Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשימת קנייה התחלתית לטיפוח הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני יודע שהרבה יגידו שזה חפור בפורום אבל אני קורא פה המון בזמן האחרון ותאמינו לי בתור אחד שרוצה להיכנס לתחום אני מתבלבל הכל מה שרושמים.

אז חשבתי אם מישהו יכול להמליץ על רשימת קניה למתחילים נקרא לזה,

זה גם יכול לעזור להרבה חדשים פה בפורום

ברשותי סוזוקי סוויפט 2012, שאגב עברה פרויקט לאחרונה של צבע הג׳אנט ובאזור מכסה המנוע

אגב רציתי לשאול אם יש לזה חשיבות? ניתן עדיין לשטוף כרגיל?

תודה מראש,

ומקווה שתתייחסו לזה ברצינות זה באמת יעזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב?

רשימת קניות בסיסית - כ-100 ש"ח:

1. שמפו לרכב - ממליץ על CG Citrus

2. כפפת שטיפה - תראה בשרשור הזה - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=481720

3. מגבת לייבוש - ממליץ מאוד (לא רק אני) על מגבות קוריאניות - http://www.ebay.com/sch/microfiberkorea/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

מומלץ לרכוש מגבת ייבוש + מגבת הברקה. אפשר גם באוטוסטור

4. 2 דליים - בשביל שטיפה בשיטת 2 הדליים

תוספות לפי החשק והתקציב - 50 -80 ש"ח לכל תכשיר:

5. תכשיר ניקוי כללי (APC) לפלסטיקה פנימית - אני משתמש ב-CG All Clean. אפשר לדלל מאוד ויחזיק הרבה זמן

6. חומר ניקוי לג'אנטים - ממליץ על Meguiars all wheel

7. חומר להגנה, חידוש והברקה של פלסטיקה (פנימית וחיצונית) וצמיגים - ממליץ על OptiBond או CG Silk Shine

8. תכשיר הניקוי הכללי האולטימטיבי - ONR - משמש גם כשמפו, גם במנקה כללי וגם כ-QD או Pre Wash

9. מברשת ניקוי לג'אנטים - בין 50 ל-150 ש"ח - שווה את ההשקעה.

תכשירי הגנה על הצבע - לשימוש תקופתי - כל תכשיר כ-50-100 ש"ח:

10. פלסטלינה סינית - כ-12 ש"ח באיביי

11. מסיר משקעי מתכות מהצבע והגא'נטים - ממליץ על IRON-X

12. תכשיר IPA - אחרי פלסטלינה ולפני אוטם/וקס - ממליץ על CarPro Eraser, אבל אתה יכול להכין בעצמך

13. אוטם צבע טוב להגנה על הצבע - אני ממליץ על FK1000P (רק בהזמנה מחו"ל). יש גם Opti Seal ואוטמים טובים אחרים

14. וקס - בדומה לאוטם, אבל מחזיק הרבה פחות. לא יכול להמלית כי אני לא משתמש

15. פד ליישום אוטם/וקס - אפשר פד סיני זול (12 יחידות בכמה שקלים), ואפשר פד איכותי. תבדוק באוטוסוטור

בכל מקרה ממליץ לך לקפוץ לאוטוסטור עם התקציב, ושם תקבל המלצות ועזרה נהדרת במקום!

תתחדש ובהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה! עזרת לי המון

היום רק חזרתי מהצבא והתחלתי קצת להיכנס לאינטרנט בעניין.

קודם כל להתחלה אני רוצה להתחיל מחנויות בארץ בלי להזמין, כדי לנסות מוצרים.

בגלל זה גם הסתבכתי עם השמפו כי חיפשתי פה בפורום ולא מצאתי אחד ממש מומלץ, את מה שהמלצת לא מצאתי באוטוסטור.

אני גם לא רוצה לקנות מיכלים גדולים כי אני באמת רוצה להתנסות לבד.

אז הרשימה שהרכבתי בינתיים:

שמפו -

כפפת שטיפה - כפפת מיקרופייבר Meguiar's

מגבת לייבוש ומגבת להברקה -

שלישיית מגבות מיקרופייבר Meguiar's Soft Buf

שלישיית מטליות מיקרופייבר איכותיות צהובות Meguiar's

חומר ניקוי לג'אנטים -

קצף לניקוי והברקת צמיגים STP (כבר קניתי אותו פשוט, חדש, האם להחזיר אותו? הוא לא שווה את הכסף?)

מברשת לג'אנטים - פה הסתבכתי, איך אני יודע מה מתאים לג'אנט שלי? וזה חשוב לי כיוון שלא מזמן צבעתי אותו

אוקיי אז זה מה שמצאתי בינתיים,

אם אפשר המלצה לשמפו שאפשר להשיג בארץ, איזה מגבות עדיף ממה שהבאתי? והמברשת לג'אנטים.

