Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת קיטור - לכביש 6 יש רשיון לגנוב בחסות החוק?

נהג מתחיל
שימו לב! השרשור הזה בן 4041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם עובדים נכון הכביש משרת אותך ולא הפוך

קודם כל - לא עולים לכביש בלי מנוי כל שהוא. הדבר משמש לצורך חיוב אוטומטי של כל נסיעה בלי תלות באיכות הדוור השכונתי.

דבר שני - אם כבר עליתם על הכביש ללא מנוי צריך לשים תזכורת בפלפון כל שבועיים ולהתקשר לברר אם אפשר כבר לשלם. ברגע שאפשר לשלם כמובן

דבר אחרון - בקשר להחלפת בעלות. אני שכחתי להודיע וקיבלתי חשבונית משולמת הביתה אם דווח על נסיעות של הרכב שמכרתי לאחר שמכרתי אותו. הדבר נפתר בשיחת טלפון אחת שלאחריה זיכו אתי על מלא הסכום וחיבו את הבעלים החדשים לפי הרישום של משרד הרישוי

כל הבעיות איתם שאני שמעתי אליהם נובעות מנסיעה חד פעמית שנישכחה + חשבונית ראשונה שלא מצאה את דרכה לבעלים. הימנעו מכך חבל על הכסף.

הערה - אם אין לכם מנוי יש אפשרות פעם אחת להמיר קנס ראשון במנוי - שווה לנצל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר הייתה אפשרות להכניס מספר רכב באתר של כביש 6 ולראות אם יש חיובים, האם אפשרות זאת עדיין קיימת?

האפשרות אינה קיימת יותר, היא הוסרה מהאתר לפני מספר חודשים בתואנה ש"היו לקוחות שזה עשה להם בעיות", אליבא דנציגי השירות, בכמה פעמים ששאלתי. אילו בעיות זה גרם הם לא ידעו, הם גם לא יכלו להפנות אותי למישהו שיודע, מחלקת מחשוב, שירות לקוחות שמכיר את הבעיה או משהו בסגנון...

האם מדובר בהסרה של מנגנון שהקל על המשתמשים לעקוב אחרי החיובים כדי שיהיו יותר קנסות? לא יודע, ובכל מקרה, הכל לכאורה, לא? :roll:

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינוי הרכב של חבר שלי מהכביש' date=' בדיוק חצי שעה אחרי שהלכנו ברגל לקרוא לגרר בתחנת דלק סמוכה, כי (ציטוט מדוייק) "זה מאוד מסוכן שמשאירים את הרכב כך בצד הדרך של כביש 6"[/quote']

חיפשתי ולא מצאתי את הסיפור בפורום. גרר ממוצע יגיע כעבור שעתיים במקרה הטוב. חברת התפעול של הכביש צודקת, הלוואי עלינו בכל כביש גם אלה של מע"צ.

אם גררו את הרכב למקום ההגיוני הקרוב עד שיגיע הגרר (מחלף, תחנת דלק, אזור מנוחה - שכמעט לא קיים בארץ) ואולי גם חייבו אתכם בסכום שהוא עד סביר אז זה מוצדק וראוי! נניח עד מאה שקלים, גם משום שחלק מעלות הנסיעה צריכה לכסות גם את הוצאות התפעול.

ובהתחשב בכך שאם הערייה מעבירה את הרכב שלך את הכביש, זה עולה לך 250 ש"ח, רק הטיולון הזה! לפני הקנס על העבירה! (זה לטעמי כבר שוד לאור יום!!!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה קורה אם, לא עלינו, יש לך פנצ'ר בגלגל רחמנא לינצלן?

שמעתי על מישהו שגילה פנצ'ר באמצע הדרך, עצר בצד בשביל להתחיל לתפעל, רכב של כביש 6 איתר אותו, עצר לידו, יצאו שני חבר'ה, דיווחו למוקד בקשר לזה שיש רכב תקוע, והחליפו לו את הגלגל בזמן שהוא יושב באוטו שלהם וצופה מהצד. בסוף התהליך הוא קיבל כוס קפה לדרך ונפרדו כידידים...

