Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן 2000 - שאלה לגבי שמן גיר

stzahi
שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נקרעה לי גומיה של ציריה,

שמן הגיר נזל החוצה לגמרי. (המוסכניק מילא 2.5 ליטר).

באוטודאטה כתוב שהאוטו שלי (רנו מגאן יד' 2000) צריך שמן גיר 75W80.

שאלתי את המוסכניק (לא מוסך מורשה) איזה שמן גיר הוא מתכוון לשים. הוא אמר לי EP80W ואפילו שזה לא מה שכתוב באוטודאטה, עדיין הוא יודע שזה בסדר לאוטו שלי. חשוב לציין שמדובר במוסכניק שכל המשפחה שלי מטפלת אצלו ומתקבל אצלי (אפילו שאני לא מבין במכונאות שום דבר מעבר לבדיקת שמן ומים- ובעצם זה בכלל לא מכונאות) כאדם אמין ביותר.

אמרתי לו שלא ישים שמן ושאני אחפש לבד ואביא לו שמן בעצמי. הוא אמר שאין בעיה וחיכה.

חיפשתי בנרות בחנויות בסביבה ומכיוון שהמוסך המורשה של רנו כבר היה סגור, לא יכלתי לקנות שם.

בחנויות בסביבה אמרו לי שלא קיים אצלם שמן כזה (והבנתי מהם שהוא כנראה לא כ"כ נפוץ).

בסופו של דבר בגלל שלא מצאתי ולא רציתי שהאוטו ישאר במוסך סתם כך עוד יום, אמרתי למוסכניק שימלא את השמן שיש לו, שילמתי ולקחתי את הרכב. הרכב נוסע מצוין ב"ה ואיני מרגיש בעיה בהעברת ההילוכים-ושוב, זה שאני לא מרגיש לא אומר כלום- (וגם הרעשים שהיו כשלא היה שמן נעלמו).

השאלה היא האם זה קריטי להכניס את שמן הגיר שכתוב באוטודאטה ועדיף כרגע לרוקן ולהכניס את המומלץ? או להמשיך ככה?

אודה לתשובה וסליחה שהארכתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אך ורק 75W80.

חברות:

ELF - מומלץ ע"י היצרן, די קשה למצוא בארץ אך אפשרי, תעשה חיפוש בפורום.

ESSO - תוכל למצוא בחנויות חלקים או במוסכים של לובינסקי - מאוד יקר.

פז - הכי פחות מומלץ אבל עדיין בסדר, ניתן למצוא במוסכים של קרסו - יותר זול משני האחרים.

בהצלחה.

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון:

ע"פ ההודעה הישנה הנ"ל שנכתבה בידי אפי שאמס,

התקשרתי ליעקב ברוך בטלפון: 052-4315712. (היבואן א.י שורק שיווק והפצה בע"מ.)

הנושא עדיין רלוונטי ואפשר לקנות דרכו שמני elf .

שאלתי אותו אם בתור יבואן הוא מוכר ללקוחות פרטיים והוא אמר שאין בעיה.

שאלתי אותו עלות בטלפון והוא אמר לי שמדובר ב35 ש"ח לליטר.

שאלתי איפה החנות? הוא אמר לי שזו לא חנות. זה מחסן. וזה נמצא בצריפין. אם מגיעים מכיוון ת"א, פניה אחת אחרי אסף הרופא פונים שמאלה.

הוא אמר לי את שם החברה שעלי לחפש ובזאת הסתיימה שיחתנו.

כמובן שכשהגענו לשם שכחנו (אני ורביד) את השם של החברה שאנו צריכים לחפש....

הסתובבנו בין עשרות המחסנים בחוסר אונים בשעה 15:50 כשבטלפון הוא אמר שהם פתוחים בימים א-ה עד 4 אחה"צ...

היינו די בלחץ ואף אחד מהאנשים שעובדים במחסנים לא ידע על מחסן שנמצאים בו שמנים...

עד שעובד חביב אחד אמר לנו שהסיכוי היחיד שלנו למצא שמן זה במחסן של "טלרון מצברים". וזה הכי קרוב לשמן שיש שם...

חשוב לציין שכנראה נגמרה ליעקב הסוללה ולכן לא הצלחנו לתפוס אותו כל הזמן הזה כדי לשאול אותו שוב לשם המחסן.

הגענו לטלרון מצברים. מיד בכניסה הבחנו בערימות של שמנים של elf! ממש גן-עדן! (וגם מצברים, כמובן. ועוד כל-מיני.)

נכנסנו למשרד שם נתבשרנו שבאמת הגענו למקום הנכון, רק שלא מוכרים שם לאנשים פרטיים.

אמרתי שדיברתי עם יעקב והוא אמר לי שאין בעיה לקנות. אמרו לי "יעקב ברוך?" אמרתי שכן. עשו כמה טלפונים ולקחו אותי למשרד אחר. שילמתי 200 ש"ח וקיבלתי 6 ליטר שמן גיר נחשק של ELF. (מגיע בג'ריקן של 3 ליטר הכי קטן)

אני לא יודע אם במוסכי רנו זה היה יוצא לי יותר זול, אבל בשורה התחתונה קיבלתי את מבוקשי.

תודה מיוחדת לאדון יעקב ברוך היקר שעוזר ככה לחברי הפורום אפילו שבעקרון אין מכירה שם לאנשים פרטיים.

הנה תמונה של השמן הנחשק. השבוע (בין העבודה למבחנים, כשאמצא רגע שיש לרביד פנאי) בע"ה נחליף את שמן הגיר ואעדכן אם באמת היה שינוי (ראיתי הרבה אנשים שאומרים שארגיש מיד בשינוי, מקווה שבאמת כך יהיה!)

המשך ערב טוב לכולם!

2010222011168.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • ספונסר פורום

טלרון אכן יבואנית שמני ELF ו TOTAL (שני המותגים מיוצרים בחברת TOTAL)

רוב מכריע מהמכירות של השמנים בטלרון הם ממותג ELF, יש לנו מבחר גדול מאד ובפרט שמנים לרכבי רנו.

אמנם אנו ממוקדים במכירות למוסכים מורשים ומפיצים גדולים אבל ניתן מענה גם ללקוחות פרטיים אם יתאמו את הקניה מראש

הרגישו חופשי לפנות אלי במייל

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון סופי:

בשעה טובה ומוצלחת נגמרו המבחנים והתפנה זמן להחלפת שמן הגיר.

מדהים כמה שזה משנה.

לפני ההחלפה היה לי הרושם שההילוכים עוברים "חלק".

עכשיו אני מרגיש שההילוכים ממש מרגרינה. בנוסף הנסיעה שקטה יותר.

בכל נסיעה אני נדהם לגלות כמה שלא הייתי מודע להבדל.

מסקנה: אסור להתפתות לשום מוסכניק שאומר שיש לו שמן גיר "לא בדיוק מה שהיצרן ממליץ, אבל בדוק שזה מתאים..."

רק המלצת היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

צלצל ליעקב 0524315712 שיפתור לך את הבעיה

יש לנו סניף זמני בצקפוסט

בעוד כשבועיים טלרון תפתח סניף בעכו והזמינות בצפון תשופר

טלרון מצברים בע"מ, המעיין 7 מודיעין.

טלפון 1-700-700-130

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון - זאת המלצת היצרן.

בכל מקרה אתה יכול לנסות משהו אחר ולהווכח בהבדלים :wink:

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...