Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין לאנסר אימפרזה או פוקוס -2008

irounet
שימו לב! השרשור הזה בן 4890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלה פחות או יותר 3 הרכבים שאני נסגרתי לגביהם. שלושת המכוניות הן מודל 2008 "נקיות" מפגיעה, סביב ה 100K ק"מ במחיר של 60K שזה גם בערך התקציב שלי.

האם יש העדפה מסויימת לרכב כלשהו? הבנתי מקריאה ברשת שהפוקוס קצת יותר כבדה מהשתיים האחרות אבל במבחני ריסוק היא עם 5 כוכבים. מה לגבי "לראות מוסך"? איזה שוק יש לכול אחת מהן בעתיד שארצה למכור? מה לגבי צריכת דלק?

אם יש רק אחר משפחתי שעומד במסגרת התקציב אשמח לשמוע עליו.

תודה מראש ואחלה שבוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש העדפה מסויימת לרכב כלשהו?

כן, יש העדפה!

העדפה היא לא לרכוש את הלאנסר - רכב בינוני עד גרוע במירב האספקטים!!

גם האימפרזה וגם הפוקוס עדיפות מהלאנסר הכבדה, המיושנת והעצלנית.

הפוקוס בטיחותית יותר, עגלתית מעט, אבל נותנת איכות פנים טובה מהשתיים האחרות.

שוק עתידי- כולן מככבות בליסינג, הלאנסר מובילה ולה אני צופה את השוק הגרוע ביותר.

עלויות הטיפולים השוטפים יהיו דיי זהים, כמו גם צריכת הדלק (הפרשים זניחים)- אולי חלקי הסובארו דווקא יעלו מעט יותר אבל לא בהפרש ניכר.

המלצה שלי- השווה בין נתוני המכירה של האימפרזה והפוקוס, השווה אצל סוכן הביטוח שלך את מחיר הביטוח וקח את הטובה מבינהן.

כדאי כמובן למצוא אקזמפלר שמור שטופל כראוי עם היסטוריה מסודרת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל משפחתומטית 1600 ילידת 2008 בוגרת ליסינג תכנס לטווח המחירים הזה. השאלה היא מה שאר הדרישות שלך - עיין קצת בפורום, הגדר מה צרכיך ואז יהי יותר קל לסייע לך.

לגבי ערך השוק למכירה בעוד כמה שנים - הוועץ בכדור בדולח, הוא יהיה האמצעי המדוייק ביותר, אולי גם קפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי פוקוס בלי לחשוב פעמיים... האמריקאים לא טועים

לאנסר - רכב מיושן

סובארו - עוד יותר (ולדעתי כבר נראה לא רלוונטי על הכביש לעומת המתחרים)

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסר רכב מיושן???

אם הוא מתכוון לרכוש את הדגם הישן(הצורה הישנה) אז נכון. אבל אם הוא מתכוון לרכוש את הצורה החדשה שמשודך לה מנוע MIVEC 1.8 L אז תסלחו לי שאני לא מבין על מה אתם מדברים, והיה לי פוקוס שנתיים......

כן, ויש לי לנסר חדשה בת חודש, ואני מת עליה, סוחבת מצויין 143 כ"ס מאובזרת כמו שאף רכב בקטגוריה שלה מאובזר.

יפיפייה כבר אמרתי?......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם המקביל לקבוצת הליסינגמטית המשפחתית שכנראה פותח השרשור מכון אליה זו הלאנסר הישנה.

בכל אופן, רק למקרה שלא יצא לך להכיר- קיימת גם לאנסר מהדור האחרון, בדיוק כמו זו שלך, רק עם מנוע 1.5.

איך נסכם את הלאנסר 1.5 הזאת ? בדיוק כמו שאפשר לסכם את הלאנסר היוצאת, רק שזו האחרונה שמנה עוד יותר..

(אני בטוח שה-1.8 מרגיש אחרת לגמרי מה-1.5)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס רכב מצוין והיא עדיפה כמעט בכל הפרמטרים.

החסרון - היא לא זריזה במיוחד.

ההמלצה שלי: לרדת לשנתונים 06-07 ולחפש רכב שלא עבר 100K בשנתיים.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אתם כנראה לא קראתם - התקציב הוא 60 אלף ש"ח.

לכן לנסר 1800 או לנסר 1500 סמ"ק מהדור החדש רחוקים מלהכנס לתקציב.

סובארו אימפרזה ב 2008 היתה עם מנוע 1500 סמ"ק, והמנוע הזה בוודאי לא עדיף על המנוע של פוקוס.

לגבי הסחירות - לפי המחיר, כל הרכבים יהיו מליסינג. לדעתי, בעתיד צריך לרדת חזק במחיר כדי למכור רכב יד שניה אחרי ליסינג, ולא משנה מהו הרכב:

דוגמא .

לסיום - משלושת הדגמים פוקוס נותנת הכי הרבה - מרחב פנים, בגאז' , נוחות, בטיחות.

אני בראש אחר - לרדת בשנתון ולחפש מכונית מפרטי עם נתונים טובים יותר.

ואם כבר רכב יפני, קורולה 2005-2007 ומאזדה 3 עדיפות על לנסר קלאסיק\אימפרזה 2008.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכול המגיבים.

אכן מדובר בלאנסר 1.5 שבכול המקומות שהייתי היתה אכן עדיפות שלישית אחרי הסובארו והפורד.