אני רוצה להתחיל בינתיים עם שטיפות רגילות, ללמוד ואז לעבור לכל העניין של פלסטלינה, אוטם ווקס.

אגב, צבעתי את האוטו בדיוק, האם זה מצריך טיפול מיוחד בשטיפה?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום וברוך הבא,

ראשית לגבי השמפו, ראיתי שכתבת שאין אותו באוטוסטור, זה מחיפוש שעשית באתר? או שפשוט אין במלאי?

בכל מקרה אני לאחרונה משתמש בשמפו Mr. Pink של CG והוא עושה עבודה מעולה, אני עכשיו מחכה לאקדח קצף נורמלי שנוכל לבחון אותו גם כ-PreWash שזאת מטרטו העיקרית מבחינתי, בנוסף השתמשתי במגוון שמפואים לרכב כמו המג'ס Ultimate Wash&Wax, שמפו של דופון, שמפו של קארפלן ובעבר בזולים ביותר, אני יכול להגיד לך שיש הבדל בין הסוגים, לכל אחד יתרונות משלו, אבל בסופו של דבר, אם אתה רוצה ליישם שכבת הגנה על האוטו כדוגמת ווקס או אוטם, עדיף להשקיע מעט בשמפואים שלא פוגעים בשכבת הווקס.

תראה שלאחרונה יש פה שרשור על גרניק, מכשיר שטיפה בלחץ מים, אם תקציבך מאפשר (ואם פרקטי מבחינתך), זאת תוספת מצויינת לדעתי.

כפפת השטיפה שבחרת אני לא מכיר מנסיון, אני אישית מחכה למלאי של כפפת Extra Thick של CG.

מבחינת המגבות, אני לא חושב שהם יספקו אותך במידה שהיית רוצה, זאת אומרת ליישום ווקס והסרתו הן טובות, אבל ייבוש זה לא הצד החזק שלהם ובצדק, הן לא מיועדות לכך, במידה ואתה לא רוצה להזמין מחו"ל ואתה כנראה לא מתכוון לקנות מגבת של CG בעלות 180-190 שקלים לייבוש, אתה יכול לנסות אולי את המגבת של מג'ס ה- Water Magnet - שים לב שלי אין ניסיון איתה, חכה לחוות דעת נוספת, או לחלופין תחפש אולי אחד מחברי הפורום יציע למכירה מגבת UBER מהקנייה הקבוצתית שנערכה פה לא מזמן.

בוא נעשה סדר, חומר לניקוי ג'אנטים הוא תרסיס חומצתי לרוב שמפרד אבק ברקסים וכדומה וכמובן שעלול לפגוע, אך לא בהכרך, בוא ותן לנו את תהליך הצביעה של הג'אנט על מנת שאולי נבין אם זה עלול לפגוע או לא ואולי אפילו מישהו יתן דעתו מניסיון.

לגבי הצמיגים, הקצף של STP נחמד, לא מוצר Hige End, אבל עושה עבודה לא רעה, קח בחשבון שהוא לא עמיד בכלל, הוא לא הכי חסכוני ואם תחשב עלויות, ג'ל לצמיגים ואפליקטור בטווח הארוך יעלו לך פחות ויראו טוב יותר, לטעמי ה-STP מבריק מדי, אני אוהב נקי וכמה שיותר מט.

לגבי מברשות, אם אתה נוסע לאוטוסטור או כל חנות כזאת או אחרת, תחוש! תמשש, תרגיש, רק מניסיון תדע מה יהיה מספיק בטוח לשימוש על הג'אנט מבחינת רכות, שהוא יכנס בקלות יחסית בין חישורים בג'אנט וכו'...

שיהיה בהצלחה,

שניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט עצרת ממני מלקנות דברים שכנראה לא היו מספקים אותי.

אז כן, אני רוצה להדגיש,

להתחלה אני לא רוצה להשתמש בפלסטלינה, ווקס ואוטם.

אני רוצה להתחיל מהבסיס, אז אם מישהו יכול להמליץ לי על מוצרים שיספקו אותי מבחינת שטיפה וייבוש, אשר אני יכול להשיגם בארץ אני אשמח מאוד כי זו המטרה ההתחלתית שלי.

אז זו גם תשובה לגבי המכשיר שטיפה, אולי בעתיד בהחלט כן, אבל אני רוצה להתחיל מבסיס טוב ואיכותי, אבל לא ללכת רחוק מדי להתחלה גם כן.

אז חזרתי לנקודת ההתחלה ....

*לגבי הצביעה פשוט היא לא בוצעה על ידי, אבל הצבע הוא שחור מט עם מעט פנינה, אין לי דרך להסביר את זה כל כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה רק לשטוף ולייבש אז כנס לאוטו דיפו הקרוב תקנה שפמו לרכב (עדיף לא "אמריקו איגל" ודומיו אלה משהו כמו טרטל וקס) ספוג או כפפת שטיפה ומטלית מיקרופייבר.

