקדימה (ופה נאלצתי לפרק את הגריל - כאב ראש לא קטן:bigcry: ). פרקתי גם את אחד הפנסים כדי לבדוק למה הם לא עובדים (שקניתי את הרכב כל האורות עבדו, בטח משהו התנתק...) ולא עליתי על מקור הבעיה. ולמרבה ההפתעה גם לא התחשמלתי.

הוצאתי את גומיית האיטום בבגאז', וגיליתי שיותר נוח לנקות את העלים שהצטברו בגרילים האחורים - מכוון שלא הייתה ברירה אחרת לקחתי את השפכטל והוצאתי בכל הכוח את העלים שנשארו, עכשיו הגריל האחורי נקי אבל הבגאז' מלוכלך...

IMAG0246.JPG

IMAG0247.JPG

IMAG0249.JPG

IMAG0250.JPG

IMAG0251.JPG

IMAG0252.JPG

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 116
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טיול שטח בדיונה הקרובה לביתך?

אני?!!

אולי...:mm_blush:

מה שמזכיר לי

שהחזרתי את הרכב לחנייה עצרה אותי אמא של חברת ילדות, ואמרה: "זה שלך"

- "כן"

"תתחדש, אבל למה רכב כ"כ ישן?"

"פשוט מאוד: יש לו הנעה אחורית כמו לב.מ.וו אבל הוא יותר זול"

IMAG0253.JPG

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תתחדש, אבל למה רכב כ"כ ישן?"

"פשוט מאוד: יש לו הנעה אחורית כמו לב.מ.וו אבל הוא יותר זול"

אני בטוח שהיא הבינה כל מילה... חוץ מה ב.מ.וו וזול :wink:

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שהיא הבינה כל מילה... חוץ מה ב.מ.וו וזול :wink:

גילי

אני בטוח שהיא הבינה.

הייתה להם ב.מ.וו 316 שחורה בזמן שכל הרחוב התנייד על סובארו DL על גוון שנתוניהם...

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים נוספים:

מאחר ושכן עם לאדה סמארה תפס את החנייה, היום לא נעשו דברים גרנדיוזים לרכב.

היום הבובה פונקה ב-3.5 ליטרים של דלק ובשאיבת אבק (זכרונות מדיפוני "אגד" מאובקים ומתפוררים)... סיבה למסיבה :mm_tongue

הצלחתי לסדר את האורות הקדמיים ברכב, עכשיו אפשר גם (לא) לנסוע בלילה.

אור פנים הרכב סודר בשנית, ועכשיו הוא מגיב לפתיחה-סגירה של הדלת ולא פועל רק בזמנו החופשי.

מראת צד-נהג הוזזה טיפה קדימה, עכשיו יש לי שדה ראיה נוסף מאחר ומקום המשלוש הסתיר אותו.

תמונות - אין.

המצלמה בבית הבראה.

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עדיין יש לך בעיות בפנסים האחוריים, תבדוק גם את הארקות ל"גוף" שלהם, ותנקה עם ספריי מגעים את כל מה שקשור לחשמל- לי זה עזר באסקורט, ועוזר בקאפרי...

לגבי אור הרוורס- מתחת לאוטו, על הגיר עצמו בצד, יש יוניט, שמחברת/מנתקת את המינוס לאור הרוורס, הפלוס אמור להיות מחובר כאשר מניעים את האוטו. תבדוק, האם הכבל מחובר ליוניט מתחת לאוטו, אם לא- תנסה לחבר, אבל יש סיכוי סביר, שהיוניט דפוק, ואז יהיה לך אור רורס קבוע, בגלל זה ניתקו אותו! -כמובן, זה אם בכלל יש לך אור רוורס (את הפנס)- לא יודע לגבי השנתון הזה, שלי הייתה 73' קופה דגם מפואר, יבוא אישי של דיפלומט, והיה לי.

אובכן, היום הוכחתי לעצמי, שאין לי טעינה: המד מתח מראה מתח של 11.8 וולט יציב גם כשהמנוע עובד בפול טורים. יופי. ורציתי לבוא למפגש עם ה"צעצוע החדש"! פירקתי מצבר ושמתי לטעינה, ומחר אנסה להבין את כל הקומבינות החשמליות שעשו אצלי... איזה קטע - הספר היינס, שהזמנתי מאי-באי, הגיע בדיוק היום, ביום שלקחתי את האוטו סוף סוף ממוסך לסיבוב בפעם הראשונה- באתי לקחת אותו מהדואר עם האוטו!:-P

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אור הרוורס- מתחת לאוטו, על הגיר עצמו בצד, יש יוניט, שמחברת/מנתקת את המינוס לאור הרוורס, הפלוס אמור להיות מחובר כאשר מניעים את האוטו. תבדוק, האם הכבל מחובר ליוניט מתחת לאוטו, אם לא- תנסה לחבר, אבל יש סיכוי סביר, שהיוניט דפוק, ואז יהיה לך אור רורס קבוע, בגלל זה ניתקו אותו!

גנאדי - איזה אור רוורס ואיזה עמייאת, כולה שנת 71, בקושי ABS יש לי...:wink:

בנוגע לספריי מגעים - יש לך מושג מאיפה אני יכול לקנות אחד כזה? חבר גם המליץ על ספריי כזה אבל לא הצלחתי לשים יד על אחד.

