Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ספורטז ואמינות - הולכים ביחד ?

kayakfishing
שימו לב! השרשור הזה בן 4913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה התגברו בי ה"חישקוקים" לאיזה רכב שטח/פנאי למטרות בעיקר עירוניות וטיולי שבילים וחוף ים עם

המשפחה בסופ"ש.

משיטוטים ב"יד2" נדלקתי על קיה ספורטז - מודלים 2000 - 2003 .

אין לי בכלל ניסיון או הכרות עם הקיה ספורטז או בכלל עם רכבי שטח-פנאי/רכבי שטח, ולכן אשמח לקבל את חוות

דעת המומחים בנוגע לקיה במודלים האלו, אמינות הרכב (פרמטר שמאד חשוב לי - מקפיד על הטיפולים השוטפים ולא סובל תקלות מזדמנות ),

פרטים נוספים :

כ 50,000 ש"ח תקציב

נדרש כרכב שני במשפחה (צפי ללא יותר מ 10,000 ק"מ בשנה)

נהג בעיקר יחיד ורגוע

אשמח מאד לכל מידע בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ראשונה, אל תתקרב לחופים !!! אם תתקרב למרחק של פחות ממאה מטר מקו החוף, אתה צפוי לקנס גבוה.

ולשאלתך: ב- 50K תקבל קאיה בת 8+, האמינות תלויה בצורה בה תחזקו את הרכב הבעלים הקודמים ואיך והיכן נהגו בו.

מה שכן, למרות המנוע היחסית קטן בהשוואה לרכבי שטח אחרים, היא צרכנית דלק כבדה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ראשונה, אל תתקרב לחופים !!! אם תתקרב למרחק של פחות ממאה מטר מקו החוף, אתה צפוי לקנס גבוה.

ולשאלתך: ב- 50K תקבל קאיה בת 8+, האמינות תלויה בצורה בה תחזקו את הרכב הבעלים הקודמים ואיך והיכן נהגו בו.

מה שכן, למרות המנוע היחסית קטן בהשוואה לרכבי שטח אחרים, היא צרכנית דלק כבדה.

בהצלחה

תודה על ההתייחסות :-)

ברור שהרבה תלוי בתחזוקת הבעלים הקודמים, אבל בכל זאת, יש עדין את עניין האמינות הבסיסית, לא ?

בהשוואה למה "צרכנית דלק כבדה" ?

האם צריכת הדלק שלה גבוהה מרכבים בעלי נפח מנוע מקביל ? לדוגמה סובארו פורסטר/יונדאי טוסון (2000 סמ"ק)

האם צריכת הדלק שלה עולה על רכבי שטח עם נפח מנוע 2700 סמ"ק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות :-)

ברור שהרבה תלוי בתחזוקת הבעלים הקודמים, אבל בכל זאת, יש עדין את עניין האמינות הבסיסית, לא ?

בהשוואה למה "צרכנית דלק כבדה" ?

האם צריכת הדלק שלה גבוהה מרכבים בעלי נפח מנוע מקביל ? לדוגמה סובארו פורסטר/יונדאי טוסון (2000 סמ"ק)

האם צריכת הדלק שלה עולה על רכבי שטח עם נפח מנוע 2700 סמ"ק ?

אני לא מומחה בכלל ברכבי שטח, אבל בספורטז' נסעתי כמעט חצי שנה (לא בשטח). לא בדקתי את הצריכה, לדעתי עם מזגן זה יכול להגיע גם ל1 ל5, השתדלתי להיות עם רגל כמה שיותר עדינה על הגז כדי לחסוך בדלק ואני מניח שעשיתי בערך 1 ל7 אולי, שוב, לא מדדתי. המנוע עצמו אכן קטן יחסית לשאר רכבי השטח, אבל לא נסעתי בשטח כמו שאמרתי ולא הרגשתי שום חוסר בכוח זמין. האמינות בסדר גמור, אפילו מעל זה, יש טיפה נטיה להתחממות מנוע וחוץ מזה הכל בלאי טבעי, השנים עושות את שלהם. החומרים די בנאלים ופלסטיקים, בכל זאת קאיה. לא מתנהגת מאוד טוב, קצת לא יציבה, עדיף לא לפנות מהר מדי כי הרכב יפתיע לרעה (לא שזה בטוח בכל מקרה לפנות מהר, אבל בכל זאת). דרך אגב, הרכב ספג ירידת ערך מאוד חדה לאחרונה, אז המחיר די אטרקטיבי.

אני די בטוח שהצריכה גבוהה יותר משל טוסון או פורסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

תצרוכת דלק של 1 ל 5 נשמעת קצת גבוהה - האם מדובר בתצרוכת דלק המקובלת ברכבי שטח-פנאי שיתאימו למשפחה בת 5 נפשות לטיולי סופ"ש ?

