Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה לבלות בסוף השבוע של ה"נובי גוד" (סילבסטר בשפת העם)?

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 2673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הם לא.

קוראים להם דֵנְמֶה (Dönmeh) והם שרירים וקיימים בתורכיה.

אבל יש עוד דוגמאות. אחת מאוד ידועה היא בר כוכבא. בפרס במאה השמינית היתה דמות דומה, אבו עסא איש אִצפאהַן, שמרד בשלטון האֻמַיי.

לתימנים היה משיח שהוצא להורג, ולימים קם אדם נוסף שהעמיד פנים שהוא אותו משיח ששב לתחיה והסתובב עם צעיף סביב הצוואר שלו כדי להסתיר את החתכים לכאורה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הוא חייב לדעת את כל ההסטוריה, כדי לבלות את החג יותר טוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דינם של שרשורים לשנות נושא....

ככה הראש האנושי עובד. כל עוד לא הידרדרנו כל כך רחוק מהנושא המקורי עד שהגענו להרצאה על תעשית אביזרי המין בעולם הערבי (כמו שקרה בשיעור שעברתי ב-M.Aׂׂ, ודווקא אצל מרצה די מוכר) אז אנחנו בסדר. :lol:

חוץ מזה, עד שיש דיון אינטלקטואלי אמתי בקארזפורום, תן לנו ליהנות. אה, ואם כבר:

כשם שיש יהודים החוגגים את ל"ג בעומר, יום חגיגה לזכר רבי שמעון בר-יוחאי.

זו העילה לחג עצמו, נכון. אבל ראוי לציין כי מנהג הדלקת המדורות הוא, במקורו, ציון לזכר ההרוגים בטבח בעמקי הריין עם פרוץ מסעי הצלב. זו הסיבה שהוא לא היה נהוג במקור בעדות המזרח.

לענייננו - חג הקורבן חל לעתים באותו היום בשנה בו חל יום כיפור, אז זה אומר שאנחנו מציינים את חג הקורבן?

הפוך. חג הקורבן שאוב באופן מוצהר מיום כיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]478845[/ATTACH]

ooh god

הבחור שאל איפה מבלים בחג ואתם מבלבלים בשכל על אלילים ותורכים.

אז התשובה היא בבית.

ערב השנה האזרחית / סילבסטר / נובי גוד הפך ליום עמוס ויקר (בהכל - החל מהמסעדות ועד הבייביסיטריות שמקפיצות מחירים) שתמיד היינו חוזרים ממנו לא מסופקים.

אולי התבגרתי / התברגנתי, אבל בקבוק יין טוב וכמה מאכלים טובים היא הדרך עבורי.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wot 'e said.

זה, וגם דיון אינטלקטואלי על תולדות החגים במסורת המונותאיסטית, כמובן. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים 1 בינואר הוגדר כ"יום בחירה" (כמו עוד כמה חגים יהודיים, נוצריים, מוסלמיים, דרוזיים, צ'רקסיים ומועדים אזרחיים, שאין בתאריך שלהם יום חופש רשמי).

עובד רשאי לקחת חופש ביום הזה על חשבון ימי החופשה השנתית, בהודעה מראש של 30 יום למעסיק, ומעסיק לא יכול לסרב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]478845[/ATTACH]

ooh god

הבחור שאל איפה מבלים בחג ואתם מבלבלים בשכל על אלילים ותורכים.

הוא חייב לדעת את כל ההסטוריה, כדי לבלות את החג יותר טוב.

תודה בנות :lol:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים 1 בינואר הוגדר כ"יום בחירה" (כמו עוד כמה חגים יהודיים, נוצריים, מוסלמיים, דרוזיים, צ'רקסיים ומועדים אזרחיים, שאין בתאריך שלהם יום חופש רשמי).

עובד רשאי לקחת חופש ביום הזה על חשבון ימי החופשה השנתית, בהודעה מראש של 30 יום למעסיק, ומעסיק לא יכול לסרב.

חלק מימי הבחירה תלויים בהשתייכותו הדתית של העובד. לא זוכר לגבי 1 בינואר.

אישית אני "מחסל" את ימי הבחירה בחגי תשרי, ובחנוכה לוקח את שיירי ימי החופש השני שנותרו לי. בחנוכה יש זכות ליום עבודה אחד מקוצר וליום בחירה אחד, אבל א אי אפשר להצמידו לימי חופש שנתי רגילים - בקיצור מישהו יצר שלם משהו בלתי מובן לחלוטין.

את ה-1 בינואר אני "חוגג" כיום עבודה שגרתי, אפילו השנה, כאשר הוא חלק מחנוכה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים לעצבן את הבוס שלכם?

"בוס, יש חופש ביום ראשון, בגלל הסילבסטר?":-D

אצלנו זה אפילו יום בחירה... הבוס ועוד המון אנשים בחופש. מה גם שאף אחד מהם לא בחופש בגלל סילבסטר, אלא בגלל ה1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מימי הבחירה תלויים בהשתייכותו הדתית של העובד. לא זוכר לגבי 1 בינואר.

1 בינואר לא יכול להיות תלוי בהשתייכות דתית של של העובד מכיוון שהוא מוגדר כמועד אזרחי. בדיוק כמו שצריך להיות.

לא חג המולד, לא "סילבסטר", אלא ראש השנה האזרחית , חג אזרחי. לא יהודי אבל גם לא נוצרי או כל דת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 בינואר[...]מוגדר כמועד אזרחי. בדיוק כמו שצריך להיות. [...]חג אזרחי. לא יהודי אבל גם לא נוצרי.

נכון שכיום זה מועד אזרחי, אבל בכל זאת השנה האזרחית היא למניין AD.

הלטינית שלי קצת חלודה, אבל אני זוכר שזה Anno Domini - "שנה לאדון [של הנוצרים]." זה לא שיש איזושהי בעיה להשתמש בזה, הרי גם לוח השנה העברי הוא בבלי במקורו, ולכן אלילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספירה החלה עם הברית מילה של ישו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...