Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לאמצעי חימום לדירה

netco
שימו לב! השרשור הזה בן 2318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שהחורף הואיל בטובו להגיע אתמול, נזכרנו שצריך לעשות משהו בנוגע לחימום הבית.

הנתונים:

-דירת 3 חדרים שכורה בירושלים (על המשתמע מבחינת קור).

-חדר שינה אחד גדול (4.5*2.9) בכיוון מערב עם 3 קירות חיצוניים, משמש גם כחדר עבודה.

-חדר שינה שני ממוצע (3*3.2 בערך), די בתוך הבית -קיר חיצוני יחיד.

-בסלון קיים מזגן, כמו כן יש יונקרס שלא השתמשו בו הרבה שנים, ובכל מקרה עובד על בלוני גז אישיים,

-מה שכנראה מייקר משמעותית את העסק.

-90% מהזמן אשתי ואני נמצאים בחדר שינה/עבודה.

-במהלך החורף אשתי צפויה ללדת בע"ה, מה שיחייב גם חימום של החדר הנוסף.

ההתלבטות הוא איזה אמצעי חימום נותן את התמורה הכי טובה לכסף? מחד יעיל, מאידך עלויות שוטפות סבירות?

רדיאטור? תנורים? להשמיש את ההסקות והיונקרס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני שונא חום של מזגן.

אחרי ארבע שנים בירושלים (כולל השלג הנפלא של 2013) המסקנה היא שהכי כיף זה הסקה מרכזית.

אבל אני מניח שאין לכם, כי אז זה לא היה רלוונטי.

האופציה השניה הכי טובה זה רדיאטור.

הוא באמת מחמם את החלל, להבדיל ממקרני חום.

מה שמאפשר להדליק אותו ולכבות לסירוגין וקצת מקזז את צריכת החשמל המוגברת.

בימים קרים במיוחד, סגירה של תריסים בנוסף לחלונות ממש עוזרת לשמור חום.

וכמובן שבדים על הקירות אם אתם סובלים.

אם נכנסתם לדירה לאחרונה, לבדוק את המצב של הבוילר. אתם לא רוצים שהוא יתפוצץ ברגע שיש גל קור.

עוד דבר, תמיד טוב שיש גם אופציה לחימום על גז. אי אפשר לדעת מתי יפול החשמל בחורף, ואתם ממש לא רוצים להתקע בלי דרך לחמם.

במידה ואין לכם כירת גז לבישול, שווה להחזיק גם פתרון לזה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הכוונה ב״להשמיש את ההסקות״. יש הסקה מרכזית בבניין שאיננה מתפקדת?

מבחינת ״איכות״ חימום, או איך שלא נקרא למושג החמקמק הזה,

הכי נעים זה הסקה מרכזית, כן, עם סולר, זה מה שעדיין הולך בירושלים בבנייני דירות ישנים.

הרבה פחות מייבש ממזגן.

הקושי העיקרי הוא שברוב המקרים אין הסקה במהלך שעות הבוקר/צהריים,

נדרש תיאום של הדיירים, אחזקה שוטפת לא זולה ומחיר הסולר לא תמיד נוח כפי שהוא נכון לכתיבת שורות אלה.

הפיתרון שלנו לבעיה (תינוקות וכיו״ב) הם רדיאטורים ניידים חשמליים מבוססי שמן, בדגש על דלונגי שמפגינים אמינות ראויה לציון.

יש אחד לכל חדר רלוונטי, צריך לתזמן את ההדלקה מראש כי לוקח זמן לעסק להתחמם, אבל חוץ מזה העסק עובד מצוין בחדרים.

מבחינת עלויות - אצלנו החשבון הדו-חודשי קופץ מ-250 ל-800 במהלך ארבעת חודשי החורף.

גם אם הייתי מקבל מזגן בחינם לא הייתי מפעיל אותו,

האוויר החם והיבש הזה הוא רעה חולה, יובש בגרון, כאב ראש והצטננויות מיידיות.

בבית פרטי / דירה משלך האפשרויות מגוונות יותר ויש אלטרנטיבות עדיפות.

(ירושלמי ותיק, 860 מ׳ מעל פני הים...)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשקלול איבוד ימי עבודה עקב מחלה - מזגן הוא התמורה הכי גרועה.

