Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות קלילה בין מאזדה 3 ספורט\ספיריט האצ'בק 2.0 VS. סיאט לאון 1.8TSI DSG

tayrie
שימו לב! השרשור הזה בן 4934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שירדתי מהגולף בשל המחיר השערוריתי ולאור המבצע המדהים של סיאט , עולה מתמודדת חדשה מול המאזדה , הלאון...

היום הלכתי לסוכנות סיאט בהרצליה , עשיתי נסיעת מבחן וגם "שריינתי" רכב במבצע : לאון 1.8TSI DSG 160HP גימור STYLE

במחיר מדהים של 132K ש"ח ... כולל מערכת מולטמדיה לא מקורית במתנה שכוללת DVD GPS BT ומצלמת רוורס .

נשמע סגור , אך עדיין קיימת התלבטות קלה בינה לבין המאזדה שהיתה עד היום הפייבוריטית שלי , אך הפעם המאזדה יקרה בכ6K ש"ח.

מבחינת אבזור שתיהן די משתוות , כל אחת עם יתרונות משלה , מאזדה - סאן רוף, וג'נטים 17 , הלאון - מערכת מולטמדיה דיבורית וכו'...

מבחינת עיצוב פנים וחוץ , המאזדה לדעתי הרבה יותר יפה וספורטיבית , הכיסאות יותר גדולים אוחזים ונוחים ... החזית של הלאון די מבאסת אותי , אבל זה אולי משהו אצלי ...

נותרו לי כמה שאלות בלתי פתורות לגבי הלאון , האם המנוע שלה מיושן מ1.4TSI של הגולף , מה צריכת הדלק של הרכב , אמינות וסחירות הרכב בתקופה של 3.5 שנים? כמה זמן הצורה הזאת של הלאון על הכביש , האם עתידה להתחלף בקרוב?

אשמח לשמוע דעתכם הכללית על ההשוואה בין השניים , בדגש על הנקודות שציינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצורה הנוכחית של סיאט היא חדשה, הלאון חזקה ממנה, ובנהיגה פרועה צריכת הדלק שלה אמורה להיות גדולה יותר בגלל שיש מגדש טורבו. שוק האפטרמארקט הוא גדול ויש לאן לשאוף עם הסיאט במקרה שהיא תרגיש לך חלשה. אבל הייתי מעדיף גיר רגיל על פני הDSG, הסחירות שלה לא תפגע כי מדובר ברכב ספורטיבי והגיר הוא גיר שהוכיח את עצמו לעומת הDSG הדיי חדש ויקח זמן עד שיעלו המחלות למעלה (בסוף כל המחלות של כל רכב צפות החוצה).

קח בחשבון הביטוח של הסיאט תהיה יקרה יותר משל המאזדה, ובשביל לעזור לך להחליט תסביר מה אתה באמת מחפש ?

אם זה בשביל להיות בלי ולהרגיש עם, לך על המאזדה שרק נראת ספורטיבית אבל אין לה יומרות כאלו, בשביל כח זמין בין הרגליים לך על הסיאט ללא ספק

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע לא פחות טוב מה-1.4TSI. צריכת הדלק בנהיגה ממוצעת תהיה טובה מזו של המאזדה. אמינות - לך תדע. סחירות - לא טובה (מה לעשות, אבל זו האמת). הלאון לא תתחלף בשנה-שנתיים הקרובות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה סיבה שהביטוח של הלאון יהיה יקר יותר. למאזדה יש ביטוח יקר מאוד באופן יחסי. בדוק ב-b2bit.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על המאזדה.

ההפרש של 6K בין המאזדה ללאון התקזז עם ירידת ערך מטורפת על הסיאט.

