Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום פורט

B.R
שימו לב! השרשור הזה בן 7362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זזה לא משנה איפה תמקם את הפורט יותר משנה זה שהוא יהיה לפחות במרחק של 5 ס"מ מהקיר האחורי של התיבה

אני שואל אם אפשר לשים את הפורט ממש על הקיר האחורי של התיבה. ואתה אומר שצריך 5 סמ לפחות מרחק מהקיר האחורי.

אז אני מבין שזה אסור לשים פורט מאחורה. אבל למה? על מה זה משפיע? ומה ההבדל?

לדעתי זה לא משנה המיקום כי הפורט משמש רק לשחרור לחץ מהתיבה. וכשהסאב זז קדימה אז נכנס אוויר לתיבה וכשהוא זז אחורה יוצא אוויר מהתיבה. וככה אין שינויי לחץ בתיבה. ולא משנה מאיפה נכנס האוויר. אני צודק??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממממממ...... :roll:

אני לא פיזיקאי אני פשוט יודע שככה זה,האמת אף פעם לא התעניינתי למה.....אבל זה בטוח צריך להיות ככה

חלקים איכותיים של מערכות סאונד למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל כי יש לי כבר תיבה מרופדת מבפנים ומבחוץ שלקחתי מחבר

ויש שם פורט מאחורה. זאת מין תיבה כמו בזוקה רק מרובעת. היא עמוקה מאד.

היה שם סתם חור בקוטר 10 סמ' ואני שמתי עכשיו פורט באורך 15 סמ'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה סתם הורס את הצליל למרות שהצליל טוב גם ככה אז אני יחליף תיבה.

הסאב הוא פיוניר 305C 400RMS והוא בכלל מתאים לתיבה אטומה. אבל לפי החישובים הוא מתאים לתיבה פתוחה. אני מבולבל לגמרי.

התיבה הפתוחה נשמעת יותר טוב מהאטומה. התדרים הנמוכים מאד מאד נשמעים יותר טוב.

העוצמה היא אותה עוצמה. ובכלל איך זה יכול להיות שלפי חישוב ולפי יצרן זה לא אותו דבר? מילא בנפח אבל בסוג התיבה??

יש לי גם תיבה אטומה לפי היצרן. 42.5 ליטר

כדאי להרוס אותה ולעשות לה פיר מקדימה??

והנפח של תיבה אטומה ותיבה פתוחה לאותו סאב הוא אותו דבר??

נראה לי שלפתוחה צריך תיבה גדולה יותר מאשר לאטומה. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאומרים שצריך מרחק של לפחות 5 ס"מ מהקיר האחורי מתכוונים שהקצה של הפורט יהיה רחוק מרחק זה מהקיר הנגדי לקיר שבו היא מחוברת. כלומר שבמקרה שאתה מחבר אותה לקיר האחורי המרחק צריך להיות 5 ס"מ מהקיר האחורי.

כלל אצבע הוא לא פחות מ5 ס"מ וחלק ממליצים לא פחות מקוטר הפורט (אם למשל הפורט היא 8 ס"מ אז שהמרחק מהקיר יהיה 8 ס"מ) הסיבה היא כי קירבה גדולה מדי לקיר יכולה להשפיע על התדר שאליו מכוונת הפורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תיבה של 58 ליטר עם פורט מאחורה של 10X15 סמ'. מה אפשר לעשות כדי שיהיה לי יותר SQ, כי הסאב עכשיו מפוץץ ממש את כל האוטו אפילו אחרי שכיונתי בקרוס לתדר הכי נמוך וגם בHU. מה אפשר לעשות כדי שהצליל יהיה יותר רך ואיכותי . כי העוצמה יותר מידי חזקה. פשוט רועדות לי הביצ**. התיבה כבר מרופדת מבפנים.

והתיבה שלפי היצרן היא מגעילה ביותר. הסאב בכלל לא יורד נמוך ובכלל הצליל לא יפה ולא רך. התיבה שיש לי עכשיו יותר טובה (58 ליטר פתוחה) אבל עדיין לא מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית להרכיב את התיבה האטומה?

ולא - לא שווה לך לקחת תיבה אטומה ולשים לה פורט - רק אם היצרן מגדיר לך שבנפח הזה יש להתקין פורט.

תיבות אטומות הן התיבות הקטנות ביותר בגודל ובעיקרון נותנות רפרודוקציה הכי טובה לצליל המקורי... כך של- SQ בד"כ תיבה אטומה תתן יופי של תוצאות לרוב יותר טובות משל תיבה עם פורט... אם אתה רוצה לעשות מהתיבה עם הםורט שלך משהו - תנסה לשים פורט ארוך יותר כלומר תוריד את התדר תהודה לה היא מכוונת.... לשם כך תצטרך להעזר בתוכנות מתאימות (blaubox, winisd וכו')...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...