מצד שני, יש לי חבר שגילה פנצ'ר בגלגל באמצע כביש 6, עצר בצד, התלבש יפה באפוד הזוהר והחליף את הגלגל, ברגוע, בסוף ההחלפה, עבר מסביב לאוטו לוודא שלא שכח כלום, עוד סיגריה לפני שחוזר לנהוג, והיידה - הביתה. (בלי פטרול אחד של הכביש לרפואה)

חודשיים אח"כ קיבל קנס על "שהייה ארוכה מדי בכביש 6"

מישהו פה צריך תזכורת לשיטת מצליח?

- מוכר?

- לא

- כמה? כמה אתה רוצה עליו?

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור הראשון - זה בדיוק מה שצריך להיות. אני מבין שהבחור לא חויב.

יש הבדל תהומי בין להחליף גלגל עם כלים יעודיים בידי בעל מקצוע לבין להחליף גלגל ע"י נהג עובר אורח עם הכלים (המצ'וקמקים = מספיק בקושי) המגיעים עם הרכב. נהג מחליף פאנצ'ר בכביש מהיר זו אכן סכנה, כך צריך להיות בכל כביש מהיר (ובינעירוני)

ה"קנס" שדיברת עליו, אני מניח שמדובר בחיוב כפול: כאילו יצא במחלף ונכנס שוב, כך המערכת האוטומטית של הכביש פועלת (זה אכן המקרה לפעמים ואין למערכת אפשרות להבדיל, אין בקרה ביציאה). עליו לפנות למרכז השירות להסדיר זאת. נא עדכן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, יש לי חבר שגילה פנצ'ר בגלגל באמצע כביש 6, עצר בצד, התלבש יפה באפוד הזוהר והחליף את הגלגל, ברגוע, בסוף ההחלפה, עבר מסביב לאוטו לוודא שלא שכח כלום, עוד סיגריה לפני שחוזר לנהוג, והיידה - הביתה. (בלי פטרול אחד של הכביש לרפואה)

מהדברים האלו ניתן להבין שגם אם אני עוצרת להתרענן בנקודות התדלוק על כביש 6 אני יכולה לקבל קנס על כך ששהיתי בתחום כביש 6 "יותר מהרגיל"?

חוצפה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב שלא,

יש למערכת מידע על איפה הגיוני לעצור ואיפה לא. בעלי העסקים לא יאפשרו לכביש לקנוס את הלקוחות, רובם קבועים ולא מזדמנים.

מלבד זאת, על כל טעות כזאת פשוט יש לפנות למרכז השירות.

בזמנו עם פתיחת פרויקט שבילי אופניים לצד כביש 6 - 2X6 החברה המפעילה (דרך ארץ) ממש באה לקראת המבקרים, אפילו אפשרה כניסה לקטעים בתשלום ללא תשלום (בתאום עם מרכז השירות), וכן גישה אלטרנטיבית לשבילים, לא דרך הכביש.

2X6 זה פרויקט של דרך ארץ (המפעילה לא הבונה) שהוכר כתרומה לקהילה.

ושלא יתשמע שאני מצדיק את קיום הכביש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהדברים האלו ניתן להבין שגם אם אני עוצרת להתרענן בנקודות התדלוק על כביש 6 אני יכולה לקבל קנס על כך ששהיתי בתחום כביש 6 "יותר מהרגיל"?

חוצפה.

במקרה הזה את "בטוחה" (לא את ספציפית, כי את לא נוסעת יותר בכביש 6, אבל בעקרון)

יש מצלמות בנקודות התדלוק, כמו שיש מצלמות אבטחה בתחנות דלק ברחבי הארץ, המצלמות בתחנות קולטות את המספר שלך ורואים שאת נמצאת בתחנה.

