Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 307 sw האם כדאי? וכיצד קונים רכב?

shijo
שימו לב! השרשור הזה בן 4390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שמחה שמצאתי את הפורום הזה...

אנחנו משפחה בת 6 נפשות, זקוקים לרכב משפחתי גדול... כרגע ללא רכב, לאחר שהיה בבעלותנו רנו קנגו שנדפק בערך שעה לאחר שקנינו אותו. מאז שמכרנו אותו לפני שנתיים וחצי, אין בבעלותנו רכב... חלק מזה נובע מהפחד לקנות רכב ושוב להידפק. (חזרנו תמימים מגרמניה :?)

בכל מקרה, לאור תקציבנו לרכב (40000-50000), חשבנו על הפיג'ו 307 sw. לחברים שלנו רכב כזה משנת 2004 ומאוד מרוצים ממנו. אך אנו שומעים גם המון הסתייגויות מה'צרפתיות' ודי מבולבלים מהעניין.

ביד שנייה מצאתי כמה אופציות לרכב הנל. כמה שאלות:

1. מה ההבדל בין ה-1600 ל-2000?

2. מה נחשב לק"מ גבוה?

3. הן ברובן יד 3... האם זה משחק תפקיד משמעותי בקניית רכב?

4. יש משהו ספציפי לגבי הרכב הזה שכדאי לשים לב אליו בקנייה?

אשמח לקבל טיפים שונים לגבי הרכב הנל ובכלל.... (לפני ששוב ידפקו אותנו... כי אנחנו באמת לא מבינים בעניינים כאלה)

תודה רבה מראש,

שירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר ממש את הדגם הזה , אני רק זוכר כשהוא יצא לשוק מאוד התלהבו ממנו - בעיקר בשוק הליסינג .

1600 - 2000 - זה נפח המנוע , ה 2000 כנראה יותר חזק וזה כנראה יבוא לידי ביטוי בצריכת דלק יותר גבוהה , לגבי טיפולים ותחזוקה לא בטוח שה 2000 יותר יקר - אולי המומחים פה יתנו תשובות יותר טובות בנושא .

צריך לשים לב: אם הרכב הספציפי שאתם בודקים בעברו היה מחברת ליסינג , המחירון שלו צריך להיות בערך 10-15% פחות מהמחירון הרשמי .

יד 3 זה לא נורא בתנאי שהרכב מודל מ2005-2003 - אם הוא יותר חדש הייתי מנסה למצא רכב עם פחות ידיים (כאשר רשום ברישיון בעלים קודמים 2 זה אומר שמי שמחזיק כרגע ברכב הוא יד שלישית ! ואתם תיהיו יד רביעית וזה שיקנה ממכם יהיה יד חמישית ... )

חשוב מאוד לאמת את הפרטים שנמסרים לכם בטלפון מול הרישיון של בעל הרכב - כלומר ברגע שאתם נפגשים עם בעל הרכב -דבר ראשון לבקש את הרישיון הרכב ולבדוק שכל מה שרשום שם תואם למה שאתם יודעים :

1. מספר רכב -

2. בעלים קודמים - (כאן רשום כמה ידיים עבר הרכב)

3. נפח מנוע

4. לאמת שבעל הרכב הרשום ברישיון הוא האדם שעומד מולכם - לבקש לראות את תעודת הזהות שלו ולהשוות עם הרשיון .

5. - דברים שצריך תשומת לב - לראות אם רשום שעיבוד , אם בבעלות כתוב פרטית או ליסינג או החכר .

הכי טוב שתמשיכו להיעזר בחברים הנפלאים של הפורום הזה . תעלו שאלות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם,

אני חשבתי שהSW מגיעה רק עם מנוע 2.0, אבל פתאום אני לא בטוחה. בכל מקרה, מנוע 2.0 עדיף בהרבה, ב307 ה"רגילה" ובוודאי בSW הגדולה. זה בהחלט יכול להיות אוטו מעולה לצרכים שלכם.

לגבי ק"מ: הממוצע בארץ הוא בסביבות ה17 אלף בשנה, זה ייתן לכם הערכה סבירה לגבי ק"מ גבוה או נמוך, עם הסתייגות אחת: בפג'ו אוטומטיות ההעדפה היא לרכב שנסע נסיעות "בריאות" (בין עירוניות ארוכות) על פני רכב שנסע מעט ונסיעות קצרות, למרות שהק"מ מפתה. הגיר האוטומטי נשחק מאוד בנסיעות הקצרות.

