Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קליאו 98 - שאלה לבי נזילה והתחממות

Mega-car
שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני יודע שכבר דובר על זה כאן אך אין תשובה חד משמעיתץ

יש לי קליאו 98 אוטומטית, הבעיה שחום המנוע בזמן האחרון בגלל החום של הקיץ מגיע לסוף הסקאלה של המד חום (בתנאי שהמזגן עובד), אם מכבים את המזגן החום נשאר על קצת מעל 3/4 שגם זה נראה לי הרבה.

יש כאלה שטוענים שזה אופייני ובסדר לקליאו בשנתון כזה, יש אחרים הטוענים שצריך לטפל בזה.

מה לעשות?

נזילה יש אבל מאוד קטנה שאני מטפל בה ע"י הוספה של מעט מים פעם בחודש/חודשיים.

תודה.

ד"א אשמח אם מישהו יגיד איפה אפשר למצוא פנס קידמי בזול מפירוק כלשהו (אתמול מישהו בחניה שבר לי אותו כשנסע רוורס כנראה וכמובן שלא השאיר פרטים)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה-3/4, כפי שראית שכבר דובר בפורום, המצב הזה אמור להיות תקין.

אתה גם אומר ש הרכב מתנהג כמו שצריך - עד להפעלת המזגן.

האם כשהמזגן דולק המאוורר עובד? האם עובד קבוע? האם בכלל לא ?

קשה יותר לשמוע אותו - אז ודא ויזואלית שהוא אכן פועל.

ייתכן והרדיאטור שלך סתום, ולמרות שהוא מצליח להתמודד עם החום כאשר המזגן לא פועל, הפעלת המזגן

היא הקש ששובר את גב הגמל.

האם יש הבדלים בין נסיעה לעמידה במידת החום ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחבר.

יש לי קלאו שנת 98 ואצלי שאני מפעיל מזגן החום קבוע על רבע.

בלי מזגן כרגע בקיץ הסקלה מגיעה עד ה 3/4 ואולי בלחץ לקו אחד מעליו, ואז המאורר נכנס לפעולה וזה יורד חזרה מתחת ל 3/4 .

לפי התיאור שלך המצב אצלך הפוך, זה קבוע על 3/4 ושיש מזגן זה עולה עד הסוף כנס למוסך לבדיקה כי חבל על ראש מנוע וברנו זה מסתכם בסיבובות 4000+-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה רדיאטור סתום, במקרה הטוב פירוק + ניקויי רדיאטור יסתכם לך ב 200+ ש"ח מקרה הפחות טוב החלפת רדיאטור + עבודה 800 + ש"ח .

מיצ'ובישי לנסר ידנית מנוע 1300 12 שסתומים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני יכול לעזור לך מניסיוני...

ברשותי קליאו בי 99 ידני 1400, סבלתי עד עכשיו גם כן מהבעיה הזו שהמנוע בנסיעות בתוך העיר היה מתחמם די מהר ואז המאוורר היה נכנס לפעולה

שבוע שעבר לאחר מקרה מצער נאלצתי להחליף את הרדיאטור ובנוסף לכך שמתי נוזל קירור מקורי ולא מים... הפלא ופלא לפתע המנוע כמעט ולא מתחמם (אלא אם כן אני עומד בפקק גדול ונוסע הרבה זמן על הילוך נמוך)

כך נדמה לי שהבעיה היא ברדיאטור או בעובדה שאין לך נוזל קירור מקורי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחבר.

יש לי קלאו שנת 98 ואצלי שאני מפעיל מזגן החום קבוע על רבע.

בלי מזגן כרגע בקיץ הסקלה מגיעה עד ה 3/4 ואולי בלחץ לקו אחד מעליו, ואז המאורר נכנס לפעולה וזה יורד חזרה מתחת ל 3/4 .

לפי התיאור שלך המצב אצלך הפוך, זה קבוע על 3/4 ושיש מזגן זה עולה עד הסוף כנס למוסך לבדיקה כי חבל על ראש מנוע וברנו זה מסתכם בסיבובות 4000+-

גם ברכב שלך יש תקלה במערכת הקירור בהפעלת מזגן המניפה של המאורר פועלת ומורידה את טמפרטורת המנוע לרבע בשעון הטמפרטורה.

בדוק שיש טרמוסטט או שהוא תפוס במצב פתוח.

נסיעה בטמפרטורה זו גורמת לבלאי מואץ במנוע ולתצרוכת דלק גבוהה וירידה בהספק מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה על רבע זאת תקלה? כמו שאמרתי זה קורה אך ורק בנסיעה ארוכה ביום חם שיש מזגן. כל שאר הזמן זה רגיל כמו אצל שאר בעלי הקלאו המחוג עולה ויורד תלוי בסוג הנסיעה פקק מהירה חם או לא חם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה על רבע זאת תקלה? כמו שאמרתי זה קורה אך ורק בנסיעה ארוכה ביום חם שיש מזגן. כל שאר הזמן זה רגיל כמו אצל שאר בעלי הקלאו המחוג עולה ויורד תלוי בסוג הנסיעה פקק מהירה חם או לא חם..

כשהמחוג של שעון החום מראה רבע בנסיעה זו תקלה של עבודת המנוע בטמפרטורה נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

הנושא עלה כמה פעמים בפורום, ועל פניו יש אחידות בכל הקליאו 98 "שמתסובבות" אצל הכותבים בפורום.

איך אומרים:

פעם ראשונה זה מקרי, ובפעם השניה זה צרוף מקרים. אבל כשאותה תופעה חוזרת במעל ל-3 רכבים דומים,

וזה כבר הופך לשיטה...

אני יכול להעיד שלמען הסר ספק, אצלי בקליאו הוחלפו עד היום הטרמוסטט (במורשה), משאבת המים (במורשה)

והרדיאטור (במכון רדיאטורים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

הנושא עלה כמה פעמים בפורום, ועל פניו יש אחידות בכל הקליאו 98 "שמתסובבות" אצל הכותבים בפורום.

איך אומרים:

פעם ראשונה זה מקרי, ובפעם השניה זה צרוף מקרים. אבל כשאותה תופעה חוזרת במעל ל-3 רכבים דומים,

וזה כבר הופך לשיטה...

אני יכול להעיד שלמען הסר ספק, אצלי בקליאו הוחלפו עד היום הטרמוסטט (במורשה), משאבת המים (במורשה)

יכול להיות שאתה מכיר את הנושא מהפורום . אני מכיר את הנושא מהשטח ואני לא מכיר רנו קליאו שטמפרטורת המנוע רבע כמו שנכתב כאן ולומר שזה תקין זה לא מקרי זה תקלה למה שעון טמפרטורה יראה רבע כאשר המערכת קירור תקינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אני לא מנסה לערער על קביעתך. אבדוק שוב מה קורה בפועל ברכב, ואעדכן (מדובר ברכב של חברתי, ולכן זה יקח כמה ימים).

בכל מקרה, בקישור הזה יש תמונה של שעון הקליאו, שכאמור מחולק ל-3 חלקים ולא לרבעים.

למיטב ידיעתי, בעת נסיעה מחוץ לעיר, המחוג עומד מעט מעל הראשונה מבין 3 השנתות הגדולות,

שזה קצת מתחת לסימון האדום בתמונה שבקישור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

NEON, קרא עד הסוף ולא תצטרך להניח שהטרמוסטט הוסר, כשהוא במקומו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...