Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה אוריס או פיג'ו 308 ?

mgold
שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני בהתלבטות בין 2 הרכבים האלה.

הרכב הולך להרכש חדש מהחברה.

הדברים העיקריים שחשובים לי הם -

נוחות

התנהגות כביש טובה

סלון מרווח

חווית נהיגה

אמינות

כרגע יש לי פיג'ו 206 ואני מאוד מרוצה מהנוחות וההתנהגות.

עשיתי מחקר קטן בפורום וקראתי שהאוריס היא גרסה מקוצרת של הקורולה החדשה.

לאבא שלי יש קורולה שאני נוהג בה לפעמים (מנצלים את הדלקן של המשפחה :-) ) ובסה"כ אני די נהנה לנהוג בה.

קראתי גם ארוכות על הגיר הרובוטי המעצבן של האוריס, אבל בהתחשב בזה שה-206 שלי ידנית, אני לא חושב שתהיה

לי בעיה עם קצת זינוקים בעליה.

מצד שני עד עכשיו היו לי רק צרפתיות, ואני יכול לומר שהן מאוד נוחות וכיפיות לנהיגה. האם ה-308 שומרת על המסורת ?

אשמח לשמוע חוות דעת על שני הרכבים, ומי מהם עדיף לדעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בין הנוחות והרגשת הרכב ברמת אבזור הפנים הפיג'ו פשוט מנצחת את הטויוטה.

לגבי איכות נהיגה ה 308 קצת עייפה בתחילת הנהיגה אבל אחרי 60 קמ"ש מתחילה לסחוב לא רע ואפילו במהירויות תלת סיפרתיות היא עדיין מושכת.

בטויוטה אוריס ישבתי בפנים ולא נהגתי אבל אם השילדה שלה זהה ומרגישה כמו בקורולה [עם הבגאז' ] אז היא דיי מפגרת מאחורי הפיג'ו בהרגשת אחיזה והתנהלות דינאמית.

אם הפיגו היא בדגם ה THP אז היא תהיה יותר זריזה מהטויוטה בכמעט 2 שניות, היא תהיה בעלת יותר מומנט 24 לעומת 16 בטויוטה ובעלת הספק של 140 כ"ס לעומת 124 בטויוטה.

אתה מבין לאן אני חותר.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הכי גדול הוא פער המחיר.את הפיג'ו מציעים בשלל מבצעים לחברי ארגונים כאלה ואחרים וסביר להניח שבאירוע המכירות הקרוב היא תוצע במחירים דומים שמביאים את הפער בינה לבין האוריס לכ-15 אלף שקלים שזה לא מעט.

ל-308 גם הוצגה מתיחת פנים שאמורה להגיע ארצה בקיץ ומלבד עדכונים קוסמטיים אמורה לכלול גירסה משופרת לגיר הידוע של הקונצרן (AL4).

האוריס פחות מרווחת אך מציעה תא נוסעים לא פחות ייחודי מזה שבפיג'ו אבל יחידת כוח חלקה בהרבה שמציעה גם ביצועים טובים וגם צריכת דלק חסכונית למדי. הגיר בימינו הוא אוטומטי רגיל עם 4 הילוכים ולא רובוטי.

מבחינת הנאה מנהיגה אף אחת לא מספקת חוויה מיוחדת, הפיג'ו שקטה ונעימה אבל ממש לא תנהגת והאוריס היא קורולה קלאסית ופושרת למדי.

הייתי מוסיף לרשימת הקניות שלך את הגולף 1.6 שנמכרת במחיר מבצע בימים אלה שממקם אותה בין הטויוטה לפיג'ו מבחינת מחיר. המנוע אמנם מיושן למדי אך הגיר אמור לפצות על חסרונותיו, תא הנוסעים איכותי ומרווח והאיבזור דומה למדי.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האוריס עדיפה במחיר מחירון. ב 308 מוצעת לעיתים קרובות בהנחה גדולה, מה שמטה את הכף לטובתה.

כרגע, יש מבצע של פיז'ו, ואם ההנחה גדולה מספיק, נגיד 8 אלף, אז נראה לי שהיא עדיפה.

האוריס נהנת ממנוע וגיר עדיפים, בעיקר להתנהלות עירונית יותר זורמת ונעימה + חיסכון של כ 10% בדלק.

היא גם מאבזרת יותר בגירסת GLI מה 308 בגירסאת קומפורט.

ה 308 מעט יותר נוחה, ויש לא תא מטען גדול משמעותית, והיא גם לא מיוצרת בטורקיה, כמו האוריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי כלל ניסיון עם האוריס.

אבל... השבוע קיבלתי 308 שמחליפה 206.

הרכב מאד שקט ונעים לנסיעה. יש לי גם מאזדה 3, וה-308 עולה עליו ברוב הפרמטרים.

מבחינת היכולות הדינמיות של מנוע ה-1.6, הן סבירות. לא משהו שמפיל ומדהים אך בהחלט נוסע מצוין.

ממליץ בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...