Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לסיטרואן קסנטיה 2.0 1997 אוטומטית

ariel_nir
שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

מדדתי את מפלס שמן המנוע, וגיליתי שגובה השמן קרוב למינימום. אני רוצה להוסיף שמן למנוע אבל לא יודע איזה.

כאמור סיטרואן קסנטיה 1997 2.0 ליטר שמונה שסטומים אוטומטית ( לא יודע אם ZF או AL4)

אם יש המלצות על יצרן באיכות סבירה + ובמחיר הגיוני. האוטו נוסע מעט יחסית 8-9K ק"מ בשנה ועובר טיפול פעם בשנה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהיא טופלה ב10W40, אתה יכול לוודא את זה.

אם אכן כך הדבר, אני ממליץ על שמן כזה מאיכות גבוהה, נניח של ליקווי-מולי, אסו ודומיהם.

----------------------

Peugeot 308
SW
1.2
T

:lol::twisted::lol:
!Family man

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איזה שמן יש כיום במנוע ?? לדעתי אין אחידות בסוג השמן שממלאים במוסכים המורשים , במוסך המרכזי

משתמשים בשמן סיננטי יבוא עצמי של לובנינסקי אם אנני טועה 15-50 ולא ניתקלתי בשמן כזה בשוק החופשי .

בחלק מהמוסכים המורשים שואלים איזה שמן אתה מעדיף סיננטי מלא או חצי סינטטי ההבדל במחיר בין השמנים

משמעותי ,250 שח כולל מעמ עבור 5 ליטר שמן היבואן לעומת 100 שח שמן חצי סיננטי 10-40 .

בקסנטיה שלי (96 אוט' 2000 ) אני משתמש בשמן 10-40 תוצרת פרסטון ארה"ב ומחליף פילטר ושמן כל 6 חודשים .

לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון - יש כאן כמה שרשורים שמצביעים על זה שהשמן של פרסטון, זה בעצם לא פרסטון, אלא משהו שמיוצר בישראל ורק משתמש בתגית שלהם. (או משהו כזה)

כך שזה נחשב לשמן לא משהו, או לפחות היה כך כשבדקתי לפני שנה שנתיים. ממליץ לך לבדוק את זה.

אני מניח שאם הוא יבדוק, הוא יגלה שהשתמשו רק ב10W40 (מניח, אבל לא יודע - וכדאי לבדוק) - ואז זה השמן להשתמש בו.

לגבי הטיפולים.. בגדול זה כסף קטן. הייתי עושה את זה כל חצי שנה כדי להיות על הצד הבטוח והלב השקט שאני שומר על הרכב. מצד שני, בקילומטראז' שאתה עושה - אני לא בטוח שיש לזה סיבה אובייקטיבית.

----------------------

Peugeot 308
SW
1.2
T

:lol::twisted::lol:
!Family man

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות של החלפת שמן כל חצי שנה זניחה לעומת התועלת האפשרית למנוע , יודעי דבר טוענים שדוקא בקילומטרז נמוך

הבלאי למנוע גדול יותר בדומה לנסיעה בתוך העיר ומחוץ לעיר ולכן כדאי להחליף שמנים . אני כמובן לא עושה טיפול שלם כל חצי שנה !! כך שאם מחליפים לבד מדובר בעלות של 100 שח עבור השמן + 40 שח פילטר מקורי .ואם נעזרים במוסך אז עוד טיפ קטן והכל בסדר . המנוע שלי עבר בימים אלא את רף 200,000 הק"מ ובלי עין רעה :roll:מתנהג למופת .

לעינין שמן הפרסטון רשום על האריזה יצרן : פרסטון ארה"ב ויש גם את פרטי היבואן ,אין לי סיבה לחשוב

שהפרטים הנ"ל אינם נכונים !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...