Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם - ריפוד גג לרכב (קורולה)

ravidp18
שימו לב! השרשור הזה בן 2676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שהריפוד בקורולה של בן-דודי צנח החלטתי לקחת את הפרוייקט ולרפד עצמאית

חומרים:

דבק מגע 40 ש"ח (1.33 ליטר)

170*140 בד מיוחד לריפוד גג (נקנה מרפד- 210 ש"ח)

תהליך העבודה:

יש צורך לפרק את הידיות אחיזה , בתי המנורות שיושבות על הריפוד , קליפסים למיניהם , וכל דבר שנתפס בגג הרכב.

לפרק מושבים קדמיים (לא חובה) כדי שיהיה קל להוציא את ה-"גג" מהדלת (יש להיזהר ש- לא לקפל את הגג).

אחרי שהוצאנו את הגג , יש לגרד את הספוג הישן מהגג ולאחר מכן להחליק באמצעות סמרטוט ומעט טרמפרטין כדי שלא תיהיינה בליטות בהדבקת הריפוד החדש.

עכשיו מתחיל החלק האומנותי; יש צורך להדביק את מרכז הגג מכיוון שהוא בנוי בצורה אחידה ורק לאחר מכן להדביק את האיזורים המשופעים(ראו תמונות)

השימוש בדבק מגע, כרגיל , למרוח על הבד וכן על הגג שכבה דקה על שיתייבש ואח"כ מצמידים.

לאחר מכן יש צורך לגזור ולהשאיר קצוות לגימור בהדבקה בצד המוסתר של הגג.

וכן לעשות חורים ,באמצעות סכין יפנית\מלחם , במקום שהמנורות והידיות יושבות וכדומה (יש צורך להדביק קצוות גם היכן שהמנורות יושבות)

ואז נשאר רק להרכיב על הרכב וסיימנו.

חוו דעתכם, בהצלחה!

attachment.php?attachmentid=253195&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253196&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253197&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253198&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253199&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253200&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253201&stc=1&d=1314098686attachment.php?attachmentid=253202&stc=1&d=1314098686

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יפה מאוד!

פרוייקט עתידי בקוואליר שלי. (בפיג'ו הגג חזק וטוב.)

לא נראה קשה, רק הרבה זמן, והרבה תיכנון (שיצאו כמה שפחות פאקים).

איך אתה מקבע את הגג בזמן ההדבקה?

ממה עשוי החלק אליו אתה מצמיד את הבד, "הגג" ?

כיצד נעשית ההרכבה של הגג על הרכב? (איך מחברים את הגג בקורולה?)

תודה, מקווה שתענה לי על שלושת השאלות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוייקט יפה מאוד.

אך לא חסכת הרבה, כנראה הבד יקר מידי.

אני קיבלתי הצעת מחיר כולל עבודה 600.

ואם אני מפרק ומרכיב 250 (ז"א בד כולל הדבקה וחיתוך).

בחרתי באפשרות השניה.

לפעם הבאה תנסה להשיג את הבד בזול יותר.

כך תהנה גם ממחיר זול וגם מהנאת עשה זאת בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה!

ביצוע נקי ומסודר. הוכנס לדף הפרויקטים של הפורום הטכני.

אנא ציין כיצד יישמת את הדבק על הצדדים (מריחה עם מברשת?).

הערה לגבי מחיר הבד- הרפד במקרה הזה רצה להרוויח (ואני לא מאשים אותו חלילה) כך שהמחיר של הבד גבוה מאד. אני לצורך העניין קניתי את אותו הבד מרפד- 80 ש"ח.

מי שמוכר את הבדים האלו לרפדים הוא מחסן בדי הריפוד ז'ק ורון בחולון. ניתן לקנות אצלו לפי מטרים, במחיר זול מאד וגם השירות מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבק מגע לא צריך קיבוע (יש להמתין להתייבשות הדבק לפני ההצמדה- יש להיזהר ,אם נדבק אי אפשר להחזיר!)

הגג עשוי מסוג של מעיין קרטון

ההרכבה על הרכב ,כמו בהליך הפירוק רק פעולה הפוכה.

המריחה התבצעה באמצעות מברשת רגילה

הדבק מגע שהשתמשתי הינו מהסוג היותר איכותי (נועד להדביק פורמייקות וכדו' . שמו -"פוליסטיק")

יש גם וידאו של ההדבקה- אם יהיה ביקוש ,בע"ה אעלה אותו.

ועוד תמונה לאחר ההרכבה

יש עוד מה לנקות ברכב, אז בבקשה "לא לצאת עלי" 8):lol:

attachment.php?attachmentid=253275&stc=1&d=1314135388attachment.php?attachmentid=253276&stc=1&d=1314135388

2222222.jpg

33333.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד.

יצא מעולה.

כמה שאלות:

1. פירקת את הכסאות הקדמיים?

2. אפשר להוציא את הגג דרך התא מטען? (כשהכסאות מקופלים)

3. איזה שנה האוטו?

4. הדגם הוא GLI או SUN ?

5. מתחת לאנטנה יש 3 ברגים/קליפסים מפלסטיק, יש סיבה לזה שלא השתמשת בכולם?

אני גם סובל מהריפוד הצונח בקורולה של ההורים.

אתה מוזמן להעלות עוד תמונות של הרכב, לפני ההרכבה ואחרי ההרכבה.

אתה מוזמן כם להעלות את הסרטון של ההדבקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פירקתי את המושבים הקדמיים.

אי אפשר להוציא את הגג דרך תא המטען ללא "פירוק מתקדם" - דהיינו לפרק 3 ברגים של המשענת + צלב חיזוק מרכב שנמצא מאחורי משענת הנוסעים - לכן הרבה יותר פשוט לפרק 4 ברגים במסילה של כל כיסא קדמי ולהוציא את ה-"גג" דרך הדלת.

הדגם הוא SUN , למה פרט זה חשוב? (מתוך סקרנות; אולי בגלל כריות האויר שמחוברות לכיסא?!)

הרכב שנת 2003 (שוב, למה פרט זה חשוב?)

לגבי הקליפסים שמתחת לאיזור האנטנה, השתמשתי בשניים , מכיוון שאחד נשבר בפירוק- ובע"ה בקרוב אשיג אחד חדש 8)

לגבי ההעלאה של הסירטון בע"ה יקח לי קצת זמן לערוך אותו (צולם בHD ושוקל 700MB)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

למיטב ידיעתי בדגמים של 2003 ו-2004 אין כריות אויר צידיות, יש רק קדמיות.

התעניינתי ברמת הגימור מפני שב-SUN אין אפשרות לקפל את המושב האחורי, וב-GLI יש אפשרות לקפל את המושב האחורי בתצורה של 40/60.

לדעתך, באופן תיאורטי, זה אפשרי לקפל את המושבים האחוריים ולהוציא את הגג דרך תא המטען?

בהזמנה של הקליפסים דרך מוסך מורשה, לקח להם קצת יותר מחודש (באזור ה-5 שבועות) להגיע. תמיד אתה יכול לגשת לפירוקיה אם אתה צריך את החלק מהר.

יש לי חלום לרפד את הגג ואת הקורות באלקנטרה, לא נראה לי שהוא יתגשם. הוא יתן לתא נוסעים מראה "חשוך", לעומת הריפוד המקורי שמאיר את תא הנוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...