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצחק- גם אם אין, אתה יכול להרכיב בקלות לדעתי, אם בא לך! תבדוק, בגיר למטע לדעתי גם באוטו שלך יש חור בצד, שסגור עם פקק פשוט- זה המקום ליוניט! שולפים את הפקק, מרכיבים את היוניט, מעבירים חוט לאחורה, מרכיבים את הפנס, וגמרנו- יש לך אור רוורס! ולא נראה לי, שיש יותר מדי בעיות להשיג את החלקים המקוריים האלה!

ובקשר לספריי מגעים- אם אין בחנויות לכלי העבודה, תנסה בשד' הר ציון באיזור של התחנה המרכזית- יש שם מלא חנויות אלקטרוניקה, בטוח שיש להם משהו!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תצחק- גם אם אין, אתה יכול להרכיב בקלות לדעתי, אם בא לך! תבדוק, בגיר למטע לדעתי גם באוטו שלך יש חור בצד, שסגור עם פקק פשוט- זה המקום ליוניט! שולפים את הפקק, מרכיבים את היוניט, מעבירים חוט לאחורה, מרכיבים את הפנס, וגמרנו- יש לך אור רוורס! ולא נראה לי, שיש יותר מדי בעיות להשיג את החלקים המקוריים האלה!

עלפי חוק חובה מ 1986 בפנס אור רוורס.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מיום עבודה "לייט".

ניסיון לשים וילון מגולל עלה לא טוב - ככה זה שיש לך רכב שעשוי מברזל ייצוק ולא פלסטיק. ביפנומטית מודרנית (קרטונומטית?) זה היה יותר קל...

ה"משהו החום" הזה שעטה את המגש האחורי, והיה לו צורה של גריל כבר נסדק והוציא חתיכות עוד ועוד... החלטתי להוציא אותו, אני מקווה שאני אוכל למצוא אחד במצב סביר...:?

מקווה מאוד...:mm_cry:

גם מצבו של ריפוד הגג לא היה מזהיר, הוא היה "השתחר" עם השנים, היה עשוי מטלאים קרועים, ודי חרה לי בעין לראות אותו - הוצאתי את הגומיות בדלתות והתחלתי לקרוע אותו.

העצלנות לא משתלמת - שברתי את סוכך השמש שבצד הנוסע :bigcry:

חשבתי שאם זה הלך יפה בצד של הנהג - למה שלא ילך בצד השני?

"נזק" שכמוני:bad-word:

IMAG0247.JPG

IMAG0249.JPG

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרק ב' של שבת - מנוחה? לא בבית ספרנו!

היום ידידי אלון הגיע אלי עם הסמוראי המדהים שלו כדי לראות את הרכב במערומיו לראשונה, ולא היינו אמורים לעבוד בכלל על הרכב, רק להעיף מבט.

פתיחת מכסה המנוע - ומהרגע שאלון קלט שיש מתחת לצבע הזול מדבקות ולוח פח שעליו מוטבע מספר השלדה והמנוע, הוא נכנס לדו?דה במטרה להוריד אותו.

נוזל בלמים,

התוצאות - לפניכם.

כמובן שחוק מרפי נכנס לפעולה - ורק שהיינו באמצע הדרך נזכרנו שצריך גם לצלם את העבודה לפני, ולא רק אחרי

התווית השחורה שייכת לתעשיות רכב בישראל, ומוטבע בה מספר הרכב והשלדה, ועל המדבקה הכסופה מוטבעות כל מיני הוראות (הצתה, מפלג, סוגי דלקים וכיו"ב) והצבע האדום והזול שכיסה אותה ממש שמר עליה!

IMAG0240.JPG

IMAG0241.JPG

IMAG0244.JPG

IMAG0245.JPG

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאווה לעיניים וכשתחזור משבוע החופש אני מבטיח לסיים עוד כמה דברים שהציקו לי.

שאתה נמצא שם כדי להדריך אותי ולעזור (ביחד עם עוד כמה נשמות טובות) אני יודע שהאספורש תעלה במהרה על הכביש :wink:

תודה על הכל איש!

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן,אני מכיר אותך כבר כמה שנים,מאז הפעם הראשונה שרשמתי בפורום על הקורטינה שלי ,מייד נהפכנו לחברים .

תמיד בשיחות פרטיות סיפרת לי על החלום הפורדאי, ותמיד ידעתי שתגשים אותו.

כל הכבוד על היוזמה ,האומץ,הדרך והקנייה.:beerchug:

מאחל לך באמת מכל הלב שתעלה אותה על כבישי הארץ כמה שיותר מהר,ותעמוד לצידנו ''ביד רמה ובמנוע רועם'':wink: .

נ.ב

אני שובר פה שתיקה ארוכה מהפורום,אבל בשבילך זה שווה את זה...

לירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עם כוחות חדשים כמו של סוס-טברייני.

הוזמנו שתי ספרי רכב לאסקורט - תודה רבה לאודי-חמודי-קל :wink:

שלמרות עם כל אהדתי אליו, הוא חייב להבין שאסור להתקשר ממספרים חסומים(!) אחרי השעה 23:00 (הסופרנוס!) :x

חפיף. מה הייתי עושה איתך אם לא היה לי בלעדיך :-D

a5_1_b.jpg

dc_1_b.jpg

עברתי לכתובת חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6821 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...