Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לקחת בליסינג - פלואנס / קרוז

batigoal
שימו לב! השרשור הזה בן 2700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בקרוב אני אמור להחליף את רכב הליסינג שברשותי.

* אני צריך רכב משפחתי 1600 (לפחות כרגע שני ילדים :-) )

* נוח מבחינת הנהיגה ( אני נוסע בממוצע כ- 2000 ק"מ בחודש כולל פקקים)

* חוויית נסיעה (נסיעה חלקה ושקטה, מרחב פנימי וכו')

* אחסון ועוד.

ביחס לרכבי ליסינג, דווקא נראה לי ששני הרכבים שמסופקים אצלנו מאובזרים די יפה:

רנו פלואנס:

מצלמת רוורס,מרימי שמשות,מערכת מולטימדיה

קרוז (124 כ"ס):

חישני רוורס, מרימי שמשות, מערכת מולטימדיה , בקרת שיוט

בעבר נסעתי על הקרוז הישנה יותר (לפני השיפור ל-124 כ"ס) וממש התאכזבתי כי הוא לא זז ולא הגיב טוב. לא מכיר את הדגם המשופר.

יש לי 2 חברים שיש להם פלואנס שממש מרוצים (אחרי מזדה 3 ו- C4), אבל שמעתי שהוא כבד.

אני אמנם רחוק מלהיות נהג שודים, אבל עדיין חשוב שהרכב יזוז (נוחות נהיגה)..

הייתי מן הסתם מעדיף שלא לטעות, כי הרכב אמור להיות איתי 3 שנים.

אודה לכם מאוד על העצות הטובות :-)

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואנס מרווחת משמעותית מהקרוז ויש לה תא מטען מעולה.. אבל היא באמת כבדה.

הייתי הולך על I35, שנותנת תמורה טובה יותר משתיהן. גם אוקטביה TSI אופציה טובה.

אם הבחירה היא רק בין השתיים שציינת, נראה לי שהייתי הולך על הקרוז שהיא זריזה יותר.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לקחת את הקרוז בלי לחשוב פעמיים בכלל הפלואנס היא פשוט כמו פיל לא זזה אולי היא מהירה ברוורס, וגם בזה אני בספק :lol: חוץ מזה הפלואנס פשוט גרועה איכות החומרים על הפנים גומיות נושרות הפלסטיק רופף הקרוז לעומתה יותר מהודרת ונראית מרשימה מבפנים המושבים שלה נוחים, לפי דעתי הקרוז תענה לך על הדרישות.

חבר טוב פעם אמר לי ...." מה זה משנה מזגן לא מזגן אם יש דלקן הוא החבר הכי טוב של האדם

:lol: "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שכבר השתכנעת, ואם לא.. ממליצה בחום על הקרוז: נוחה מאד, מאובזרת ומפוארת בטוב טעם..

דובר רבות על חוסר התאמה בין המנוע לגיר בשנתונים 08-09, בדגמים החדשים ההספק עלה מ-112 כ"ס ל-124 כ"ס + תיבת הילוכים חדשה (6 הילוכים),

מה שמשפר אף יותר את הביצועים.

ענת מאוויס

DSCF0513.jpg

DSCF0601.jpg

DSCF0656.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לנו לשבועיים קרוז מהשכרה (מאייוויס).

אחרי שלושה ימים רצינו לנסוע במיוחד מכרמיאל לנתב"ג כדי שיחליפו לנו את הרכב בקורולה כי הוא היה פשוט בלתי נסבל.

הגיר הזה דבילי.

מעלה ומיריד הילוכים כל דקה, מטלטל את הרכב מתי שבא לו ולא מאפשר לשמור על מהירות קבועה.

זה הגיע למצב שבו אבא שלי אמר "אתה נוהג ממש גרוע", ועד שלא נתתי לו לנהוג, הוא לא הבין את גודל הזוועה.

רק להשוואה, הוא נוסע כל היום באפריקה, בעיר עם התנועה הכי דפוקה בעולם ובלי שום סוג של כבישים ברוב העיר, ככה שהוא יודע מה זה אי נוחות ברכב.

