Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין סוזוקי אלטו ליונדאי i10 או סופרמיני כאלה ואחרות במחיר סביר

LD777
שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כתוצאה ממחירי הדלק המוגזמים ואחרי חיפושים נרחבים, החלטתי לחפש רכב יותר קטן במינימום הוצאות (דלק, ביטוחים, מוסכים) ובמקסימום הנאה.

השאלה היא האם עדיף לקנות אלטו 2010 יד שנייה ב-47k, או שעדיף כבר את היונדאי i10, רק כי שמעתי שהיא יותר טובה אבל גם יותר יקרה.

מה כל-כך גרוע בסוזוקי אלטו? למה כל הלוחות מוצפים במכוניות שזה עתה רק נקנו מהחברה ואנשים ממש לא מרוצים מהידני וכל אחד ממציא לך סיפור אחר לסיבת מכירת האלטו.

יש לציין שאני סטודנט (רכב ראשון) עם נסיעות של רבע שעה כל יום למכללה וסופי שבוע קצת מחוץ לעיר חיפה והסביבה.

תודה לכולם והמשך יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בוא נתחיל עם מה שכתבת בהתחלה - הנאה לא תקבל כאן, הרכבים האלו מיועדים נטו לשנע אותך מA לB, בלי הרבה טריקים והנאה. שכח מזה. הנאה? קנה לעצמך בתקציב אלפא 147 או 156 משומשת, אבל היא לא עונה על הצריכת דלק, אז לא רלוונטי.

לגביי צריכת הדלק - ממה שאני שמעתי האלטו אוכלת פחות, מצד שני הi10 סוחבת יותר טוב, וכדי שהאלטו תסחוב כמו הI10, תצטרך לתת לה הרבה גז, מה שאומר שיש סיכוי טוב שהצריכת דלק שלהם תשתווה.

כמי שנהג בשני הרכבים, אני יכול להגיד שהi10 טובה משמעותית מכל הבחינות - ביצועים, נוחות נסיעה, תנוחת ישיבה, איכות תא הנוסעים, אבזור, הנדסת אנוש, תא מטען גדול יותר, תא נוסעים מרווח יותר וגם בטיחות עדיפה.

אלטו - כי פתאום הגיעו סופר מיני ב70 אלף ש"ח עם גיר ידני ששברו את השוק (שוב פעם) ואנשים ששברו לעצמם את הגב ונדחסו כמו סרדינים באלטו, פתאום יכולים לנסוע כמו בני אדם במכונית סבירה מאוד מבחינת גודלה ועדיין לחסוך בדלק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סוזוקי אלטו ואני יכול להגיד לך שאני מאוד מרוצה, השילוב של הגיר והמנוע מצויין, הדלק 1-16 בעיר 1-19 מחוץ לעיר בנהיגה רגועה, טיפולים עלה לי 500 שקל טיפול ראשון, אומנם הוא סגפני אבל אם זה לא מפריע לך אתה מאוד תהנה מהנהיגה,

תעשה נסיעת מבחן ותראה לאיזה רכב אתה יותר מתחבר,

בקשר ללוחות אני יכול להגיד לך שאני מחפש לקנות ניסן קשקאי והלוח מפוצץ במודעות יד שנייה והאוטו נחשב להצלחה בסגמנט שלו, פשוט הוא נמכר בכמויות = כמו האלטו,

יש לי חבר בעבודה שקנה I10 יד שניה והוא טוען שהיא אוכלת לו דלק - 1-10, אז תבדוק את הצריכה לפני שאתה קונה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סוזוקי אלטו ואני יכול להגיד לך שאני מאוד מרוצה, השילוב של הגיר והמנוע מצויין, הדלק 1-16 בעיר 1-19 מחוץ לעיר בנהיגה רגועה, טיפולים עלה לי 500 שקל טיפול ראשון, אומנם הוא סגפני אבל אם זה לא מפריע לך אתה מאוד תהנה מהנהיגה,

תעשה נסיעת מבחן ותראה לאיזה רכב אתה יותר מתחבר,

בקשר ללוחות אני יכול להגיד לך שאני מחפש לקנות ניסן קשקאי והלוח מפוצץ במודעות יד שנייה והאוטו נחשב להצלחה בסגמנט שלו, פשוט הוא נמכר בכמויות = כמו האלטו,

יש לי חבר בעבודה שקנה I10 יד שניה והוא טוען שהיא אוכלת לו דלק - 1-10, אז תבדוק את הצריכה לפני שאתה קונה,

השאלה איזה מנוע קנה חבר שלך ועם איזה גיר,

זה משהו שלא ציינת כאן, יש לה גם מנוע 1.25 בשידוך לגיר אוטומטי שמן הסתם לא יניב את החסכון שתקבל ב1.1 ידני!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שאני סטודנט (רכב ראשון) עם נסיעות של רבע שעה כל יום למכללה וסופי שבוע קצת מחוץ לעיר חיפה והסביבה.