אותו עניין גם לגבי העובדים בתחנת התדלוק, אם מישהו יגיע עם האוטו שלו לעבודה, 8 שעות הוא לא ייצא מהתחנה - למה שיקבל קנס על זה?

- מוכר?

- לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי, גבייה יעילה היא חיונית לתפקוד והצלחת כל עסק, ואני יודע על מה אני מדבר.

הטענה שלי היא לגבי אופי מדיניות הגביה שהוא דרקוני, וגם אם הוא חוקי הרי שהוא אינו מוסרי בעליל ומכשיל את הלקוח.

כאשר נציגת השירות "מציעה" לי לעשות מנוי ולקבל "הפחתת קנס" אני קורא לזה סחיטה..

להציע לך הפחתת קנס זו לא סחיטה - כך הם יכולים להיות בטוחים שהם לא יתעסקו יותר בגבייה ממך, וכאות לרצון הטוב שלך הם מפעילים את רצונם הטוב...

כל מה שאתה תצטרך לעשות הוא לבדוק את החיובים שלהם מעת לעת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה קורה אם, לא עלינו, יש לך פנצ'ר בגלגל רחמנא לינצלן?

שמעתי על מישהו שגילה פנצ'ר באמצע הדרך, עצר בצד בשביל להתחיל לתפעל, רכב של כביש 6 איתר אותו, עצר לידו, יצאו שני חבר'ה, דיווחו למוקד בקשר לזה שיש רכב תקוע, והחליפו לו את הגלגל בזמן שהוא יושב באוטו שלהם וצופה מהצד. בסוף התהליך הוא קיבל כוס קפה לדרך ונפרדו כידידים...

מישהו פה צריך תזכורת לשיטת מצליח?

גם אני שמעתי פעם על סיפור כזה של "שהייה מרובה על הכביש עצמו". להלן השיחה שנערכה אז בזמנו, בין גיסי, ובין נציג של כביש 6 בטלפון:

שומע אח יקר? אני וחברי הטוב נסענו בשתי מכוניות, על כביש 6 כשהוא אחרי בכמה מאות מטרים. לפתע חברי מתקשר אליי וצועק לי בטלפון שיש לו פנצ'ר ושאעצור בצד. עצרתי בצד וביקשתי מחברי שינסה להגיע עד אליי כי אני לא יכול לחזור ברברס. החלפנו הגלגל והמשכנו לנסוע.

עברו הימים וקיבלנו, בנפרד, שתי חשבוניות, האחת היא חיוב על הנסיעה בכביש, והשנייה היא "קנס" על "שהייה מרובה מדי בנקודה מסויימת על הכביש שלנו"

נציג שירות הלקוחות צחק והסביר: מדובר במחשב. זה לא אנחנו. יש לנו מחשב שמנהל את הכביש ואנחנו אחראים רק לתקן את הטעויות שלו. גיסי שאל: אז מה המחשב רוצה מחיי? אני לא אשם שלקח קצת זמן להחליף. החבוב ענה: כן אבל אנשי המחשבים שלנו תיכנתו את המחשב ש"יתזמן" את זמן השהייה על הכביש עד לגבול מסויים. המצלמות הן אלה שקולטות אותך ומעבירות את הכל למחשב. גיסי קצת כעס, קצת אמר: אני רוצה את המנהל ואחרי שהנציג "אני הולך לבדוק וחוזר אלייך" הוא חזר עם תשובה: שמע זוכית מהקנס, אני אמחק אותו מהמחשב. גיסי שאל: והתשלום על הכביש? והחבוב ענה: רוצה לשלם לי כרגע או שנשלח לך את החשבון המתוקן? וגיסי אמר: גם וגם. אשלם לך כרגע ואתה תשלח לי הודעת זיכוי? החבוב אמר אוקי וזה הסוף

