Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונו אותי עם רכב שקניתי יש עילה לתביעה?

שימו לב! השרשור הזה בן 4159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם...

קניתי רכב רנו מגאן אוטומט שנת 2006 מבן אדם פרטי. הוא ביקש 18000 ובסוף סגרנו על 15000 אלף מאחר והצמיגים דרושים החלפה והטסט קרוב.

שאלתי את הבן אדם אם הרכב עבר תאונה והשיב שלא שאלתי אם יש בעיות עם הגיר או בעיה מכנית אחרת אמר שהאוטו נוסע כמו חדש.

הקילומטרז ברכב עומד כרגע על 155000 ק"מ. למחרת הקנייה הנעתי את הרכב על מנת לנסוע לבסיס באמצע הנסיעה הרכב התחיל לקפוץ והופיעה תקלה "בדוק גיר" דפדפתי בלחצנים והופיעה תקלה נוספת " בדוק הגה" יש לציין שלא לקחתי את הרכב לבדיקה. 2 מוסכים של רנו מורשים מטעם היצרן נתנו לי הצעות מחיר שעולות על 20000 שקלים. מה גם אמרו לי שהרכב עבר תאונה שבגללה המחשב הגה לא עובד והכריות אוויר לא עובדות, עוד הוסיפו שמותחן החגורת בטיחות אינו עובד גם בגלל התאונה שהרכב עבר. בדקתי את הרשיונות בדיעבד בתאריך 22.2.2010 לרכב נרשמו 138,000 ק"מ. יכול להיות שבשנתיים ו 9 חודשים הרכב עשה 17000 ק"מ????? האם יש לי עילה לתביעה בגין מה שרשמתי. חסכתי שקל לשקל בשביל לקנות רכב ועכשיו הוא עומד בחנייה מתחת לבית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא עשיתי בדיקה לרכב. הבן אדם מתנער לא עונה . הצלחתי להקליט חבר של הבנאדם שהתקשר אלי כי איימתי לפנות למשטרה וצוטט אומר לי: "שאלתי אותו (את הבנאדם שמכר לי את הרכב) אם ככה מכרת לו את האוטו?- הוא לא ענה. בנוסף שאלתי אותו אם אפשר להגיע להסדר (איתי) אמר שיזדיין עם הרכב". יש לי אישור מהמוסך שהרכב לא כשיר לתנועה במצבו מבחינה בטיחותית.

יש בעיה בגיר

בעיה במנוע שמרעיש.

תאונה שבעקבותיה הלכו כמה מערכות ברכב.

פיזית הרכב לא נוסע ממש.

הגשתי תלונה במשטרה על הונאה.

לא הגיוני בעיניי שהבנאדם לא ידע על כל זה . מה שהקילמוטרז נראה לי מוזר. האוטו נסע בכמעט 3 שנים 17000 ק"מ ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כל מה שאתה רושם כאן:

יש לי אישור מהמוסך שהרכב לא כשיר לתנועה במצבו מבחינה בטיחותית.

יש בעיה בגיר

בעיה במנוע שמרעיש.

תאונה שבעקבותיה הלכו כמה מערכות ברכב.

פיזית הרכב לא נוסע ממש.

אתה מוסיף את המשפט הבא:

מה שהקילמוטרז נראה לי מוזר. האוטו נסע בכמעט 3 שנים 17000 ק"מ ??

אם הרכב לא כשיר ולא נוסע - 17 אלף קמ נראה לי יותר מדי ולא ההיפך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו היה מיועד כמתנה לאשתי ... ברור שמיהרתי בקניית הרכב הכל נכון.

שילמתי 15000 ( הבנאדם אישר את זה בטלפון כאשר הקלטתי אותו.)

לפי מה שרושמים פה למכור את האוטו לברזל? והלך הכסף? מה המצב הכי נכון לעשות כרגע בהנחה שהבנאדם לא יחזיר את הכסף.??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך שום עילה לתבוע אף אחד.

