Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוחלף מיר קטליטי, ועדיין יש צלצולים (מגאן קופה)

skiper
שימו לב! השרשור הזה בן 4971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגעתי למסקנה שצריך להחליף את הממיר, כי היו לי צלצולים בלתי פוסקים מרגע הנעת הרכב, עמידה בניוטרל\פארקינג. וכמו כן בהתחלת נסיעה.

סיבה שניה האוטו לא היה סוחב.

סיבה שלישית היה לי רעש כאילו של בריחת אויר מכיוון החלק התחתון והקדמי של הרכב.

וגם לאחר שהגעתי למקום של החלפת הממיר, ואמרתי שם לבנאדם שאם הוא יכול לבדוק אם זה בכלל הממיר, כי זה אולי יכול להיות משהו אחר, אז הוא אמר לי, כן זה הממיר.

לאחר החלפת הממיר הרעש של האויר המשוחרר אומנם נעלם, ובהתחלה לא היו צלצולים, ועכשיו הצלצולים חזרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ממתי אגזוזן מצוי יכול לאבחן ממיר קטליתי תקול? את זה אפשר לאבחן אך ורק במוסך ע"י בדיקת גזי פליטה + סריקת תקלות במחשב.

2. בריחת האוויר יכולה להיות מהרבה מקומות. אולי סתם היה חור בצנרת?

3. חוסר סחיבה יכול להצביע על ממיר סתום אבל אז צריכת הדלק הייתה עולה פלאים ואני מאמין שגם רונית תקלת מנוע הייתה נדלקת.

בקיצור: לא השתכנעתי. אני די בטוח שסתם רצת והחלפת ממיר מבלי לבדוק בצורה יסודית מהו מקור הבעיה ואכן אתה רואה שהבעיה עדיין קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, לפני שהוא התחיל את העבודה, אמרתי לו, שלפני שהוא מחליט שזה הממיר, שיריץ בדיקה קצרה, ויבדוק אם זה אכן הממיר.

והוא אמר לי בוודאות שזה הממיר.

זה מקום שמתעסק באגזוזים, ורדיאטורים, ושאר ירקות.

אז קיבלתי את הרושם שהוא יודע על מה הוא מדבר, ולמען האמת הפנו אותי אליו דרך הפורום, אבל אני לא נכנס כרגע להאשמות, והפניית אצבע מאשימה. כי יכול מאד להיות שאני טועה.

וכן יש אחריות לחצי שנה, אני אקפוץ באמת אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי, אני לא מומחה גדול, אבל יש לי רנו מגאן רגילה (לא קופה) בדיוק מאותו דגם, וגם אצלי היו הצלצולים (והאמת לא מזמן גם חזרו קצת). הסיבה היא לא הממיר, אלא משהו הרבה יותר פשוט:

ליד הממיר, יש מין חיבור מתכת כזה שמקבע את האגזוז (באזור של הממיר) לגוף הרכב.

הוא עשוי ממתכת יחסית דקה ולפעמים נוטה להישבר - ואז מתכת נוגעת במתכת ויוצרת צליל מעצבן כזה (בעיקר בסלד נמוך - לפחות אצלי).

אצלי הבעיה נפתרה ע"י ריתוך פשוט בעלות של 50 ש"ח.

כמו שכבר אמרו לך - תקינות ממיר בודקים בבדיקת 4 גזים ולא שום בדיקה אחרת. ושלא יבלבלו לך ת'שכל.

אם הדלקת מנוע, חיברת חיישן לאגזוז והוא מראה הכל תקין - אין סיבה להחליף ממיר.

לעתים קורה שהממיר ממש מתפרק בפנים (עשוי ממין כוורת אפורה עשויה אסבסט), ואז כשהאגזוזן פירק לך את הממיר, היית יכול לראות שנופלות ממנו חתיכות החוצה (אבל זה רק במצב שהוא באמת התפרק, ולא סתם עבדו עליך).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרתם לי נשכחות... גם במגאן שלי היו צלצולים, ואצלי התקלה הייתה כפולה - גם הסוגר נשבר וגם הממיר הזדקן.

במעמד החלפת הממיר (שהיה מפורר לגמרי מבפנים) ריתכו גם את הברזל המצלצל. המכונית בת ה-11 דאז עברה

את בדיקות הפליטה במדדים נמוכים בעשרות אחוזים מהמותר. ואז מכרתי אותה, אבל זה כבר סיפור אחר. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...