Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW סדרה 1

sony2003
שימו לב! השרשור הזה בן 5597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

118 אני לא מכיר.

בזמנו עשיתי השוואה בין ה-120 ל-A3 TFSI ולקונה הספיציצי בחרתי את ה-A3, משום שבאותו מחיר ה-A3 היתה מאובזרת יותר, עם ביצועים עדיפים ו-DSG. לעומת זאת, בשבילי הייתי לוקח 120, בגלל ההיגוי והתנהגות הכביש וידנית בלבד (היתה כזו למכירה).

אם הגולף GTI היתה זמינה באותה תקופה, היא היתה מועדפת על פני ה-A3. לגבי ה-120, היתה תחרות.

אני רוצה לציין שאף אחת מהמכוניות הנ"ל לא נתנה תמורה טובה לכסף ואם זה היה התקציב הייתי קונה משהו אחר לגמרי. אבל מאז (מעל שנתיים) השתנה ההיצע כמו גם התמחור.

עד כאן ניסיוני ושיקוליי.

אם תפרט מה אתה מחפש אולי תקבל תשובה יותר מתאימה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדלים נוספים כמו הצמיגים (רוחב 195 לעומת 205).

חישוקי ברזל וטאסות לעומת ג'נטים מסגסוגת קלה (בלשון העם - "מגנזיום").

מזגן מכאני לעומת "מערכת בקרת אקלים" ושאר פרטי איבזור שונים.

לגבי הבחירה בין הסדרה 1 לA3, השאלה הגדולה היא על איזה מנועים מדובר.

כל עוד לא מדובר בA3 עם מנוע 1.6 או בסדרה 1 עם המנוע 3 ליטר (בין אם כ130i או 135i) - הייתי הולך על האודי (וזה בדיוק מה שעשיתי).

באודי, הן עם מנוע 1.8T והן עם מנוע 2.0T, יש גיר DSG, איבזור הרבה יותר מקיף מאשר בBMW ולטעמי האישי היא גם יפה יותר וגם נותנת הרבה יותר תמורה לכסף.

בשורה התחתונה, סע לשתי הסכנויות ותעשה נסיעת מבחן. רק אתה יכול לדעת מה עדיף בשבילך.

בהצלחה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

אני גם הלכתי בסוף על A3 החדשה מנוע 2.0 FSI לא טורבו.

ואני מרוצה מאוד,כיף לנהוג באוטו הוא עם מנוע ה2.0FSI מספק 150 כ"ס עם 6 הילוכים,אוטו חזק מאוד,יציב ושקט עם איכות חומרים מהכים טובים שיצא לי לראות,ויחסית לנפח וכח המנוע הוא מאוד חסכוני,אני נוסע בכבישים ערוניים בלבד,צריכת הדלק היא בין 10 ל 10.5 ק"מ,שוב פעם מדובר בנסיעות ערוניות בלבד,אם אתה הולך על חדשה אז לך על הדגם מפואר גג נפתח + כסאות עור,זה נותן הרגשת יוקרה מדהימה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר הב.מ.וו נותנת חווית נהיגה טובה ומחוברת יותר אם כי לא מדהימה (צריך לשדרג לגרסאות החזקות והיקרות יותר כדי באמת להנות). ה-A3 יותר מאובזרת, חווית ה"ישיבה" בתוכה הרבה יותר נעימה, אבל מרגישה מנותקת. הייתי בודק עוד שתי אופציות, ה-VW שירוקו החדשה שנראית מעניינת ואיכותית, ובמידה ובאמת יורידו את המחירים כפי שפורסם לאחרונה אז גם אלפא 147 שנותנת גם חווית נהיגה מצויינת וגם סביבת נהג מאובזרת ואיכותית, האלפא אמינה אם כי איכות ההרכבה עדיין לא ברמה של הגרמניות.

אגב לא ברור אם אתה מתכוון לחדשה או משומשת. אם משומשת אז ירידת הערך הראשונית של האלפא דווקא הופכת אותה לקנייה מאוד כדאית, בעיקר לרכב בן שנה שנתיים שעדיין באחריות (כמובן שבמקרה זה, אין עדיין שירוקו משומשות...)

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התגובות!

אני מתכוון לקנות רכב יד שניה ולא חדש משנת 2005 או 2006

מסגרת התקציב שלי היא עד 120 אלף ש"ח פחות או יותר עדיף פחות.

הבעיה היא ההצע בשוק למכונית שאני מחפש...