מקווה שתיקנו את זה עם הגרסה של 124 כ"ס, למרות שיכול להיות שהקרוז שלקחנו גם הייתה מהחדשות כי היו לה שישה הילוכים.

נ.ב:

הרכב היה עם 9000 קילומטר וכבר היו רעשי רוח מהחלונות האחוריים, אז האיכות היא גם ממש לא משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם :-)

בגדול אני מבין שהקרוז מומלצת אם אכן בגרסה החדשה תוקנו הליקויים בסחיבה ובגיר.

אני אקח את שתיהן לנסיעת מבחן ואחליט.

בהחלט נתתם לי חומר למחשבה.

המון תודה אנשים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש באפשרותך לבחור משהו אחר חוץ משתי אלה, אני חוזר על המצלתי לבדוק את היונדאי I35 ואת הפוקוס החדשה שאמורה להיות משווקת בקרוב מאוד. כמו כן את האוקטביה 1.2TSI.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק משווה את המפרט הטכני של שני הרכבים.

בפלואנס:

הספק מירבי (סל"ד/כ"ס) - 105/6,000

בקרוז:

הספק מירבי (סל"ד/כ"ס) - 6,400/124

מה יותר טוב?

יכול להיות שאני בכלל לא מבין בזה וזאת שאלה מטופשת, אבל לפי חישוב פשוט שלי היחס הוא דווקא יותר גבוה בפלואנס (כי הוא מול 6000 סל"ד כאשר בקרוז הוא מול 6400 סל"ד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ"ס הוא מכפלת סל"ד במומנט, סביר מאוד מאוד להניח שהמומנט זהה ב6000 ו 6400 , מה שאומר שהכ"ס ב 6K הוא ~115, הקרוז יותר חזקה על הנייר, מעשית, שתיהן עגלות בעיקר הגלל הגירים שלהן, מאזדה 3 הם מכלולי הנעה כמעט בני 10 תרגיש יותר זריזה.

בקשר לקרוז, זה עניין של טעם, אבל קשה לי להגיד שהעיצוב הוא בטעם טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות של ענת מאוויס

אם הייתי צעיר, גבוה ויפה הייתי מה זה מתחיל איתך...

אה, סליחה - קח קרוז! :-D

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שכבר השתכנעת, ואם לא.. ממליצה בחום על הקרוז: נוחה מאד, מאובזרת ומפוארת בטוב טעם..

דובר רבות על חוסר התאמה בין המנוע לגיר בשנתונים 08-09, בדגמים החדשים ההספק עלה מ-112 כ"ס ל-124 כ"ס + תיבת הילוכים חדשה (6 הילוכים),

מה שמשפר אף יותר את הביצועים.

ענת מאוויס

גיל, צר לי לומר לך אבל הגרסה שיש לך היא טרום החלפת המנוע ושינוי תיבת ההילוכים אפשר להבדיל לפי הקרוז קונטרול שלא נמצא אצלך ולפי גודל בורר הילוכים שבחדשה הוא הונמך ולא באותו גובה כמו אצלך, אגב גם בגרסה הראשונה וגם בגרסה החדשה נשארו 6 הילוכים רק שינו את התיבה, אבל אם את אוהבת אז אהלן וסאלן.

חבר טוב פעם אמר לי ...." מה זה משנה מזגן לא מזגן אם יש דלקן הוא החבר הכי טוב של האדם

:lol: "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר מספר ימים עם קרוז ידנית טורבו דיזל שכורה, אמליץ לך ללכת על הפלואנס ולא בגלל המנוע או הגיר שאצלי מתפקדים בסדר גמור.

לדעתי הקרוז לא איכותית כלל, למשל הרכב נראה גדול מבחוץ אך הוא צפוף מבפנים, מתלים זוועתיים, הגה חסר רגש ועוד...

אם הייתי צריך לבחור בין רכב ארופאי בליסינג לבין קרוז הייתי בוחר בתוצרת אירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...