Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה 1.2TSI - סיכום שנה ו28K

ezuf
שימו לב! השרשור הזה בן 4636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב נרכש ביולי שנה שעברה (2010) בסוכנות סקודה משארקה בעפולה.

האמת שכל הזמן הייתי נעול על גולף TDI 2.0 ידנית,אך היה בלתי אפשרי למצוא אחת שלא שחוטה\יד גבוהה\לא מלאה תיקונים או סימני שאלה בהיסטורית טיפולים.

בסוף הלכתי על הסקודה "על עיוור",מה שיהיה - יהיה :)

עלויות אחזקה :

------------

נאדה - למעט טיפול 15000 - 485ש"ח לפילטר שמן,שמן,ובדיקת מערכות שגרתית.

טיפול 30000 מתקרב ובא - נעדכן בשרשור כשיגיע הזמן :)

צריכת דלק

--------

למקרה שלא הובן - הרכב עם גיד ידני כמובן.

מרבית נסיעותיי הינן בינעירוני,בקיץ המזגן פועל קבוע,ובחורף בכלל לא ;)

בבדיקת מספר מיכלים מלאים על בינעירוני בלבד,המקסימום שהגעתי היה 1:18.5 מצפת לאילת במסלול הארוך,כולל את כל כביש 6,המכתש וכו' (כולל הפסקה קצרה ברמת חובב),כשבאוטו 3 אנשים,ימבה ציוד,מזגן,ורדיו חצי-פול ווליום.

ביומיום כולל סופ"ש כשנסיעות נוטות ל80% בינעירוני,ו20% עירוני,הצריכה יורדת מעט ל1:15.5 ממוצע.

הרכב מתודלק ב95 בלבד (98 כבד עלי ;))

סחיבה&מנוע

----------

10\10 - פשוט כך :)

סוף-כל סוף אפשר לעקוף כל רכב בכל עליה (בין אם תלולה וארוכה,או קצרה),ולהיות מהיר בכביש.

הרכב מרעיש מעט בהתנעה ראשונה בבוקר (כמו שRS קורא לזה,רעש דיזלי) אך זה עובר אחרי שהמנוע מתחמם.

ההילוכים משתלבים חלק,כל האצה "מהדקת" אותי אחורה,ובכלל כיף לחזור לנהוג כל פעם,בין אם זו נסיעה קצרה או ארוכה.

אבזור

-----

בהתאם לגרסת הרכב (אמביינטה) לא ציפיתי להרבה אבזור אם בכלל (מקבלים בהתאם למה שמשלמים).

הרכב מגיע עם בלמי דיסק מלפנים ומאחור,רדיו דיסק קורא MP3, כמו כן גם מחשב דרך,4כריות אוויר,מעט (מדי) תאי אכסון,ותא כפפות קטן.

מזגן מכני עם חוגות (OLDSCHOOL?) שעובד מצוין,מקפיא במלוא מובן המילה.

סיכום כללי

--------

אז כמו שטענתי כבר בפוסט אחר,אני אוטוטו מגרד את ה29K.

חלקכם יטענו שזה קילומטרז' לדיזל בלבד,אך לא היה בנמצא משהו ראוי - ככה שזה מה יש :)

רכב נועד לנסוע,לא לעמוד בחניה - זה מה שאני דוגל :)

הרכב מפגין אמינות מופתית (חדש בכל זאת,אבל מה אני יודע,רכב חדש (ומוגדש) ראשון שלי.

בינתיים הכל עובד כמו שעון,לא היו תקלות או בעיות שהצריכו נסיעה למוסך ובלי הפתעות.

למי שגומע ק"מ כמוני (או יותר) ומחפש רכב זול,חסכוני,וחזק (יחסי),בהחלט אמליץ על הפאביה :)

נתראה בסיכום שנה שניה אי"ה :)

נ.ב - לכל מי שחושב שהפרזתי עם התיאורים או בכלל הגזמתי כי זו סה"כ "כולה פאביה" - יש לקחת פוסט זה ברצינות מעטה,סה"כ ניסיתי להעביר את מה שאני חווה ומרגיש :)

סליחה על החפירה ותודה על הסבלנות :D

אופיר.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע.

דווקא לא כל כך ארוך :)

הרכב גיר ידני, נכון?

לא הבנתי משהו - 6 כריות אוויר או 4?