אין באמת הבדל גדול בינם לבין כל מוצר אחר שתקנה בארץ או בחול.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונות שטיפה מנקות אבל פוגעות בצבע הרכב בטווח הארוך, סווירלים ודומיהם.

קשה להבין מה הצבע שעל הג'אנטים, האם זאת צביעה בפלסטידיפ? האם זה Powder Coating, נסה לברר ואז תוכל למצוא חומר שיתאים לך לפי סוג הצביעה.

להתחלה הייתי ממליץ לך על כפפת מיקרופייבר טובה, אם אתה ממש לחוץ להתחיל הכפפה של מג'ס תהיה מעולה, חשוב לבחור כפפה עם סיבים ארוכים ורכים על מנת שתמשוך לכלוך מהרכב.

קנה לך 2 דליים יעודיים לשטיפת הרכב וגריט גארד, התחל משטיפה בשיטת 2 הדליים.

לגבי שמפו אני עדיין אמליץ על Mr. Pink של CG, לדעתי יתן לך את מה שאתה מחפש, הקצפה מעולה גם בדלי, באמת חגיגה של קצף כמו שהם הכריזו על המוצר והריח משגע.

קנה לך מברשת טובה לג'אנטים, שוב אני אחזור בקצרה, תרגיש את הסיבים.

בנוסף אתה צריך חומר ייעודי לג'אנטים ואם אתה מפחד אז אפילו לך על חומרים מעט יותר עדינים כדוגמת מג'ס APC או All Clean של CG שישמשו אותך בדילול להמון זמן קדימה ובנוסף ישמשו אותך לניקוי השטיחים של האוטו, דש בורד ואפילו ריפודים. אגב תקנה לך שפריצר טוב שעמיד בכימיכלים לצורך הדילול והשימוש.

מטלית מיקרופייבר טובה וייעודית(!) לייבוש.

מכאן והלאה זה תלוי בך, אם תרצה להמשיך למוצרים נוספים או דברים נוספים אותם תרצה למקסם באוטו, בין אם זה ג'ל לצמיגים שמצריך גם אפליקטור, אם זה חומרי הברקה לדש בורד וכו'.

שכחתי משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה בציניות, ברור שאני מתכוון מעכשיו לא להיכנס למכונות שטיפה.

אז הגעתי לככה:

שמפו - Mr. Pink של CG

כפפת שטיפה - כפפת מיקרופייבר Meguiar's

מגבת לייבוש והברקה - אין המלצה מיוחדת?

מברשת לג'אנטים - אני אבחר כבר בחנות

אגב, את הגריט גארד לא מצאתי, איפה אני יכול למצוא אותו? מצטער על השאלה הטיפשית.

ונראה לי שעד שאני אברר עם הבחור את אופן הצביעה אני אסתפק בלי חומר לג'אנט כי אני מפחד להרוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, מגבת לייבוש אמרתי שיש לך את Water Magnet של מג'ס במחיר יחסית שפוי, http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8-%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A9-Meguiar-s.html

מבחינת הגריט גארד כל דבר בסגנון הזה: http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%94%D7%94-%D7%9C%D7%93%D7%9C%D7%99-Meguiar-s-Grit-Guard.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השמפו - יש אותו באוטוסטור.

CG זה ראשי תיבות של Chemical Guys.

הנה השמפו:

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-Chemical-Guys-Citra-Wash-Gloss.html

לדעתי מיותר לרכוש MR Pink כי הוא מיועד בעיקר להקצפה ומכונות קצף. אבל גם אם קנית אותו לא תצטער :)

ועוד שמפו מצוין של מגווירס:

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-Meguiar-s-Gold-0-473L.html

שניהם מצויינים

מגבת לייבוש - אתה יכול לרכוש Water Magnet:

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8-%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A9-Meguiar-s.html

מגבת להברקה (בשונה ממגבת לייבוש, מגבת להברקה היא עבה ופרוותית יותר) - כל אחת מהמגבות הרכות, למשל:

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%94-Chemical-Guys.html

בכל מקרה, כשתהיה בחנות משה כבר יעזור לך :)

חשבת אולי לרכוש ערכת שטיפה? אולי זה ישתלם לך:

http://www.autostore.co.il/%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%97%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%AA.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המגבת הנ"ל http://www.ebay.com/itm/4pcs-Microfiber-Super-Plush-Detailing-Polishing-Buffing-Towel-Cloth-Korea-/321133660329?hash=item4ac50ec8a9

מתאימה גם לייבוש הרכב? היא עבה כמו שהיא נראת בתמונה? או שזה רק להברקה והסרת ווקס/אוטם וכו'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...