Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנצ'יה תמה - אשמח אם תחדדו לי קצת אחרי חיפוש.

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 5023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השתחררתי מהצבא, קצת כסף בכיס ואני מחפש כלה שתשמש אותי ביום יום.

לא אסתיר ואגלה שמאוד רציתי לקנות שוב ספרינט אבל היא ברחה לי ולסיפור של אחת אחרת כנראה שלא אכניס את הראש הבריא שלי נכון לעכשיו.

הלאה עיניי פוזלות לכיוון ה 106 (XSI ראלי דור ראשון) שמ XSI שהייתה לי מקורית לגמרי ובמצב סביר + מאוד נהנתי! ו 106 בכללי נראה לךי אני מכיר יותר מכל רכב (חוץ מהספרינט). קטנה, חסכונית, נדיר אך ניתן למצוא אקזמפלר טוב, תמורה מעולה לכסף, אחזקה סבירה וצריכת דלק נמוכה לעומת הכיף.

ונגיע לעיקר של הנושא הזה, בא לי לשנות אולי קצת כיוון הסתכלתי קצת על מודעות של תמה, כמובן גרסה רגילה 2000 ידנית (טורבו? לימים כלכליים יותר ולגיל מאוחר יותר).

הבנתי שאם אני מוצא אחת במצב טוב אז זאת תמורה מעולה לכסף, מפנקת, מרווחת, אמינה (יחסית ללנצ'יה) והחלקים במחירים סבירים.

רוצה חידוד בנושא צריכת דלק, טיפולים ועלויות, והאם היא מהנה לנהיגה בתור אחד שעד היום נהנה מרכבים קטנים.

אילו בעיות לבדוק כשאני מסתכל עליה לפני בדיקה?

ובכללי האם הרכב שווה ביחס למחיר שלו?

כמובן שבמידה ואני ארצה למכור אני אתקע משום שאין להם שוק בכלל ובקניה רצוי בשבילי להוריד את המוכר כמה שיותר.

אגב הנסיעות? כל יום אולי 10 ק''מ, אפשרות לטיול בסופ''ש וזהו, הרכב בעיקר לסופ''שים ולסגור פינות ביום יום.

תודה!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מסתכל על רכבים כאלה כמו לנצ'יה תמה, ממליץ גם להסתכל על אלפא 164 שהביא אחות לפלטפורמה בעלת מנוע מוצלח מאוד, אמין וחסכוני (כמה שיכו להיות רכב בן קרוב ל-20 אם תמצא במצב סביר). מחירים של רכבים האלו מאוד נמוכים. אלפא עשתה אצלי 1 ל-10 ועד ל-1 ל-12 בשיוט.

מעבר לזה, אולי אתה רוצה להתקדם לרכב עם הנעה אחורית? אני מכיר מישהו שמוכר אלפא 75 שמורה, אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי ואני יתן לך טלפון של מוכר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

164 פחות מושכת אותי, יותר מדי שמועות על בעיות חשמל! אפילו ניתן לומר שפרק ישן של טופ גיר על הרכב מראה את זה!

אם כבר אני אקנה אלפא זאת לא תהיה 164... בלנצ'יה מושך אותי משהו אחר...

אני תמיד פתוחלהצעות של הכל מהכל! כמובן אם המחיר סביר ביחס למה שמוצע (לפי ראות עיניי).

התקשרתי לא פעם ונפלתי על אנשים שחיים בסרט ומנסים למכור XSI ב 20K, לא משנה באיזה מצב היא תהיה, גם אם היא יד 2 היא לא תמכר בסכום הזה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזלי אני עובר כל פעם ליד מוסך תלתן, ברחוב היצירה בפתח תקווה (ליד צומת גהה) שמטפל באלפות לנצ'יות וגם פרארי.

טוב לנשמה לשטוף את העיניים ולהתענג ממה שרואים שם.

נסה לגשת אליהם ולשוחח איתם - אולי יתווכו בינך למישהו שרוצה למכור.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המוסך, למרות שיצא לי להיות שם אולי פעם או פעמיים.

מצאתי אחת שאני מעוניין ללכת לראות ובגלל זה פתחתי את השרשור, אם היא לא תתאים לי לא בטוח שאמשיך לחפש לנצ'יה. הספציפית קרצה לי לעין.

העניין הוא שאני מסתפק בלוח מכירה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קל לתחזק תמה, זה בטח לא סוד...

אבל, עשית בשכל כשבחרת ללכת על הגרסה האטמוספרית ולא על הטורבו (כי צריך הרבה כסף בשביל זה).

כמה בעיות בתמה:

קשה מאוד למצוא חלקי חילוף חדשים למרכב הרכב ואתה צריך להסתמך על מוסכים ספציפיים שיטפלו לך ברכב (אין לך מה לפחד, רובם אנשים זהב ותמיד שמחים לעזור לאוהב לנצ'יה).

קנה אך ורק את הדגמים של 93-94, מערכת ניהול המנוע שם היא של בוש והיא אמינה בהרבה לעומת מערכת ניהול של מרלי בדגמים המוקדמים יותר.

הקפד על מכוניות עם מערכת מיזוג וחימום תקינה כי לא זול לטפל בבקרת האקלים.

אל תצפה שריפוד הסלון המקורי יהיה שלם, הוא אמנם מפואר מאוד (אלקנטרה בהיר) אך הוא לא שורד את השנים יפה.

חלונות בגג לרוב נוזלים ויקר לטפל בהם במידה וצריך להחליף חלקים.

בכל שאלה אתה יכול לפנות אליי בה"פ.

