Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהטסו סיריון 2001, אמינות ובטיחות (תקציב: 30000)

mtk12b
שימו לב! השרשור הזה בן 4554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

אנחנו זוג צעיר לקראת לידה, מחפשים אוטו בתקציב של עד 30000.

אנחנו גרים בצפון למשך השנה הקרובה כשההורים במרכז, ולכן מחפשים רכב חסכוני בדלק, ולכן החלטנו לפחות עד הילד השני לקנות רכב סופר-מיני ולא משפחתי (אמור לחסוך כ-3000 ש"ח בדלק בשנה).

אחרי כמה בירורים החלטתי שכדאי לחשוב על הסיריון.

1. מה דעתכם עליו מבחינת אמינות?

2. מה דעתכם עליו מבחינת בטיחות? ברור לי שהיא לא בשמיים, מצד שני, הרכבים החדשים, היותר בטיחותיים מחוץ לתקציב...

3. מה דעתכם עליו לנסיעות ארוכות (מעל 200 ק"מ כל פעם..)

4. מה אתם חושבים לגבי ירידת הערך שלו (האם הוא לא ירד בחדות? ההנחה היא שנחליף אותו תוך שנתיים-שלוש).

והשאלה אחרונה - יש באפשרותי (כנראה) לקנות דייהטסו סיריון 2001, עם קילומטראז' של קצת פחות מ60,000, יד ראשונה, במצב מעולה (לטענת המוכר).

לפי מחירון יד 2 היא 27,000 ש"ח, הוא רוצה 30,000 ולא רוצה להתגמש.

מצד שני, קילומטראז' כזה נמוך...... זה חלומי מבחינתי.

מה דעתכם??

המון המון המון תודה מראש,

מתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1-הרכב נחשב לאחד האמינים בקטגוריה שלו.

2-יש לו 3 כוכבי בטיחות:

http://www.euroncap.com/tests/daihatsu_sirion_2000/67.aspx

3-מבחינת הנוחות לא יודע,לא נסעתי עליו,מה הנסועה השנתית שלכם?

4-הרכב לא יקר יחסית לכן ירידת ערך נמוכה,במיוחד הרכב נחשב לרכב עם שוק טוב.

אם הרכב שמור,הייתי נותן לו 3 אלף מעל מחירון,כמובן אם הבדיקה גם תצא ללא הפתעות. אך 27 ל 2001 באמת נשמע הרבה.

לפי מה שאני בדקתי המחירון הוא 20,אחרי שיקלול ק"מ.

אם זה אוטומט שילוב לא מוצלח,רכב חלש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 30 אלף למה לקנות סיריון 2001? אפשר למצוא פונטו ספייס שנת 2005 פחות או יותר, הדגם עם ה 80 כ"ס.

חזקה וזריזה יותר, נוחה יותר, בטיחותית יותר, ולטעמי גם יפה יותר.

אם אפשר ידני- יש גם רנו קליאו B, פיג'ו 206, טויוטה יאריס, לא חסרות אופציות, וכולן יהיו חדשות וטובות יותר מסיריון 2001.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למשיבים....

aa123, מדובר בדגם של 1,300 סמ"ק שלפי מה שהבנתי נחשב מעולה ביחס ל1,000.

yulianx, את הבדיקה עשיתי כאן:

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=15913&Year=2001

אולי בדקת לדגם של ה1,000 סמ"ק? הוא זול משמעותית בגלל שהוא פחות טוב משמעותית ופחות אמין...

Pika007,

הוא אמנם שנת 2001, אבל הוא היה על הכביש כמו רכב משנת 2006. זה לא משמעותי? הוא יד ראשונה עם ספר טיפולים, טופל רק במקומות מוסמכים... חשבתי שזה משמעותי.

אני עכשיו ממש מתלבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומר כלום,

הרכב אכן אמין, אבל מאוד חלש מבחינת בטיחות, לא מאובזר במיוחד, לא נוח (יפניות = קרש גיהוץ)

מחיר מופרז.

במחיר הזה כמו שציינו פה, הייתי מעדיף לרכוש פיאט פונטו ספייס מהמודלים המאוחרים, רכב בטיחותי, לא יקר לתחזוקה, אמין, ביצועים טובים, חסכוני בדלק, עם מנוע 80 כ"ס וגיר רציף גם הביצועים טובים.