תודה לכולם והמשך יום טוב.

נשמע שאתה ממש לא נוסע הרבה.

הייתי מציע לך לעשות חישוב כמה דלק אתה משלם עכשיו עם הרכב שלך, לבין כמה יצא לך לשלם על נניח סוזוקי אלטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צריך יותר מזה, דלק חשוב כן בסדר עדיפויות, אבל ברור שגם חשוב נוחות..

נהשאלה היא האם עוד 3 שנים כשארצה למכור המחירון שלה יאבד ערך רב ויהיה בסביבות ה-25k?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל אלטו וברצוני לציין כמה דברים:

אלטו מופיע הרבה בלוחות יד שנייה כיוון שנמכרה בכמויות גדולות.

יתרונות:

כפי שצוין הרכב מאוד חסכוני. אני הגעתי איתו לצריכה של ליטר 1 לכל 21 קילומטר בנסיעות ארוכות ומהירות יחסית (105-110 קמ"ש).

הרכב זול בביטוח ובטיפולים.

אפשר להידחף עם אלטו לכל חור בקלות.

אלטו אמינה (אומנם אצלי רק כשנה ו-3 חודשים, 25000 קילומטר), אבל פשטות המכאנית שלה לא תאתגר אף מוסך וככל הנראה לא יהיו תקלות יקרות ערך.

הרכב די מהנה לנהיגה בשל מתלים קשיחים יחסית ובסיס גלגלים הקצר, ככה שלפעמים אכן אפשר להפיק הנאה מסוימת מהנהיגה.

חסרונות:

בשל בסיס גלגלים הקצר הרכב מרגיש קפצוני במיוחד בכביש גלי במהירויות גבוהות.

אלטו מאוד פשוטה מבפנים ולא תמצא בה פינוקים והנדסת אנוש מתקדמת.

מערכת סטריאו או יותר נכון רמקולים (להחליף דחוף!!!), כמו בפלאפון, ואני לא מגזים.

נוחות הנסיעה סבירה פלוס.

*בואו לא נשכח שאלטו הוא רכב עירוני ולא נועד לשיוט ממושך בכבישים המהירים. לדעתי לצרכים שלך אלטו יתאים מאוד.

מצד שני אם אתה יכול למתוח תקציב, אזי I10 של יונדאי אופציה בהחלט ראויה ( מתייחס לדגם 1.1 ידני) וגם יהיה חסכוני אך טיפה פחות מהאלטו. היתרון של I10 הינו תא נוסעים "מפנק" יותר ועשיר יותר וכך גם עדיפות בנוחות.

תעשה נסיעת מבחן בשני הדגמים ואז תחליט.

בהצלחה

רומן

Renault Captur 2018 1.5 dCi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע,

עזרתי היא ממש צנועה כי היא מהתרשמות של נסיעת מבחן של כמה דקות בלבד.

אחותי בת 27, הוציאה ממש עכשיו רשיון, והתחלנו לחפש לה איזה מיני קטנה, בדקנו אלטו אוט' מול I10 אוט'. עזוב רגע כדאי או לא, חסכוני יותר או לא. לבחורה יש רק רשיון אוט' וזה גם מה שהיא רוצה. הדרישות בערך זהות, סיימה לא מזמן לימודים, גרה בחולון ועובדת בר"ג. שאל למה דווקא אלו? כי לחברה שלה יש אלטו, והיא מרוצה, אז הן דיברו, ומצד שני אנחנו הצענו יונדאי, כי לאבי יש קשרים טובים שם, וזה יתרון לנו מבחינת זה ש"יטפלו" בנו הכי טוב שאפשר, ובלי קשר יש לנו רק דעות חיביות על יונדאי ככלל.

אודה ואתוודא שאני בחור"גדול" ככה שנוח מאד, לא היה לי בשום מקום, אבל...

סלח לי, האלטו מרגישה כמו איזה פחנוע /קרטון/ קארטינג.... לא יודע... הכל סופר פשוט, סופר דקיק, זאת לא הרגשה של רכב. לא משנה רמת מחיר, ולא משנה צרכים.

היונדאי היא עולם אחר. לא פחות. זה לא שהיא מרצדס. ממש לא, אבל לפחות יש תחושה, הרגשה שאתה נוסע ברכב נעים, מסודר,

בטיחותי. אתה יודע.. אוטו. קטן, צפוף מעט, אבל שוב...אוטו.:-Dלא יודע להשוות כרגע ביצועים, כוכבי בטיחות, צריכת דלק או לא.

יודע נהגתי 10 דקות בזאת, ו10 דקות בזאת. אני מדבר על תחושה אינדבדואלית נטו.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...