אני רציני לגמרי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנורי ספירלה למיניהם - כל דבר עם גוף חימום חשוף - streng verboten .

גז אצלי לא נכנס ולא ייכנס - לדעתי זו פצצת זמן מתקתקת. וזה עוד לפני שהתחלנו עם בדיחות שואה.

מזגן בערך פי שלוש יותר חסכוני מרדיאטור לאותה תפוקת חום, אבל בלתי נסבל. גם אנחנו עם הרדיאטורים בלילה, זה מטיס את החשבון כלפי מעלה אפילו מעבר לשיא הקיץ כשהמזגן עובד 24/7. אבל אין ברירה.

(הפתרון האולטימטיבי הוא כנראה הסקה עם משאבת חום - רלוונטי מן הסתם לבניה פרטית חדשה, אם כי אני חושב שזה מתחיל לטפטף אט אט כרטרופיט למערכות הסקה מרכזיות ישנות מוזנות סולר. מישהו מכיר דבר כזה מקרוב?)

אגב - אני מחפש פתרון להעלאת רמת הלחות בלילה בחדר של הילדים בזמן פעולת הרדיאטור. מתקן/מכשיר/פתרון מומלץ? כרגע אני מיישם פתרון חדשני ביותר - פיילה מנירוסטה עם קצת מים המונחת על הרדיאטור.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שונא חום של מזגן.
גם אם הייתי מקבל מזגן בחינם לא הייתי מפעיל אותו

גם אני לא סובל את הזוועה הזו, אבל בגלל שהוא בסלון הוא כמעט ולא בשימוש כרגע, וכשכן הוא עושה עבודה סבירה אם מפעילים קצת פה ושם.

אם נכנסתם לדירה לאחרונה, לבדוק את המצב של הבוילר. אתם לא רוצים שהוא יתפוצץ ברגע שיש גל קור.

בעיקרון הוא עובד בלי בעיה בשבועיים האחרונים, יש עוד בדיקות ספציפיות שצריך לעשות לו?

לא הבנתי מה הכוונה ב״להשמיש את ההסקות״. יש הסקה מרכזית בבניין שאיננה מתפקדת?

יש בדירה שלנו הסקות עם מערכת יונקרס לדירה שלנו בלבד. העניין הוא, שהדיירים שהיו שם בעבר השתמשו בזה חורף אחד לפני הרבה שנים והפסיקו עקב עלויות גבוהות, ככה שהרבה זמן לא השתמשו בזה אז בכל מקרה צריך להביא טכנאי שיבדוק את תקינות המערכת.

הפיתרון שלנו לבעיה (תינוקות וכיו״ב) הם רדיאטורים ניידים חשמליים מבוססי שמן, בדגש על דלונגי שמפגינים אמינות ראויה לציון...מבחינת עלויות - אצלנו החשבון הדו-חודשי קופץ מ-250 ל-800 במהלך ארבעת חודשי החורף.

יש פרמטרים מסוימים (מספר צלעות ביחס לחדר, הספק וכד') שצריך לקחת בחשבון בכל רדיאטור?

אגב זה רק חשבון החשמל שקופץ? או שזה בנוסף לסולר/גז של הסקה מרכזית?

בבית פרטי / דירה משלך האפשרויות מגוונות יותר ויש אלטרנטיבות עדיפות.

כן מן הסתם, אבל עוד חזון למועד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,,,,

אגב - אני מחפש פתרון להעלאת רמת הלחות בלילה בחדר של הילדים בזמן פעולת הרדיאטור.

מתקן/מכשיר/פתרון מומלץ?

כרגע אני מיישם פתרון חדשני ביותר - פיילה מנירוסטה עם קצת מים המונחת על הרדיאטור.

פתרון די טוב.

וגם אם אפשר, לתלות בחדר מגבות או כביסה קצת רטובה.

(כנ"ל - כאשר מחממים עם מזגן)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני עם hans.

שונא מזגנים ותומך ברדיאטורים מבוססי שמן. בחדרים הם מחוברים עם שעון, נדלקים כשעה לפני שעת השינה ובמשך הלילה כבים ונדלקים פעם או פעמיים.

זה בהחלט מייקר את חשבון החשמל, קשה לכמת בכמה כי גם הדוד והתאורה עובדים יותר שעות בחורף, אבל החדרים נעימים כל הלילה וזה לא פשוט ב-600 מטר גובה.