האם במסגרת התקציב, עדיף לטעמכם להתמקד ברכב שטח-פנאי אחר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבא שלי אוהב טיולים מושבע, קנה כזה חדש מהחברה לפני 7 שנים בערך,האוטו היה בעל 15,000 קילומטר וכבר התחילו בעיות,התחיל להתחמם,להכבות לו,כל מיני דברים וכדומה,סבא שלי נהג רגוע ושלב,שלא משתולל בכלל עם האוטו,כעבור 20,000 הוא מכר אותו,הוא אמר שהוא לא מתקרב לרכב הזה בחיים,צריכת דלק?שלו עם רגל עדינה על הגז,1-7-.6.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאיה ספורטג' מנוע 2000 סמק 127 כס שוקל 2 טון .!

שילדה מבוססת על גיפ צבאי קוראני.!

שותה דלק כמו מטורף ,הנתונים כאן לא מוגזמים,צריכה משולבת בסביבות 1 ל-6 עם מזגן.

היתרון של הספורטג' זה שהוא מסווג לא כרכב פנאי שטח אלא כפרייבט ולכן

עלות חידוש רישיון רכב 1500 שח ביטוח מקיף 2500 שח שלא כמו

ברכבים שמסווגים פנאי שטח שבהם העלות היא כמעט כפולה.

אמינות,סיפור כואב הטיפולים בספורטג' דיי זולים גם

חלקים של הספורטאג' זולים {יחסית} ,אך המחיר משקף את האיכות ולא משתלם לתקן אותו מחוץ למוסך המרכזי שבאופן מפתיע

נותן מחירים זולים יחסית לשוק ,וכמובן חלקים מקוריים,הרבה מוסכים לא מורשים גם לא רוצים לגעת באוטו.

הבפנים מלא פלסטיקים בצבע אפור ,דיי נוח תנוחת ישיבה נוחה מושבים נוחים.

המטען האחורי דיי קטן ,ואין הרבה מקום מעבר לעגלה לתינוק או מצרכים וכיוצא בזה.

הרכב בגירסה הידנית דיי זריז וכייפי ,ואם אתה מעוניין להכנס חזק לשטח זו הגירסה המועדפת

בתור רכב משפחתי ולטיולי שבילים האוטומט יספיק.

הרכב מגיע עם הנעה אחורית וניתן לשלב להילוך HIGH\LOW

ההילוך LOW מוצלח מאוד בשטח ונותן הרבה כוח ,הביצועים לא נופלים מגיפים "נחשבים" יותר

מומלץ להגביה את הרכב ולהגדיל מידת צמיג כדי להרים את המרווח גחון וכמובן אם אתה חזק בשטח מיגונים.

ההנעה האחורית דיי מסוכנת למי שלא רגיל בחורף אפילו ממש מסוכנת רצוי בחורף ועל כביש רטוב ליסוע בהילוך 4X4 HIGH

הספורטג' הוא אלטרנטיבה טובה מאוד ב-50K למי שרוצה גיפ עם יכולות שטח אמיתיות מבלי לקרוע את הכיס

ההוצאה על הדלק מתאזנת עם ההוצאות הזולות יחסית של טיפולים ,חידוש רישיון הרכב ,וביטוח

משמעותית זולים יותר מרכב "פנאי שטח"

שגם הם בעצמם צרכני דלק לא קטנים,ועלויות אחזקה שלהם גבוהות בהרבה.

בשורה התחתונה לרכב שני במשפחה עם 10K ק"מ בשנה זו אופציה מצויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו הרכב עם ההתנהגות המזוויעה ביותר שנתקלתי בה- למרות שהוא נותן פייט לדייהולט אבאו-פיכס שיש לי עכשיו מהעבודה.

דווקא בשטח הוא התגלה כלוחם לא קטן עם ביצועים טובים.

כפי שנאמר, הוא גם שתיין מצטיין.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכל החברים

לא רציתי לפתוח שרשור חדש אם כבר יש אחד כזה, למראת שטיפה ישן

אני נוהג כבר הרבה שנים על מיצובישי סופר לנסר גיר רגיל דגם 96 ואני מעוניין להשתדרג קצת, יותר נכון אולי להחליף ולנסות משהו שונה ממשפתית רגילה. אני רואה שקאיה ספורטג' הוא רכב שטח בעל מחיר נמוך ( שנים 2000-2001) ז"א בתקציב שלי והשאלות הן:

1. האם ההבדל באחזקה הוא משמעות בין שני הרכבים

2. מה היא צריכת הדלק לקאיה גיר רגיל בהתחשב בנסיעה רגוע

הנסיעות שלי הן קצרות טווח ( עבודה-בית )

תודה לכולם

"אתה רוצה חתיכה זהב? - לא, אני הרגע אכלתי" :?

