Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת חשבון להוצאות משותפות עם בת הזוג

Talgaz
שימו לב! השרשור הזה בן 3092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנקים הישראלים לא מפרסמים את כרטיסי הדביט כי הם מושכים לקוחות ופוגעים בהכנסות של חברות ההלוואות שלהן (חברות האשראי).

בכל אופן, יש את ישראכארט דיירקט והוא מצוין. זה אשכרה מוציא כסף אם יש לך כסף ולא סתם מוציא כסף וירטואלי שלא מגובה בשום נכס ויוצר לך חוב וירטואלי לחלוטין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חצי חצי בהוצאות, אני מניח. אני יודע, הדוגמאות שנתתי לחשבון משותף לא ממש תופס לסיטואציה הזו, זה לדעתי יותר מתאים לזוג נשוי/עם ילדים שמנהל את משק הבית בשותפות מלאה. ל"סתם חברים" עדיפה (לדעתי) השיטה הראשונה שהעליתי.

אנחנו מנהלים את משק הבית בשותפות מלאה. פשוט לא הופכים ליישות כלכלית אחת בשלב הזה.

התנהלנו ככה בדיוק מאז שעברנו לגור יחד, וזה באמת היה בסדר, אבל שנינו מסכימים שחשבון שלישי ומוקצב מראש להוצאות הבית יאפשר מעקב טוב יותר ולכן גם מחייה חסכונית יותר.

לא חייב מסגרת אשראי עבור כ"א.

אני מתנהל כך כבר שנים בבנק הבינלאומי עם מסגרת 0 ושני כרטיסי אשראי האחד דביט והשני ויזה בינלאומי רגיל.

ולגבי ההכנסות, תעשו הוראת קבע חודשית מהחשבונות שלכם (חצי-חצי) בגובה ההצאות הממוצע של הרבעון האחרון בתוספת 20%.

זה הכיוון.

במצב כמו שלכם פתיחת חשבון משותף, מגדילים בהרבה את הסיכון לכיוון של ידועים בציבור.

המלצתי

כל אחד ששילם הוצאות בחודש X ישמור את המסמכים על כך, יעלה אותם על גליון אקסל.

בסוף החודש זה ששילם פחות משלם את מחצית ההפרש לשני וחסל סדר חודש X

חשבונות כמו חשמל ארנונה ועד בית וכו' שומרים, היתר לפח.

מצטרף לישה. רומנטיקה זה נחמד, אבל למה להסתבך?

כי זה בדיוק ההפך מלהסתבך.

למה להתחיל לנהל טבלאות מעקב, לשמור חשבוניות, להתחשבן על הכל?

כסטודנטים אנחנו מקבלים חשבון ללא עלויות, ללא עמלות וללא עלות כ"א (וגם דביט קארד בחינם).

הוצאת כסף על הבית? יש כרטיס לזה! עשית קניות? יוצאים לסרט? חוגגים? יש כרטיס! למה להתחיל לזכור מי שילם פעם קודמת וכמה בערך יצא? הכל מחייב את אותו החשבון אליו שנינו מכניסים את אותו הסכום.

כל הוצאה אחרת היא של כל אחד בנפרד.

איזה בנק בישראל מספק כרטיסי דביט?

פעם אחרונה שבדקתי, לא היה ולא נברא דבר כזה.

בנק פועלים.

טלגז, לדעתי אל תפתחו חשבון נוסף, סתם סמטוחה, זמן, עלויות שווא לשלם לבנק ועוד משהו על הראש.

מאחל לך שלא ירחק היום שאולי תאחדו חשבונות.

נכון מאוד לנהל חלוקה של חצי-חצי בתחילת הזוגיות, אבל לא צריך מנגנונים מסובכים בשביל זה,

רשימה קצרה תלויה על המקרר זה מעל ומעבר, ממילא בסוף החודש הבלאנס שלכם הוא בטח

סביב 200 שקל אחרי שבמהלך החודש התקזזתם פה ושם. תחשוב שהיית עובר לגור עם חבר,

לא היית חושב על חשבון משותף אבל כן היית מקיים חלוקה שווה בקלות.

האמת שכרגע זה נראה כמו ההפך מסמטוחה. נמאס לי מרשימות על המקרר, ובגלל שמדובר על חשבון סטודנט אין עלויות נלוות.

אני לא יודע מה אני חושב על איחוד חשבונות, אבל נגיע לגשר וזה.

תודה לכם על התגובות והאינפוטים.

האמת שהרעיון עלה אחרי שהיינו בחו"ל והתנהלנו באופן דומה (מושכים כמות זהה של כסף ושמים ב"קופה", מתנהלים ממנה עד שנגמר, למעט קניות אישיות של כל אחד בסכומים שהם פחות זניחים), ושנינו קיבלנו רושם חיובי.