אם רוצים ללכת על משהו מהאיזור של היפניות הייתי מציע גטס 1.6 (ה1.35 לא חסכוני) או 1.4 ברמת גימור GLI/GLX/GLS. רכב אמין מאוד, לא יקר לתחזוקה, בטיחות טובה ברמות הגימור הגבוהות, מאובזר, ביצועים סבירים, צריכת דלק סבירה. מנוע 1.6 עם 105 כ"ס ו1.4 עם 97 כ"ס, גיר אוטומטי או ידני.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומר כלום,

הרכב אכן אמין, אבל מאוד חלש מבחינת בטיחות, לא מאובזר במיוחד, לא נוח (יפניות = קרש גיהוץ)

מחיר מופרז.

במחיר הזה כמו שציינו פה, הייתי מעדיף לרכוש פיאט פונטו ספייס מהמודלים המאוחרים, רכב בטיחותי, לא יקר לתחזוקה, אמין, ביצועים טובים, חסכוני בדלק, עם מנוע 80 כ"ס וגיר רציף גם הביצועים טובים.

אם רוצים ללכת על משהו מהאיזור של היפניות הייתי מציע גטס 1.6 (ה1.35 לא חסכוני) או 1.4 ברמת גימור GLI/GLX/GLS. רכב אמין מאוד, לא יקר לתחזוקה, בטיחות טובה ברמות הגימור הגבוהות, מאובזר, ביצועים סבירים, צריכת דלק סבירה. מנוע 1.6 עם 105 כ"ס ו1.4 עם 97 כ"ס, גיר אוטומטי או ידני.

הפחד מהפיאט פונטו, שהיא צריכה תחזוקה מאד ספיציפית, והבנתי שלמצוא אחת כזאת בארץ זה קשה מאד. מה שמוריד מהאמינות שלה...

אגב, מה צריכת הדלק שלה? ומה של הגטס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הנסיעה, אבל בעיקרון מפונטו ספייס צריך להיות מוכשר כדי לא להוציא 1:15 לפחות. יש לי אחת שנת 2003, צריכה משולבת 1:16.5 בערך בלי לנהוג כמו סבתא.

גטס- לגבי 1400 ידני אחרי החלפת מנוע ה 1350 הידוע לשמצה, משולב סביבות 1:12-1:13

לגבי הפונטו, כן, אם לא היה ברדיאטור פראפלו זה סיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הנסיעה, אבל בעיקרון מפונטו ספייס צריך להיות מוכשר כדי לא להוציא 1:15 לפחות. יש לי אחת שנת 2003, צריכה משולבת 1:16.5 בערך בלי לנהוג כמו סבתא.

גטס- לגבי 1400 ידני אחרי החלפת מנוע ה 1350 הידוע לשמצה, משולב סביבות 1:12-1:13

לגבי הפונטו, כן, אם לא היה ברדיאטור פראפלו זה סיפור.

בגלל אישתי, אנחנו הולכים על אוטומט, אז אני מניח שגטס יוצאת מהמשוואה...

לגבי הפונטו - זה לא סיכון? מה סיכוי למצוא בארץ רכב שטופל כמו שצריך?

בגלל זה אני דווקא נוטה ללכת על הסיריון, מה גם שלפי המחירים ביד שניה אני מבין שהיא מאד מבוקשת, מה שדווקא מעודד בהתחשב בכך שאני מן הסתם אחליף אותה תוך שנתיים-שלוש. זה שיקול נכון?

(המון המון תודה לכולכם בינתיים, וגם מראש לעוזרים למיניהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהסיבה היחידה שאתה רוצה רכב סופרמיני זה רק בגלל צריכת דלק, נכון?

אז שתדע שרוב רכבי הסופרמיני בגרסא האוטומטית, לא באמת חסכוניים בהרבה מרכבים משפחתיים. וזה עוד לפני שדיברתי על נוחות, מרחב, בטיחות ותאוצה.

הרכבים שבאמת יהיו חסכוניים בגרסא האוטומטית זה פיאט פונטו ספייס וטויוטה יאריס.

