Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I20 מול סוזוקי סוויפט

amiorlin
שימו לב! השרשור הזה בן 4464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני עומד לקנות רכב חדש מהסוכנות ומתלבט בעיקר בין סוזוקי סוויפט לינודאי I20.

מה עדיף מבחינת אמינות, צריכת דלק, נוחות?

תודה רבה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אני עומד לקנות רכב חדש מהסוכנות ומתלבט בעיקר בין סוזוקי סוויפט לינודאי I20.

מה עדיף מבחינת אמינות, צריכת דלק, נוחות?

תודה רבה לעוזרים

הסוויפט עדיפה בכל מה שציינת ועוד.

למעשה, אני חושב שהיתרון היחיד של היונדאי הוא בנפח תא המטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין שום מצב שאתם יודעים שהסוויפט עדיפה מבחינת אמינות מכיוון שהסוויפט יחד עם המנוע החדש שווקה אולי שנה בארץ.

ה-I20 מאוד אמינה.

ב. צריכת דלק - לסוויפט יש יתרון, מצד שני זה על חשבון ביצועים....

ג. נוחות - לא בטוח שאני מסכים איתכם.

היתרונות הגדולים של ה-I20 הם מנוע חזק יותר, אבזור, מחירי אחזקה זולים, תא מטען עדיף.

מצד שני הסויפט ככל הנראה תציג סחירות טובה יותר בעתיד. בייחוד שתהיה הצפה של I20 יוצאות ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין שום מצב שאתם יודעים שהסוויפט עדיפה מבחינת אמינות מכיוון שהסוויפט יחד עם המנוע החדש שווקה אולי שנה בארץ.

ה-I20 מאוד אמינה.

ב. צריכת דלק - לסוויפט יש יתרון, מצד שני זה על חשבון ביצועים....

ג. נוחות - לא בטוח שאני מסכים איתכם.

היתרונות הגדולים של ה-I20 הם מנוע חזק יותר, אבזור, מחירי אחזקה זולים, תא מטען עדיף.

מצד שני הסויפט ככל הנראה תציג סחירות טובה יותר בעתיד. בייחוד שתהיה הצפה של I20 יוצאות ליסינג.

אולי מנוע חזק יותר, אבל ביצועים ביחס לצריכת דלק גרועים בהרבה.

אבזור? הסוויפט עדיפה די משמעותית. אני כמובן משווה דגם יקר לדגם יקר ודגם זול לדגם זול.

מחירי אחזקה? לדעתי זו כבר סוג של המצאה. דלק מן הסתם יהיה זול יותר בסוויפט, לגבי עלות טיפולים, למיטב ידיעתי המחירים דומים. מבחינת אמינות, אין נתונים טובים לא על זו ולא על זו, אך היסטורית הסוויפט הוא אחד הרכבים היותר אמינים בשוק, ולכן סביר שגם ממשיכו יהיה כזה. המנוע אגב, חדש בסוויפט, אך קיים בספלאש עוד לפני כן.

בקיצור, מלבד הבדלי ביצועים (קטנים מאוד, אגב) ונפח תא מטען (דווקא יכול להיות טיפה יותר משמעותי למי שזה חשוב לו) אין שום סיבה לבחור ביונדאי. בכל שאר הדברים, הסוויפט פשוט טובה יותר.

לדעתי האישית, אגב, הסוויפט היא הסופר מיני הטובה ביותר באופן כללי. אם כי היאריס החדשה יכולה קצת לשנות את התמונה (זו הסופר מיני היחידה שלא התנסיתי בה בעצמי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כתבת פיסקה ארוכה, אבל חזרת פחות או יותר על מה שאני אמרתי. חוץ מזה שאני לא מסכים שהסוייפט היא הסופר מיני הטובה ביותר. בטח לא בעידן שיש מתחרות עם מנועי TSI. אבל זה לא העניין.

בכל מקרה, שוב, הסוויפט תציג צריכת דלק עדיפה, אבל ה-I20 חזקה יותר.

אבזור: ה-I20 מאובזרת מאוד, כולל סאנרוף, חיישני לחץ אוויר לצמיגים ומה שלא תרצה. לא רואה ממטר את הסוויפט.

מחירי אחזקה - עלות החלפים של יונדאי נמוכה יותר.

תא מטען - עדיף I20.

תראה, בוא אני אנסח את מה שיש לי לומר אחרת -

ה-I20 טובה יותר בהכל חוץ מהדברים הבאים:

1. צריכת דלק - יונדאי הן שתייניות לא קטנות - יתרון עצום לסוויפט.

2. סחירות - I20 פרטית יהיה קשה למכור במחיר טוב - סוייפט כנראה שפחות.

2 אלו חשובים מאוד ויש סיכוי טוב שיטו את כף המאזניים לכיוון הסוויפט.

לא מזמן רצינו להחליף את הסופר מיני שלנו לאחת חדשה וה-I20 והסוויפט הגיעו כמובן לקו הסיום - אנחנו קיבלנו החלטה להשאר עם שלנו עוד כמה זמן. אבל כל אחת מהמתמודדות ראויה.

קרמיקה - האם יש לך סוויפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כתבת פיסקה ארוכה, אבל חזרת פחות או יותר על מה שאני אמרתי. חוץ מזה שאני לא מסכים שהסוייפט היא הסופר מיני הטובה ביותר. בטח לא בעידן שיש מתחרות עם מנועי TSI. אבל זה לא העניין.

בכל מקרה, שוב, הסוויפט תציג צריכת דלק עדיפה, אבל ה-I20 חזקה יותר.

אבזור: ה-I20 מאובזרת מאוד, כולל סאנרוף, חיישני לחץ אוויר לצמיגים ומה שלא תרצה. לא רואה ממטר את הסוויפט.