שוב, בגלל שמדובר בחשבון סטודנט אין עלויות נלוות.

הרעיון של הדביט קארד מעולה, וכנראה שזה מה שנעשה.

ואל תשכחו את החמישי בנובמבר.

(אני יודע שהיום השלושה, אבל לא בא לי לחכות עם התגובה יומיים. סליחה)

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואל תשכחו את החמישי בנובמבר.

מה קרה בחמישי בנובמבר?

יצא לשוק משחק לוח מונופול ב-1935, הכריזו על ממלכת פולין ב-1916, ונולדו יאיר לפיד (1963), שרה נתניהו (ב-1958 ) ואולג בלוחין (1952).

פספסתי משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע, אם אין עלויות נלוות זה באמת לא כזה ביג דיל. כאב הראש שבפתיחת חשבון הוא די קטן. רק תדאגו להוציא שני כרטיסים "תאומים" כדי שלא תצטרכו לזכור להעביר אותו מאחד לשני.

עם כל הדיבורים, שכחתי כבר מה הייתה השאלה המקורית, ואני לא יכול לחזור דף אחורה כי זה ימחק לי את ההודעה... :oops:

עולה כסף להנפיק או להחזיק אחד כזה?

שלילי. מקבלים אותו עם פתיחת החשבון. הוא עולה איזה 11-12 שקל לחודש אם אני זוכר נכון.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן תשובת ביצפר, זה לא אוטומטי, אבל הקריטריון הבסיסי הוא מגורים משותפים וגם משק בית משותף.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי המון מהשרשור כי אני רואה שהמון זוגות מתנהלים אחרת ממני ומהחברה שלי.

אצלנו יש חשבון נפרד לכל אחד. לשני החשבונות יש 3 כרטיסים: 2 כרטיסי אשראי שניהם אצלי וכרטיס כספומט אחד אצלה.

כשנכנסת המשכורת שלה אני מושך הכל ומשלם שכירות, חשבונות, קניות וכו'. כשנכנסת שלי אני מושך מה שצריך לכיסוי הוצאות אלו והיתרה מהמשכורת שלי מועברת לחיסכון בחשבון שלי המיועד לקניית דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון - ההסבר שלך לא לגמרי ברור.

כיצד מתחלקות ההוצאות?

לאחרונה קרובת משפחה עברה להתגורר עם החבר, ומקפידה לשלם מחצית ההוצאות. היא למדה לקח מחברה שלה שהתגוררה עם בן זוג ששילם את כל ההוצאות, ועכשיו, כאשר נפרדו, הוא תובע ממנה מחצית ההוצאות.

ההפרדה והאיזון חשובים, אלא אם אתם סגורים סופית על נישואין (או הסדר מקביל שלא באמצעות העורבים השחורים) בטווח הנראה לעין, ואין לכם כונה לחתום על הסכם ממון או להשאיר הפרדה כלכלית אחרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שעוברים לגור עם מישהי אתם ישר ידועים בציבור?!

ולאחר מספר שנים. זה לא אוטומטי ודרוש זמן והוכחות על ניהול ממושך של נכסים משותפים ומגורים משותפים והוצאות משותפות.

זה לא קורה בחודש הראשון ולא בשנה הראשונה אלה תהליך של כמה שנים.

הרי, אם החברה שלך עוברת לגור איתך לחודש, אין זה ידועים בציבור.

החברה נשארת שנתיים ומשקיעה בבית, אוכל, תשלומים, והכנסת כסף לדירה, הוצאות דלק על הרכב שלך וטיפולים וכו' וקניית דברים, אתם כבר ידועים בציבור והיא אף יכולה לדרוש את חלקה ממך ומבית ההורים שלך במקרים קיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שלום,

בערך שנה וחצי שבת הזוג שלי ואני גרים יחד.

החלטנו לפתוח חשבון לצורך הוצאות משותפות בלבד, .

במצב כמו שלכם פתיחת חשבון משותף, מגדילים בהרבה את הסיכון לכיוון של ידועים בציבור.

המלצתי

כל אחד ששילם הוצאות בחודש X ישמור את המסמכים על כך, יעלה אותם על גליון אקסל.

בסוף החודש זה ששילם פחות משלם את מחצית ההפרש לשני וחסל סדר חודש X

חשבונות כמו חשמל ארנונה ועד בית וכו' שומרים, היתר לפח.

אנחנו מנהלים את משק הבית בשותפות מלאה. פשוט לא הופכים ליישות כלכלית אחת בשלב הזה.

התנהלנו ככה בדיוק מאז שעברנו לגור יחד, וזה באמת היה בסדר, אבל שנינו מסכימים שחשבון שלישי ומוקצב מראש להוצאות הבית יאפשר מעקב טוב יותר ולכן גם מחייה חסכונית יותר.