נסעתי על bmw 120i יש לה 150 כוחות סוס ואני לא ממש מרגיש אותם, הנסיעה היתה קופצנית מידי והרגשתי כל חריץ בכביש ברכב מותקנים צמיגי אל תקר ונאמר לי שזאת יכולה להיות הבעיה.

מישהו יודע להגיד לי משהו חיובי על המנוע או הגיר של הרכב הזה? כי הוא דיי שעמם אותי.

בעליה היא התאמצה מאד בטורים גבוהים אבל לא הצליחה להטיס את עצמה למעלה משום מה?

הפלסטיקה ברכב באמת קצת קשיחה והכיסא גם לא רך ונוח וגם מעט צפוף בכיסא של הנהג.

המנוע עושה צליל יפה בהנעה אבל אחרכך נשמע כמו כל רכב אחר בזמן נסיעה.

הרכב יפה מאד לטעמי אבל התרשמתי הרבה פחות מהנסיע עליו.

נסעתי גם על הA3 fsi2.0 2007 די מזמן כך שקשה להשוות אבל נדמה לי שהיא יותר הרשימה אותי בנסיעה הקצרה מאד (מאוטודיל עד למוסך של vw וחזרה) שעשיתי עליה ביחוד בהעברת ההלוכים החלקה יותר בגיר אוטומטי לא DSG.

יש עוד כמה רכבים שהייתי מכניס לרשימה במסגרת התקציב, הבעיה היא להחליט בהתאם להיצע השוק והשיגעונות של המוכרים. אני לא מתכוון לקנות רכב יד 4 עם 150000km!

הייתי קונה אחת מהאפשרויות

audi a3 new/sportback 2006

mini cuper 2005

golf 5 - gti/v5/v6 2004

mazda mx5 2005

alfa 147 2002

איזה רכב יהיה הכי מהנה לנסיעה (ספורטיבי) ועם זאת מפנק מבפנים נוח ונראה טוב?

כמו שאמרתי אני מאד אוהב את המראה של הbmw סדרה 1 אחריו את האודי a3 משנת 2006 ואחריו את הגולף הישנה עד 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה MX-5 היא בקטגוריה שונה לחלוטין,

הסדרה-1 קופצנית כי כך בנויות מכוניות עם אחיזת כביש טובה, כמו שכתבו לך, ה BMW מתנהגת יותר טוב על הכביש והאודי יותר מאובזרת ונותנת קצת יותר מנוע עבור הכסף.

הבחירה כאן לא קלה ותלויה בהעדפה אישית, תעשה נסיעת מבחן ותראה מה מתאים לך יותר.

האלפא 147 שנת 2002 נכנסת בחצי מהתקציב שלך, ל V5 של פולקסוגן יצא שם של מנוע "עייף" (אני אישית לא מכיר), V6 כמעט ואין בנמצא, VR6 הן ישנות יותר ושחוטות.

היתרון ב BMW שאפשר למצוא אחת שמורה מאוד כי לרוב הן לא נרכשו חדשות ע"י צעירים (כמו אודי למשל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האמיתית היא לא רק מה מתאים לי אלא מה יש בנמצא...ויש לא מעט BMW במצב לא רע בכלל ושמורות מאד שנמצאות על קצה התקציב שלי. השאלה היא האם האוטו הזה נחשב לאוטו "טוב"? האם יש לו שוק בכלל?

מישהו יודע מה צריכת הדלק של גולף v6? יכול להיות שמחשב הדרך ברכב שבדקתי הראה לי 1/4?

הבעיה שאני מחפש אוטו מיד שניה שגם יראה טוב, גם יהיה בקטגוריה של המגניבים, גם יהיה מהנה לנהיגה (ספורט אלגנט) והכי חשוב שמור בכדי שיהיה ניתן למכור בקלות ולסבול כמה שפחות הוצאות על תיקונים עקב שחיקה בידים קודמות.

אני הגעתי למסקנה גם שאני מעדיף באופן כללי ידני והbmw המשומשות אוטומטיות.

אגב מאד נהנתי מהנהיגה בv5 המנוע ממש מספיק עבורי הבעיה שאין כרגע משומשות שמורות שמצאו חן בעיניי. (מבחינתי שמור זה יד 1 עם עד 15kkm לשנה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקונה רכב במחשבה של איך ימכור אותו בקלות - שיקנה טויוטה קורולה !!!

אין מה לעשות לרכבי הפרימיום יש ירידת ערך יותר גדולה, אבל כמובן שנהנים מהם הרבה יותר. לדעתי זה שווה.