קנית אוטו בלי לבדוק אותו, ועכשיו אתה רוצה בדיעבד שיקחו אחריות על הכל?! התנהגת בחוסר אחריות והחלטת לחסוך 400 שקל על בדיקה כששילמת 15K על הרכב. היחיד שאשם פה זה אתה. למה שיחזיר לך את הכסף?! הוא גרר אותך בכח לעשות העברת בעלות? איים עליך אם לא תקנה את הרכב? משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך שום עילה בלי ראיות שהמוכר התחייב שהרכב 100% תקין. מבחינתו הבעיות האלו לא היו ידועות לו.

הפתרון הכי הגיוני למצב שלך הוא לסדר במוסך עם הצעת מחיר הגיונית את בעיית כריות האוויר וההגה , זה אמור לצאת בהרבה בפחות מההצעה שקיבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם...

קניתי רכב רנו מגאן אוטומט שנת 2006 מבן אדם פרטי. הוא ביקש 18000 ובסוף סגרנו על 15000 אלף מאחר והצמיגים דרושים החלפה והטסט קרוב.

שאלתי את הבן אדם אם הרכב עבר תאונה והשיב שלא שאלתי אם יש בעיות עם הגיר או בעיה מכנית אחרת אמר שהאוטו נוסע כמו חדש.

הקילומטרז ברכב עומד כרגע על 155000 ק"מ. למחרת הקנייה הנעתי את הרכב על מנת לנסוע לבסיס באמצע הנסיעה הרכב התחיל לקפוץ והופיעה תקלה "בדוק גיר" דפדפתי בלחצנים והופיעה תקלה נוספת " בדוק הגה" יש לציין שלא לקחתי את הרכב לבדיקה. 2 מוסכים של רנו מורשים מטעם היצרן נתנו לי הצעות מחיר שעולות על 20000 שקלים. מה גם אמרו לי שהרכב עבר תאונה שבגללה המחשב הגה לא עובד והכריות אוויר לא עובדות, עוד הוסיפו שמותחן החגורת בטיחות אינו עובד גם בגלל התאונה שהרכב עבר. בדקתי את הרשיונות בדיעבד בתאריך 22.2.2010 לרכב נרשמו 138,000 ק"מ. יכול להיות שבשנתיים ו 9 חודשים הרכב עשה 17000 ק"מ????? האם יש לי עילה לתביעה בגין מה שרשמתי. חסכתי שקל לשקל בשביל לקנות רכב ועכשיו הוא עומד בחנייה מתחת לבית!

אתה צריך לשלוח לו מכתב שמסביר שעסקה בוצעה בחוסר טום לב תוך הטעיה בפרטים המהותיים של העסקה שעולה לכדי תרמית,

עקב כך אתה דורש ביטול העסקה והשבה תוך 14 יום.

אחרי 14 יום פנה לתביעות קטנות בתביעה לביטול והשבה בצירוף חוות דעת מוסך המפרט את הליקויים השונים ומהותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IGALR כתב: "אתה צריך לשלוח לו מכתב שמסביר שעסקה בוצעה בחוסר תום לב תוך הטעיה בפרטים המהותיים של העסקה שעולה

לכדי תרמית, עקב כך אתה דורש ביטול העסקה והשבה תוך 14 יום. אחרי 14 יום פנה לתביעות קטנות בתביעה

לביטול והשבה בצירוף חוות דעת מוסך המפרט את הליקויים השונים ומהותם".

אינני עוסק בתחום הרכב, לא סוחר, ולא מכונאי... אבל העצה שלך נראית לי קצת לא מציאותית (ברור שהייתה לך כוונה טובה).

מחד, הבחור ב-מ-ו-ד-ע החליט שלא לקחת הרכב למכון בדיקה, לא לקפוץ למוסך מורשה, לא לבדוק היסטוריית טיפולים,

ולא לבדוק היסטוריית קילומטראז' ברישוי השנתי, כך שאם יש לו טענות > לעצמו הן !!!.

מאידך, יש להניח כי אין לו הוכחה (הקלטה, מסמך או צילום המודעה מהאינטרנט) שבו צוין משהו על מצבו המכני של הרכב טרם הקנייה.