כי זה בדיוק ההפך מלהסתבך.

למה להתחיל לנהל טבלאות מעקב, לשמור חשבוניות, להתחשבן על הכל?

כסטודנטים אנחנו מקבלים חשבון ללא עלויות, ללא עמלות וללא עלות כ"א (וגם דביט קארד בחינם).

הוצאת כסף על הבית? יש כרטיס לזה! עשית קניות? יוצאים לסרט? חוגגים? יש כרטיס! למה להתחיל לזכור מי שילם פעם קודמת וכמה בערך יצא? הכל מחייב את אותו החשבון אליו שנינו מכניסים את אותו הסכום.

כל הוצאה אחרת היא של כל אחד בנפרד.

תודה לכם על התגובות והאינפוטים.

האמת שהרעיון עלה אחרי שהיינו בחו"ל והתנהלנו באופן דומה (מושכים כמות זהה של כסף ושמים ב"קופה", מתנהלים ממנה עד שנגמר, למעט קניות אישיות של כל אחד בסכומים שהם פחות זניחים),

בוא נראה איך התפתחה מערכת היחסים ביניכם, תקן אותי אם טעיתי בענק.

הכרתם, התחלתם לצאת, אפילו Zיונים רחמנא ליצלן , כל אחד גר בנפרד.

ראיתם כי טוב , החלטתם לגור ביחד, עליית מדרגה.

התחלתם לנהל משק בית משותף, עליית מדרגה

לא רק מבלים יחד בארץ אלא גם נוסעים לחו"ל ביחד, עליית מדרגה

אולי רוכשים נכסים יחד כמו מכונת כביסה / טלויזיה ??? עליית מדרגה

פותחים חשבון בנק משותף , עליית מדרגה

הריני מכריז עליכם כבעל ואשה סליחה כידועים בציבור.

קצת לינקים

http://www.btl.gov.il/טפסים%20ואישורים/Documents/t107.pdf

חלק 3 בטופס שאלות 1, 2 אולי גם 3, 5,6,7, לדוגמה

http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94_%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%9D_%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8

ממסכת העובדות שבעטים נפסק ששם הם לא ידועים בציבור, תלמד את הפסיקה החיובית אצלכם.

מאפייניהם המובהקים של ידועים בציבור נקבעו על ידי שופט בית המשפט העליון, צבי ברנזון:

[TABLE=class: hebrewQuotation]

[TR]

[TD][/TD]

[TD]יש כאן שני יסודות: חיי אישות כבעל ואשה וניהול משק בית משותף. היסוד הראשון מורכב מחיים אינטימיים כמו בין בעל ואשתו המושתתים על אותו יחס של חיבה ואהבה, מסירות ונאמנות, המראה שהם קשרו את גורלם זה בזה. בכך נבדל הקשר הזה מחיי פילגשות, למשל, שבהם הגבר מקיים מאהבת או ידידה ועושה זאת בעיקר להשגת סיפוק מיני בחיק אשה, ואולי גם כמקום מקלט למתן פורקן לנפשו מחיי נישואין בלתי-מוצלחים ומדכאים; והאשה, הפילגש - אצלה תופש בדרך כלל מקום נכבד מצבו החמרי ומעמדו החברתי של האיש המשמש לה פטרון וגומל חסדים, ותמורת זאת היא מעניקה לו את חסדיה הגופניים.

היסוד השני הוא ניהול משק בית משותף. לא סתם משק בית משותף מתוך צורך אישי,נוחות, כדאיות כספית או סידור ענייני, אלא כפועל יוצא טבעי מחיי המשפחה המשותפים, כנהוג וכמקובל בין בעל ואשה הדבקים אחד בשני בקשר של גורל חיים והאשה משמשת לו עקרת בית. משק בית משותף כזה נבדל מהנעשה, למשל, בהעסקת עוזרת או מטפלת, גם כשקורה והמעסיק מקיים עמה יחסי מין. גם במקרה כזה עשויה האשה לעשות את עבודות הבית ולטפל בענייני הגבר, אבל זהו חלק מסידור ענייני שבו היא מקבלת חלק מגמול עבודתה במגורים ובמזונות בבית מעסיקה.‏[3]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

you may kiss the bride

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארזפורום.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כך

אנשים לא מבינים שגם ללא הסכם בכתב, הם כותבים הסכם על סמך מעשיהם, והמציאות בשטח.

ואז מ bride זה עלול להפוך ל bribe

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קורה בחודש הראשון ולא בשנה הראשונה אלה תהליך של כמה שנים.

זמן המינימום הוא חצי שנה.

מעבר לזה, יש קייס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...