Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב -סוזוקי אלטו 2010

dima482032
שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני מתנצל מראש יצאה לי הודעה די ארוכה ואני אודה לכל אחד שיגיד את דעתו בנוגע למה שאמרתי ויוכל לענות על השאלות שרשמתי.

אני מעוניין ללכת השבוע להזמין סוזוקי אלטו החדשה בסוכנות בפ"ת,כי הם הכי קרובים למקום המגורים שלי (אריאל).קראתי כבר המון-המון תגובות בכל מיני שרשורים,עד כדי כך ששורפות לי העיניים כבר כמה ימים.

מה שאני מחפש ברכב:אני צריך שהוא יהיה אמין,יחסית זול לאחזקה וצריכת דלק יחסית נמוכה.מבחינת כמות האנשים ברכב ייסעו עד 3 אנשים ולרוב 1 עד 2. אני בגדול בהתחלה חיפשתי רכבים אחרים כמו דייהטסו YRV,סוזוקי איגניס,הונדה ג'אז וכד' אך כמו שידוע לכם למצוא רכבים כאלה עם נתונים טובים זה לא הדבר הכי פשוט...עברתי בכמה מגרשים של טרייד אין אבל בתקציב הזה (בערך 50K) הם מציעים רק גטס,שברולט ורנו-בקיצור כל הזבל של ליסינג וכל מה ש"פתחו לו את התחת"..סליחה על הביטוי..לכן חשבתי,שבמקום לחפש רכבים שגם ככה קשה למצוא אותם הן מבחינת המחיר והן מבחינת הנתונים,ללכת על אלטו שזה בערך באותו תקציב ואני לא יכול להרשות לעצמי יותר מ 60K אבל אני מקבל רכב חדש ו 3 שנות אחריות...וגם מאוד חסכוני.בגדול אני ראיתי מהשרשורים שהרבה אנשים אהבו את הרכב וכבר עשו הזמנה וכמובן יש כאלה שלא אהבו ומביעים את התנגדותם שזה כמובן זכותם המלאה.

הייתי רוצה להתייעץ עם מי שבאמת יודע על מה הוא מדבר ולא הנחות והשערות..

עד עכשיו לא היה לי רכב שהוא ממש במצב טוב ועל חדש אני בכלל לא מדבר...בשיחה שלי היום עם בחורה מסוכנות סוזוקי בפ"ת נאמר לי שנסיעת המבחן נעשית רק על דגם שהוא אוטומט.האם אני ארגיש הבדל משמעותי בין נסיעת מבחן באוטומט לבין הרגיל שאני רוצה לקנות?נאמר לי גם שכאשר פותחים הזמנה צריך לשלם רק 2000 ש"ח וכל השאר רק כאשר מגיעה האונייה.האם הם יכולים להקפיץ מחיר תוך כדי תקופת האספקה?כמו כן הבחורה הזאת הציעה שנעשה הזמנה עכשיו בצורה טלפונית וזאת בכפוף לנסיעת מבחן או משהו בסגנון..האם נראה לכם שמשהו לא נקי פה בהצעה הזאת?אולי סוכנות של פ"ת לא הכי "נקיים" וכדי לבדוק במקום אחר (אבל הם הכי קרובים אליי)..הייתי רוצה לשמוע את דעתכם האם רכב עם מנוע 1000 יוכל להתמודד עם העליות של אריאל שהזה מקום די הררי...?מישהו יודע מה כוללת אחריות היצרן?מישהו יודע כמה יעלה בערך ביטוח מקיף+חובה?מה אתם אומרים על הצבע של הרכב?אני בגדול חושב ללכת או על כסוף או על לבן...מה דעתכם?מה ייראה ויחזיק מעמד יותר טוב?האם יש לכם מידע כלשהו האם האוטו הזה הולך לאבד חזק במחירו בשנים הקרובות?

תודה רבה מראש ויום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אענה על הכל, רק על מה שאני יודע בוודאות.