במצב דברים זה יהא לו כנראה קשה להוכיח בביהמ"ש את רשלנותו של המוכר, כאשר על הקונה מוטלת חובת ההוכחה שהמוכר עשה זאת בחוסר תום לב, תו"כ הסתרת מידע מהותי.

לצערנו הרב, יש בעולם שרלטנים, חלקם מצליחים במזימתם וחלקם לא.

כרגע, ע"מ למזער עלויות, סבורני כי עדיף שיתמקד בתיקון הדבריים שקריטיים לבטיחות הנסיעה ואח"כ בתקווה כי ימשיך להנות מהרכב, כל עוד ניתן הדבר.

אין כמו טעויות כדי ללמוד מהן.

*אין באמור כדי להוות או להחליף ייעוץ משפטי, מכל סוג שהוא.

*ט.ל.ח

*ויקיפדייה: שרלטן (מצרפתית charlatan) הוא אדם המשתמש באחיזת עיניים, בשקרים ובטכניקות שונות כדי להציג את עצמו

בציבור כבעל מקצוע או בעל יכולת אחרת, וזאת על מנת להרוויח כסף, כבוד או טובות הנאה שלא ביושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך שום עילה לתבוע אף אחד.

קנית אוטו בלי לבדוק אותו, ועכשיו אתה רוצה בדיעבד שיקחו אחריות על הכל?! התנהגת בחוסר אחריות והחלטת לחסוך 400 שקל על בדיקה כששילמת 15K על הרכב. היחיד שאשם פה זה אתה. למה שיחזיר לך את הכסף?! הוא גרר אותך בכח לעשות העברת בעלות? איים עליך אם לא תקנה את הרכב? משהו?

פעם הבאה שאתה כותב עצה שגויה כזו - אתה מקבל התראה.

נתת פה עצה גרועה, שעלולה לעלות לאדם בכספו.

נא לחשוב פעמיים לפני שמשחררים תגובה כזו.

יש הרבה עילות לביטול חוזים, מעבר למה שנכתב ובוצע בפועל, ומבחינת החוק האחריות איננה על הקונה בלבד. יש חובת גילוי נאות של המוכר, כמו גם חובת "תום לב".

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IGALR כתב: "אתה צריך לשלוח לו מכתב שמסביר שעסקה בוצעה בחוסר תום לב תוך הטעיה בפרטים המהותיים של העסקה שעולה

לכדי תרמית, עקב כך אתה דורש ביטול העסקה והשבה תוך 14 יום. אחרי 14 יום פנה לתביעות קטנות בתביעה

לביטול והשבה בצירוף חוות דעת מוסך המפרט את הליקויים השונים ומהותם".

אינני עוסק בתחום הרכב, לא סוחר, ולא מכונאי... אבל העצה שלך נראית לי קצת לא מציאותית (ברור שהייתה לך כוונה טובה).

מחד, הבחור ב-מ-ו-ד-ע החליט שלא לקחת הרכב למכון בדיקה, לא לקפוץ למוסך מורשה, לא לבדוק היסטוריית טיפולים,

ולא לבדוק היסטוריית קילומטראז' ברישוי השנתי, כך שאם יש לו טענות > לעצמו הן !!!.

מאידך, יש להניח כי אין לו הוכחה (הקלטה, מסמך או צילום המודעה מהאינטרנט) שבו צוין משהו על מצבו המכני של הרכב טרם הקנייה.

במצב דברים זה יהא לו כנראה קשה להוכיח בביהמ"ש את רשלנותו של המוכר, כאשר על הקונה מוטלת חובת ההוכחה שהמוכר עשה זאת בחוסר תום לב, תו"כ הסתרת מידע מהותי.

לצערנו הרב, יש בעולם שרלטנים, חלקם מצליחים במזימתם וחלקם לא.

כרגע, ע"מ למזער עלויות, סבורני כי עדיף שיתמקד בתיקון הדבריים שקריטיים לבטיחות הנסיעה ואח"כ בתקווה כי ימשיך להנות מהרכב, כל עוד ניתן הדבר.

