Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סל"ד גבוה ורעידות בעת התנעה- סיאט לאון

danielharati
שימו לב! השרשור הזה בן 5343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודש האחרון החלה תופעה של סל"ד מעט גבוה(1000-1100) ורעידות כאשר אני מתניע את הרכב.

זה קורה רק כאשר המנוע קר לגמרי כלומר, בעיקר בבוקר. לאחר 2 דקות בערך הרעידות נפסקות והסל"ד מתייצב על 750 בערך (כמו שצריך).

מדובר על סיאט לאון 1.8 TSI, הרכב 8 חודשים על הכביש 12,000 ק"מ. מתודלק רק ב-98.

כאמור התופעה לא הייתה קיימת עד לפני חודש. בכל מקרה אני אגש למוסך בימים הקרובים לבדוק את זה.

רציתי לדעת אם מדובר כאן על משהו חמור, אז אשמח אם מישהו מכיר את התופעה ויוכל להסביר לי שלא יקרה מצב שסתם יערבבו אותי במוסך.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, ביקרתי היום בצ'מפיון. לטענתם הם חיברו מחשב למנוע על מנת לבדוק אם יש תקלות ולא נמצא משהו שמעיד על תקלה באחד מן החיישנים. הסבירו לי שמדובר על פעולה של צ'וק אוטומטי(מה שלא נשמע לי סביר - אולי אם זה היה מנוע של מכסחת דשא).

לאחר ויכוח קטן, אמרו לי שאם אני רוצה שיבדקו את הבעיה לעומק אז צריך להשאיר את הרכב ללילה מה שלא היה אפשרי מבחינתי היום.

התחלתי בנסיעה באוטו ואמרתי לעצמי, יופי לפחות שטפו לי את האוטו. אחרי 5 דק' גיליתי שהחיישני רוורס לא תקינים.

יצאתי להסתכל מה הבעיה וראיתי שאחד מהחיישנים שקוע פנימה וכנראה קיבל מכה.

התקשרתי בטלפון לבחור שטיפל בי והתשובה שלו הייתה: אל תדאג יש לך שנתיים אחריות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הי,

גם לי יש לאון 1.8 TSI ויש לי את אותה התופעה.

קניתי את הרכב בסוף מרץ והתחלתי להרגיש את הרעידות בשבועות האחרונים.

הרעיודות הן ממש קלות ואכן נעלמות אחרי דקה-שתיים.

הנחתי שהדבר קשור לצ'וק מכיוון שהבעיה נעלמת אחרי שהצ'וק מפסיק.

יש לי כמה שאלות:

1) האם מצאת את הסיבה לבעיה בסופו של דבר?

2) לי נאמר שממש אין צורך לתדלק ב98. האם אתה חושב שזה דרוש?

3) אחרי שאני מכבה את המנוע, הרבה פעמים המאוור ממשיך לפעול עוד כמה דקות, אפילו כשלא חם במיוחד. האם זה גם המצב אצלך?

תודה,

גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני לפני טיפול לסיאט לאון 1.8 TSI שלי ורציתי לדעת אם בעית הרעידות היא משמעותיתי ואם ידוע מה גורם לבעיה.

אם יש המלצות לגבי מוסף אני אשמח לשמוע. שמעתי שהמוסך של צ'מפיון בירושלים גרוע ושמוסך הנגב בצומת בילו הוא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
הי,

גם לי יש לאון 1.8 TSI ויש לי את אותה התופעה.

קניתי את הרכב בסוף מרץ והתחלתי להרגיש את הרעידות בשבועות האחרונים.

הרעיודות הן ממש קלות ואכן נעלמות אחרי דקה-שתיים.

הנחתי שהדבר קשור לצ'וק מכיוון שהבעיה נעלמת אחרי שהצ'וק מפסיק.

יש לי כמה שאלות:

1) האם מצאת את הסיבה לבעיה בסופו של דבר?

2) לי נאמר שממש אין צורך לתדלק ב98. האם אתה חושב שזה דרוש?

3) אחרי שאני מכבה את המנוע, הרבה פעמים המאוור ממשיך לפעול עוד כמה דקות, אפילו כשלא חם במיוחד. האם זה גם המצב אצלך?

תודה,

גל

1. לא נמצאה בעיה. בצ'צפיון בני ברק אמרו זה שזה הצ'וק.

בלי קשר אני החלטתי שלשמה אני לא חוזר. התלוננתי עליהם אצל מנהל סוכנות אודי (יש למשפחה שלי היכרות איתו).

חבר שלי שהוא איש מכירות בסיאט גם כן אמר לי שהוא לא אוהב את המוסך הזה והמליץ לי לטפל ב-ג.ג.ג רעננה.

עשיתי שמה טיפול קטן לא מזמן ובאמת הייחס היה הרבה יותר טוב ואישי.

בג.ג.ג אמרו לי שאין תקלה ופשוט צריך לחכות 2 דקות עד שהטורבו יקבל לחץ והרעידות נפסקות.

בכל מקרה, אני מחכה 2 דקות מההנעה של האוטו ועד תחילת הנסיעה ועוד דקה במצב סרק לפני כיבוי. למען אריכות ימיו של הטורבו והמנוע.

2. אני מתדלק רק ב98. אף פעם לא ניסיתי משהו אחר באוטו הזה.

לפני כן, הייתה לי איביזה שהייתי מתדלק בה 98 ולאחר עלייה משמעותית בזמנו שהייתה במחירי הדלק עברתי ל95.

ההבדל שהורגש היה שפעולת המנוע הייתה פחות חלקה והאוטו היה קצת יותר חלש. אבל זה היה ברכב ללא טורבו.

3. לא שמתי לב לזה, אולי זה האינטרקולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...