אני בחור גבוה (1.90) והבעיה שלי עם הפוקס זה חוסר מקום לברך ולרגל הימנית. כול הגימור שלה מבפנים מעולה אבל בולט יתר על המידה.

דווקא על מאזדה 3 שמעתי דברים לא הכי טובים מבחינת רמת בטיחות וכו.

בגדול אני רוצה ומחפש רכב משפחתי אמין, בטיחותי, מחיר טיפולים סבירף אני לא מחפש משהו ספורטיבי, אני כבר לא נער מתבגר והולך להיות אבא בקרוב מאוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, אתם כנראה לא קראתם - התקציב הוא 60 אלף ש"ח.

לכן לנסר 1800 או לנסר 1500 סמ"ק מהדור החדש רחוקים מלהכנס לתקציב.

הדגם המקביל לקבוצת הליסינגמטית המשפחתית שכנראה פותח השרשור מכון אליה זו הלאנסר הישנה.

אם לא הייתי מובן בתגובה על הלאנסר אני מתנצל ובכל מקרה, גם אם פותח השרשור היה מותח את התקציב עד לדור האחרון, גם אז ההמלצה הייתה לחפש משהו אחר.

:-)

גובה של 1.90 יכול להיות בעייתי במאזדה 3 ולכן הייתי מוותר עליה או לחילופין מתיישב בה קודם (אולי אצל מכר).

טויטה קורולה מהדגם הקודם כפי שולדי הציע גם תיכנס בתקציב, גם תהווה קניה טובה וכבר שמעתי החודש על 2 אקזמפלרים טובים כאלו שנמכרו לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון לקחת את המאזדה 3.

אשמח לשמוע על רכבים אחרים שנמצאים בטווח של 60 אלף שקל.

סליחה על הבורות אבל מה הכוונה שלך באקזמפלרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה של הפוסט אבל רציתי לקבל עוד קצת תגובות לגבי אחד משלושת הרכבים.

כאמור אני התקציב הוא 60 אלף, מחפש רכב אמין, בטיחותי, יציב, בלי הרבה טיפולים, צריכת דקל טובה. היעוד הוא לרכב משפחה 2+ תינוקת ובלי פוזות או מרוצים.

שלושת הרכבים הנ"ל הם משנתון 2008 דרך ליסינג, אבל אין לי התנגדות לרדת שנתון אחד ולשמוע על הצעות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה של הפוסט אבל רציתי לקבל עוד קצת תגובות לגבי אחד משלושת הרכבים.

כאמור אני התקציב הוא 60 אלף, מחפש רכב אמין, בטיחותי, יציב, בלי הרבה טיפולים, צריכת דקל טובה. היעוד הוא לרכב משפחה 2+ תינוקת ובלי פוזות או מרוצים.

שלושת הרכבים הנ"ל הם משנתון 2008 דרך ליסינג, אבל אין לי התנגדות לרדת שנתון אחד ולשמוע על הצעות אחרות.

לא הייתי מתקרב לאף אחת מהמכוניות האלו באופן אישי.

הלאנסר עוד איכשהו נראית לי, אבל זה גם כן דגם מיושן ולא חסכוני במיוחד.

האימפרזה לא מאובזרת בכלל, הטיפולים שלה לא ממש זולים (הוריי החזיקו באימפרזה 2003 חדשה [בזמנו] והטיפולים לא היו זולים במיוחד, קשה לי להאמין שהשתנה), המנועים של סובארו מאוד מיושנים, ה1.5 די אנמי ואוכל הרבה דלק. גם על ה2.0 לא הייתי ממליץ לך (למרות שאני יודע שאין אותו בליסינג).

פוקוס? מנוע חלש מאוד. 100 כ"ס? עד היום אותו מנוע, האוטו די כבד והמנוע חלש. קשה לו לסחוב ולצאת לעקיפות, אני אומר את זה לא סתם, אלא כי נהגתי עליו. עם זאת, היא הבטיחותית בחבורה.

במאמץ קל (אם אפשרי) אני מניח שאפשר למצוא אפילו טויוטה קורולה החדשה 2008 (שעלתה לכביש ככל הנראה ב2007) עם גיר רובוטי. רכב חסכוני מאוד, עם ביצועים הרבה יותר טובים משאר הרכבים ולטעמי מרווח יותר. גם עליו נהגתי, הגיר קצת מרגיז (ואגב קח בחשבון שהוא עשוי לפגוע מאוד ביכולת המכירה שלך, כי הישראלים לא מתים על הגיר הזה) אבל מי שיודע לנהוג על ידני יסתדר עם הגיר הזה בהחלט בצורה טובה ויקבל צריכת דלק טובה וביצועים טובים מהמנוע הדי חזק של 124 כ"ס.

קשה קצת למצוא מכוניות בתקציב שלך לנוכח הדרישות, הייתי ממליץ על סקודה אוקטביה שהיא מכונית מרווחת מאוד עם מימדי תא מטען נאים בהחלט, אבל קשה לי להאמין שתכנס לך אחת בתקציב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה רכב בתחום התקציב שיש לי אתה חושב? אולי לרדת שנתון או 2.

לגבי הקורולה, אין סיכוי בעולם, לאחר מספר נסיעות שבצעתי על הרכב שאני קונה או מתקרב אל הקללה הזאת של הגיר הרובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...