"לאונו שלי 3 דלתות, 3 דלתות לאונו שלי, לולא היו לה 3 דלתות לא הייתה זו האונו שלי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שמח לקצת יותר פירוט איך הרכב בכביש משובש נוחות נסיעה וכו'

בכל מקרה יש לי שאלה, אמרת בהתחלה שיש ברכב 4 כ"א ואחר כך כתבת שיש 6 כ"א, מה מהם הנכון?

EX : Chevrolet epica X 2009 2.5L

Toyota avensis 2016 1.8L

suzuki celerio 2017 1L

יש כאלה שחיים את הרגע, אני חי את הסל"ד 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 2010 הרכב הזה שולב עם מנוע 1.9TDI המוכר.

היה נותן לך ביצועים (כוח) טובים יותר, ואותה צריכה בערך.

סך הכל אם הרכב מספק אותך, עסקה נחמדה, היא לא עולה הרבה והיא מוגדשת.

(אם ידנית, אז בכלל, חסכת צרות לעתיד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מגיע עם שלל מערכות בטיחות באותיות מוזרות,אין ESP אבל יש ASR במקום,6 כ"א,וכו'.

ס

חשבתי שESP זה חובה ברכבים פרטיים היום

האם יש הבדל בין שתי המערכות?

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמכם הסליחה,הספקתי לערוך את ההודעה המקורית :)

הרכב הינו עם גיר ידני,ו4 כ"א (בגולף היו לי 6)

ניר - הרכב יותר ממספק אותי :) אם היו מוכרים האצ'בק טורבודיזל (לא אוהב סטיישן) הייתי הולך על זה בלי להסס.

yoyoav - דווקא מעל מהמורות,בורות ביוב ושאר פגעים שמע"צ משאירים,הרכב סופג לא רע בכלל ומורגש ממש מעט בתא הנוסעים.

stio - מספרים לא מדברים אלי :D מאז שקניתי את הרכב הדרכים הקבועות היו סובב קצרין\צפת\ראש פינה והכנרת.

keyser - יש ESP ;)

בד"כ היו לי לא מעט נסיעות למרכז (כביש החוף,מעט איילון וכו') וכמובן כביש 6 שבו הדרמתי ועוד לאילת.

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, ללא ספק ממשיכה מצויינת לפולו שהייתה.

תמשיך להנות, אפילו בק"מ כמו שאתה עושה לא חושב שהייתי עובר לדיזל, השקט והחלקות של הבנזין שווים הרבה בעיני.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שעשית אחלה עסקה!

אישית אני לא מתחבר לעיצוב של הפאביה אבל אין ספק

שזו בחירה מעולה בסגמנט עם מנוע פנינה.

אם כבר פירטת עלויות, מה לגבי אגרה וביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק לא מעט גבוהה יחסית למדווח על משפחת הTSI?

או שאתה הצדיק היחיד שמודד כמו שצריך :-)

הנתון טוב באופן כללי, אבל סתם לשם השוואה, ב"שרשורי הלל" שנכתבו על הצריכה של שירוקו 160 הם טוענים לנתון דומה לשלך בנסיעה בינעירונית נטו.

גם הצריכה המשולבת, שבמקרה שלך הינה 80\20 לטובת הבינעירוני, נתון של 15.5 עדיין נשמע גבוה מעט (תלוי כמובן באופי הנהיגה...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Kreios - ביטוח דווקא לאחרונה הסתיים וחידשתי,חובה=1350,מקיף=2300 (בשני המקרים שיניתי לנהג יחיד,מפני שאני לבד 99% אחוז מהזמן)

אגרת טסט עלה 1065ש"ח לאחר הנחת משרת מילואים פעיל.

עידן. - אופיר הנהיגה שלי בד"כ רגוע,מאוד מאוד קשה שלא "ללחוץ" (מה שמעלה את צריכת הדלק מן הסתם),הפיתוי מהשטן :p

סביר להניח שבנהיגת סבתא (90 מקסימום בבינעירוני,בלי מזגן ועוד) אפשר להגיע גם ל1:20-1 והלאה,אולי נבדוק לעומק ביום מן הימים :)

GTI

סאאמק כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוצאות ממש יפות. הכוונה, האוטו ממש זול לתחזוקה.

אני סגרתי שנה עם הפאביה שלי, אבל לא רואה צורך לסכם, בעיקר כי עשיתי מעט קילומטרים (נסיעה עירונית בלבד, צריכה 1:13).

המשך להנות מהאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...