Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירקת מצבר באי שימוש ברכב

jako1234
שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב אספנות שאני לא מרבה להשתמש בו ולאחרונה הבנתי שיש בעיה עם המצבר שהרכב פשוט לא מניע אחרי שימוש ממושך

הטענתי את המצבר בטעינה איטית ולאחר טעינה מלאה פרקתי את המטען ונתתי למצבר לשבת בבית (עצלנות שלא הרכבתי)

בזמן הרכבת המצבר היה 13.32A הרכבתי את המצבר ברכב אבל שהכבלים לא מחוברים (המצבר יושב במקומו)

לאחר 5 ימים כאשר המצבר ברכב לא מחובר המדידה הייתה 13.01A

מדובר במצבר חדש אחרי שהישן עשה לי את אותו "טריק" וחשבתי שהוא כבר מת אז קניתי מצבר חדש

את ההרכבה ללא הכבלים של הרכב יישמתי כי בהתחלה חשבתי שיש זליגת זרם אולם אני רואה כאשר המצבר כלל לא מחובר עדיין יש איבוד של זרם.

האם הדבר תקין של מצבר שהמצבר מאבד כל כך הרבה ב5 ימים?

בעבר השארתי את הרכב חודש שלם כאשר המצבר היה מחובר ונסעתי לחול וכשחזרתי הניע בנגיעה.

מה דעתכם?

(בבקשה לא להגיד לי להניע את הרכב כל כמה ימים כי אני רוצה להתמקד בבעיה ולא לעקוף אותה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שמץ מה הטמפרטורה.. אבל זה צריך להשתנות כל כך כאשר המצבר ברכב כמה ימים?

המתח משתנה עם הטמפרטורה.

מה היתה טמפרטורה המצבר ברגע הרכבה (לקחתה אותו מהבית חם) ומה התמפרטורה בזמן המדידה השניה 5 ימים אחרכך.[ATTACH=CONFIG]485517[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי שאולי השינוי הוא בגלל הבדלי טמפרטורה של המצבר בזמן המדידות.

אם הרכב בחוץ תימדוד מתח ב-6:00 בבוקר כאשר קר ותמדוד מתח ב-14:00 כאשר רכב היה כל הבוקר תחת השמש ותרא שהמתח עולה. תמדוד חזרה למחרת ב-6:00 ותגלה ירידה בהשוואה למדידה קודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצבר עופרת של רכב יש פריקה עצמית של כ-1 אחוז ביום!!! כלומר יכול לאבד כ-30 אחוז קיבול בחודש. ברגע שהמתח ירד מ-10 וולט אפשר לזרוק אותו. הפתרון הטוב ביותר זה להשאיר אותו ברכב, ולחבר מטען חכם רב דרגתי עם טעינת טריקל ואתה מסודר. יש באיבי במחיר מצחיק של כמה עשרות שקלים. בארץ יפשטו לך את העור......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצבר עופרת של רכב יש פריקה עצמית של כ-1 אחוז ביום!!! כלומר יכול לאבד כ-30 אחוז קיבול בחודש. ברגע שהמתח ירד מ-10 וולט אפשר לזרוק אותו. הפתרון הטוב ביותר זה להשאיר אותו ברכב, ולחבר מטען חכם רב דרגתי עם טעינת טריקל ואתה מסודר. יש באיבי במחיר מצחיק של כמה עשרות שקלים. בארץ יפשטו לך את העור......

מה המתח של מצבר חדש ברכב חדש?

ראיתי כבר רכבים שהניעו אחרי חודש ויותר ואף אחד לא זרק את המצבר לפח.

אתה בטוח בנתונים הללו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצבר עופרת של רכב יש פריקה עצמית של כ-1 אחוז ביום!!! כלומר יכול לאבד כ-30 אחוז קיבול בחודש. ברגע שהמתח ירד מ-10 וולט אפשר לזרוק אותו.

ממש לא נכון. מצברים מודרנים רטובים מסוג חומצת עופרת עם תוספת של קלציום או קלציום/קלציום או קלציום/סילבר הפריקה העצמית שלהם מאוד נמוכה וגם אחרי שנה ואפילו שנה וחצי שהמצבר יושב על המדף תוכל להניע את רוב הרכבים.