BMW סדרה 1 ידנית לא תמצא, אולי חדשה בהזמנה אישית. שוב אלו שיקולים שלך ורק אתה יודע מה טוב לך ועל מה אתה מוכן להתפשר.

בהצלחה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גם מעדיף ידני אז איך V5 נכנסת כאופציה?

רוצה משהו שייראה טוב,ידני,ספורט אלגנט,מהנה לנהיגה ?

אמרת אלפא רומיאו 147.

תשכח מהסטיגמות של אמינות,הן אחלה,יפייפיות,מהנות,מאובזרות.

מה עוד אתה צריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יהיה הכי מהנה לנסיעה (ספורטיבי) ועם זאת מפנק מבפנים נוח ונראה טוב?

נראה טוב - עניין של טעם.

נוח - ספורטיביות באה לרב על חשבון הנוחות.

ספורטיבי - אתה לא מחפש רכב ספורטיבי. אם היית יודע להעריך רכב ספורטיבי היית שם לב שההגה ב-A3 הוא קטסטרופה מבחינת תחושה ותקשורת עם הנהג.

אם תשיג A3 TFSI אני מאמין שתקבל מה שאתה רוצה, להוציא את הנסיעה הקופצנית, שהיא תולדה של הצמיגים נמוכי החתך. מצד שני, המושבים נוחים ולי זה לא נורא מפריע. האוטו קטר עם הרבה כוח זמין.

הגיר האוטומטי, הרציף של Audi הוא גם משובח ביותר, בייחוד מבחינת חלקות הפעולה וגם מבחינת הביצועים (שוב, הניסיון שלי הוא עם מנוע הטורבו). לא יודע אם הוא קיים גם בטורבו. אני גם לא יודע אם הטורבו נכנסת לך בתקציב ואני לא יודע אם צריכת הדלק לא תזעזע אותך (על הביצועים המצויינים משלמים).

הדגם בלי הטורבו הוא בסדר. בוודאי לא עגלה ודי נמרץ, אבל לא מרשים מבחינת ביצועים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני מודה שאני קצת לא מובן ובגלל זה אני פונה אליכם לעזרה כי אני בעצמי כבר מבולבל וקשה לי להחליט. בכל זאת מדובר בסכום לא מבוטל (עבורי) כך שאני מנסה לעשות את ההחלטה הנכונה ביותר.

Laurence: בגלל שהסכום קצת גבוהה בשבילי אז אני קצת מתקמצן (מודה) עדיין אבל בכל זאת מוכן להוציא את הסכום אם אכן הרכב הזה יתן תמורה עבור הסכום הזה. בגלל זה אני גם מעוניין ברכב כזה שאם לא ימצא חן בעיניי אוכל למכור אותו ולא להיתקע

איתורועי5: הBMW מצאה חן בעיניי מאד אבל לא מושלמת כמו שנאמר מבחינת סביבת נהג ופינוקים, אני מוכן להתפשר על הנוחות וסביבת הנהג אם אכן הבנתי נכון שמבחינת רכב ונסיעה אז הBMW עדיפה מול Audi A3 מהדגמים היותר פשוטים FSI 1.6/2.0?

GTI33: אני לא מחפש מטוס ומבחינתי הV5 למרות הגיר האוטומטי שלה מספיק חזקה (170כ"ס) ומשמיע רעש לא רע כשלוחצים גז, אותי אישית זה מספק אבל שוב קשה למצא אחת במצב שמור וגם הבנתי שיש להם לא מעט תקלות ברמה לא סבירה.

לגבי האלפא 147, רכב קצת ישן 02 ואני לא נסעתי עליו עדיין בכדי לדעת, וגם לא מצאתי אחת שתמצא חן בעיניי ומאובזרת. אני לא כלכך בכיוון הזה...אני תפסתי כיוון יותר של BMW מול AUDI.

falou: לפי מה שאתה אומר הקופצניות של הBMW היא נורמאלית ומתקבלת, אני פשוט לא מבין ברכבי ספורט. התיחסת לגיר של הaudi השאלה שלי היא לגבי הBMW האם הגיר שלה נחשב טוב ואמין?..."אחת יש"? איפה ראית אחת כזאת? אתה יכול להמליץ לי על הBMW בסופו של דבר אם אני מוכן לוותר על העניין של הפאר שמציע האודי במחיר דומה (דגמי הטורבו לא כלולים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...