Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חושב לקחת טויוטה פריוס בליסינג - שאלות.

dontpanic
שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני עובד בחברה שמספקת לי רכב צמוד, והחוזה על הרכב הנוכחי עומד להגמר.

כיום יש לי פורד פוקוס, אבל החברה שוקלת לאפשר לי לקחת טויוטה פריוס בגלל החסכון בדלק והתמדית הירוקה.

הפריוס נראית מכונית מאוד מפנקת, אבל ראיתי במפרט שלה שהמנוע שלה מספק רק 77 כ"ס.

השאלה שלי, האם היא חזקה מספיק? 77 כ"ס זה מעט מאוד יחסית למכונית במשקל הזה, ולא ממש מתחשק לי להאבק בעליות בדרך לירושלים.

למישהו יש ניסיון? האם היא מספיק חזקה?

אשמח גם לחוות דעת כלליות מבעלי הרכב אם אפשר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנאמר הוא מהווה את דעתי האישית בלבד מהניסיון עם טויוטה פריוס :

לדעתי הרכב פשוט נורא, החל מהצמיגים המזעזעים שהיא מגיעה איתן, אל יחידות הכוח החלשות בצורה מזעזעת, אם על העליות של ירושלים אתה חולם מעבר ל80 קמ"ש אני לא חושב שתגיע עם הצעצוע הזה.

ובהמשך גם איכות החומרים היא מזעזעת, ויצא לי במשך 3 נסיעות עם הפריוס המקסימה כבר להשאר עם פלסטיק ביד, ככה שעל איכות חומרים אין מה לדבר.

לטעמי אלא אם כן מוצעת לך הנחה מהותית, אין לך שום סיבה לשקול אותה אל מול רכב ליסינגטומטי ממוצע אחר, (כמובן בתנאי שהחברה משלמת את הדלק).

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אייל - אני הבנתי שבסיוויק ההיברידית שני המנועים (הבנזין והחשמלי) עובדים כל הזמן במקביל, ומשם מתקבל עוד כח, ושלעומת זאת, בפריוס המנוע החשמלי עובד במהירויות הנמוכות, ובמהירויות הגבוהות מנוע הבנזין מחליף אותו. השאלה היא אם בפריוס המנוע החשמלי נכנס לתגבור בעת מאמץ? (עליות תלולות).

gsk - אני בודק אפשרות של נסיעת מבחן בכל מקרה, אבל את הבעיה שמטרידה אותי אין לי איך לבדוק, מכיוון שאני גר במרכז הארץ ולא יהיו לי עליות משמעותיות לבדוק בזמן נסיעת המבחן.

אשמח לעוד תגובות מבעלי הרכב.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה חיסכון בדלק + סחיבה? קח רכב דיזל.

תודה על העצה, אבל אני במכוון שאלתי ספציפית בקשר לפריוס, ואין לי עניין במנוע דיזל כל כך.

ולמען העניין, אני לא חושב שאני יכול לקחת דיזל במסגרת הליסינג בכל מקרה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הרכב פשוט נורא, החל מהצמיגים המזעזעים שהיא מגיעה איתן, אל יחידות הכוח החלשות בצורה מזעזעת, אם על העליות של ירושלים אתה חולם מעבר ל80 קמ"ש אני לא חושב שתגיע עם הצעצוע הזה.

ובהמשך גם איכות החומרים היא מזעזעת, ויצא לי במשך 3 נסיעות עם הפריוס המקסימה כבר להשאר עם פלסטיק ביד, ככה שעל איכות חומרים אין מה לדבר.

לטעמי אלא אם כן מוצעת לך הנחה מהותית, אין לך שום סיבה לשקול אותה אל מול רכב ליסינגטומטי ממוצע אחר, (כמובן בתנאי שהחברה משלמת את הדלק).

אבי.