1. תיגש לסניף בת"א - ברח' המסגר יש להם 2 רכבים ידניים כסוף וכחלחל (הכחלחל הוא הסלב מכל מבחני הדרכים)

אני בטוח שאם תתקשר היום תוכל לקבל נסיעת מבחן אם לא היום אז מחר, מחרתיים. (תשלח לי ה"פ אני אתן לך מספר ישיר של בחור מאד נחמד שם - אין לי אינטרנס אגב סתם לידע כללי)

2. יהיה הבדל בין ידני לאוטומט, לא נהגתי על אוטומט אבל דיברתי עם מספר אנשים שנהגו על 2 הגרסאות, אתה גם מוזמן לראות את הסרטון החמוד של רוני שכותב פה בפורום לא מעט (בלשון המעטה) :

http://www.auto.co.il/%D7%95%D7%99%D7%93%D7%90%D7%95-1275,672-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%98%D7%95-%D7%97%D7%A6%D7%99-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%9D.aspx

3. כעיקרון הם יכולים להקפיץ מחיר מעכשיו ועד שהרכב יגיע, הבחור איתו דיברתי אמר לי שזה לא צפוי ואם יקרה הם לרוב מודיעים למזמינים מראש.

4. אחריות יצרן כוללת את כל הבעיות שעלולות לצוץ במהלך ה3 שנים למעט מצבר ועוד מספר פריטים, כל הנוגע לחשמל, מנוע, גיר באחריות מלאה למשך 3 שנים או 100000 ק"מ.

5. ביטוח מקיף + חובה משתנה מאד מחברה אחת לאחרת, ידידה שלי שנוהגת על אוטומטית ורודה שילמה 3500 ש"ח(לא יודע אצל איזה סוכן), מקיף וחובה ביחד.

6. צבע? אני בחרתי שחור, הלבן לרוב יחזיק מעמד טוב יותר אבל אני אהבתי מאד את השחורה.

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אחלק לנקודות, שיהיה נוח יותר:

1. אין סיבה שהאלטו לא תהיה אמינה וזולה לאחזקה. מדובר ברכב חדש עם אחריות. צריכת הדלק מאוד נמוכה.

2. האלטו צפופה מאחור, שים לב. היא גם מאוד בסיסית - ממש לא רכב מפנק.

3. זמן אספקה הוא כמה חודשים טובים.

4. האוטומט חלש יותר באופן מורגש. הידני מרגיש זריז יותר והוא גם חסכוני יותר, כך שזה רק לחיוב.

5. שאל אותם אם המחיר יכול להשתנות מרגע ביצוע ההזמנה. לא נראה לי שצריכה להיות בעיה.

6. עם עליות הרכב יתמודד, רק תצטרך להעביד את המנוע קצת קשה. לא משהו שהוא לא יכול לספוג. פשוט בסל"ד נמוך אין לו כמעט כוח והוא עובד הכי טוב מעל 3000 או אפילו 4000 סל"ד.

7. אחריות יצרן כוללת הכל ל-3 שנים.

8. ביטוחים צריכים להיות זולים כי מדובר באוטו זול.

9. האוטו יאבד ממחירו יחסית הרבה באחוזים, יחסית מעט בשקלים.

10. צבע - לשיקולך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאמר לי היום ע"י אחד החברים שלי שהרכב יתקשה מאוד בעליות ובשטח הררי של אריאל..הוא לא נהג ברכב הזה וזוהי השערה נטו!האם למישהו יש מושג והוא יודע בוודאות איך הרכב מתנהג בעליות כמו לאריאל ובכלל איך הרכב יתמודד עם עליות חזקות?(אני מזכיר שמדובר בגיר רגיל).ברצוני להדגיש שאני אצטרך לעבור את העליות האלה כמה פעמים בשבוע ואולי יותר.מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה אומר את זה מתוך ניסיון או מתוך שמועות?העניין הזה מאוד חשוב לי כי כנראה בשנתיים הקרובות אני אמשיך לגור באריאל ואני לא רוצה שתוך כמה שנים אלטו "תשפוך לי מנוע"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יתקשה מאוד, גם פיאט 500 לא התקשתה מאוד. הוא יסע סביר כמו כל רכב מסוגו.