אין כמו טעויות כדי ללמוד מהן.

*אין באמור כדי להוות או להחליף ייעוץ משפטי, מכל סוג שהוא.

*ט.ל.ח

*ויקיפדייה: שרלטן (מצרפתית charlatan) הוא אדם המשתמש באחיזת עיניים, בשקרים ובטכניקות שונות כדי להציג את עצמו

בציבור כבעל מקצוע או בעל יכולת אחרת, וזאת על מנת להרוויח כסף, כבוד או טובות הנאה שלא ביושר.

סבורנך לא נכון.

תום לב , טעות והטעיה , הן עילות לביטול חוזה והשבה במידה והתרחשו בשלב המשא ומתן .

המחיר מצביע על כך שאומד דעת שני הצדדים הוא לבצע עסקה של רכב תקין ולא כזה הדורש תיקונים מעבר לשווי הרכב.

הבחור צריך לארגן הצעות מחיר לתיקון הליקויים וכמה מילים שירשום מכונאי מוסמך כדי לבסס טענה שהליקויים היו ברכב טרם ביצוע העסקה ולא הוא זה שיצר אותם ושיגש לבית משפט לתביעות קטנות יעזרו לו שם לנסח כתב תביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המוכר (גם אם אינו סוחר) חלה חובת גילוי נאות. ולכן גם אם הקונה לא בדק את הרכב במכון בדיקה אם יתגלו תקלות ברכב שהמוכר ידע עליהן ולא דיווח עליהן לקונה - המוכר בבעיה ולראיה קרא את הכתבה הבאה.

נסה גם לבדוק האם הרכב נכנס למוסך וקיבל הצעה לתיקון התקלות שנתגלו ברכב לפני תאריך הקניה.

חבר שקנה רכב שהסתבר שהיה לו סדק בבלוק המנוע לאחר שבועות מספר, זכה במשפט שניהל נגד המוכר ע"י כך שהוכיח שהמוכר קיבל הצעת מחיר לתיקון התקלה ממוסך מורשה יבואן טרם המכירה, ושהמוכר ידע על התקלה במנוע טרם המכירה.

הוא זכה במלוא עלות התיקון + פיצוי על עגמת נפש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה שאתה כותב עצה שגויה כזו - אתה מקבל התראה.

נתת פה עצה גרועה, שעלולה לעלות לאדם בכספו.

נא לחשוב פעמיים לפני שמשחררים תגובה כזו.

יש הרבה עילות לביטול חוזים, מעבר למה שנכתב ובוצע בפועל, ומבחינת החוק האחריות איננה על הקונה בלבד. יש חובת גילוי נאות של המוכר, כמו גם חובת "תום לב".

אין צורך לאיים בהתראות, אני לא ילד קטן ולא מאתמול בפורום, ובמקרה ויש לך תובנה חכמה יותר אתה פשוט יכול לציין אותה.

המוכר אולי לא ישר ולא כנה, אבל הקונה עשה את כל הטעויות בדברים הכי בנאליים שהם זכרון דברים ובדיקה, ונראה כאילו הוא מנסה לתקן את אותן הטעויות בדיעבד. התגובה שלי לא הייתה חסרת כל הגיון. אם השופט היה חושב כמוני, היית נותן לו גם התראה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לאיים בהתראות, אני לא ילד קטן ולא מאתמול בפורום, ובמקרה ויש לך תובנה חכמה יותר אתה פשוט יכול לציין אותה.

המוכר אולי לא ישר ולא כנה, אבל הקונה עשה את כל הטעויות בדברים הכי בנאליים שהם זכרון דברים ובדיקה, ונראה כאילו הוא מנסה לתקן את אותן הטעויות בדיעבד. התגובה שלי לא הייתה חסרת כל הגיון. אם השופט היה חושב כמוני, היית נותן לו גם התראה?

הדבר הכי בנאלי הוא תום לב ודרך מקובלת ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...