1) אכן בפריוס בידוד רעשים לא הכי טוב, וגם הצמיגים וגם השקט של המנועים תורמים להרגשת רעשי הכביש בפנים

2) 80 קמ"ש לירושלים? נדמה לי כי נהגת ברכב מקולקל. פריוס סוחב מעולה בהשוואה למאזדה 3 או פורד פוקס 1.6 ליטר.

3) איכות החומרים טובה בהשוואה לרכבים הנ"ל.

בפריוס המנועים יכולים לעבוד בנפרד וגם ביחד. ביחד מדובר על בערך 110 כ"ס, המומנט של מנוע חשמלי זמין מיידית, כך שהרכב אפילו די זריז ביחס לחבריו מקבוצה 2. הוא גם יותר מרווח ומרגיש יותר יוקרתי. כך שלדעתי לא צריך להכשיב להשמצות כאלה ואחרות, אלה לבדוק דברים מקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי.

מזל שהצהרת שזו דעתך בלבד, ככה נדע לא להקשיב יותר לשטויות שלך. אין לי מושג מה רע בצמיגים שהיא מגיעה איתם, יחידת הכוח בפירוש לא חלשה יותר ממנוע 1.6 ל' וגם לא מתביישת מול מנוע 2.0 ל', את העליות של ירושלים אתה עושה על 120 בקלילות ובירידות הצריכה שלך היא אפס (בוצע ע"י). גם איכות החומרים סבירה ביותר, מעולם לא נשארתי עם פלסטיק ביד ויש לי כמה אלפי ק"מ בשתי פריוס שונות (שנמצאות במשפחה, אחת מהן בליסינג).

לפותח השרשור, כמו שנאמר לך אין להתייחס לנתון ההספק פה. יש כאן שילוב של מנוע הבנזין והמנוע החשמלי וביחד הביצועים שלהם בסדר גמור. בצע נסיעת מבחן ותראה שהיא חזקה מספיק בשבילך.

בפריוס (ובסיוויק) בזמן מאמץ שני המנועים עובדים בו זמנית.

צריכת דלק ממוצעת לאורך קילומטרים רבים מספור - 1:18-1:20.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. אין לי מושג מה רע בצמיגים שהיא מגיעה איתם

הצמיגים אכן מיוחדים. פעם אפילו הייתה בעייה של עלותם - כל צמיג 2500 ש"ח, כיום נדמה לי בעייה זו נפתרה. לנהגי ליסינג הדבר אפילו יכול להוות יתרון, כי יש פחות סיכויים שידחפו להם צמיגים מפוקפקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג באשר לייחוד של הצמיגים (רוב הסיכויים שמדובר בצמיגים רגילים לחלוטין רק במידה קצת שונה מהרגיל = שטרונגול במחיר כי יש לנו מדינה מטומטמת). אני רק התייחסתי לכך שהם לא שונים מבחינת אחיזה/רעש/נוחות מכל צמיג משפחתי אחר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ גם כן על הטויוטה פריוס מכונית יפה, באמת שאין לה בעיית כוח, זה דיי מדליק לנסוע על המנוע החשמלי ללא שום רעש וחוץ מזה שזה מאוד יפה אם יתחילו להיות יותר ויותר מכוניות ירוקות יחסית בליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג באשר לייחוד של הצמיגים (רוב הסיכויים שמדובר בצמיגים רגילים לחלוטין רק במידה קצת שונה מהרגיל = שטרונגול במחיר כי יש לנו מדינה מטומטמת). אני רק התייחסתי לכך שהם לא שונים מבחינת אחיזה/רעש/נוחות מכל צמיג משפחתי אחר.

אינני יודע מספיק ואשמח ללמוד. יש לי רושם כי מידת הצמיגים משפיע על הרעש בתוך תא הנוסעים. כך למשל בסיוויקים תוצרת תורקיה יש צמיגים קצת שונים והרעש נשמע יותר חזק מסיוויקים תוצרת יפן (גם היבריידים וגם רגילים). או למשל אינני מבין למה אפילו שינויים קטנים בלחץ הצמיגים משפיעים על הצריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...