אמנם לא רלוונטי לפות"ש אבל ב"חלל הציבורי" היתה לנו פריבילגיה להכניס קמין עצים שזה כיף מכל הבחינות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בדירה שלנו הסקות עם מערכת יונקרס לדירה שלנו בלבד. העניין הוא, שהדיירים שהיו שם בעבר השתמשו בזה חורף אחד לפני הרבה שנים והפסיקו עקב עלויות גבוהות, ככה שהרבה זמן לא השתמשו בזה אז בכל מקרה צריך להביא טכנאי שיבדוק את תקינות המערכת.

יש פרמטרים מסוימים (מספר צלעות ביחס לחדר, הספק וכד') שצריך לקחת בחשבון בכל רדיאטור?

אגב זה רק חשבון החשמל שקופץ? או שזה בנוסף לסולר/גז של הסקה מרכזית?

1. לא מכיר את העלויות של היונקרס, אם צריך להשמיש את המערכת מחדש כנראה שעדיף לוותר.

2. צלעות - כמה שיותר, מה שמאפשר הדלקה לזמן קצר יותר או טרמוסטט נמוך יותר. הכי חשוב - לא להתפתות לקנות רדיאטור זול חסר שם. רק דלונגי. לא מצאתי הבדל באופן הפעולה בין הרדיאטורים המעוגלים למצולעים.

3. אצלנו יש (עדיין!) הסקה מרכזית, אבל היא עובדת רק בשעות הערב, ורק בימים ממש קרים, שזה לא אידאלי עם ילדים קטנים.

מתי משתמשים ברדיאטורים החשמליים? בימים שהם קרים-אך-לא-מספיק-להסקה, למשל,

או כשיש טמפרטורות קרובות לאפס. במקרה הזה מפעילים את הרדיאטור בחדר הילדים לכל משך הלילה, בטרמוסטט הכי נמוך.

בשורה התחתונה, הקפיצה בחשבון החשמל היא זניחה ביחס לפשטות השימוש, היעדר התחזוקה ואיכות החימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. צלעות - כמה שיותר, מה שמאפשר הדלקה לזמן קצר יותר או טרמוסטט נמוך יותר. הכי חשוב - לא להתפתות לקנות רדיאטור זול חסר שם. רק דלונגי. לא מצאתי הבדל באופן הפעולה בין הרדיאטורים המעוגלים למצולעים.

שואל ברצינות - לכאורה רדיאטור שמן הוא אחד המוצרים החשמליים הכי פשוטים שיש - יכול לעבוד גם שלושים שנה ויותר. מה מיוחד ברדיאטורים של דלונגי? מה היתרון המשמעותי לעומת רדיאטור חסר שם מהום-צנטר?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה מיוחד בדלונגי. אני רק מציין את מסקנותיי מתצפיות של חברים/מכרים/בני משפחה שהתפתו למחיר הזול יותר

ונאלצו לקנות עוד רדיאטור כעבור מספר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקב אחרי הנושא, מצב דומה.

דירה 70 מטר באריאל, 2 חדרי שינה וסלון, בסלון יש מזגן, בחדרי שינה כרגע כלום (כולל את של הילדים).

עם תינוק גם מומלץ שיהיה חימום במקלחת.

בהמשך לקריאת התגובות פה מי מעלה דיל משתלם לרדיאטור?

עריכה אחרונה על ידי system_x

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גז אצלי לא נכנס ולא ייכנס - לדעתי זו פצצת זמן מתקתקת. וזה עוד לפני שהתחלנו עם בדיחות שואה.

גם אם הבלון נמצא בחוץ?

אני לא יודע איפה אתה גר, אבל יש בירושלים שכונות שלמות שברגע ששומעות את המילה שלג נופל בהן החשמל.

לפני ארבע שנים היו מקומות בלי חשמל מעל שבוע.

ושלג, כן? קר באמת. ואין איך לבשל או לחמם.

תאמין לי שבכזה מקרה, בעיקר כמו פות"ש שמצפה לעולל, אתה תקח את הסיכון ותכניס פצצת זמן הביתה. (או תנסה לצאת מהעיר, אם יש לך מפלסת שלג).

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...