Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי סוזוקי אלטו חדשה, והיא צורכת דלק יותר ממה שמוצהר ע"י היצרן. מה לעשות? (כ"ע)

חול1
שימו לב! השרשור הזה בן 4946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כחודש, מהניילון. אחד המניעים הוא נתוני יצרן לגבי צריכת דלק מצוינת: 26.3 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית. 19.3 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית. אני גר בצפון. נוסע בשטח פתוח (שבי ציון, תל חי) משהו כמו 170 ק"מ הלוך ושוב. לא מושך מהלכים, לא מאיץ בחוזקה, מעביר לחמישי כשצריך ולא עובר את ה-100 110 ק"מ לשעה. נוסע עם מזגן על "1" הכי נמוך. אחרי מילוי של 3 מיכלים אני עושה 16.4 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית. בנסיעה האחרונה מילאתי את מיכל הדלק עד הסוף לגמרי ומיד עם חזרתי הביתה מילאתי אותו שוב ובדקתי.

מה קורה כאן? האם נתוני יצרן כ"כ מצוצים מהאצבע? האם כדאי לפנות למוסך המרכזי או לסוכנות סוזוקי ממנה רכשתי את הרכב? אשמח לעצתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צריכת הדלק בפועל גבוהה יותר מהצריכה בתנאי מעבדה. הנתונים שאתה מציג סבירים לחלוטין. אלו נתונים דומים גם לאלו שכתבו הודעה דומה לשלך לפני שבועות מספר לגבי אותו רכב. אם היית מבצע חיפוש בפורום, היית נוכח לדעת. גם אחותי רכשה רכב כזה (אוטומט) וגם אצלה הצריכה היא באיזור ה-1:17 ולא כפי שמוצג בנתוני היצרן. יש לך רכב עם צריכה טובה מאוד, לא מדובר בתקלה ואין צורך לפנות למוסך מורשה.

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לעולם האמיתי של כלי הרכב. אכן נתוני צריכת הדלק של היצרן הם התרמית הכי נפוצה בעולם הרכב. אז מה היבואנים עושים היום? מסמנים בכוכבית את נתוני הצריכה ומדגישים כי אלה נתוני יצרן הנעשו בתנאי מעבדה ואין לראות בהם נתוני צריכה אמיתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו "אוי אוי אוי האוטו שלי עושה רק אחד לשש עשרה נקודה ארבע" :wink:

קודם כל וכמו שכבר הוזכר בפורום בעבר, האלטו היא לא רכב קסמים שנוסע על אוויר, ומספרים כמו למעלה מ 1:20 הם דימיוניים.

דבר שני, הרכב צריך לרוץ עוד קצת עד שכל הרכיבים במנוע ושאר המכלולים מתיישבים כמו שצריך.

דבר שלישי נסיעה מעל 100 קמ"ש ועם מזגן דולק (ולא חשוב שהוא על מהירות 1, מזגן צורך את אותה האנרגיה מהמנוע בכל מהירות) הם לא מתכון מנצח לחסכון בדלק. סע עד 100 וללא מזגן ותראה איך הצריכה משתפרת פלאים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנכתב כאן נכון, וצריך להוסיף עוד דבר חשוב - אתה נוסע בגליל - לא מעט עליות, ירידות, צמתים ופיתולים שמגדילים את צריכת הדלק בשל הזקקות לנסיעה בהילוכים נמוכים ולעצירות. נתוני היצרן הם נסיעה בתנאים אופטימליים תמיד צריך להתייחס אליהם בחשדנות. אולי מישהו יוכל להאיר את עינינו אם יש אזה שהוא סטנדרט של תנאי מדידת צריכת הדלק, או שכל יצרן מודד לפי נוחיותו.

עוד הערה קטנה - צריכת הכוח של המזגן אינה משתנה לפי עוצמת המניפה (אותה ציינת כ-"1"). למזגן עצמו יש שני מצבים - מכובה ופועל. ההבדל ב"עוצמה" שציינת הוא במהירות המניפה השואבת את האויר לתא הנוסעים, וההפרש בין העוצמה הנמוכה לגבוהה, מבחינת צריכת אנרגיה, זעיר, לא תבחין בהבדל בצריכת הדלק בין "1" ל-"4".

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שפתחת שרשור כפול. השרשור המקורי שלך עבר לפורום ייעוץ בקניה ומכירה, ויש כמה תגובות הממתינות לך שם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב דיזל עושה 1:20 ?

סיטרואן C3 דיזל מרביצה צריכת דלק של 1:24, בנהיגה רגילה לגמרי בבין עירוני.

בתוך העיר אפשר בקלות להגיע ל-1:18.

היא תמיד הייתה הרכב החסכוני ביותר בישראל - ואם היה לי את הממון בזמן אמת הייתי רוכש אותה ולוקח אותה איתי לקבר.

כיום אין רכבים חסכוניים כאלה, הודות ל"מיסוי ירוק" שהביאה הממשלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית רכבי הדיזל הלא גדולים (עם מנועים מתחת ל-2.0 ליטר) עושים סביב 1:20 בנסיעה מעורבת. גם היברידית כמו פריוס מסוגלת להגיע לכאלו מספרים די בקלות.

אלטו ידנית יכולה גם להתקרב לזה בסגנון נהיגה מאוד מסוים. 1:16 זה הגיוני לנסיעה מהסוג שציינת ולרכב חדש. אני מניח שזה ישתפר מעט ל-1:17 או 1:18 עם חלוף הקילומטרים.

נתוני היצרן מהווים אינדיקציה השוואתית בלבד ואין להתייחס אליהם כיותר מזה. לצערי, עם המנועים החדשים המצב יוקצן אפילו יותר, כשל-1.2 של פולקסווגן יש אותו נתון יצרן כשל ה-1.2 TSI שלהם...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה. מישהו כתב שהודעתי הועברה לפורום רכישה וקניה ויש לי שם הודעות אך למרות חיפוש מדוקדק לא מצאתי שם את הודעתי או הודעות נוספות. מישהו יכול להפנות אותי במדויק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור , אני השכרת גם אלטו ידנית ונסעתי איתה לאילת וחזרה לתל אביב עם נתונים דומים למה שציינת , מציע לך לנסוע על 90 ולנסוע על נוטרל בירידות תגיע ל 19 לליטר

מתגעגע... לאוטוביאנקי Y10 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע על נוטרל בירידות תגיע ל 19 לליטר

לא ממש מומלץ לנסוע על הילוך סרק בירידות, זה אפילו מסוכן (חלקית אין שליטה על הרכב, אי אפשר במקרה הצורך לבצע תמרונים מסויימים). מעבר לזה במכונית הזאת יש מחשב שמבקר על פעולת המנוע, בירידה הוא אמור להזריק כמות דלק קטנה מאוד, משהו כמו כאשר המנוע עובד על סרק (תקנו אותי אם אני טועה).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה בירידה בניוטרל מגדילה את צריכת הדלק! (שלא לדבר על השלכות שליליות נוספות).

אם יורדים בהילוך המחשב מפסיק את הזרקת הדלק למנוע והנסיעה נעשית ללא צריכת דלק כלל, בניוטרל ישנה הזרקת דלק כדי לשמור על המנוע בפעולה.

על ההשלכות השליליות האחרות אינני רוצה בכלל להוסיף - העצה הזו גרועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...