מחירי אחזקה - עלות החלפים של יונדאי נמוכה יותר.

תא מטען - עדיף I20.

תראה, בוא אני אנסח את מה שיש לי לומר אחרת -

ה-I20 טובה יותר בהכל חוץ מהדברים הבאים:

1. צריכת דלק - יונדאי הן שתייניות לא קטנות - יתרון עצום לסוויפט.

2. סחירות - I20 פרטית יהיה קשה למכור במחיר טוב - סוייפט כנראה שפחות.

2 אלו חשובים מאוד ויש סיכוי טוב שיטו את כף המאזניים לכיוון הסוויפט.

לא מזמן רצינו להחליף את הסופר מיני שלנו לאחת חדשה וה-I20 והסוויפט הגיעו כמובן לקו הסיום - אנחנו קיבלנו החלטה להשאר עם שלנו עוד כמה זמן. אבל כל אחת מהמתמודדות ראויה.

קרמיקה - האם יש לך סוויפט?

אכן, אחרי המון מחקר, רכשתי בסופו של דבר סוויפט. היונדאי היתה מועמדת חזקה אצלי, אבל בסוף נפסלה בשל היותה פחות טובה בעיניי באופן אבסולוטי.

גם הפיאסטה אגב, היתה מועמדת לא רעה. סה"כ מכונית טובה, הרבה יותר מהתדמית שלה.

את מכוניות ה-TSI פסלתי בעיקר בגלל היבואן, אבל גם בגלל ה-DSG.

אבזור זה כנראה עניין של העדפה, לי האבזור של הסוויפט הרבה יותר קורץ (כמובן כשמשווים דגם זול מול דגם זול ודגם יקר מול דגם יקר):

בדגמים הזולים אין שום יתרון ליונדאי, לעומת אבזור הרבה יותר מקיף בסוויפט - הגה מצופה עור, חישוקים קלים, בקרת אקלים ועוד..

בדגם היקר יותר (premium לעומת GLXi) היונדאי נותנת רק חלון שמש לעומת אבזור הרבה יותר מקיף בסוויפט - התנעה באמצעות כפתור, בקרת שיוט, פתיחה ונעילה ללא מפתח, חישוקים קלים, בקרת אקלים דיגיטלית.

בדגם הכי יקר של יונדאי (מנוע 1.6) יש את חיישני הלחץ בצמיגים, אבל עדין חסרים הדברים שציינתי בסוויפט, ומדובר על דגם שעולה 113K ש"ח. רמת מחיר שונה לגמרי לעומת מה שמדברים עליו כאן.

לא רואה איך מהנתונים האלו מישהו יכול לראות עדיפות ליונדאי. אבל שוב, אולי זה עניין אישי, מה שבטוח להגיד: "לא רואה ממטר את הסוויפט", זה קצת מצחיק. אולי ההיפך הוא הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל אתה חייב להבין למה בתור מי שהחליט בסוף לקנות את הסוויפט:

1. אתה לא אובייקטיבי.

2. בחיים לא אצליח לשכנע אותך ההפך.

חישוקים קלים יש בשני הדגמים לדעתי והסוויפט המאובזרת עולה 109 בערך, לא? שזה 4000 פחות מהיונדאי ושאני התעניינתי קיבלתי הנחה יפה.

בכל מקרה, לא משנה על מה הוא יילך, זה יהיה בסדר, כל עוד הוא זוכר את היתרונות והחסרונות של כל דגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל אתה חייב להבין למה בתור מי שהחליט בסוף לקנות את הסוויפט:

1. אתה לא אובייקטיבי.

2. בחיים לא אצליח לשכנע אותך ההפך.

חישוקים קלים יש בשני הדגמים לדעתי והסוויפט המאובזרת עולה 109 בערך, לא? שזה 4000 פחות מהיונדאי ושאני התעניינתי קיבלתי הנחה יפה.

בכל מקרה, לא משנה על מה הוא יילך, זה יהיה בסדר, כל עוד הוא זוכר את היתרונות והחסרונות של כל דגם.

נכון שיש לי נטייה אוטומטית, אבל הייתי אובייקטיבי לחלוטין שנייה לפני שבחרתי ברכב הזה, כך שאת כל זה חשבתי גם לפני.

לשכנע אותי, אגב, בלתי אפשרי בלי שום קשר.. :wink:

הסוויפט המאובזרת עולה 108K, כלומר 5K פחות, וגם עליה יש הנחות (אני רכשתי ב-100K עם חבר, במצב רגיל יש 2K הנחה לערך). ושוב, לטעמי, האבזור בה מהותי יותר, או לפחות - לי עושה את זה יותר. מבחינת הנוחות, כפתור ההתנעה זו ההמצאה הטובה ביותר ברכב מאז השלט ובקרת שיוט זה משהו שקשה לי מאוד בלעדיו. סאן רוף לא עושה לי את זה בכלל (יש לי כזה ב-A6 והפעם היחידה בה פתחתי אותו זה בכדי לבדוק שהוא עובד). התוספת של חיישני הלחץ בהחלט נחמדה, אבל גם כזו שאפשר להוסיף לבד (אם באמת באמת רוצים). עם זאת, צריך לזכור שזה כבר מגיע רק עם מנוע 1.6L, וזה קטגוריה כבר קצת שונה. אני באופן אישי, ומאמין שאני לא היחיד, הלכתי על סופר מיני בין השאר בשל החיסכון בדלק לעומת משפחטומטית.

הסוויפט הרגילה, אגב, יחסית מאוד מאובזרת, בטח בהשוואה לאותה i20.

אבל עזוב הכל, מה שחשוב זה המשפט האחרון שלך. :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...