Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ גיר בפיג'ו 206 שנת 2004. עלויות וחוו"ד נוספת

roypeled
שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מבין קרוב לכלום בנושא, אז אשמח להסברים להדיוטות.

קניתי לפני שבוע פיג'ו 206 שנת 2004, 98,000 ק"מ. נקצר ונאמר שה*@#$% שמכרה לי את הרכב לא סיפרה שהוא זקוק לשיפוץ גיר וזה גם לא עלה בבדיקה בדינמומטר. הרכב לעתים קרובות לא מעביר מ 3 ל-4 (מכבים ומדליקים זה מסתדר, אבל אי אפשר כל הזמן לכבות ולהדליק).

הייתי במוסך לובינסקי ברחובות. התחברו למחשב וגם עשו איתו נסיעת בדיקה ואמרו שהמחשב אומר שיש החלקות בגיר וצריך לשפץ את הגיר. העלות - קרוב ל 8,000 ש"ח (6.5 + מע"מ).

שתי שאלות - 1. האם יש טעם בחוו"ד נוספת, או שאם המחשב אומר החלקות והם גם הרגישו בנסיעה, אכן אין פתרון אחר חוץ משיפוץ הגיר; 2. האם יש סיכוי לעשות את זה בעלות שתהיה נמוכה יותר אבל במקום אמין ואיכותי.

תודה,

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני ממליץ לך לקבל חוות דעת נוספת לפני שאתה הולך לזרוק 8 אלף שקל.

במידה ואתה מאזור המרכז, תגיע למוסך גבע (רחוב התושייה 24, ת״א) הם יחברו את הרכב לסורק תקלות ויגידו לך עלויות לשיפוץ/החלפה.

שיהיה לך בהצלחה.

Peugeot 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה T-Corolla, אשמח לשמוע עוד דעות עם המלצות על בעלי מקצוע לבדיקה הנוספת (אולי מכון גירים?). בכל מקרה, הייתי צריך להוסיף את מה שיצא במחשב כשחובר לרכב, למי שזה אומר משהו -

Automatic transmission control unit - Intermittent Fault (Clutch /. Brakes)

Automatic transmission control unit - Remote intermittent fault. Function ESP. Coherence

שוב תודה,

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפוץ הזה מאוד יקר ואני מקווה שאתה גם לא מיתכוון לשלם סכום שכזה. עדיף לך פשוט להביא גיר מפירוק וניתן להביא כזה גיר בסביבות 2000 שח. תרצה אני יפנה אותך למישהו שמביא כאלה גירים וגם מפרק ומרכיב וייתן לך גם אחריות בסביבות ה 2500-3000 שח. לתבוע את המוכרת לא ייצא מזה כלום כי לך תוכיח שהיא ידעה מהבעייה. לגבי מכון הבדיקה תראה מה רשום תחת הקטגורייה של תיבת ההילוכים או התימסורת כי על בדיקות של מכון יש אחריות כך שתוכל לדרוש מה שמגיע לך במידה והם עשו פאדיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא נכנס לדיון אם יש עילה לתביעה או לא, זו החלטה ושיקול דעתך

2. לא ברור לי איך לא עלה בבדיקה, אתה מדבר על מצב ניכר בנסיעה

3. לשלאתך העיקרית - מכון גירים ספי ויניב בפ"ת, מומלצי פורום. גם מניסיון אישי אני מעיד על איכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה איזור אתה?

לדעתי יש לך עילה לתביעה נגד המוכרת או מכון הבדיקה.

נראה לי שהמכון דאג לכסת"ח עצמו בטופס הבדיקה (אם הוא נמצא ברשותך סרוק אותו).

אל תפנה למוסכי היבואן אלא רק למכוני גירים.

המלצה (במיוחד אם אתה מהמרכז) - המכון של יניב וספי שנמצא בסגולה פ"ת.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהמכון דאג לכסת"ח עצמו בטופס הבדיקה (אם הוא נמצא ברשותך סרוק אותו).

אל תפנה למוסכי היבואן אלא רק למכוני גירים.