כבר יותר מעשור שנים המצברים המגיעים ברכבים חדשים הם מהסוג שציינתי וגם המצברים מתוצרת הארץ הם עם תוספת של קלציום.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב אספנות שאני לא מרבה להשתמש בו ולאחרונה הבנתי שיש בעיה עם המצבר שהרכב פשוט לא מניע אחרי שימוש ממושך

הטענתי את המצבר בטעינה איטית ולאחר טעינה מלאה פרקתי את המטען ונתתי למצבר לשבת בבית (עצלנות שלא הרכבתי)

בזמן הרכבת המצבר היה 13.32A הרכבתי את המצבר ברכב אבל שהכבלים לא מחוברים (המצבר יושב במקומו)

לאחר 5 ימים כאשר המצבר ברכב לא מחובר המדידה הייתה 13.01A

מדובר במצבר חדש אחרי שהישן עשה לי את אותו "טריק" וחשבתי שהוא כבר מת אז קניתי מצבר חדש

את ההרכבה ללא הכבלים של הרכב יישמתי כי בהתחלה חשבתי שיש זליגת זרם אולם אני רואה כאשר המצבר כלל לא מחובר עדיין יש איבוד של זרם.

האם הדבר תקין של מצבר שהמצבר מאבד כל כך הרבה ב5 ימים?

בעבר השארתי את הרכב חודש שלם כאשר המצבר היה מחובר ונסעתי לחול וכשחזרתי הניע בנגיעה.

מה דעתכם?

(בבקשה לא להגיד לי להניע את הרכב כל כמה ימים כי אני רוצה להתמקד בבעיה ולא לעקוף אותה)

איזה סוג מצבר מותקן אצלך ברכב ? אחרי 5 ימים המתח היה צריך לרדת ל-12.7 וולט או פחות ולא להשאר על מתח של 13 וולט.

האם מד המתח שברשותך תקין ? תבדוק את הסוללה או/גם בדוק בעזרתו מתח של סוללה כפתור חדשה של 3 וולט ותחזור לדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שאני לא מבין כלום בתאוריה, אבל מעשית בשטח זה לא נכון.

מצבר שמותקן ברכב תקין ישן ללא מערכות שצורכות זרם ב stand by יכול להניע גם אחרי 3 חודשים. הכוונה כמובן כשהוא מחובר כל הזמן הזה למערכת חשמל של הרכב (שבכל זאת יש לה זליגה כלשהי גדולה מ 0) וללא טעינה חיצונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הקשר בין הרכב לבין המצבר אם אני אומר שאני מנתק את המצבר לחלוטין מהרכב ומשאיר אותו בלי חיבור לכבלים

מדובר על מצבר 65 אמפר של שנפ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הקשר בין הרכב לבין המצבר אם אני אומר שאני מנתק את המצבר לחלוטין מהרכב ומשאיר אותו בלי חיבור לכבלים

מדובר על מצבר 65 אמפר של שנפ

אם תוכל לענות על השאלות ששאלתי אולי תקבל תשובות מדוייקות יותר. אם אתה מטעין מצבר בעזרת מטען חיצוני המתח לאחר הטעינה אכן גבוה מ-12.7 וולט ולאחר

זמן קצר המתח אמור לרדת ל-12.7 וולט קרי מתח קטבים נומינלי של מצבר רגיל וזה תקין.

משום מה יש לי הרגשה שהמודד שלך או הנתונים שרשמת לא מדוייקים מכיוון שאחרי 5 ימים לא יתכן שמתח המצבר 13 וולט.

מה השאלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

המצבר שלי נפרק לגמרי אחרי יומיים או שלושה ללא נסיעה.

במוסך מצאו זליגה של 200 מיליאמפר, שנחשבת חריגה.

חיפשו ולא הצליחו למצוא את מקור הזליגה.

השלב הבא שהציעו הוא לנתק את כל ההתקנות כדי לבדוק אם עדיין יש זליגה. אמרו שלאחר מכן עלי לדאוג בעצמי להתקנות חדשות.

האם אין דרך למציאת מקור הזליגה מבלי להשתמש בצעדים לא הפיכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2536 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...