Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת ABS לא פועלת בשברולט קאוליר 96 -

HEBO
שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהרים טובים לכולם.

מדבור ברכב מסוג שברולט קאוליר בציר 96.

הבעיה התחילה ליפני יומים (מוצאי שבת)

נסעתי ברכב כרגיל, כמו תמיד, נסיעה של כרבע שעה ועד לעצירה של כ20 דקות.

לאחר מיכן אני מתניעה את הרכב ומופיעה בסקלה מנורה של מצבר ומנורה צהובה של הABS.

טוב, אני נוסע למקום פתוח כדי ליבודק את הברקסים.

ובכן, מערכת הABS לא פועלת! הרכב עוצר כמו רכב רגיל, אים מערכת בלמים רגילה!

כשהתחלתי את הנסיעה במוצאי שבת לא הבחנתי במשהו מוזר בבלמים, כי לא היה מצב של בלימה פיתאומית.

חשבתי, אולי המנורה של ה ABS פועלת ביגלל שנידלקה המנורה של המצבר, (מראה על מצבר גמור) ואולי מצבר גמור גורם קצת למערת של הרכב להיתבלבל ולהטעות.

התחתי לינסוע לכיוון הבית, ואמרתי כשהגיעה הביתה אני אכבה את הרכב, ויתניעה שוב, על מנת לדעת בוודאות שמדובר במצבר, ושמערכת של הABS לא תקינה. (אולי לאחר כיבוי והדלקה המערכת "תיתאפס")

טוב, הרכב התניעה כרגיל אך המנורה של מערכת הABS כבר לא פעלה, אבל רק המנורה של המצבר פעלה.אגב, הרכב לא הראה סימנים של מצבר גמור והתניעה בקלות, אך מערכת הABS עדין לא פועלת.

יום ראשון אחר הצהרים (אתמול), הרכב נוסע לכיוון המוסך, שממש מטרים ליפני המוסך, הרכב מראה סימנים של כיבוי והרדיו התחיל להישתולל וכבר לא משמיעה מוזיקה, אבל ברוך השם הרכב הגיע למוסך.

טוב, המצבר הובכן כגמור, והמוסכניק אמר שיש צורך בהחלפת מצבר לחדש, ויהיה לו רק מחר, אז בינתים הוא טען את המצבר על מנת שנוכל להגיע הבית, ואמר שגם צריך לסדר את האלטרנטור, ויכול ליהיות שזה קשור לבעיה של ה ABS.

היום (יום שני) הוחלף מצבר + אלטרנתור והבעיה של הABS עדין לא נימצאה.

מישהו ניתקל פעם בזה?

בשברולט קאוליר 96?

האים אפשר לינסועה כך?

תודה מראש.

שבוע טוב.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה גם בעיה דומה נסעתי ולפתע נדלקה המנורה של המצבר ואחריה כל לחיצה על דוושת הברקס נדלק לי הABS החלפתי מצבר ואלטרנטור והבעיה הסתדרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה הייתה באלטרנטור, החלפת כל הכבוד.

עכשיו נותר לך לאפס את התקלה מהמחשב , נתק את המינוס לשעה.

וחזור לעדכן.

שלום רב לך.

מה זאת אומרת לאפס את התקלה מהמחשב?

איזה מינוס לנתק?

אני ניתקתי את + - מהמצבר למשך 3 דקות (מישהו אמר לי לעשות זאת, זה היה ביום ראשון) אבל כלום לא הישתנה.

יש לציין שוב, שלאחר שקיביתי בפעם הראשונה את הרכב , ומיד התנעתי שוב, המנורה של ה ABS הפסיקה לידלוק עד אכשיו, אך מערכת ה ABS עדין לא פועלת.

האים אפשר לינסוע כעת כך ברכב?

(הרכב עוצר כעת כמו מערכת בלמים רגילה).

מקסי , תן פרטים בבקשה,

תודה מראש.

לילה טוב.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

מערכת ה-ABS לא תעבוד לעולם כאשר מנורת התקלה דולקת ולא תעבוד לעולם אם לא ינעלו הגלגלים.

דבר ראשון צריך למחוק את קודי התקלה במחשב ה-ABS בעזרת סורק תקלות זה או אחר.

דבר שני, כדי לבדוק אם מערכת ה-ABS עובדת עלייך לנהוג במשטח בעל מקדם חיכוך נמוך כדי ליצור נעילת גלגלים ברגע הבלימה.

יניב.