המלצה (במיוחד אם אתה מהמרכז) - המכון של יניב וספי שנמצא בסגולה פ"ת.

+1

אכן,סביר ביותר להניח,שמכון הבדיקה לא כשל מבחינתו ורשם את הכסת"ח"ם הידועים שלו: "בלאי דסקיות בגיר,נקישות בשילוב ההילוכים" ועוד כמה פנינים מוכרות,שימנעו תביעה נגדו.

לגבי תביעת המוכרת-היא מבחינתה יכולה לטעון ודי בצדק,שאינה מכונאית רכב ובשביל זה לקחת את הרכב לבדיקה ממוחשבת.

וכמו שנכתב-אכן,עדיף לפנות לספי ויניב ולצאת במחיר זול בהרבה מהמחירים המטורפים של המוסך המורשה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לשפץ גיר דווקא במוסך היבואן, להערכתי הם לא מבצעים את העבודה בעצמם אלא מעבירים אותה למשפץ חיצוני.

עדיף לפנות למשפצים המומלצים על ידי אנשי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למייטב ידיעתי בלובינסקי (וגם אצל עוד יבואנים) יש מחלקה לשיפוץ גירים והם לא מוציאים את העבודה למשפצים חיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לשפץ גיר דווקא במוסך היבואן, להערכתי הם לא מבצעים את העבודה בעצמם אלא מעבירים אותה למשפץ חיצוני.

עדיף לפנות למשפצים המומלצים על ידי אנשי הפורום.

לא נכון,יש להם מעבדה שלהם שאחראית רק על שיפוץ גיר,השיפוץ מאד יסודי ומקיף.

לדעתי יש פה קייס נגד המכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון,יש להם מעבדה שלהם שאחראית רק על שיפוץ גיר,השיפוץ מאד יסודי ומקיף.

לדעתי יש פה קייס נגד המכון.

גם אם יש להם מעבדה כזו עלות השיפוץ גבוהה ב-30-50% ממכון גירים.

מה הסיבה ? תשאל אותם,כמו בכל מורשה היבואן הם עובדים לפי שעתון,חלקים לגיר אוטומטי הם רבים ולא בהכרח זולים וקשה לי להאמין שהם ישפצו הכל מא' ועד ת',האחריות שלהם אולי ארוכה מעט יותר מזה של מכון גירים (זה היתרון היחידי שלהם).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפוץ הזה מאוד יקר ואני מקווה שאתה גם לא מיתכוון לשלם סכום שכזה. עדיף לך פשוט להביא גיר מפירוק וניתן להביא כזה גיר בסביבות 2000 שח. תרצה אני יפנה אותך למישהו שמביא כאלה גירים וגם מפרק ומרכיב וייתן לך גם אחריות בסביבות ה 2500-3000 שח. לתבוע את המוכרת לא ייצא מזה כלום כי לך תוכיח שהיא ידעה מהבעייה. לגבי מכון הבדיקה תראה מה רשום תחת הקטגורייה של תיבת ההילוכים או התימסורת כי על בדיקות של מכון יש אחריות כך שתוכל לדרוש מה שמגיע לך במידה והם עשו פאדיחות. לדעתי אין עילה לתבוע את המוכרת,גם אם היא ידעה האחריות מתגלגלת על מכון הבדיקה,שסביר להניח שכסת"ח את עצמו,אם תעלה את טופס הבדיקה נוכל לדעת כאן כולם מה מצאו בגיר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון בגיר משופץ - שידוע מה מצבו (נפתח לצורך השיפוץ) וידוע שהוחלפו בו רכיבים מסויימים.

בגיר מפירוק - אתה קונה בעצם חתול בשק. ייתכן ויאריך ימים ייתכן ולא.

איני יודע אם ישנה דרך לדעת מה מצבו האמיתי של גיר מפירוק (ללא פתיחתו) לפני הרכבתו על הרכב (למעט "נתונים יבשים" מאין פורק ועם כמה ק'מ וגם זה לעיתים בע"מ).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...