מסקנה? תרדפו אתם אחריהם, גם אם תיראו בעיניהם טמבאלים ולא מבינים כלום. או אידיוטים שלא יודעים שהכל הולך היום לפי המחשב. אח"כ הם באים ומבלבלים לנו הלקוחות את המוח בתואנה של "בגדול זו בעייה שלכם"

סוזוקי ג'ימני - רכב שחונה כמו מאזדה 2, נוסע כמו דיפנדר בשטח, כמו גולף 1600 בכביש והעלות שלו כמו היא כמו של אופניים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצלמות בנקודות התדלוק, כמו שיש מצלמות אבטחה בתחנות דלק ברחבי הארץ, המצלמות בתחנות קולטות את המספר שלך ורואים שאת נמצאת בתחנה.

במקרה הספציפי שתארו, הבחור החליט לתקן בעצמו את הרכב על הדרך מבלי להתקשר "ולהטריד" את מרכז השירות על מנת שיגיעו ויסייעו לו.

באותה מידה לאותו נהג אולי לא היה טלפון נייד בנמצא כדי להזעיק את שירותי הדרך של כביש 6 למקום.

אם המערכת כל כך מתוחכמת, ומתריעה כי רכב משתהה יתר על המידה בכביש, יכלו לשלוח באותו הרגע רכב ביטחון שיבדוק מדוע הרכב מתעכבב בנסיעה, ולא לשלוח קנס על כך.

*דעתי בלבד.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לקוח די נאמן של כביש 6, שמשרת אותי בצורה נהדרת באופן כמעט יומיומי. כבר בערך 5 שנים שיש לי מנוי פסקל, העברתי אותו בין כמה רכבים כבר (כשהחלפתי).

באחת הפעמים בהן החלפתי רכב, התקשרתי כרגיל להעביר המנוי לרכב החדש, נאמר לי שהכל בסדר. לאחר שנה +- אני מקבל פתאום קנס דרקוני על חשבונות שלא שולמו. נראה לי מוזר, הרי אני רואה כל חודש שיורד התשלום.

בירור טלפוני קצר - מסתבר שחוייבתי פעמיים, גם ע"י צילום לוחית זיהוי (הרכב החדש) וגם ע"י מכשיר הפסקל (שעדיין היה רשום על הרכב הישן). טוב נו חשבתי לעצמי, הרי לא תהיה בעיה לראות שיש כפילות. בטלפון טוען הנציג - אין מצב. בחיים לא יכול לקרות אצלנו שיהיה חיוב כפול, המערכת מצליבה את המידע מהפסקל עם צילום הלוחית.

באחת הנסיעות עצרתי במרכז השירות. ניסיתי להסביר את עמדתי, אלא שהוא היה ממש המממ... בואו נגיד איטי. פשוט לא ניתן היה לדבר איתו. דרשתי לקבל פירוט נסיעות וחיובים על שני הרכבים שלי (לכאורה, כיוון שאחד מהם כבר לא היה ברשותי). התחלתי להראות לו שהנסיעות חופפות (עם קוריוז אחד טפשי - השעון של מצלמות הלוחית ושל מכשיר קריאת הפסקל אינם מסונכרנים, יש בינהם הבדל של 7 דקות או משהו כזה).

לטענתו זה מספיק כדי להראות שאני טועה, ושני הרכבים נסעו בכביש. לשאלתי איך הוא מסביר את זה שכל פעם שעברתי בכביש שנה האחרונה היה בשיירה של שני רכבים עם מרחק קבוע בינהם, כשאחד מהם כבר בכלל לא שלי - לא הייתה לו תשובה.

מאמצים רבים לאחר מכן, מכתבים לוועדת ערר ועוד כמה שיחות טלפון בהן אני מתחיל הכי רגוע בעולם וגומר בעצבים כמעט לא נשלטים - והחיובים המיותרים בוטלו.