***YMM***

DAEWOO LEGANZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנן מצבים שבהם מערכת ABS עשויה לפעול כרגיל, למרות שהנורה דולקת, כמו למשל במצב של נתק בחוט החיווי בין מחשב הABS ומחשב לוח השעונים. מצב נוסף שנתקלתי בו למשל הוא שהוחלף יחס העברה בסרן ולא עודכנו תוכנות מחשבי הABS והרכב בהתאם.

כמו כן, גם יש תקלות שיגרמו לפעולת מערכת הABS למרות שלא נוצרה נעילת גלגלים. אחד המצבים שיכולים לגרום לזה הוא מיסבי גלגל משוחררים, שגורמים לזר השיניים של הABS להתרחק לסירוגין מהחיישן. תתכן גם תקלה במחשב הABS עצמו שתגרום לסיטואציה דומה: אין נעילת גלגלים, יש פעולת ABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה לא הבנתם, המנורה של הABS לא פועלת ממיזמן.

אני יצטט -

"התחתי לינסוע לכיוון הבית, ואמרתי כשהגיעה הביתה אני אכבה את הרכב, ויתניעה שוב, על מנת לדעת בוודאות שמדובר במצבר, ושמערכת של הABS לא תקינה. (אולי לאחר כיבוי והדלקה המערכת "תיתאפס")

טוב, הרכב התניעה כרגיל אך המנורה של מערכת הABS כבר לא פעלה, אבל רק המנורה של המצבר פעלה.אגב, הרכב לא הראה סימנים של מצבר גמור והתניעה בקלות, אך מערכת הABS עדין לא פועלת".

ליפני יומים הוחלף מצבר, והמנורה של המצבר גם הפסיקה לידלוק.

בינתים מערכת הבלמים של הרכב פועלת כמו ברכב רגיל, ללא מערכת ABS.

נכון שמערכת הABS חשובה מאוד, אבל בינתים אני מוותר עליה זמנית.

האים בטיחותית\חוקית אפשר לינסוע ברכב כשמערכת ה ABS לא תקינה, והרכב בולם כמו רכב רגיל?

בבקשה שיענה רק מי שיודע בוודאות,

תודה מראש.

8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חוקי לנסוע עם מערכת בטיחותית כלשהי, במקרה הזה מערכת ABS, לא תקינה.

לגבי הבטיחות, אם לא לוקחים בחשבון תקלות קיצון נדירות, אז נסיעה ללא מערכת ABS שקולה לנסיעה ברכב שלא הותקן בו ABS מלכתחילה. האם זה לא בטיחותי? עניין של גיאוגרפיה, תקופה, והשקפת עולם. זה בוודאי פחות בטיחותי מאשר לנסוע ברכב עם ABS.

בשנות ה60 זה היה חוקי וגם נחשב בטיחותי לנסוע ללא חגורות בטחון. היום זה נחשב לא חוקי ולא בטיחותי. האם זה פחות בטיחותי לנסוע היום ללא חגורה מאשר שזה היה בשנות ה60? כנראה שלא, אבל התקופה שונה, וזה גם תלוי גיאוגרפיה: בשבדיה מתייחסים לנושאים האלה באופן שונה יחסית לאיך שזה נראה באפריקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני מקפיץ את האשכול כדי לעדכן קצת.

טוב כבר מעל לשבועים אני נוסע ברכב כאשר מערכת ה ABS לא פועלת, והרכב עוצר כמו רכב אים מערכת בלמים רגילה.

עד כה לא יצא לי לעשות בלימות פיתאומיות .

ליפני כמה ימים אני נוסע ברכב ומחליט ליבדוק את מערכת ה ABS שנית, על מנת לדעת האים חל שינוי במערכת.

טוב בדקתי, ומערכת ה ABS פועלת?!?!

כן, בדקתי זאת כמה פעמים וברוך השם מערכת ה ABS חזרה לעצמה.

לא היו שום רמזים לכך, (כמו נורות מיוחדות שהראו כי מערכת ה ABS חזרה) .

מה לדעתכם היתה הבעיה לכך שהמערכת לא פעלה, ורק אחרי שבועים בלי הודעה מוקדמת היא החלה ליפעול?

האים התופעה מוכרת?

האים יש צורך ליבדוק את זה במוסך, או אפשר לינסוע כרגיל, כמו שנסעתי עד אכשיו, ללא מערכת ה ABS?

תודה מראש,

שבוע טוב.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...