דברים שחשוב לוודא ברכב הזה:

1. קיום היסטוריית טיפולים מסודרת. לא חובה במורשה יבואן, אבל שתהיה היסטוריה מתועדת, ושההיסטוריה הזו תשקף טיפול מסור, בחלקים ובנוזלים איכותיים, ובזמן.

2. לקחת בחשבון שנקודת התורפה ברכב היא הגיר שלו. אם יש לכם אפשרות להשתמש רק בחלק מהתקציב שלכם, ולשים חלק מהכסף בצד ל"חיסכון גיר" (בסביבות ה5000-8000 ש"ח יהיו די והותר), יהיה לכם ראש שקט מהבחינה הזו.

תמשיכי להתייעץ איתנו בתהליך.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב שירה.

ברשותי פיז'ו 307 שנת 2004 מנוע 1600,

האיבזור ברמה גבוהה, נוחות הנסיעה טובה הרכב בטוח ואוחז טוב בכביש.

ישנו בגא'ז קטן אבל אם אתם 6 נפשות אז אפשר לקפל כיסא מאחורה ולקבל שטח איחסון גדול.

סה"כ אני מאד מרוצה מהרכב חוץ מכמה דברים שכדאי שתבדקי היטב לפני קניית הרכב ובכך תמנעי מאי נעימיות בעתיד.

העצות של "פוצינו" שהם חשובות להתרחקות מרמאים, שאותם כדאי שתיקחי לצומת ליבך אחרי בדיקתם כדאי לבדוק את הדברים הנ"ל:

1. הרכב הינו "צרפתי" וכידוע הגיר הוא עקב אכילס של הפירמה , לכן כדאי ללכת למוסך טוב שיבדוק את מצב הגיר.

2. בהמשך לעצה הקודמת אם תמצאי רכב זה עם גיר ידני הרווחת בגדול.

3. קילומטרא'ז הרכב לא אמור לעלות על 170 אלף(אם עלה כנראה שנסעו המון ברכב ובתקציב שלך עדיף להתרחק מכאלה).

4. אם את נוסעת הרבה עם רכב מלא כדי לקנות את הרכב עם מנוע 2000, אך אם רוב הנסיעות הם בתפוסה חלקית מנוע 1600 עושה את העבודה נאמנה.

5. לבדוק היסטוריית טיפולים של הרכב ואם בוצעו אצל מוסך מורשה.

6. לא למהר בקבלת החלטות ולהמשיך להתייעץ איתנו בפורום כי רכב לא קונים ביום.

שיהיה המון בהצלחה במציאת המיועדת.

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, ממש, ממש תודה על התגובות המהירות והענייניות!!

בחור בשם אורן מהפורום, קישר אותי למנהל הסניף של קרסו טרייד אין בבאר שבע. והנה מה שהוא הציע:

פיג'ו 307 sw, שנת 2005, 87000 ק"מ, יד ראשונה ללא תאונות. מחיר מחירון: 47000, מחיר שלו 38,000

העניין הוא שהרכב מגיע ללא שני המושבים הנוספים, אבל לפי מה שהבנתי אפשר להשיגם מפירוק בסביבות 3000 ש"ח.

נראה לכם סביר?

מכירים את קרסו טרייד אין?

והיכן משיגים חלקי חילוף כאלה? (גרים באיזור באר שבע)

היכן הכי כדאי לקחת את הרכב לבדיקה, באיזה מוסך? (לא מכירים מוסכים בכלל)

שוב, המון תודה,

שירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון בדיקה מומלץ בפורום בבאר שבע הוא מכון מונדיאל בבעלותו של דוד ברזילי,חבר הפורום.

המכון נמצא בעמק שרה באר שבע.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לעיין במדריך/טיפים/עצות לקניית רכב משומש ש"דביק" בראש העמוד, כאשר נכנסים ליעוץ בנושאי רכב.

דוד ברזילי שהוזכר הוא הכי אמין והכי טוב שיש לך בסביבה כדי לבדוק רכב.

האוט שהוצע לך נראה, על המסך, טוב מאוד ושווה בדיקה.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, ממש, ממש תודה על התגובות המהירות והענייניות!!

בחור בשם אורן מהפורום, קישר אותי למנהל הסניף של קרסו טרייד אין בבאר שבע. והנה מה שהוא הציע:

פיג'ו 307 sw, שנת 2005, 87000 ק"מ, יד ראשונה ללא תאונות. מחיר מחירון: 47000, מחיר שלו 38,000

העניין הוא שהרכב מגיע ללא שני המושבים הנוספים, אבל לפי מה שהבנתי אפשר להשיגם מפירוק בסביבות 3000 ש"ח.

נראה לכם סביר?