באותו יום נשבעתי לעצמי שאני לא נוסע יותר בחיים בכביש 6. שבוע אח"כ נשברתי :lol:. מה לעשות, התועלת שלו עבורי גדולה בהרבה מהכבוד העצמי, ואני חייב לציין שחוץ מהסטיה הקטנה הזו הכל עובר חלק לגמרי. אני בודק כל חיוב, אין טעויות. כך גם אצל הרבה מנויי פסקל שאני מכיר. פתרתי עצמי בכך ש"בכל מערכת נופלות טעויות".

מה שכן, כאשר קניתי את הרכב הנוכחי, ביצעתי החלפת רכבים טלפונית, והתקשרתי למחרת לוודא שאכן הרכב הישן לא קיים במנוי וכי הרכב היחיד המשוייך לו הוא הנוכחי. כך אעשה מעתה בכל החלפת רכב. מומלץ!

(אה ועוד משהו, באחד הימים כאשר נסעתי ברכב שכור ולא רציתי להיכנס להרפתקאה יקרה עם חברת ההשכרה - טלופן אחד למוקד השירות והרכב נכנס למנוי ליום אחד. פשוט, קל ונוח).

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל, לא הבהרתי את כל הפרטים עד הסוף.

במקרה הזה:

לחבר שלי לא הייתה המודעות לקרוא לשרותי הדרך של כביש 6, הוא לא ראה בכך צורך להתקשר ולהגיד להם "שמעו, יש לי פנצ'ר" כי הוא יודע איך לתפעל את התקלה.

חוכמה שלאחר מעשה: אם אתה משלם על השימוש בכביש אגרה - זו זכותך (וחובתם) לתת לך את השרותים ואת התמיכה במקרה תקלה כזו או אחרת.

צדק אנלוגי כשאמר שכביש 6 "מחשב" את הזמן שלוקח לעבור בין המצלמות, אבל זה קורה, אפשר לומר, "בתנאי מעבדה" (דהיינו כשרכב XX-XXX-XX מתחיל בנסיעה מהנקודה הדרומית / צפונית של כביש 6 ונוסע ברציפות עד הקצה השני)

א-בל

מה קורה אם נכנס לכביש 6 במחלף עירון, נוסע לבקר מישהו בפ"ת, אוסף את החבר שלו ומשם שניהם ממשיכים לגדרה...? :shock:

יש מצלמה אחת בכל קטע כביש, אם הופעת בכל הקטעים בין עירון לפ"ת - נסעת שם (אין ויכוח על זה), הפסקת להופיע בדרך משמע - הפסקת לנסוע על הכביש. חצי שעה אח"כ - מתחילות להופיע תמונות שלך נוסע על הכביש - תקבל קנס על "שהייה מרובה מדי" :?:

ובקיצוניות השניה של הסיטואציה:

שני חברים שרוצים "לבדוק" את הרכבים החדשים שלהם במהירויות קיצוניות מחליטים לעשות תחרות לאורך הכביש...

הרי כביש 6 (ירום הודו) מחשב את הזמן שלוקח לעבור בין המצלמות.

אבוי, יש רק 4 דקות בין התמונות של הרכבים (כן, אני מגזים פה, אבל יש גם נהגים כאלו)

מה יקרה לצמד החברים? יקבלו זיכוי על שהייה מקוצרת?:|

- מוכר?

- לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אה ועוד משהו, באחד הימים כאשר נסעתי ברכב שכור ולא רציתי להיכנס להרפתקאה יקרה עם חברת ההשכרה - טלופן אחד למוקד השירות והרכב נכנס למנוי ליום אחד. פשוט, קל ונוח).

מעשה חכם מאוד, ולא רק בגלל כביש 6 אלא בעיקר כיון שהחיוב היה נשלח לחברת ההשכרה, אשר היתה מעבירה אותו אליך בצירוף חיוב של כמה עשרות שקלים תמורת "שירות" ההעברה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...