אם מכוניות כמו ג'אסי וסיריון נוסעות בלי סוף בירושלים עיר הקודש אין סיבה שהאלטו לא תיסע טוב באריאל :)

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוכנות בת"א ניתן לבצע נסיעת מבחן על הדגם הידני.

לאחר נסיעה על הדגם הידני, די התרשמתי מביצועי המנוע יחסית לנפח הקטן- הרכב מספק ביצועים טובים יחסית למנוע. גם בנסיעה בין עירונית - עוקף בלי בעיה, ומאיץ בלי בעיה. גם כשהמזגן עובד.

מי שמחפש רכב פשוט וחסכוני בשביל נסיעות בעיר, ומידי פעם מחוץ לעיר, האלטו נותנת את התמורה.

אני אציין גם, שלחבר בעבודה יש את הדגם האוטומטי. הוא נסע עם האלטו לצפון ורמת הגולן עם עוד שני חברים איתו באוטו. הוא אומר שהאוטו נסע מעולה, גם בעליות בצפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בסוכנות ב- פ"ת ביום שישי לאחר שהזמנתי (ביום חמישי) לנסיעת מבחן את האלטו (בשבילי) ו- SX4 לאבא שלי

בכל מקרה באתי אליהם בבוקר במיוחד ( 9 בבוקר) וברוב חוצפתם הם אמרו שהרכב לא הגיע, וגם על האלטו אין נסיעת מבחן - למרות שראיתי בחוץ את האלטו עם הכתובית של הנסיעת מבחן, פשוט לא היה בא להם לתת לי,

וברוב חוצפתה היא גם אמרה לי מה שאמרו לך (" הבחורה הזאת הציעה שנעשה הזמנה עכשיו בצורה טלפונית וזאת בכפוף לנסיעת מבחן או משהו בסגנו" ), בקיצור העיקר שתקנה - לא רואים אותך ממטר, העיקר שתחתום להם ותשים על החשבון 2000 שקל כדי שתהיה רשום בסוכנות ולא תוכל להזמין בסוכנות אחרת , ואם תבטל את ההזמנה ה 2000 שקל נשארים אצלם אלא אם כן תרצה להזמין רכב אחר בסוכנות.

בקיצור אני הייתי ממליץ לך להתרחק משם, וללכת למרכזי בתל אביב, הרבה יותר רציניים נחמדים, נותנים נסיעת מבחן בלי בעייה ובלי שתשים כסף על החשבון, והכי חשוב - לא חאפרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה תתחיל מנסיעת מבחן, תיגש לת"א כנראה שרק שם אפשר לקבל נסיעת מבחן בלי לפתוח את הארנק.

אני רציתי לעשות גם נסיעת מבחן בירושלים (גם בשביל להראות לאבא וגם בשביל לנסות בעליות ואמרו לי שאפשר רק פעם בשבועיים ברביעי בבוקר, כאילו אנשים לא עובדים)

מצאתי תמונה בפלאפון בשבילך :-D

כמו שאמרתי יש להם כחולה ומאובזרת שדי מבאס אחריה לגלות שברכב שלך לא יהיה מד סל"ד, פנסי ערפל, מראות/ידיות בצבע הרכב או מגזניום וכסופה ולא מאובזרת.

altop.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנסי ערפל תמיד אפשר להוסיף וכך גם מגנזיום. לגבי מד סלד אפשר להסתדר גם בלי.

בכל מקרה אם היה את כל זה באוטו מלכתחילה אז הוא לא היה עולה 60 אלף שח אלא משהו כמו 70 אלף לפחות... נקודה למחשבה.

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו ברוב המכוניות החדשות כיום, יש נורת אזהרה אדומה ולא שעון, לא משהו שאמור להפריע לך, כעיקרון יש רק ספידומטר, קילומטראז' ומד דלק דיגטלי בלוח השעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה בעצם קורה כשהנורית חום מנוע נדלקת? האם אני צריך לעצור מיד ולכבות את הרכב, או שזה רק התרעה, ואני יכול לנסוע עוד מספר קילומטרים עם הרכב?

עד היום היו לי מכוניות עם מד החום הרגיל עם המחוג שמראה בדיוק את מצב חום המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...