המאזדה מגיעה עם סאנרוף ששוה 6K תוספת בצ'מפיון וגם הטיפולים של המאזדה יותר זולים. בקיצור לפי דעתי המאזדה 3 ספיריט עדיפה . בהצלחה :arrow:

"אין ייאוש בעולם כלל" :lol:

פעם הונדה - היום סיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסחירות של המאזדה לא משהו . תראו כמה מאזדות יש ביד 2 למכירה ותגידו לי מה הסיכוי למכור במיוחד עם המבצעים המטורפים של חברות הליסינג.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא הסחירות חשוב לי מאוד , אני יודע שאני מעמיד אותה להשוואה מול מלכת הסחירות , אבל בכל זאת , עד כמה המצב גרוע?!

אני לא רוצה להפסיד את התחתונים אחרי 3.5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסחירות של מאזדה אקטיב היא על הפנים, אולי הכי גרועה שיש בשוק.

לעומתה אני מכיר 2 ספריטים מ2 אנשים שונים שנמכרו: אחת במחיר מחירון ואחת ב2.5K מעל.

אבל זה סה"כ 2 מקרים.

שיהיה בהצלחה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא הסחירות חשוב לי מאוד , אני יודע שאני מעמיד אותה להשוואה מול מלכת הסחירות , אבל בכל זאת , עד כמה המצב גרוע?!

אני לא רוצה להפסיד את התחתונים אחרי 3.5 שנים.

תראה, למאזדות יש בעיה בעיקר ב-1.6 ליטר. ב-2.0 ליטר אני משוכנע שהמצב שונה. יש גם הרבה פחות בשוק.

לעומתה, לאון TSI (אפילו DSG) עשוי להיות מאוד קשה למכור. דיברתי לאחרונה עם שני אנשים שנתקעו עם אחת כזו במשך חודשים כשהם לא מקבלים אפילו טלפון אחד מהמודעה ביד2. מצד שני, אולי יתמזל מזלך...

מה שכן, בתור חבילה הלאון מרשימה יותר, במחיר הזה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפער בביצועים\יכולות\צריכת דלק כל כך גדול כמו שאני חושב לטובת הלאון? או שאני מגזים...

אשמח לעוד תגובות.

אתה מגזים, לשכן שלי יש סקודה סופרב 1.8TSI שמעתי הרבה דברים טובים על המנוע אכן מנוע מצויין

והחלטנו לבדוק כמה ה TSI יותר מהיר מ 2.0 אטמוספרי שלי, בדפי נתונים מאזדה ספיריט (דור קודם) המיאוץ ל100 הוא כ 9 שניות, ושל סקודה הוא 8.7 שניות, במירוץ הקטן שעשינו לא היה הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מגזים, לשכן שלי יש סקודה סופרב 1.8TSI שמעתי הרבה דברים טובים על המנוע אכן מנוע מצויין

והחלטנו לבדוק כמה ה TSI יותר מהיר מ 2.0 אטמוספרי שלי, בדפי נתונים מאזדה ספיריט (דור קודם) המיאוץ ל100 הוא כ 9 שניות, ושל סקודה הוא 8.7 שניות, במירוץ הקטן שעשינו לא היה הבדל.

רק שכחת הסופרב שוקלת כמעט 200 ק"ג יותר מאשר הלאון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללאון יש יתרון עצום על המזדה בכל הקשור לביצועים וזה בשל העובדה שמדובר במנוע עם מדחס טורבו. כך שגם אם יש להם מספר סוסים דומה באורווה, הרי שהמומנט של מנוע הלאון עדיף באופן משמעותי על זה שבמזדה ומכאן זמינות הכח המעולה בכל מהירות ובכל הילוך. ובכל מקרה נתוני יצרן על ביצועי הלאון המדוברת עדיפים משמעותית על אלו של המזדה. כנראה שיתרונה של המזדה הוא אכן בתחום הכלכלי ולו בשל מבצעי המכירות, חדשות לבקרים, של סיאט שמשאירים את הלקוחות בסוג של אי ידיעה מהו בעצם המחיר הנכון של האוטו שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...