מכירים את קרסו טרייד אין?

והיכן משיגים חלקי חילוף כאלה? (גרים באיזור באר שבע)

היכן הכי כדאי לקחת את הרכב לבדיקה, באיזה מוסך? (לא מכירים מוסכים בכלל)

שוב, המון תודה,

שירה

בוקר טוב

תבדקי טוב את מספר המושבים המופיע ברשיון הרכב (להוסיף מושבים ברישיון מצריך תהליך שחובה לעשות) חוץ מזה המחיר לא מציאה לדעתי הוא יוכל לרדת עוד במחיר (מה עוד שבמגשי טריד אין של היבואנים לא חסרים מכוניות חדשות יותר עם ק"מ סביר...).

אל תבתרו בשום אופן על בדיקה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!!

קיבלנו הצעה דרך אתר גלגלים לשני המושבים הנוספים 1500 ש"ח.

הבחור מהמוסך אמר לי שהמושבים הם לא השניים המקוריים מהשורה השלישית, אלא שני המושבים הצדדיים מהשורה האמצעית. ואמר שהם בעיקרון אותם מושבים.

זו אמורה להיות בעיה?

אני הבנתי שלאחר שאני מתקינה את שני המושבים הנוספים, אני צריכה להגיע עם הרכב למוסך מורשה של פיג'ו, לפני שאני ניגשת למשרד הרישוי בכדי להוסיף את שני המושבים הנוספים לרישיון האוטו. זה נכון? ואם כן למה? הם אמורים לתת לי אישור כלשהו?

תודה רבה מראש על כל העזרה!

שירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע נכון, נדמה לי שצריך להגיע עם אישור יבואן למשרד הרישוי כי זה נחשב שינוי מבנה. חכי שיגיבו פה מנוסים ממני.

לגבי שאלת תאימות המושבים- אם זה מצריך אישור יבואן, אז אני ממליצה להתייעץ עם מוסך מורשה פג'ו *לפני* שאתם קונים ומרכיבים את המושבים הנוספים, כדי שיאשרו לכם שזה אכן תקין.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי 307SW שנת 2003 נפח 2000

רכב מעולה , החזקתי אותו מספר שנים (רכשתי יד שניה כשהיד הראשונה היתה ליסינג)

מכרתי עם כ120 אלף קמ.

במשך 3 שנים היתה תקלה אחת שעלות התיקון היתה כ 1000 שח . הטיפולים הם כל 30 אלף ק"מ כך שהמפגשים עם המוסך אצלי היו מאוד מאוד נדירים.

הרכב מאוד מאוד נוח ומרווח , נוסע פשוט מעולה .

מנוע ה 2000 חסכוני יותר מה1600

בעיר הרכב היה שתיין לא קטן אם כי לא באופן חריג 1:8 מחוץ לעיר 1:13

אני רכשתי ללא המושבים מהשורה השלישית ומצאתי כאלה באחת הפירוקיות במפרץ חיפה שילמתי 1000 שח כולל משענת יד נהג שייתה שבורה אצלי.

אין צורך בשינוי כלשהו ברשיון הרכב. הרכב מגיעה עם חגורות לשורה השלישית והתקנת המושבים היא עניין של דקות - אין צורך בכלים או מיומנות כלשהי.

החלון הפאנורמי הוא חלום לילדים ומאוד אהבו אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שכדאי להתחיל להתעסק עם רכב ש"חסרים" לו חלקים ובמיוחד מושבים (וכבר יש מישהו שהציע לך קומבינה של מושבים אחוריים, אך הם בעצם האמצעיים...).

מה, כבר לא ניתן למצוא רכב עם כל המושבים, שהגיע כך במקור ?? (לא ברור לי הדבר בזה).

מחזק את דברי קודמיי - לבצע נסיעה ברכב ולשים לב בנוסף לכל הדברים הרגילים ובעיקר לגיר.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שכדאי להתחיל להתעסק עם רכב ש"חסרים" לו חלקים ובמיוחד מושבים (וכבר יש מישהו שהציע לך קומבינה של מושבים אחוריים, אך הם בעצם האמצעיים...).

מה, כבר לא ניתן למצוא רכב עם כל המושבים, שהגיע כך במקור ?? (לא ברור לי הדבר בזה).

מחזק את דברי קודמיי - לבצע נסיעה ברכב ולשים לב בנוסף לכל הדברים הרגילים ובעיקר לגיר.

המושבים הם אופציה ולא כל מי שקנה את הרכב מהיבואן בחר לרכוש , אין עניין של התקנה או פרוק/הרכבה או משהו בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...