"בשביל מה שמו לשוטר כובע, אם לא בשביל לראות?" :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאיה ספורטג' מנוע 2000 סמק 127 כס שוקל 2 טון .!

שילדה מבוססת על גיפ צבאי קוראני.!

בקשר לשני טון קצת הגזמת. משקל עצמי פחות מ-1500ק"ג. כמה שאני יודע הרכב מבוסס על פלטפורמה של טנדר כלשהו של מזדה. בדגמים המוקדמים רבים ממכלוליו היו של מזדה, כולל המנוע והגיר.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כבר הרבה שנים על מיצובישי סופר לנסר גיר רגיל דגם 96 ואני מעוניין להשתדרג קצת, יותר נכון אולי להחליף ולנסות משהו שונה ממשפתית רגילה. אני רואה שקאיה ספורטג' הוא רכב שטח בעל מחיר נמוך ( שנים 2000-2001) ז"א בתקציב שלי והשאלות הן:

1. האם ההבדל באחזקה הוא משמעות בין שני הרכבים

2. מה היא צריכת הדלק לקאיה גיר רגיל בהתחשב בנסיעה רגוע

1. שאלה כללית מאוד. מי שקונה ספורטאז' שמור ונוסע בו בעיקר על הכביש כנראה לא ישלם יותר מידי על אחזקה שוטפת. כלומר, האחזקה עדיין יקרה יותר מאחזקה של רכב משפחתי אבל נניח שזה בגדר הנסבל. כשאתה מתחיל לטייל בשטח אתה מהר מאוד מגלה שעלויות האחזקה קופצות לשמיים. צמיגי שטח יקרים בערך פי 2-3 מהצמיגים של הלאנסר והם נשחקים במהירות. נזקי שטח, קלים כקשים, יש כמעט אחרי כל טיול. מיגונים ושיפורים שהם חובה למי שמטייל ברצינות... בקיצור, השמיים הם הגבול.

2. צא מנקודת הנחה שמדובר בצריכת דלק של 1:6-7, בעיקר אם אתה נוסע בתוך העיר. הספורטאז' ממש לא נחשבת חסכונית בדלק. אם אתה מחפש חיסכון בדלק קנה סמוראי או ג'ימיני.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי צביקה, תודה רבה על תגובתך.

עברתי שוב פעם על כל השרשורים והצעות של יד-2, כמו כן קצת חישובים של צריכת דלק, ובאמת אחד לשש וחצי-שבע זה קצת מוגזם בשבילי, דרך הגב, האם צריכת דלק זו מתייחסת לגיר אוטומת? או שאין הרבה הבדל?

לגבי שטח, אז אני ממש לא מחפש רכש שטח, אלא רכב כביש 95% ושטח 5% ( אם כבר ג'יף אז פעם ב.. באמת אפשר קצת לרדת לשטף בשביל הכיף )

מבחינת התקציב ראיתי גם דיהוטסו טריוס בשנתונים 99-00, הביטוח שאני עושה הוא חווה + צד ג' בלבד

האם בין פרייבט לטריוס יש הבדל במחירי הביטוח ואגרת רישוי? מהי צריכת דלק שלו? ( גיר גיל )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני ממליץ לך לא לוותר כל כך מהר על עניין הקיה...

תבדוק יותר לעומק את הספורטאז'. לאחד מהחבר'ה שלנו יש את הרכב הזה והוא לא יחליף אותו תמורת שום רכב אחר.

מבחינת אמינות אם אתה שואל אז קיה ידועים בתור מותג בעל אמינות גבוהה ככה שמהבחינה הזו אין לך מה לדאוג.

השאלה היא אם אתה רוצה רכב שטח שאתה נוסע 95% על הכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני ממליץ לך לא לוותר כל כך מהר על עניין הקיה...

תבדוק יותר לעומק את הספורטאז'. לאחד מהחבר'ה שלנו יש את הרכב הזה והוא לא יחליף אותו תמורת שום רכב אחר.

מבחינת אמינות אם אתה שואל אז קיה ידועים בתור מותג בעל אמינות גבוהה ככה שמהבחינה הזו אין לך מה לדאוג.

השאלה היא אם אתה רוצה רכב שטח שאתה נוסע 95% על הכביש

בגדול מה שהפחיד אותי בספורטאג' זו צריכת דלק נוראית, אחד לשש, שש וחצי זו צריכה מטורפת מבחינתי, זה בדיוק פי שניים מהצריכה הנוכחית שלי, בצבא הייתי נהג טנק מרכבה וצריכה זו מזכירה לי את זה משום מה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...