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הטורבו כמה שהמחיר שלה זול וכמה שבא לך לקנות אותה בגלל ה TURBO אני אומר לעצמי שזה לא בשבילי.

יפתח הטיפולים הרגילים, איך המחירים? ואם אני אקנה אותה אז בטח אמצא את עצמי במוסך התלתן (קרוב לי).

חלון בגג אכן יש, והיום אני יודע את מה שלא ידעתי פעם, שברכב בלי מזגן אני לא נוגע ולא משנה באיזה צבע הוא או מה הסיבה שהוא לא עובד!

אנסה שבוע הבא לקפוץ לראות אותה, המחיר בהחלט זול! לא יודע אם לקחת לבדיקה כללית או רק לבדוק שאסי.

מנסיון מבדיקות ברכבים ישנים הן לא מועילות כ''כ ולא בודקות את הדברים שכנראה באמת ידרשו תיקונים.

(חבר קנה ראלי, בולם קדמי אחד קוני, השני רגיל, קפיץ אחד הנמכה, השני לא ואף אחד בבדיקה לא אמר מילה. כמובן שהיום הרכב במצב הרבה יותר טוב).

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים כאלו גמני הייתי מסתפק בבדיקת שילדה לאיתור תאונות קשות, שאם תוקנו יפה קשה לחובב לגלות גם בזחילה מתחת האוטו.

נסה לשכנע את הבעלים לעשות נסיעה לירושלים וחזרה. יעלה קצת הדלק שתחזיר להם, אבל בשעה וחצי (בסוף שבוע כשאין עומסים) כזו תוכל ללמוד הרבה על מצב הרכב ויכולתיו. אולי נימוק של "אם טוב אני קונה" ישכנע אותם.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הטיפול לא יקרים כלל, הטיימינג מעט יקר.

קרוב אלייך יש לא מעט מוסכים מתמחים, ובמיוחד קרוב אליך הוא ברוך זאבי "זאבי אחזקות" הוא הגורו של הלנצ'יות בארץ (במידה ותקנה אני יעדכן אותך).

אם יש לך מקום פנוי בחנייה אני יכול לסדר לך תמה 93' לאחר תאונה קלה מאוד מאחור, היא תשמש אותך לחלקי חילוף (מומלץ מאוד מאוד)

במידה ולא תסתדר לך העיסקה עם התמה ההיא, פנה אליי ואכוון אותך לתמה למכירה במצב יפה מאוד.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם!

אני בספק אקח אותה לירושלים אך בהחלט אעשה עליה נסיעה במצבים שונים ובכבישים שונים (מנסיון עם רכב שקניתי אחרח נסיעה עירונית ואז בדרך הביתה גיליתי שבבלימה מ 110 קמ''ש ההגה רעד בצורה מפחידה!)

אעדכך בהמשך! ולגבי הרכב לחלקים, יפתח הסתבכתי כבר מספיק עם העיריה ובמזל יצאתי בלי קנסות ככה שאני קצת נמנע מזה (אחרי שעמדו לי 3 ספרינטים בחניה ואח''כ xsi מושבתת)

תודה!

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבור מ106 לתמה?נראה לי הזוי קצת כי אתה עובר לרכב מנהלים כבד מאוד לעומת ה106.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היה ספרינט לפני ה 106 שבגודל היא באמצע אך מרגישה קלילה מאוד. השאלה היא עד כמה היא מגושמת?! זה שהיא מרווחת דווקא לטובה ( אני עדיין זוכר איך הייתי מקלל את הרגעים שהרגל הימנית שליהייתה מתקעת בדשבורד)

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי היו שתי תמות,האחת אוטומטית משנת 2002 והשניה ידנית משנת 2004,שתיהן נרכשו בשעתו מהטרייד אין של פיאט-לנצ'יה והיו שמורות ובמצב טוב,אצלי הן גילו אמינות טובה מאד ולמרות שמדובר במכוניות גדולות וחזקות,צריכת הדלק הייתה נמוכה יחסית.

אחת המכוניות המהנות לנהיגה והנוחות לנסיעה,אין דברים כאלו במחירים דומים.

הצרה היא שהתמות הזדקנו מאד,מחירן זול ביותר ומה שקורה שהן מחליפות ידיים כל פעם שיש בעיה,חלקים מסויימים יקרים או אינם בנמצא (כחדשים) ותמה זקנה שאינה מטופלת היא מתכון לצרות ולהוצאות.

מאידך אם תמצא תמה שמורה באמת ותמשיך גם אתה לשמור עליה,מובטחת לך הנעה/הנאה.

העצה שהציעו לך (רכישת תמה נוספת לחלקים) היא מצויינת שכן אם תזדקק למשל למחשב או למערכת הגה וכיו"ב,זה יעלה לך יותר מרכב שלם שאפשר לרכוש היום במחיר "גריטה".

סיכום,רכב מדהים אם מטופל נכון,הרפתקאה שמשתלמת רק למכורים לעניין...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק אם יהיה לי איפשהו מקום לשים רכב לחלקים.

בכל מקרה שמתי עין על רכב שאיזה 5 שנים או יותר אצל אותו בן אדם, אי אפשר לדעת תכלס, הרכב יכול להיות בעייתי ורק עכשיו ''גב הגמל'' נשבר... נראה. אני כבר אתאמץ לשמור עליה!

מה שבטוח זאת חייבת להיות קניה לאורך זמן, לקנות אחת זה עניין של יום אבל בלוחות מכירה הן מבלות הרבה!

קיצר מחר נראה אם יצא לי לראות אותה...

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי היו שתי תמות,האחת אוטומטית משנת 2002 והשניה ידנית משנת 2004,...

אתה מתכוון 92 ו94...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5023 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...