בשביל יאריס 2002 נורמלית, תצטרך לעלות את התקציב לסביבות ה-35 אלף, ובסכום שיש לך עכשיו תוכל לקנות פיאט פונטו 2005.

בגלל מה שכתבתי מקודם, הם שניהם רכבים מאוד מבוקשים בשוק ואת שניהם לא תהיה לך בעיה למכור בעוד כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהסיבה היחידה שאתה רוצה רכב סופרמיני זה רק בגלל צריכת דלק, נכון?

אז שתדע שרוב רכבי הסופרמיני בגרסא האוטומטית, לא באמת חסכוניים בהרבה מרכבים משפחתיים. וזה עוד לפני שדיברתי על נוחות, מרחב, בטיחות ותאוצה.

הרכבים שבאמת יהיו חסכוניים בגרסא האוטומטית זה פיאט פונטו ספייס וטויוטה יאריס.

בשביל יאריס 2002 נורמלית, תצטרך לעלות את התקציב לסביבות ה-35 אלף, ובסכום שיש לך עכשיו תוכל לקנות פיאט פונטו 2005.

בגלל מה שכתבתי מקודם, הם שניהם רכבים מאוד מבוקשים בשוק ואת שניהם לא תהיה לך בעיה למכור בעוד כמה שנים.

הסיריון עושה כמעט כמו הפיאט לפי הנתונים באינטרנט (לא נתוני יצרן, נתוני נהגים...).

הבעיה הגדולה היא שקשה להשיג פיאט ראויה לשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן השוק של ספייס מתחלק ל2 או מכוניות שחוטות או שמורות מאוד אבל מעל מחירון.

לדעתי אפשר יותר בקלות למצוא ספייס משנתונים אחרונים שלה,אבל זה לוקח זמן אין מה לעשות. אכן טעיתי ובדקתי מנוע 1000.

לדעתי יקר,אך מצד שני מנוע חזק יותר 100 כ"ס,ואם מצאת רכב שמור אז כן,המחירון של הסריון יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלה כאן שאלה על צריכת הדלק שלי:

1:12 בעיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על גטס 1400? אם כן אז סביר,סך הכול הגטס לא נחשבת להכי חסכונית בין הסופר מיני+אוטמט.לדעתי תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש מכונית בת 10. האמינות היא תוצאה ישירה של ההיסטוריה האישית של המכונית אותה תקנה. בגיל הזה אין משמעות לסטטיסטיקות כאלו או אחרות על אמינות. גם נסועה נמוכה בגיל זנה אינה מעידה דבר על אמינות, מכיוון שתופעות הקשורות לגיל מתחילות להופיע, במיוחד בפלסטיקה, גומי וכיו"ב.

הבטיחות בדיהטסו בינונית ונמוכה יותר ורוב המתחרות. קרא באתר של ENCAP את המלל ולא רק מספר כוכבים.

תצרוכת דלק של רוב הקומפקטיות דומה לסופר מיני. עם תינוק תצטרך תא מטען גדול יחסית, ולכן קומפקטית עדיפה. גם הבטיחות עדיפה במיוחד במקרה אותו אתה מפרט. בשעתו בחנתי מכונוית למגזין בו כתבתי. יונדאי אקסנט 1600 (הדגם האחרון לפני i25) ופיאט גרנדה פונטו השיגו תוצאה עדיפה ב 20% לערך ביחס דיהטסו מאותה תקופה. כל המכוניות היו חדשות כאשר נבחנו.

נסיעות ארוכות ? חפש מכונית נוחה.

לרכוש מודל 2001 במחיר בו אתה משיג מקבילות צעירות בחמש שנים ? לך על מכונית צעירה יותר. מדובר בדור שלם בטכנולוגיה. גם כאן תרוויח בטיחות ונוחות.

לרכוש במחיר העולה על המחירונים למיניהם ? גם ככה המחירים בכל המחירונים מופרכים, אז מדוע לשלם עוד יותר ?

דיהטסו עומדת לאבד את המחירים המופרכים שלה כיד שניה בתקופה הקרובה. הסיבה לכך היא העלמות המותג לאחר שאינו עונה יותר לתקינה האירופית לשנת 2012.

מסקנה: חשוב פעם נוספת לפני שאתה עושה את הצעד.

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...